Skocz do zawartości

Kupiłem RIO Karmę i proszę o pomoc


matetam

Rekomendowane odpowiedzi

No to jak w końcu, jedni mówią, że musi, drudzy, że nie musi. Skoro musi, tzn. że Karma będzie się ładowała w tym czasie, więc za długo pewnie nie można słuchać sobie przez to wyjście stereo ze stacji, skoro coś tam się z tą baterią dzieje, podobno się rozszerza i może coś uszkodzić :P ja nie mam jeszcze KArmy, a już się o to martwię ;] low, low, low

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

> musi być podpięty do zasilacza, żeby działać

 

musi, musi :)

 

pewnie nie można słuchać sobie przez to wyjście stereo ze stacji, skoro coś tam się z tą baterią dzieje

 

Wyjście liniowe w stacji dokującej działa niezależnie od tego czy stacja jest podpięta do zasilania czy nie . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeszcze raz, stacja dokująca ma następujące cechy:

- mruga/świeci na niebiesko

- jest podstawką pod Karmę, żeby się na biórku nie przewróciła

- po podłączeniu do niej zasilania służy jako biórkowa ładowarka Karmy

- po podłączeniu do niej kabla USB służy jako alternatywa do połączenia bezpośrednio kablem USB do kompa

- po podłączeniu do niej zasilania i kabla USB służy jako klasyczna stacja dokująca

- stacja dokująca ma line-out, do którego można podpiąć np. wzmacniacz

- można podłączyć do niej kabel LAN (jeśli chce się używać Karmy przez sieć, pod jakimś egzotycznym systemem operacyjnym, na którym jest Java)

- mając kabel LAN + Karmascrobbler można używać z Karmą Last.fm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogłem się powstrzymać aby nie wkleić kilku fotek takiego oryginalnego projektu DIY

- składającego się z Karmy ,elementów stacji dokującej i wzmacniacza słuchawkowego

, którego opis znalazłem kiedyś Head-fi .

 

Tylko trochę żal , że ten fajny zestaw nie potrafi pulsować w rytm muzyki na niebiesko . :D

Może nadeszła pora dla Karmomoonlighta ? Ciekawe , jakie cudo ze starej poczciwej Karmy

potrafiłby wyczarować nasz Majkel ? :rolleyes:

 

1.jpg2.jpg4.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obudowa nieco podobna do MxMa, pewnie też któraś seria Hammonda. Zdaje się że majkel też z nich korzysta.

MxM_02.jpg

A pulsowanie na niebiesko żaden problem, chyba że ma pulsować w rytm muzyki - ale to też by jakoś pomieścił. :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- nową baterię polecam, a czy "wymienioną od ręki"... cóż - jeśli nie czujesz się "z elektrotechniką za pan brat" to dopłać (tym bardziej że nowej baterii trzeba trochę miejsca zrobić, bo inaczej obudowa się nie domyka)

 

i tutaj sie nie zgodze - ja wymienialem sam baterie, choc mlodym elektronikiem to napewno nie jestem ;) (kupowalem na ebay od licketysplitactions, czy jakos tak) i pasuje idealnie, nie musialem robic dodatkowego miejsca.

:)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Karma opłacona. Teraz tylko muszę poczekać na dostawę. Dzięki wszystkim za radę. Jeśli ktoś byłby zainteresowany ceną to:

- Rio Karma 20gb z nie działającym HOLDem = 157,5$

- stacja dokująca + ładowarka = 25$

Kupiłem od użytkownika "number66" na ebayu.

 

A w sumie teraz mi przyszło do głowy jeszcze jedno pytanie, jak pisałem o tej ładowarce. Czy ona będzie mi działać w Polsce? BO przypomniało mi się, że tam są jakieś inne prądy i jak się kupuje sprzęty to trzeba jakieś przejściówki kupować? :/ Proszę, napiszcie, że ta ładowarka będzie działać.

 

I jeszcze jedna sprawa. Czytam cały czas wątek "Rio Karma" i zastanawiam się, czy wszystkim użytkownikom, którzy rozpoczynali tamten temat, nada Karmy działają?

Panowie Ogórek, Rafi, Getz? Jak to jest z Waszymi Karmami? Działają?

 

Pozdrawiam

Mateusz

 

P.S

śmiesznie czyta się te posty teraz, w których zastanawiacie się czy $ spadnie poniżej 3pln ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.

 

I jeszcze jedna sprawa. Czytam cały czas wątek "Rio Karma" i zastanawiam się, czy wszystkim użytkownikom, którzy rozpoczynali tamten temat, nada Karmy działają?

Panowie Ogórek, Rafi, Getz? Jak to jest z Waszymi Karmami? Działają?

 

Karma Ogórka jest w pełni sprawna i nie ma nawet ani jednej ryski :rolleyes: , choć przy ostatnim

naszym spotkaniu miesiąc temu zaliczyła przysłowiową glebę , nic jej się na szczęscie nie stało

 

W moim posiadaniu są w tej chwili dwie Karmy o których była mowa w tych topikach :

pierwszy egzemparz Karmy Rafa Kichu ( bo Raf kupił takze , choć znacznie pózniej także drugi

odtwarzacz z Karmalimbo ) - i to urządzenie jest w pełni sprawne , jak i moją pierwszą

Karmę , w której zostały uszodzone ( zablokowane na 13/30 ) przyciski volume . Tego drugiego egzemplarza

używam więc wyłacznie jako zródło stacjonarne - na stałe stoi sobie w docku na szczycie więży , podpięta via

wyjście liniowe do stacjonarnego wzmacniacza , i zwłaszcza w ciemnościach cieszy oczy tym efektownym

niebieskim pulsującym podświetleniem . :D

 

Czy taka przejściówka, to łatwa do zdobycia?

Pozdrawiam

Mateusz

 

Musisz zobaczyć jaką ładowarkę dostaniesz . W moich dwóch egzemparzach Karmy były dwie różne

- aczkolwiek na pewno firmowe ładowarki . W obu wypadkach były one uniwersalne - czyli mogły być

zasilane napięciem 100V-240 V . Pierwsza mała trójbolcowe wyjście "amerykańskie"

w tym wypadku wystarczy dokupić tylko przejściówkę - rekomenduje aby jedna przejść się do

elektrycznego czy Media Marktu - tam można znalezć bardzo fajnie wykonane adaptery tego typu za

około 10 zł . Na Allegro jest oczywiscie taniej , ale bardzo często jakość tych przejściówek jest po prostu fatalna .

( sam mam w domu z trzy takie które do niczego się nie nadają )

 

Moja druga ładowarka miała klasyczne wyjscie dwubolcowe , więc w tym przypadku nie trzeba było do niej

już niczego dokupywać ( w tym wypadku to samo Rio wsadziło do opakowania Karmy kilka różnych adapterów

- w tym na przykład taki pasujący do gniazdek elektrycznych w Szwajcarii )

 

Wpierw przekonaj się może , jaki model ładowarki dostaniesz z swoim egzemplarzem Karmy ,

a dopiero pózniej zacznij poszukiwać przejściówki . Może w ogóle nie będziesz zmuszony jej kupować ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem na maila zdjęcia mojej podobno Karmy :) i trochę jest porysowana, ale najważniejsze, że działa. Dzień później poszła Karma nowa za 150$ na ebayu, taniej niż moja, ale gość miał tylko jeden komentarz więc nie wiem, czy opłacałoby się ryzykować jej zakup.

 

Zastanawiam się teraz [ponieważ dostanę moją Karmę z używaną baterią (za nową bym musiał dopłacić 50$)], czy zamówić już teraz sobie nową baterię na ebay'u?

http://cgi.ebay.com/Replacement-for-Rio-Ka...tem350040234574

Cena 12,99$ + 4,49$ przesyłka.

Czy poczekać, aż mi padnie całkowicie ta używana? Ale mam koszmary, że wtedy już nie będzie można ich kupić :P

 

Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się teraz [ponieważ dostanę moją Karmę z używaną baterią (za nową bym musiał dopłacić 50$)], czy zamówić już teraz sobie nową baterię na ebay'u?

http://cgi.ebay.com/Replacement-for-Rio-Ka...tem350040234574

Cena 12,99$ + 4,49$ przesyłka.

 

Pozdrawiam wszystkich.

 

mozesz spokojnie kupic od tego goscia. ja kupowalem i przesylka przyszla w nieco ponad tydzien. bateria trzyma naprawde dlugo

dodatkowo koles dodaje (a przynajmniej dodawal, w tym maly torx) 3 male srubokreciki ktore przydadza sie przy rozkrecaniu karmy.

 

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wankus: dzięki za info, przeczytałem na forum o wymianie baterii w Karmie i zamówię sobie u tego ebayowicza lickety.... Póki co czekam na Karmę.

 

1) Ile może iść przesyłka z USA? Wysyłka zwykła USPS First Class Mail. To chyba tak z 3 tygodnie maksymalnie, prawda?

 

2) Jest możliwe, że mi ją oclą? Paczkę wysyła mi koleżanka, z prywatnego adresu jako GIFT i low value, to chyba nawet jak otworzą i zobaczą, że to nie nowe to nie oclą?

 

I teraz kwestia słuchawek. Szukałem na forum i coś tam znalazłem. Chodzi mi o to, żeby cena do jakości była jak najfajniejsza ;) Wybrałem takie modele, podaję od razu ceny jakie znalazłem:

a. Sennheiser HD595 (cena 400zł za nowe) do domu + jakieś tanie, np. creative ep630 poza domem.

b. Shure se530 (cena ~ 640zł za nowe)

c. Może sami coś doradzicie lepszego od tego?

 

A teraz to bardziej pytanie z ciekawości. Nie zamierzam kupować!! Zobaczyłem, że jest jakaś megahiper promocja pana themadcube na robione na zamówienie słuchaweczki ACS T2. Cena mnie nawet po promocji zabija. Czy warto wydać 1300zł na te słuchawki? To jest 2 razy więcej niż na se530 i 3 razy więcej niż na hd595 :/ Czy różnica jest aż taka znacząca?

 

Ja chyba najbardziej jestem za opcją hd595 + jakieś tanie na wyjścia z domu, głównie dlatego, że wszyscy piszecie, że HD595 brzmią tak dobrze z Karmą, no i lubię słuchawki o takiej konstrukcji. A może wtedy za jakiś czas, jak będzie kasa to jakieś lepsze douszne czopy. No i tani to wybór, bo 400zł za nowe.

 

Z drugiej strony te shure se530 wychodzą chyba dosyć tanio i okazyjnie również? Ale nigdy nie miałem słuchawek typu IEM i nie wiem, czy mi będą odpowiadały. Ale jeśli IEMy by mi się spodobały, to za jakiś czas może mógłbym dokupić do nich wkładki od themadcube.

 

Doradźcie mi koleżanki i koledzy :)

 

Pozdrawiam serdecznie wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile może iść przesyłka z USA?

 

teoretycznie nawet do miesiąca... z gorącymi pozdrowieniami od celników :)

 

> Jest możliwe, że mi ją oclą?

 

oczywiście, mnie oclili...

 

i taka uwaga - jeśli nie słuchałeś IEM-ów, a lubisz dźwięk "dużych, nausznych słuchawek", to możesz się nie znaleźć w dźwięku słuchawek dokanałowych... jest bardzo specyficzny...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ile może iść przesyłka z USA?

 

teoretycznie nawet do miesiąca... z gorącymi pozdrowieniami od celników :)

 

> Jest możliwe, że mi ją oclą?

 

oczywiście, mnie oclili...

 

Mi First Class nigdy nie szła dłużej niż 8 dni. Nigdy nie płaciłem cła ;)

 

Co do słuchawek, to najlepiej hd 595 + se530 ;). Albo np hd 25-1, na które jest ostatnio spora pompa :). Mógłbyś używać ich zarówno w domu i na zewnątrz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chciałbym takich słuchawek zakładać na zewnątrz, jedynie w domu. Więc albo kupię jakieś pałąkowe do domu + tanie douszne.

Albo te se530, a kiedyś tam w przyszłości jak będzie kasa to pałąkowe.

 

Skoro z IEMami jest tak jak piszecie, że mogą mi się nie spodobać to wtedy póki co pałąkowe kupić, tak?

Jeśli tak to Hd595 czy HD25-1?

 

Pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja bym chyba szedł w hd25-1, zrobiły się ostatnio popularne na forum, ludzie są z nich bardzo zadowoleni. są łatwe do napędzenia, więc z karmą powinny pokazać 100% swoich możliwości, czego nie można powiedzieć o hd595. do tego są podobno bardzo wyrównane, no i uniwersalne, więc nie będziesz się musiał katować jakimś badziewiem chcąc wyjść na zewnątrz (patrz epki) ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności