Skocz do zawartości

Kultura sluchania muzyki.


majes0

Rekomendowane odpowiedzi

@czeki28

Przejmujesz się? Niech psują sobie słuch i nie tracą kasy "bo to i tak gra tak samo". Może nie widzą różnicy a jak nie widać różnicy to po co przepłacać.

 

Ogólnie kultura osobista w naszych czasach po****da. Szkoda. Choć nie twierdzę, że ja jej przestrzegam w 100%, czasem zdarzają sie incydenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 230
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Mianowicie do ku***cy doprowadza mnie jak ktoś mi wyjmuje słuchawkę z uszu. Czasami mam ochote wrzasnąc na takiego kogoś co ty downie robisz ile razy mam ci powtarzać, zebys tego nie robił. Ale nie skutkuje. Oni poprostu nie wiedzą co to znaczy delektować się dobrą muzyką i czerpać z tego prawdziwą przyjemność. Takie jest moje zdanie.

 

Dokładnie to co ja, tylko że mam ochotę go walnąć w ten jego krzywy ryj :).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie generalizujcie już tak o tej młodzieży ;) Dla mnie to to samo co popularne wśród ludzi starszych powiedzenie "ta dzisiejsz młodzież..." Tak samo jak i wśród słuchaczy hh tak i wśród młodzieży znajdą się "odmienne" osobniki :)

Rozumiem to trochę jednak bo przygniatająca większość gimnazjalistów lansuje się z plajerami bujając się w wielkich nausznikach za 29 PLN. Tak jest w mojej szkole. Świecą sobie kolorowymi nołnejmami i słuchają muzyki na głośnikach z telefonu <_< Apropo lansu to moja koleżanka z klasy dostała iPoda nano 1G i wszędzie łaziła trzymając go na wierzchu żeby wszyscy widzieli jaki ma sprzęcior. Skończyło się to tak, że jej go zajumali. Nic z tego nie wyniosła i teraz chodzi z kriejtiwem muvo na wierzchu. Ah te krejzole...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

majes0 - moim zdaniem przesadzasz. To już raczej nie jest kwestaia kultury. Ludzie poprostu nie znają naprawdę dobrej muzyki, to jej nie szanują. Jak słuchają jakiegoś szelestu z no-name i słuchawkach za 3 pln to co się dziwic, ze nie przeszkadza im słuchanie na jednej słuchawce. Znam gorsze chamstwo. Mianowicie do ku***cy doprowadza mnie jak ktoś mi wyjmuje słuchawkę z uszu. Czasami mam ochote wrzasnąc na takiego kogoś co ty downie robisz ile razy mam ci powtarzać, zebys tego nie robił. Ale nie skutkuje. Oni poprostu nie wiedzą co to znaczy delektować się dobrą muzyką i czerpać z tego prawdziwą przyjemność. Takie jest moje zdanie.

raz sie kolega z klasy zdziwił jak za takie wyjecie mi słuchawki zaczalem go popychac i sie rzucac :D. Ale robił to którys raz i mnie tak wkur...zdenerwował ze chcialem gnoja zabic, na szczescie sie powstrzymałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@czeki28

Przejmujesz się? Niech psują sobie słuch i nie tracą kasy "bo to i tak gra tak samo". Może nie widzą różnicy a jak nie widać różnicy to po co przepłacać.

Nie przejmuję się, niech te lamusy lansują się swoimi mp4... Chodziło mi o to, że jest szansa na to, że fala lansu ucichnie z racji popularyzacji mp4 - mimo, że z reguły leję na gości szpanujących playerem z biedronki, to takie zachowania są po prostu głupie i zapewne niejednego z nas śmieszą / żenują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...)To już raczej nie jest kwestaia kultury. Ludzie poprostu nie znają naprawdę dobrej muzyki, to jej nie szanują. Jak słuchają jakiegoś szelestu z no-name i słuchawkach za 3 pln to co się dziwic, ze nie przeszkadza im słuchanie na jednej słuchawce.(...)

 

A mi sie wydaje ze jednak jest to kwestia kultury. Człowiek kulturalny <-> zazwyczaj wykształcony <-> sam wybiera i szuka to czego chce słuchać a nie tylko zgrywa sobie na odtwarzacz papke z MTV.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety mamy bardzo wielu ludzi którzy naukę uważają za karę... Zobaczymy za kilkanaście lat. Wtedy nadrabiaj licea wieczorowe, matura i jakiś dyplomik... ehh szkoda.

Niektórych rzeczy nie warto się uczyć :P .

 

Słuchawki przy kontakcie z drugą osobą zawsze wyjmuję. Wyjątek jak rozmawiam przez telefon - krótko.

 

Tak gimnazjaliści i telefony w autobusie... I mam ochotę na 100% izolację ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natan daj sobie spokoj :) ja tez 2-3 lata temu nosilem szerokie spodnie ale barana z siebie nie robilem (wtedy byly inne mozliwosci robienia z siebie idioty) i tak samo jak ciebie teraz bolalo mnie uogolnianie :)... nie przeskoczysz tego ze w tej grupie subkulturowej odsetek debili jest wyzszy niz wsrod calego spoleczenstwa i stad takie a nie inne teksty... nie ma sie co obrazac :) hip-hop to muzyka prosta w swej konstrukcji aczkolwiek 0.1% produkcji hiphopowej potrafi trafic do serca i umyslu (eldo, pezet) nawet tak zatwardzialych przeciwnikow owego stylu jakim jest moja matka :)...

to bylo 3 lata temu no i co? teraz sobie studiuje na powazanym uniwersytecie w powazanym w calej polsce instytucie i tez lubie sie ubrac w szerokie (choc nie tak ortodoksyjne jak kiedys) rzeczy... dlaczego? bo ich design po prostu mi sie podoba i wale to co pomysli o mnie moj profesor czy ktokolwiek na ulicy :) wale rowniez to co ten ortodoks ktorego zawsze rano wychodzac na uniwerek spotykam pod klatka by pomyslal gdyby uslyszal czego slucham... bo slucham artystow o ktorych on w zyciu nie slyszal a wie co to jest jazz tylko dlatego ze ostry ma na to od lat zajawke (swoja droga od momentu rozpoczecia tej zajawki dla mnie ten czlowiek sie skonczyl)

no i co teraz ja generalizuje bo nie wiem czego on slucha... trudno - takie myslenie jest po prostu latwiejsze

 

reasumujac - nie ma co sie wkurzac na to ze ludzie postrzegaja hiphopowcow tak a nie inaczej tak samo jak nie ma co sie wkurzac ze francuzi mysla o nas jako o pijakach a ponoc pija wiecej od nas :)

 

Polski rap to sie dawno skończył czasem ma jakieś podrygi a poza tym więkoszość tych pseudo hip-hopowców słucha i tak samo techno, a spodnie noszą nie dość że szerokie to jeszcze specjalanie 10 rozmiarów za duże byle by był lans lepszy. Ja nosze szersze spodnie ale bez skrajności. Napisałbym coś jeszcze ale mi sie nie chce i idę spać hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jordan.boss

Gdzieś to już kiedyś pisałem, ale napiszę po raz kolejny. Chyba nadszedł czas na gruntowną reformę polskiego systemu edukacji... To, co się dzieje z "młodzieżą", w wieku: 13- 15 lat, po prostu przechodzi ludzkie pojęcie. Nie mam tutaj na myśli, szkolnych ekscesów, o których często można usłyszeć w radiu, czy telewizji, ale sam wizerunek tej grupy wiekowej. Szerokie spodnie, słuchawki bez odtwarzacza oraz "gangsta rap", w wykonaniu Verby, Meza, czy innego Donia- oto mój obraz "młodzieży", w wieku: 13- 15 lat. Pozostaje mieć nadzieję, że ci młodzi ludzie kiedyś spoważnieją. A co do samej "kultury słuchania muzyki", również uważam, że naszym rozmówcom należy się, chociażby ta odrobina szacunku, w postaci ściągniętych słuchawek. Z kolei, sytuacja, w której ktoś, "na siłę", wyciaga mi słuchawkę z ucha, zwyczajnie doprowadza mnie do szału. Zresztą, jak tu się nie dostać ******lca, kiedy ktoś wyrywa ci słuchawkę, prosto z kanału słuchowego i jeszcze się do ciebie bezczelnie śmieje- tego naprawdę za wiele, jak na moje nerwy. Co się tyczy dresów, słuchających "muzyki", przez głośniki w telefonach komórkowych, moje stanowisko jest jednoznaczne: tylko zaorać i zasiać buraki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gardze gawiedzia wioskowa i innym elementem hanbiacym wizerunek kraju Piastow i Jagiellonow.............

 

Jesli chodzi o gusta muzyczne sredniej krajowej to chyba szkoda slow...........

 

Sluchanie muzyki z glosnika telefonu komorkowego w autobusie powinno byc karane razeniem pradem i polewaniem goraca woda........

 

A tak w ogole to powinna zostac zorganizowana impreza dla takiej holoty....Proponuje tytul: Street Placz Festiwal

Tam mogliby sie spotkac pseudo-gangsterzy, lanserzy i inne patafiany.......

 

Mozna tez zorganizowac jakies zawody....Na np. najglosniejszy glosnik z komorki albo jak upchnac najwieksza ilosc utworow empetrzy na karcie 512 MB albo kto ma najlepsze sluchawki fabrycznie dodane do komorki......I oczywiscie konkurs na najlepszego Kozaka imprezy.........Nagroda to np. bluza Avirex z dolarem lub naklejki z pitbullem.......

 

Pozdrawiam wszystkich ceniacych dobra muzyke i jakosc nagran.............

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie. Nie wszyscy gimnazjaliści tacy są. Znam parę osób z gimnazjum (w tym ja :D ) co zna się na odtwarzaczach i wie co dobre :) Nie ma co robić z gimnazjum jakiegoś demona :P Naprawde :) Inni ludzie uważają nas za odmieńców, bo wolimy kupić drożej coś co uważają za gorsze od mpowerów i od tego się nie ucieknie, niestety. Tak samo jak od mp3 puszczanych z telefonów w autobusie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory twierdzi że to jest prawdziwy iPod, tylko odmiana Australijska ^^

- Co to za zwierzak?

- Chomik syberyjski. A to?

- A to iPod australijski. :P

 

;];]

 

I chciałbym jeszcze dodać, że nie wszyscy ludzie w gimnazjum chodzą w spodniach szerszych o 10 rozmiarów i słuchają muzyki w słuchawkach za 3zł bez odtwarzacza - są wyjątki. Między innymi ja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I chciałbym jeszcze dodać, że nie wszyscy ludzie w gimnazjum chodzą w spodniach szerszych o 10 rozmiarów i słuchają muzyki w słuchawkach za 3zł bez odtwarzacza - są wyjątki. Między innymi ja :D

 

Witaj Bracie!

 

Gdzieś to już kiedyś pisałem, ale napiszę po raz kolejny. Chyba nadszedł czas na gruntowną reformę polskiego systemu edukacji... To, co się dzieje z "młodzieżą", w wieku: 13- 15 lat, po prostu przechodzi ludzkie pojęcie. Nie mam tutaj na myśli, szkolnych ekscesów, o których często można usłyszeć w radiu, czy telewizji, ale sam wizerunek tej grupy wiekowej. Szerokie spodnie, słuchawki bez odtwarzacza oraz "gangsta rap", w wykonaniu Verby, Meza, czy innego Donia- oto mój obraz "młodzieży", w wieku: 13- 15 lat. Pozostaje mieć nadzieję, że ci młodzi ludzie kiedyś spoważnieją. A co do samej "kultury słuchania muzyki", również uważam, że naszym rozmówcom należy się, chociażby ta odrobina szacunku, w postaci ściągniętych słuchawek. Z kolei, sytuacja, w której ktoś, "na siłę", wyciaga mi słuchawkę z ucha, zwyczajnie doprowadza mnie do szału. Zresztą, jak tu się nie dostać ******lca, kiedy ktoś wyrywa ci słuchawkę, prosto z kanału słuchowego i jeszcze się do ciebie bezczelnie śmieje- tego naprawdę za wiele, jak na moje nerwy. Co się tyczy dresów, słuchających "muzyki", przez głośniki w telefonach komórkowych, moje stanowisko jest jednoznaczne: tylko zaorać i zasiać buraki.

 

 

HOŁOTA - SUCK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory twierdzi że to jest prawdziwy iPod, tylko odmiana Australijska ^^

 

hehe to go od tej myśli nie odrzucaj. Niech chociaż ma radość :)

 

- Co to za zwierzak?

- Chomik syberyjski. A to?

- A to iPod australijski. tongue.gif

 

No nie mogę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe to go od tej myśli nie odrzucaj. Niech chociaż ma radość

 

Niestety, w mojej klasie nie mam sprzymierzeńców odnośnie sprzętu audio i słuchania muzyki, ba w ogóle takich osób nie znam, więc skończyłem z nawracaniem, bo mi się tylko opinia dziwaka w najbliżyszm otoczeniu pogłębia ^^ Ale mi to zwisa, niech myślą co chcą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to tez same noname ale widocznie im starczy i się tym nie szpanują chociaż więc mi to nie przeszkadza niektórzy nie maja takich wymagań co do odtwarzaczy i trzeba to uszanować lub po prostu ich nie stać, ale jak juz powiedziałem u mnie sie nikt nie szpanuje i nie puszcza muzy z głośników mp4 ani nic w ten deseń. Udało mi się za to część przekonać ze nie wszytko creativa jest dobre ;D ale są tez i wyjątki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, w mojej klasie nie mam sprzymierzeńców odnośnie sprzętu audio i słuchania muzyki, ba w ogóle takich osób nie znam, więc skończyłem z nawracaniem, bo mi się tylko opinia dziwaka w najbliżyszm otoczeniu pogłębia ^^ Ale mi to zwisa, niech myślą co chcą.

 

Ch*j tam ze dziwak, wazne ze sprzet masz dobry ;) a i laski leca na tych "alternatywnych";).. no chyba ze jakies glupie to nie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprzet masz dobry

 

Aj, niestety, ta chwila jeszcze nie nadeszła - na razie czekam na kuriera, żeby R Toucha do serwisu wzięli ^^. Kasa odłożona jest, sprzęt wybrany, ale akurat musiało się zdarzyć że pieniądze będą potrzebne na coś innego - a player może poczekać, inne sprawy niestety nie ;/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności