Skocz do zawartości

Denon AH-C751 / HH-C551


reGGarf

Rekomendowane odpowiedzi

Też mi chodziły po głowie, jeszcze przed "wdepnięciem" w jbl <_<

Ktoś porównywał na head-fi C551 z C700 i większych różnic w dźwięku nie stwierdzał.

Jedne i drugie mają podobno mocny i dobrze kontrolowany bas (lepiej niż w q-jays) grają szeroko, ale np własnie w porównaniu

z q-jays gorzej wypada separacja instrumentów.

 

Chyba C751 różnią się od C700 jedynie dodawanym etui w komplecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi chodziły po głowie, jeszcze przed "wdepnięciem" w jbl <_<

Ktoś porównywał na head-fi C551 z C700 i większych różnic w dźwięku nie stwierdzał.

Jedne i drugie mają podobno mocny i dobrze kontrolowany bas (lepiej niż w q-jays) grają szeroko, ale np własnie w porównaniu

z q-jays gorzej wypada separacja instrumentów.

 

Chyba C751 różnią się od C700 jedynie dodawanym etui w komplecie?

 

tak, c751 to c700 z akcesoriami;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież to typowe dokanałówki z klasycznymi przetwornikami dynamicznymi

( i to pewnie nawet nie większymi niż 13mm )

, więc jeżeli mogą konkurować z q-jaysami z dwoma przetwornikami

armaturowymi to raczej przede wszystkim ceną - która w tym

wypadku na pewno nie jest adekwatna w stosunku do jakości. :huh:

 

Prawdę mówiąc zupełnie nie wiem po co Denon w ogóle wprowadza

takie słuchawki do polskiego katalogu , skoro prawdopodobieństwo

że ktoś je kupi jest bliskie zera .( chyba że na wyprzedaży ktoś się skusi :D )

 

Nawet Sony nie zamierza sprowadzać do europejskich sklepów , ani

do Polski tym bardziej swojego "flagowego " modelu dokanałówek

> MDR EX700SL , bo wiedzą że przy cenie sugerownej 800 - czy 1000 zł

popyt na nie bedzie żaden (w USA - gdzie jak wiadomo nie ma VAT-u -

te słuchawki kosztują 300$ - i też z zasadzie brakuje na nich amatorów )

 

9809802.jpg

 

I o ile uwazam że w przypadku MDR EX700 tak wysoka cena może być usprawiedliwiona

w małym stopniu ( ale tylko małym :D ) ich swoitym pokomplikowaniem technologicznym

(duża 16mm memrana umieszczona "poziomo" w korpusie słuchawki - może trochę

na wzór hybrydowych Ultimate Ears Super.Fi 5 Pro EB - słuchawki w uchu wyglądają

co najmniej dziwacznie :o ) czy dodatkowymi akcesoriami , to w przypadku tak do bólu

zwyczajnych klasycznych membranowych dokanałówek jak te Denony C751 nawet 350- 350 zł za takie słuchawki

( podczas spodziewanych wyprzedaży w Saturnie ;) ) to byłoby -IMHO -zdecydowanie za dużo. :)

 

MDR_EX700SL_005.jpgMDR_EX700SL_004.jpg

9809770.jpg

9809773.jpg

9809777.jpg

9809782.jpg

9809793.jpg

9809798.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem już jakiś czas temu te soniaki.. zastanawia mnie takie techniczne rozwiązanie membrana umieszczona poprzecznie to chyba niezbyt idealna konstrukcja, może i jakieś innowacyjne rozwiązanie za które można ściągnąć kasę z klienta, dało to możliwość zamontowania membrany 1,6mm co oznacza niezły bas ale góra już pewnie nie będzie taka ciekawa, a co ze zniekształceniami...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem już jakiś czas temu te soniaki.. zastanawia mnie takie techniczne rozwiązanie membrana umieszczona poprzecznie to chyba niezbyt idealna konstrukcja, może i jakieś innowacyjne rozwiązanie za które można ściągnąć kasę z klienta, dało to możliwość zamontowania membrany 1,6mm co oznacza niezły bas ale góra już pewnie nie będzie taka ciekawa, a co ze zniekształceniami...?

dlaczego membrana 1.6mm zamiast 1.3mm oznacza slabsza gore ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dlaczego membrana 1.6mm zamiast 1.3mm oznacza slabsza gore ?

 

Większa membrana trudniej nią "poruszać" (trudniej wygenerować wyższe częstotliwości) to chyba logiczne, nie widziałem jeszcze tweetera na 30cm membranie ani sub-a na 2cm albo taśmowej, oczywiście zaraz powiesz że to nie takie rozmiary, ale jednak, poszukałem informacji po napisaniu wcześniejszego posta, i ogólne opinie są takie że maja bardzo podkolorowany dźwięk dużo basów i średnich. <_<

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • Moderator

to ja chciałbym przypomnieć o istnieniu tego tematu i zwracam się jednocześnie z prośbą o opinię użytkowników (a wiem że są) denonów c7xx i ewentualnie c551 na temat charakterystyki dźwięku lub porównania do czegokolwiek innego w miarę porównywalnego. Z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja chciałbym przypomnieć o istnieniu tego tematu i zwracam się jednocześnie z prośbą o opinię użytkowników (a wiem że są) denonów c7xx i ewentualnie c551 na temat charakterystyki dźwięku lub porównania do czegokolwiek innego w miarę porównywalnego. Z góry dziękuję

 

Nie jestem użytkownikiem owych Denonów, ale z w miarę spójnych opinii, jakie czytałem na ich temat, myślę, że mogą coś napisać:

Powinny mieć sporo basu, wypchnięty środek i słodką, nie natarczywą górę, a do tego przyzwoitą przestrzeń. Ogólnie ciepła prezentacja dźwięku. Wersja C551 jest plastikową wersją C700/751 (to samo, tyle że inny zestaw akcesoriów), co minimalnie pogarsza dźwięk. Posiadam FS Atrio, które powinny stać na podobnych poziomie dźwiękowym, lecz różnią się trochę sposobem prezentacji i konstrukcją (Atrio to IEMy, a Denony dokanałówki, stąd Atrio lepiej się trzymają w uchu i izolują). Atrio miotą JBLe w każdym względzie, więc Denony również powinny to robić. Myślę również, że podobnie jak Atrio nie nadają się do E10 i innych basowych grajków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja chciałbym przypomnieć o istnieniu tego tematu i zwracam się jednocześnie z prośbą o opinię użytkowników (a wiem że są) denonów c7xx i ewentualnie c551 na temat charakterystyki dźwięku lub porównania do czegokolwiek innego w miarę porównywalnego. Z góry dziękuję

 

Jesli chodzi o 700tki to maja dosc charakterystyczne denonowe brzmienie - wyrazny bas (ale nie wlazacy na inne pasma) i cieply ale szczegolowy dzwiek. Wysokie sa przyzwoite i wyrazne, srednica rowniez dobrej jakosci ale ciut wycofana. Sa tez dosc przestrzenne (oczywiscie jak na IEM'y) ale izolacje maja dosc kiepska - slabsza ciut niz Epki (chociaz zmiana gumek na epkowe troche pomaga). To najlepsze membranowki jakie slyszalem do tej pory ale jako ze brzmia zupelnie inaczej niz armatury to IMHO takie porownanie nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Jesli chodzi o 700tki to maja dosc charakterystyczne denonowe brzmienie - wyrazny bas (ale nie wlazacy na inne pasma) i cieply ale szczegolowy dzwiek. Wysokie sa przyzwoite i wyrazne, srednica rowniez dobrej jakosci ale ciut wycofana. Sa tez dosc przestrzenne (oczywiscie jak na IEM'y) ale izolacje maja dosc kiepska - slabsza ciut niz Epki (chociaz zmiana gumek na epkowe troche pomaga). To najlepsze membranowki jakie slyszalem do tej pory ale jako ze brzmia zupelnie inaczej niz armatury to IMHO takie porownanie nie ma sensu.

 

 

Ok a jak z separacją dźwięków jest na dobrym poziomie (oczywistym jest dla mnie że niższym niż armatury ale chodzi mi o twoje wrażenie). W twojej opinii są to słuchawki warte wydania tych 350-400zł?

 

A atrio wyglądają na zdjęciach na tandetnie wykonane nie sądzicie? Może w rzeczywistości jest lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok a jak z separacją dźwięków jest na dobrym poziomie (oczywistym jest dla mnie że niższym niż armatury ale chodzi mi o twoje wrażenie). W twojej opinii są to słuchawki warte wydania tych 350-400zł?

 

A atrio wyglądają na zdjęciach na tandetnie wykonane nie sądzicie? Może w rzeczywistości jest lepiej...

 

Jak na membranowki to jest IMHO na dobrym poziomie. Co do ceny - mysle ze 350 zl sa warte. W tej klasie cenowej nie ma zbyt wielkiej konkurencji. Ja prawdopodobnie bede niedlugo sprzedawal swoje (nieco taniej :) ) bo od czasu zakupu ATH raczej rzadko slucham innych sluchawek (poza denonami w domu).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator
Jak na membranowki to jest IMHO na dobrym poziomie. Co do ceny - mysle ze 350 zl sa warte. W tej klasie cenowej nie ma zbyt wielkiej konkurencji. Ja prawdopodobnie bede niedlugo sprzedawal swoje (nieco taniej :) ) bo od czasu zakupu ATH raczej rzadko slucham innych sluchawek (poza denonami w domu).

 

jeśli mogę zapytać to kiedy mniej więcej i za około ile... Pytam z ciekawości na razie... Moja dziewczyna jest teraz w USA i Kanadzie i może mi przywieźć ale jeśli cena będzie dużo ciekawsza to wtedy zamówię u niej jakiegoś playerka a słuchawki kupię tutaj

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeśli mogę zapytać to kiedy mniej więcej i za około ile... Pytam z ciekawości na razie... Moja dziewczyna jest teraz w USA i Kanadzie i może mi przywieźć ale jeśli cena będzie dużo ciekawsza to wtedy zamówię u niej jakiegoś playerka a słuchawki kupię tutaj

 

Miedzy 200 a 250 zl - decyzje podejme w przyszlym tygodniu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A atrio wyglądają na zdjęciach na tandetnie wykonane nie sądzicie? Może w rzeczywistości jest lepiej...

 

Atrio mogą wyglądać na zdjęciach na tandetnie wykonane, ale nie miałem z nimi żadnych problemów (odpukać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności