Skocz do zawartości

Buty


kubiq

Rekomendowane odpowiedzi

Ecco są drogie i tanie ale wszystkie są raczej trwałe. Ja w każdej z par chodziłem po kilka dobrych lat. Moje Vikingi mają już chyba z pięć. Ostatnio, jak dla mnie, zepsuł się im design więc kupuje Salomony. Jak na polskie warunki drogie i już nie tak trwałe jak Ecco. Buty za sześć stów i po dwóch latach do śmieci. :angry:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez dobrze wiesz kto, cą cykliczne pokazy mody wiosna-lato, jesień-zima, na których projektanci "dyktuja modę" na kolejne sezony.

 

Trendem w Polsce wśród butów jest tandeta i kaszana. Dziękuję za takie trendy :) Mówisz że wprowadzają nowe produkty zgodne z aktualnymi trendami.. A ciekawe kto te trendy kreuje, skoro nie te marki.

 

 

To zależy jak je będziesz eksploatował i jak chodzisz. Niektórzy mają talent do niszczenia każdych butów, a mój kolega ma już ponad 2 sezony Taylory w bdb stanie, ale on jest trochę pedantyczny. Weź też pod uwagę tenisówki Vans/DC

 

Jak wygląda sprawa z trwałością Taylorów od Converse?

 

O zgrozo:

http://wojas.pl/produkt/592

http://wojas.pl/produkt/745

http://www.kazar.pl/produkt/1230711975-09-00/253

Nie wiem, jakoś nigdy w ofercie zagranicznych film nie widziałem takich koszmarów, ale może się mylę.

 

Dobre buty (z założeniem że nosisz je co najwyżej co drugi dzień, wsadzasz w prawidła po każdym użyciu, używasz kremów do skór, tłuszczu i pasty) jak nie wytrzymają co najmniej 3-4 lat to znaczy że są po prostu tandetne. Nie mówiąc o tym że np. naprawdę dobre buty powinny wytrzymać 10-15 lat (przy prawdopodobnych wymianach podeszwy). Ale to już bardzo duże kwoty. Oczywiście ciągle mówię o segmencie że tak to ujmę eleganckim.

 

A w Ecco buty są tak brzydkie że szkoda zaczynać temat :)

Edytowane przez Destruktor
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no fakt brzydkie są, ale Ty wciąż o klasycznych butach wizytowych/eleganckich podczas gdy ja o casualowych i sportowych - nie wyobrażam sobie jakoś noszenia takich butów 3 lata, no a już po 10 latach to chyba w takim stanie będą:

 

tumblr_mccp9sZy0G1qivigxo1_1280.jpg


mi też się ecco nie podoba poza nielicznymi wyjątkami modeli, ale oni raczej nie celują w młodzież ;)

O zgrozo:
http://wojas.pl/produkt/592
http://wojas.pl/produkt/745
http://www.kazar.pl/produkt/1230711975-09-00/253
Nie wiem, jakoś nigdy w ofercie zagranicznych film nie widziałem takich koszmarów, ale może się mylę.

Dobre buty (z założeniem że nosisz je co najwyżej co drugi dzień, wsadzasz w prawidła po każdym użyciu, używasz kremów do skór, tłuszczu i pasty) jak nie wytrzymają co najmniej 3-4 lat to znaczy że są po prostu tandetne. Nie mówiąc o tym że np. naprawdę dobre buty powinny wytrzymać 10-15 lat (przy prawdopodobnych wymianach podeszwy). Ale to już bardzo duże kwoty. Oczywiście ciągle mówię o segmencie że tak to ujmę eleganckim.

A w Ecco buty są tak brzydkie że szkoda zaczynać temat :)
Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szczerze mówiąc to ciekawe ile by wytrzymały takie Air Force One jakby je trzymać w prawidłach i porządnie traktować..

Prawdopodobnie 8mio letnie AF1 wyjęte raz z pudła na godzinne noszenie. Midsole się odklejać zaczęło.

8a06e720a99d11e2828a22000a9f191e_7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś new balance z seri 9xx? Planuje kupić 999 lub 998 i prawdopodobnie ze stanów będą zamawiane i boję się strasznie o rozmiarówke. Raczej zaniżana czy zawyżana jest?
Mam buty do garniaka rozmiar 43, a circa 45,5 i obie pary są idealne... ( do tego nike 44, vansy 44,5)

Edytowane przez deadmau52
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś new balance z seri 9xx? Planuje kupić 999 lub 998 i prawdopodobnie ze stanów będą zamawiane i boję się strasznie o rozmiarówke. Raczej zaniżana czy zawyżana jest?

Mam buty do garniaka rozmiar 43, a circa 45,5 i obie pary są idealne... ( do tego nike 44, vansy 44,5)

Nie wiem czy to pomoże ale ja mam Nike (AF1, AM90 i Dunk Hi) 44 i NB 373 i 1500 rozmiar 44 pasują mi idealnie. Vansy Chukka chyba też 44 mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmierz sobie dokładnie stopę od pięty do palucha (zweryfikuj jeszcze wymierzając wkładkę w dobrze dopasowanym bucie) i sugeruj się długością stopy/wkładki a nie rozmiarem np DC 44.5 to wkładka 29 cm (czyli na stopę o takiej długości) - to chyba najlepszy sposób, żeby kupić przez internet na 99% dopasowane buty

 

to dziwne, że pasują ci nike 44 i vansy 44,5 bo vansy 44,5 są na stopę 29 cm a nike na taką stopę to rozmiar 45 a nie 44...

 

 

Ma ktoś new balance z seri 9xx? Planuje kupić 999 lub 998 i prawdopodobnie ze stanów będą zamawiane i boję się strasznie o rozmiarówke. Raczej zaniżana czy zawyżana jest?
Mam buty do garniaka rozmiar 43, a circa 45,5 i obie pary są idealne... ( do tego nike 44, vansy 44,5)
Edytowane przez blueme
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpowiem na pytanie zadane stronę wcześniej.

 

 

wy naprawde kupujecie takie buty z przekonaniem, że pochodzicie w nich 2-3 lata!? :blink:

Nie, ale jeżeli Converse rozpadają mi się po kilku miesiącach, a nie kosztują wcale mało, to jest coś nie tak. :) Napisałem, że po pół roku. One już po dwóch miesiącach były w średnim stanie.

 

Takie tenisówki zmieniam co porę roku, ale gdy trzymają 2 lata to świadczy o ich ee wytrzymałości. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na galeriakoloru.pl masz wyprz Fallenów po około 150zl. Dość podobny fason acz bardziej w stronę skate niż trampek.

 

Wysyłane z mojego GT-N7100 za pomocą Tapatalk 2

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam buty firmy new balance serii 547,577,567,1300

Mam kilkanascie par w tym jedne 8 letnie i nic si꠮ie sypie ;), tylko uwaajcie bo od kilku lat nb produkuje cze样yrob prc, te ju nie bꤱ rak dobre

 

Sent from my HTC Incredible S using Tapatalk 2 & Swype

 

 

Edit

Nie polecam re serii rc np 410 , wytrzymao栴rampek bazarowek

 

 

 

Edytowane przez babicz99
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam buty firmy new balance serii 547,577,567,1300 Mam kilkanascie par w tym jedne 8 letnie i nic si꠮ie sypie ;), tylko uwaajcie bo od kilku lat nb produkuje cze样yrob prc, te ju nie bꤱ rak dobre Sent from my HTC Incredible S using Tapatalk 2 & Swype Edit Nie polecam re serii rc np 410 , wytrzymao栴rampek bazarowek

Czym i jak czyścisz to dziwne tworzywo będące czymś pomiędzy pianką, skórą, nubukiem i diabli wiedzą czym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zależy właśnie od materiału, bo jak mam 1300 arc to jest zamsz naturalny to nawet krople deszczu moga je popsuc, wiec buty raczej galowe, a nizeli na codzien jak np dosc tanie serie 574 w wersji czysta brazowa skora ( i love it), generalnie wiekszosc plam da sie wyczyscic, problem jest tylko z niektórymi tkaninami

Andre daj zdjęcie tej części o której ci chodzi dokładnie albo możesz sam poszukać na shc, tam jest już kilka gotowych tematów traktujących o czyszczeniu.

 

Sent from my HTC Incredible S using Tapatalk 2 & Swype

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności