Skocz do zawartości

Hip Hop


Pszemi

Rekomendowane odpowiedzi

Iście ******sty rok polskiego rapu. Najpierw genialne "TDD" - dużo utworów na wysokim poziomie, a klimat pierwszej przyprawia o niezłe ciary na plecach. Tydzień później Rahim i "PPA" - równie dobra, jak i poprzednia produkcja, wymagająca myślenia od słuchacza. Zawiłe metafory. Teraz "Czarne Złoto" - najbardziej dopieszczona płyta jak dotychczas. Jajco to najlepszy oldschoolowy producent w naszym kraju. HST i Fokus - miodzio. Tego pierwszego dzięki tej płycie polubiłem, a Fokus udowodnił, że się nie wypalił. Gano lepiej niż przypuszczałem. Kawałki godne polecenia to: Złap ze Mną Kontakt, Nienawiść (HST solo), Miliony Myśli.

 

Na dodatek jeszcze w tym roku "Prewersje" oraz "Abradabing". Ciężko będzie wybrać zdecydowanie najlepszą płytę roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie a jak wiesz muzyka może i łagodzi obyczaje ale i powoduje spięcia tak więc po co dawanie powodów do spięć ?

Owszem jakaś płyta może się nie podobać ale po co dodwać słowa "przeciętna", "skrzeczący Adam". Dużo lepszym dyplomatycznym stwierdzeniem jest "TTD nie przypadła mi do gustu bo (blablabla), wolę (blablabla) i wtedy nie ma do spięć żadnych podstaw a wyjeżdzanie.

Dlaczego pytam o te dwa słowa. Mianowicie o to że polski język jest bardzo zawiły. Czasem nie użycie odpowiedniego przyimka zmienia cały sens zdania. Stwierdzając że płyta jest przeciętna wprowadzasz w błąd innych słuchaczy ponieważ w standardach rapu ta płyta ogólnie przeciętną nie jest, chociażby technicznie.

Dodanie stwierdzenia "dla mnie" zmienia sens wypowiedzi, ponieważ każdy widzi "aha, płyta nie trafiła w jego gusta, może mnie się spodoba"

 

Podobnie jest z używaniem słowa "skrzeczący" Adam, jako nie opisu jego głosu, tylko opini z lekkim poczuciem wzgardzenia co nie jest raczej na miejscu, a i nie wnosi do tematu elementów wzajemnego szacunku i poczucia pewnej kultury

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby zbawił ten świat. Kur wa, czego mogę oczekiwać ? Po prostu ma mi się dobrze słuchać, tak żeby nie męczyło uszów. To tylko muzyka, jak każde inne.

 

Ma ci sie dobrze sluchac = ma sie tobie podobac.

Dla niektorych techniawki tez nie sa meczace.

To jest muzyka, oceniaj od strony muzyki, od strony artystycznej. Rap to taki gatunek, w ktorym szanse ma kazdy i zazwyczaj nie liczy sie piekny glos.

 

Mozna sie zastanawiac nad tym czy te plyty spelniaja pewne kanony hip hopu, czyli czy np.: nie zachodza na inne gatunki, ktore maja niewielki zwiazek z rapem. Dodatkowo mozemy sie zastanawiac nad poruszonym tematem (czy autor nie popada w hipokryzje wzgledem innych swoich wypowiedzi), ale bez zbednej krytyki. Autor wybiera temat i sposob w jaki go przedstawi. kropka.

 

Reszta to tylko gusta i subiektywne odczucia. Obiektywizmu uczymy się z czasem, w momencie gdy nabieramy dystansu i nie uznajemy naszych przekonan za jedynie sluszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh, gdzie by nie był jakiś temat o rapie to zawsze jest spina... Moim zdaniem jak dotąd 2009 był lepszym rokiem dla polskiego rapu niż 2010 ze względu na takie płyty jak Kilka numerów o czymś, Złodzieje czasu czy Pysk w pysk. Z 2010 bardzo spodobał mi się album SynTejZiemi/WBU - Tak to wygląda no i płyta O.S.T.R'a, szczególnie ta pierwsza bo jest w pewnym sensie czymś nowym, jedną spójną historią opowiedzianą w bardzo ciekawej formie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejna odpowiedź Peji

. Tak się zastanawiam po co on to nagrał, chyba żeby się ośmieszyć, a nabrać większego respektu u swoich bazmózgowców. Ta przepychanka będzie trwała w nieskończoność, dla mnie Tede i Parias powinni przestać bo pojeżdżać ****o to żadna przyjemność. Tylko wtedy Peja "wygra" :P żal mi tego człowieka, kiedyś robił fajne kawałki teraz to lanser wśród młodych, znany i doceniany tylko nie mam pojęcia za co. Co do normalnej muzyki ma ktoś już płytke "GT2:Nu World"?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś słuchał Fucktede/Glam Rap ? Pozytywne zaskoczenie, chociaż dopiero po 2-3 przesłuchu na spokojnie. Cieszą goście (Molesta, Wdowa, Peze, Eldo). W sumie to powrót do starego stylu, wytyka błędy ludzi, wyśmiewa, ale są też kawałki które naprawdę dają do myślenia (Non Omnis Moriar) ogólnie pozytywne zaskoczenie, chociaż do Glam Rapu trzeba podejść z naprawdę dużym dystansem, gdyż to raczej muzyka rozrywkowa niż coś głębokiego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Curren$y nagrał zarąbisty album - "Pilot Talk", polecam wszystkim, którzy kochają leniwe i spalone wakacje. poza tym The Roots dali radę, na pewno był to lepszy krążek niż "Rising Down". o Eminemie nie wspominam, bo wiadomo, że zjadł mainstream w USA w tym roku, nie sprawdzałem jeszcze Big Boia, który podobno też jest rozpierdzielem strasznym.

 

co do polskiego rapu, to się nie wypowiadam, bo - cytując Noona - "polski rap zaczął mi konkretnie zwisać/w czasach kiedy jeszcze rozumiałem Fisza".

Edytowane przez boryc
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

25.września (sobota) The Fresh

OFICJALNY CHRZEST POPKILLER.PL

 

Zagrają:

Pyskaty, Sobota (czołowe debiuty 2009)

Zeus (debiut 2008)

Jot (najbardziej oczekiwany debiut 2010)

oraz najbardziej obiecujące debiuty tej jesieni: Siwers/Tomiko, Flint, B.O.K.

Prowadzenie: Mateusz Natali i Daniel Wardziński (Popkiller.pl)

 

Mało kawałkowe ale impreza zapowiada się gruuuuubaśna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W.E.N.A. i Rasmentalism - Duże Rzeczy

 

sprawdzajcie tę płytę, bo to najlepsze, co mogło się przydarzyć polskiemu rapowi w 2009

 

nie słuchałem już dłuższy czas, ale wczoraj sobie odświeżyłem i to rozpierdziela, no. jedyny minus to refreny śpiewane przez J. Solarską, ale poza tym to album jakich mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności