Skocz do zawartości

Grado Sr-60/grado Sr-80


suVee

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 130
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jak nie znajdziesz nowych, to mam starą parę, z jednej się lekko sypie gąbka przy środku. Dostałem z innymi używanymi Grado w komplecie, ale je wyprałem i sobie zostawiłem. W razie czego wal na PW, przynajmniej się dowiesz z czym to się je. ;) IMHO SR60 z bowlsami to bardzo ciekawe połączenie, i nie będzie to dokładnie oddanie SR80... ale to chyba lepiej. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciekawi mnie to - tym bardziej ze grado nic o tym nie wspomina - klik:

Built on the same features as the SR60, but utilizes a 4 conductor connecting cable and larger ear cushions, the result of which gives a more open stage.
Wiec jesli z rozbiorki to wie to chetnie zobaczylbym zdjecia. Tym bardziej, ze posiadajac przez dosc dlugi okres czasu obydwa modele nie potrafilem wskazac zadnych roznic brzmieniowych stosujac te same gabki.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzialem kilka opinii o grado sr60 na zagranicznych forach i wiele osob pisze, ze gąbki po jakims czasie sie kruszą a nowe sa strasznie drogie (1/3 ceny sluchawek lol!)

Ten czas to przynajmniej ze 2 lata, więc spoko

 

Koledzy, gdzie najlepiej zaopatrzyć się w bowlsy? ttvj? Pytanie to, nie ukrywam, kieruję głównie do Grado_Fana, który jest chyba najbardziej obeznany w temacie.

Ja w tym momencie nie mam jeśli o to pytasz. Najlepiej u dystrybutora tj. Audiosystem. Trochę drogo, ale one swoją drogą w zakupie tanie nie też nie są

 

skad takie informacje?

Czytałem to już tyle lat temu, że nie pamiętam. Informacje ze strony są bardzo skromne. Zauważ, że np. nie ma w ogóle wzmianki o nowych RS 2 i 1.

SR80 są dalej od ucha, więc mogli mambrane przybliżyć względem komory i dać więcej na wylocie. Brzmią przestrzenniej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Clix2 gra akurat tak, ze sonicznie jest to dobre dla Grado.

Swego czasu sluchalem SR-60 z Clixa2 i brzmienie mi sie podobalo.

Na 100% byloby zle np. z Sony A820 lub Vedii V39.

 

Clix2 niestety nie ma tylko odpowiedniej mocy by je dobrze wysterowac ale i tak bylo calkiem dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to czy sie nam jakies sluchawki podobaja zalezy od naszych upodoban. co do zbawiennego wplywu wygrzewania to smiem w nie watpic - predzej sie przyzwyczaisz do brzmienia lub ew tak jak ja - je wyequalizujesz... :P a co ci sie konkretnie w nich nie podoba? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czegos im brakuje... W EX85 dzwiek jest jakby bardziej "nasycony" ciezko to wyrazic slowami.

 

Moge zdecydowanie, ze w tych sluchawkach nigdzie sobie nie odplyne, poczekam z pol roku i kupuje cos co jest dobre.

 

Teraz zauwazylem ze w sr60 dzwiek jest taki bardzo piskliwy - kompletna zenada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

inaczej. dla mnie zdecydowanie gorzej - tyle ze biorac pod uwage equalizacje grado - bez ktorej te sluchawki krzycza i graja nieprzyjemnie. :P na flat porownywalne imo. z jednej strony lepiej wyrownane pod wzgledem ch-ki czestotliwosciowej CAL, a z drugiej bardziej naturalne barwowo grado. ale chyba wciaz przychylalbym sie w strone grado, chociaz nie jest to tak oczywiste :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności