Skocz do zawartości

Kupiłem RIO Karmę i proszę o pomoc


matetam

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich forumowiczów.

To mój pierwszy post na forum i mój pierwszy odtwarzacz cyfrowy muzyki :) nie mam doświadczenia dlatego zwracam się o pomoc.

Wczoraj kupiłem od "number66" na ebay.com odtwarzacz RIO Karma i ten pan daje mi kilka opcji do wyboru:

 

1. hdd/flash - tu już zdecydowałem, że biorę hdd, bo flash póki co dla mnie za drogi ( >300$ za 16gb)

PYTANIE: czy dobrze wybrałem?

 

2. bateria używana/nowa - tutaj mam największy problem. Pan "number66" mówi, że na standardowej baterii używanej będzie mi działać odtwarzacz 12 godzin dla plików mp3, ale ja chciałbym używać czegoś może o lepszej jakości dźwięku, a wtedy bateria będzie działać krócej. czy warto zapłacić dodatkowo 50$ za nową baterię o większej pojemności? (2200 zamiast 1800 używanej). Cena wzrośnie o 50$, a znalazłem na ebayu takie nowe baterie po 15$, więc instalacja by pochłaniała 35$?

PYTANIA: czy wymiana takiej baterii to coś łatwego, czy musi to zrobić "magician/technician"? :)

czy będę w stanie za jakiś czas sobie samemu wymienić taką baterię?

 

jeśli tak to wezmę używaną baterię, zaoszczędzę 50$ i kupię sobie nową baterię za 15$ i sam wymienię, a jeśli nie będę potrafił zrobić tego sam to kupię Karmę z nową baterią

 

3. hold button działający i niedziałający. różnica w cenie 20$ :) jeśli ten przycisk hold służy do dezaktywowania pozostałych klawiszy tak, żeby nie działały kiedy nie chcemy, to chyba nie ma sensu wydawać 20$ żeby to ustrojstwo działało? chyba, że ma to jeszcze jakieś dodatkowe funkcje?

 

Zanim mu napiszę co chcę dokładnie, proszę Was drodzy koledzy i koleżanki o rozwikłanie moich wątpliowści.

Dziękuję bardzo i pozdrawiam serdecznie.

Mateusz, Toruń

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

też bym brał najzwyklejszą, z tym holdem to sam musisz zdecydować, ja bym go chyba olał, on i tak podobno łatwo pada, więc nie wiadomo ile się nim nacieszysz ;) fakt, odsprzedać potem trudniej, ale jak kupisz taniej o 50zł to tak samo możesz sprzedać 50zł taniej. co do baterii to niech się jakiś posiadacz odezwie, który to już wcześniej robił, ja sądzę, że to nie powinien być duży problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja wymienialem samodzielnie baterie - bulka z maslem.

a bateria kosztuje 17$, wlasnie ta 2200 i potwierdzam ze dziala naprawde dlugo.

 

tak wiec, kupujesz lutownice za 10zl, max do 30W z cienkim grotem, chwila skupienia i masz nowa baterie.

 

odpowedz brzmi - tak, dasz rade sam wymienic. zreszta tu gdzies na forum chyba pisalem o wymianie baterii..

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale ja chciałbym używać czegoś może o lepszej jakości dźwięku, a wtedy bateria będzie działać krócej.

 

W przypadku używania FLAC-u czas działania Karmy będzie tylko trochę mniejszy

niż przy MP3 128 kb/s . Bardziej "prądożorny" od formatu bezstratnego

może sie okazać na przykład strumień 320 kb/s MP3 .

 

3. hold button działający i niedziałający. różnica w cenie 20$ jeśli ten przycisk hold

służy do dezaktywowania pozostałych klawiszy tak, żeby nie działały kiedy nie chcemy,

to chyba nie ma sensu wydawać 20$ żeby to ustrojstwo działało? chyba, że ma to jeszcze jakieś dodatkowe funkcje?

 

Na blokadę przycisków możesz nie zwracać uwagi , pod warunkiem że bedziesz używał

Karmy głównie w domu , lub zainwestujesz w skórzany pokrowiec z zaczepem do paska .

Natomiast jeżeli zamierzasz nosić Karmę w kieszeni ( płaszcza , kurtki , etc ) - przycik hold

bardzo Ci się przyda , z uwagi na bardzo "czułe" kółko nawigacyjne w tym playerze . :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam karmy w kurtce i kółko wcale tak łatwo się nie przekręca. Chyba jeszcze mi się nigdy nie zdarzyło by sie utwór przewinął. Co do baterii, lepiej samemu kupić na ebay, co wychodzi ~16.50$ z przesyłką. Wymiana jest prosta. Co do holda to proponowałbym nie dopłacać. Łatwo go uszkodzić, szczególnie przy rozbieraniu obudowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

moja wersja jest taka (a co, jak wszyscy to wszyscy) ;)

 

- dysk/flash nie ma aż takiego znowu znaczenia - jak nie będziesz chciał Karmą rzucać to nie odczujesz większej różnicy

 

- nową baterię polecam, a czy "wymienioną od ręki"... cóż - jeśli nie czujesz się "z elektrotechniką za pan brat" to dopłać (tym bardziej że nowej baterii trzeba trochę miejsca zrobić, bo inaczej obudowa się nie domyka)

 

- blokadę przycisków możesz - kolokwialnie mówiąc - "olać"... mam Karmę dwa lata i NIGDY nie używałem suwaka hold (poza jednym razem kiedy chciałem sprawdzić czy działa - działa)... tylko musisz mieć skórzany futerał, dający się przytroczyć do pasa (tak najwygodniej się Karmę nosi... a prawdę powiedziawszy to innej możliwości nie widzę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam karmy w kurtce i kółko wcale tak łatwo się nie przekręca

 

To oczywiście jeszcze zależy czy kółko jest już wyrobione czy (jeszcze ? ) nie jest . :)

Mojej Karmy nie da się włożyć do na obszernijszej nawet kieszeni jeżeli nie

zablokuje holdu ( a konkrestnie tego kółka nawigacyjnego )

 

Jeżeli Twoje kółko ciężko chodzi , to bardzo możliwe że było po prostu klejone

- jest to w końcu jedna z najczęstszych napraw jakimi poddawane są Karmy.

 

Przycisk blokady "pada" najczęściej własnie przy rozbiórce Karmy . Niestety Fakcior ma rację

- bardzo trudno ją rozebrać tak umiejetnie , żeby trwale nie uszkodzić tego elementu . :huh:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam karmy w kurtce i kółko wcale tak łatwo się nie przekręca

 

Kółeczko mi chodzi bardzo gładko. Może getz ma za duże ręce? ;p

Fakcior - zdecyduj sie wreszcie czy kółko w twojej Karmie przekręca

sie łatwo czy cieżko i nie szukaj na siłę problemu gdzie go nie ma . :D

Jasne że nie chodzi o ręce , przecież przy lużnej kieszeni każdy player trochę lata

, a kółko Karmy wyraznie wystaje poza poza krawędz obudowy . Prawda ? ;)

Z kolei przy bardzo wąskiej kieszeni player może być co prawda w niej zablokowny

, ale przy wkładaniu i wyjmowaniu "kółko" zawsze gdzieś się otrze .

 

Miałem dwie Karmy ( niestety bez futerału o którym pisał KHRoN ) i zawsze

przy korzystaniu z jakiejkolwiek kieszeni musiałem korzystać z holdu .

 

Oczywiście jest jeszcze inna - trochę radykalna alternatywa - możemy zablokować kółko na amen

jakimś klejem (chociażby "kropelką" ) - i sterować Karmą wyłącznie joyem :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka metoda to raczej lipa, bo wtedy nie mamy dostępu do wszystkich mozliwosci i sprawnej obsługi. Ale to chyba żart był.

 

Dlaczego ? :) W Karmie nawigacja joyem i kółkiem jest częsciowo zdublowana

- przynajmniej w jedną stronę >właściwie wszystkie funkcje sterowania kółkiem nawigacyjnym

możesz wykonywać także joyem . W drugą stronę niestety to nie działa : joy ma takie funkcje

które w wypadku jego uszkodzenia nie mogą zostać przejęte przez kółko .

Dlatego sprawność tego elementu jest znacznie ważniejsza , a kółko nawigacyjne

jest tylko zgrabnym , acz wcale niekoniecznym dla funkcjonalności Karmy - dodatkiem .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi.

Zdecydowałem się na hdd 20gb bez holda i ze starą baterią. Koszt 157,50$. Trochę przepłaciłem bo teraz taką wystawia ten sam gość za 139$ buy it now, a podobno ta moja też była na BIN ustawiona, tylko że jak ja zdecydowałem się na Karmę to już ta opcja była nieaktualna.

Mam jeszcze jedno pytanie. Zastanawiam się nad stacją dokującą, raczej wezmę, koszt 25$. Tyle, że skoro nie warto na niej ładować, bo podobno szybciej się może Karma "przegrzać" (?) i lepiej ładować bezpośrednio z ładowarki, a z kolei pliki mogę ładować prosto przez mini USB kabel, to jedyna funkcja jaką może zaoferować ta stacja to wejście stereo. Ale jak będę słuchać przez to wejście i Karma będzie w stacji, to rozumię, że będzie się ładować również bateria (?) co odradza Pan "number66". To brać tą stację, czy nie?

 

Jeśli chodzi o hold, to będę nosić Karmę w pokrowcu. Zdecydowałem się na taki:

http://karmalimbo.com/pics/DSC01032s.jpg

http://karmalimbo.com/pics/DSC01031s.jpg

http://karmalimbo.com/pics/DSC01035s.jpg

Jeśli jest ktoś zainteresowany to może zamówiłbym więcej sztuk i byśmy podzielili koszty przesyłki. Przy 10 sztukach koszt wysyłki 50% mniejszy :)

 

Dzisiaj chcę już napisać na jaką konfigurację się decyduję. A baterię zrobię sobie sam.

Czy ktoś ma pojęcie jak długą żywotność mają takie baterie, bo nie wiem czy kupić jedną czy dwie zamówić, a druga niech czeka na zmianę :)

 

 

Jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam serdecznie.

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak biorę stację dokującą. Teraz może nie będę z niej korzystać, ale za jakiś czas, jak nie będę może mieć dostępu do sprzętu domowego, to może zrobię sobie z Karmy taki zestaw, do "odsłuchu biurkowego" w połączeniu z jakimś wzmacniaczem (?) i słuchawami pałąkowymi. Nie wiem jeszcze za dużo o tym, bo jestem dopiero na 15 stronie tematu RIO Karma :) przede mną jeszcze 83.

 

A jeśli chodzi o ten pokrowiec, to nie wiem czy jest sens kupować ten Technohm, bo cena 25$ plus przesyłka pewnie, to by wyszło z 32$ a ten Lowepro, może uda się kupić za niecałe 10$ z przesyłką z Kong Hongu.

 

Czy ktoś może powiedzieć, czy tak jak pisałem, Karma zawsze będzie ładowana, gdy będzie leżeć w stacji, czy można jakoś tego ładowania w stacji (przez nią) się pozbyć?

 

Pozdrawiam.

Mateusz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha :) no tak myślałem, ale te niebieskie światełka mnie zastanawiały, myślałem, że ta stacja to jakiś skomplikowany system, który musi być podpięty do zasilacza, żeby działać ;) no jak ma takie światełka... ;] mogło mnie to zmylić :)

W takim razie biorę stację i będzie grać gitara :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wszystkie funkcje sterowania kółkiem nawigacyjnym możesz wykonywać także joyem

 

spróbuj przy pomocy joy'a zrobić "wciśnij kółko" będąc na playliście i wybrać insert/append ;)

 

U mnie kółko nawigacyjne bardziej sie przydaje w fuknkcji szybkiego wyszukiwania -

bardzo często nagrywam długie sety z radia , dzielone co 60 minut , a nastepnie

transferuje je na Karmę - tak więc , akurat z takiej funkcji bardzo często korzystam :rolleyes:

( Vibez na szczęscie też ją ma )

 

Radzique Napisano Dzisiaj, 18:58

etam, stacja jest konieczna do Karmy, migająca podstawka daje tyle samo radości co słuchanie samej Karmy

 

Racja :D , Karma pozbawiona stacji dokującej , to nie jest prawdziwa Karma . :D

Można nawet powiedzieć , że jest wtedy jak " Wenus z Milo " pozbawiona rąk .

( mhmm ; choć nie jestem do konca pewien , czy jest to całkowicie trafne porównanie ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności