Skocz do zawartości

Przepis na keczup


BratBot

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 221
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

KHOT a gdzie jest przepis na tą twoja pizze? ^^

To nie mój przepis. Autorem wersji ostatecznej przepisu jest Rs z forum PurePC. Wszystko tam jest dokładnie opisane, ja tylko dodam, że imho na taką dużą blachę piekarnikową sos z jednego pomidora kalibru 85mm spokojnie wystarcza - nie należy dawać zbyt grubej warstwy sosu, podobnie jak i sera, bo zrobi się zapiekanka - skorupa na górze i zupa w środku. Pizzę RS robiłem już wiele razy i zdecydowanie efekt najbardziej zależy od jakości oliwy (ciasto). Na nawet najlepszym zwykłym oleju nie ma co próbować, szkoda czasu - już lepiej zamówić sobie z pizzerii...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nooo... Ja widzę, że tu wszyscy są fanami pikantnej kuchni.

A co do robienia pizzy - niestety nie mam w mieszkaniu piekarnika. Robiłam pizzę ze 3 razy w domu, ale zawsze był problem z sosem pomidorowym (czosnkowy miodzio!). Z koncentratu nie wychodzi... Muszę spróbować zrobić z pomidorów z puszki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko jak przerobić te świeże pomidorki na sos?

 

Woda + pomidory (pokrojone, obrane ze skórki - tylko późne gatunki) na patelnie i cierpliwości.

 

Do dobrego sosu tylko i wyłącznie późne, mające dużo miąszu i mało skórki, m.in "Bycze serca" są świetne do sosu jak do kanapek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepisu wprawdzie nie mam, bo ja tego nie robię, ale mój przyjaciel Google znalazł taki:

 

ZUPA Z DYNI Z RYŻEM (PO DAGESTAŃSKU)

 

Składniki: 800 g dyni, 4 szklanki mleka, 3/4 szklanki ryżu, szczypta cynamonu, 3 łyżki kwaśnej śmietany, sól.

 

Przygotowanie: Dynię obrać ze skóry, pokrajać w kostkę, zalać wodą i ugotować do miękkości. Następnie przetrzeć przez sito lub zmiksować. Umyty ryż zalać mlekiem, ugotować na małym ogniu. Ryż z mlekiem połączyć z przetartą dynią, dodać sól, cynamon, podprawić śmietaną.

 

Bez ryżu jest gorsza, IMHO ;)

 

P.S. A nazwa tematu dalej nie zmieniona.. ehh, wszyscy leniwi ;P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
ZUPA Z DYNI Z RYŻEM (PO DAGESTAŃSKU)

 

Składniki: 800 g dyni, 4 szklanki mleka, 3/4 szklanki ryżu, szczypta cynamonu, 3 łyżki kwaśnej śmietany, sól.

 

Przygotowanie: Dynię obrać ze skóry, pokrajać w kostkę, zalać wodą i ugotować do miękkości. Następnie przetrzeć przez sito lub zmiksować. Umyty ryż zalać mlekiem, ugotować na małym ogniu. Ryż z mlekiem połączyć z przetartą dynią, dodać sól, cynamon, podprawić śmietaną.

 

 

ciekawe... ale w sumie gdzie można dostać dynię ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Najnowsze wieści kulinarne z Pjura, czyli ciacho w 3 minuty:

Potrzebny będzie kubek i mikrofalówka.

 

Oto przepis:

1. 4 łyżki stołowej mąki tortowej

2. 4,5 łyżki stołowej cukru (sacharoza)

3. 0,8 łyżeczki proszku do pieczenia

4. 1,5 łyżki stołowej kakaa (gorzka, nie nesquik i inne...)

5. Wszystko wymieszać

6. Dodać jedno jajko

7. Dodać 3 łyżki stołowe oleju

8. Dodać 3,5 łyżki stołowej mleka

9. Dokładnie wymieszać (tak, by nie było grudek, cukier może być nierozpuszczony)

10. Wsadzić do mikrofalówki (3 minuty, 800W)

 

Jak widać każdy może sobie coś takiego zrobić. Przepis jest prosty, a ciasto/ciastko wychodzi przepyszne. Życzę smacznego.

A tak to wygląda przed włożeniem do mikrofali i po upieczeniu:

post-14627-1216051303_thumb.jpg

post-14627-1216051420_thumb.jpg

 

Pychota, polecam. Właśnie zajadam świeżo upieczone ciacho z kawą do towarzystwa... ^_^

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HPIM6042.JPG

Trochę mało estetycznie wygląda (wykipiało za mocno już w 2. minucie "pieczenia"), ale jak na ciasto w 3 minuty jest pychota :) (zakalec nie jest obcy, hehe :P) Chyba przesadziłem z proszkiem do pieczenia :D

Taki ciekawy wulkan... a lawa wygląda na jeszcze gorszą :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności