Skocz do zawartości

Recenzja Creative Aurvana Live!


Rolandsinger

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem na ile denony ah-d 1001 sa podobne do aurvan live, ale jesli jest to to samo to za to beczkowate, tudziez "studniowe" brzmienie moze odpowiadac rezonans na 500-600hz - prosze spojrzec na wykres headroomu. Na razie walcze z tym w foobarze, ale z mizernymi skutkami... :P Cos czuje ze prawdziwa poprawe dalyby przerobki komory w aurvanach - bo podobny efekt "studni" mozna uzyskac w grado przyslaniajac odpowiedino od zewnetrznej strony komory. No chyba ze faktycznie inny kabel daje poprawe pod tym wzgledem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest na tyle spora, że słychać ją od razu po przesiadce w którąkolwiek stronę. Mam nadzieję, że jutro uda się spotkać w Sosnowcu, i ktoś jeszcze potwierdzi mój entuzjazm względem zrekablowanych CAL. Do zorientowania się o co biega wystarczy nawet iriver E10, na sprzęcie stacjonarnym jest "full wypas". ;)

 

Majkel, o ile nie będziesz chciał ujawniac nazwy owego cudownego kabla ;) to może rozważysz sprzedaż kit'ów do samodzielnego recablingu? (kawałek kabla+końcówki)

Będzie szybciej i taniej, a każdy powinien sobie poradzic z lutownicą ;) Jaka orientacyjnie byłaby cena takiego zestawu?

 

USTAWIAM SIĘ PIERWSZY W KOLEJCE :D:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy dalsza dyskusja w tym wątku ma jakikolwiek sens. Dziś był u mnie Majkel i Fallow, słuchaliśmy CAL! po wymianie kabla. Wniosek jest jeden, prosty i nie budzący wątpliwości:

 

 

Recabled CAL! z kablem Majkela literalnie niszczą realizmem, absolutną wiernością muzyce wszelki hi-endowy syf słuchawkowy za dowolną kwotę, jakiego kiedykolwiek słuchałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tylko:

 

JAKI KABEL?

 

majkel zdajesz sobie sprawę ze w zamian za odpowiedź na to pytanie zorganizuje się tu jakąś zrzutkę na pomnik, ewentualnie portrecik w stylu Matejki? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy dalsza dyskusja w tym wątku ma jakikolwiek sens. Dziś był u mnie Majkel i Fallow, słuchaliśmy CAL! po wymianie kabla. Wniosek jest jeden, prosty i nie budzący wątpliwości:

 

 

Recabled CAL! z kablem Majkela literalnie niszczą realizmem, absolutną wiernością muzyce wszelki hi-endowy syf słuchawkowy za dowolną kwotę, jakiego kiedykolwiek słuchałem.

 

A tak mniejdramatycznie a bardziej konkretnie? Do czego porownywaliscie te CAL'e? Jakie inne sluchawki braly udzial w tym odsluchu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepiej nie podawać jaki, a sprzedawać za kilkadziesiąt złotych (jak Sennheiser)

 

a po zarobku @majkel wyjawi tajemnice, że to kabel od najtańszych philipsiaków sprowadzanych z Chin, i siedziąc na Majorce, popijająć drinka, będzie śmiał z tych wszystkich 'słyszących różnice' :D

hahahha :lol: popieram!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Quimeen, wzmacniacz dla Ciebie, ale pójdzie we wtorek (czyli jutro) pocztą. Do Ciebie nie powinien iść dłużej niż dwa dni. Nie udało mi się tak zaplanować trasy, żeby Ci go podać (o sensownej porze ;) ).

 

@pozostali, kabel Grado przetestuję soon, i są pewne sygnały obiektywne, że też będzie dobry. Słuchawki Brestindera są w kolejce do takiej przeróbki, to się pewnie podzieli wrażeniami osobiście za niedługi czas. Kombinuję przerobić je jutro po pracy.

 

Poza tym obserwując reakcje i słuchając komentarzy Rolandsingera i fallowa odniosłem wrażenie, że słyszymy podobnie rzeczone słuchawki. :) Wlaściwie to zonk się zaczął już od iPoda Nano I-szej generacji, potem była przerwa na pizzę i jazda na maksa ze sprzętu stacjonarnego. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy dalsza dyskusja w tym wątku ma jakikolwiek sens. Dziś był u mnie Majkel i Fallow, słuchaliśmy CAL! po wymianie kabla. Wniosek jest jeden, prosty i nie budzący wątpliwości:

 

 

Recabled CAL! z kablem Majkela literalnie niszczą realizmem, absolutną wiernością muzyce wszelki hi-endowy syf słuchawkowy za dowolną kwotę, jakiego kiedykolwiek słuchałem.

 

doskonala konkluzja Dawindyk.

 

Rolandsinger watpliwosci maja wszyscy ktorzy nie sluchali wiec faktycznie lepiej podac konkrety i systemy porownawcze. Byc moze ( oby) bylo tak jak piszesz. Nie napisales tylko czy aby wygrzane CAL recablowane czy nie :P

No ale jak wspomnial pGo, moze warto recablowac w takim razie tez inne sluchawki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@majkel, czy potwierdzasz słowa @Rolanda, że zestaw Nano 1G + CAL! brzmi naprawdę "dobrze"?

 

Może jakieś szersza relacja ze spotkania? Zapewniam, że wszyscy są ciekawi :)

Mogę powiedzieć, że Rolandsinger dobrze określa brzmienie tego playera. Nie ma żadnych podkolorowań, gra w sposób rzetelny i zasadniczy, idąc raczej w stronę suchej treści niż barokowych ozdobników, ale nie będę się zapędzał w szczegóły, bo za krótko go słuchałem. Na pewno ma sporo pary do napędzania słuchawek.

 

Na meetingu były też w akcji GS1000 i ATH-ESW9, ale słuchałem tych drugich tylko z V39 i E10, no i bardziej mi leżały z E10, EX85 Sony wykazały się większą uniwersalnością, tzn. z Vedią zagrały dobrze i z E10, choć inaczej. Tak w ogóle to te ESW9 są całkiem niezłe, ale do Vedii bym ich nie wziął.

 

@Dawindyk, bezpośrednie porównanie odbyło się tylko do GS1000. @fallow, posiadacz RudiStora NX-33 (ten wzmacniacz "powąchaliśmy" zaledwie z braku czasu), stwierdził iż GS1000 w towarzystwie ustawionym pod CAL grały bardzo dobrze. Mnie też się podobało, ale posłuchanie dobrze napędzonych i zrekablowanych CAL daje obraz jakie braki mają nawet hi-endowe modele słuchawek. Nie, że CAL są takie wyrafinowane i idealne, ale chodzi o to co i jak grają, a grają niezwykle spójnie i muzykalnie. Chętnie posłucham wyższych modeli Denona, przerabianych bądź nie, bo w przetwornikach Fostera niewątpliwie tkwi potencjał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak mniejdramatycznie a bardziej konkretnie? Do czego porownywaliscie te CAL'e? Jakie inne sluchawki braly udzial w tym odsluchu?

 

Konkretnie? Proszę bardzo: zakładanie na głowę CAL! po modyfikacji przypomina uczucie towarzyszące chwili, gdy jesteśmy na koncercie za kulisami i słuchamy tego, co się dzieje na scenie zza pluszowej kurtyny, a następnie nagle ją rozchylamy i wkładamy głowę w powstały w ten sposób otwór i patrzymy na muzyków i słuchamy, jak grają.

 

Aspekty techniczne przestają w tych słuchawkach istnieć, pozostaje tylko ŻYWA muzyka. Takiego wrażenia nie dały mi jak dotąd żadne hi-endowe słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wierze ze kabel moze dac duzo nie tylko CAL, dlatego nie neguje tego w zaden sposob.

Majkel moze faktycznie cos Fostexa ma sens zamiast wyzszych Denonow?

 

Rolandsinger nie podoba mi sie jedno - gdy pisalem o zamuleniu CAL pisales ze to efekt niewygrzania a nagle po recablingu otwiera sie kurtyna...te sluchawki w stockowej postaci niestety graja przewalonym basem i sa zamulone (nie sa to jakies drastyczne kwestie zeby nie bylo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aspekty techniczne przestają w tych słuchawkach istnieć, pozostaje tylko ŻYWA muzyka. Takiego wrażenia nie dały mi jak dotąd żadne hi-endowe słuchawki.

Na Nano można doświadczyć choć namiastki tych wrażeń?

Niestety aktualnie nie dysponuje dobrym sprzętem stacjonarnym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności