Skocz do zawartości

Trochu śmiechu :d


Trance

Rekomendowane odpowiedzi

3 godziny temu, Qaz12 napisał(a):

Do ciekawych wniosków prowadzą badania prowadzone przez zespół prof. Vilayanura S. Ramachandrana, amerykańskiego neurologa specjalizującego się w neurologii behawioralnej i psychofizyki. W jednym ze swoich wykładów prof. Ramachandran wyjaśniał, że każdy z nas jest w jakimś stopniu synestetykiem. Synestezja to zjawisko polegające na wzajemnym przenikaniu się (w bardzo różnym stopniu) różnych zmysłów. Np. postrzeganie barwy niebieskiej wywołuje wrażenie zimna albo miękkości, a np. określone cyfry czy litery wiążą się np. z określonymi kolorami. Zdaniem prof. Ramachandrana wszyscy jesteśmy w pewnym stopniu synestetykami, oczywiście w stopniu bardzo subtelnym. Większość z nas patrząc np. na cyfrę 7 nie odczuwa np. smaku kwaśnego, czy barwy, dajmy na to żółtej, ale chcąc odczuć np. nieco inne brzmienie posiadanego zestawu audio, zamiast inwestować w okablowanie wycenione nawet na setki tysięcy złotych, wystarczy… zmienić barwę światła w pokoju odsłuchowym.

 

Wystarczy zamknąć oczy żeby "lepiej słyszeć". Mózg trochę lepiej ogarnia jakiś zmysł, kiedy inny wyłączymy :)

 

W drugą stronę też to działa, zauważ na parkingu że bardzo dużo ludzi ścisza radio żeby lepiej widzieć xD

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 17,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

14 minut temu, Najner napisał(a):

Czekam z niecierpliwością na audiofilską farbę i audiofilskie żarówki :woot:

A jaki kolor ścian będzie najbardziej audiofilski ? 🤔😆 Bo żona sobie wymyśliła zmianę mebli i odrazu chce dobrać do tego odpowiedni kolor ścian, to przy okazji pokój gdzie mam system też maźne na jakiś odpowiedni kolor ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, MichalZZZ napisał(a):

A jaki kolor ścian będzie najbardziej audiofilski ? 🤔😆 Bo żona sobie wymyśliła zmianę mebli i odrazu chce dobrać do tego odpowiedni kolor ścian, to przy okazji pokój gdzie mam system też maźne na jakiś odpowiedni kolor ;)

 

Białe ściany - brzmienie jasne, z dużą ilością góry pasma

 

Czarne ściany - brzmienie przyciemnione, z małą ilością góry 

 

Szare ściany - brzmienie nijakie, przeciętne, bezpłciowe 

 

Czerwone ściany - brzmienie żywe, agresywne, na planie litery V

 

Żółte ściany - brzmienie bardzo ciepłe, relaksujący dźwięk, idealne na dłuższe odsłuchy 

 

I tak dalej ;)

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MichalZZZ napisał(a):

Kurde, a ja właśnie będę szedł w szarości :(

katastrofa

 

Najlepsze ciemne. Miałem kiedyś tak gdzie ściany były ciemno czerwone a dość stare meble ciemny ale nie przesadnie brąz. Powroty po spacerze w deszczowy wieczór wśród ceglanych kamienic do takiego pokoju na dark bues/jazz to były dobre chwile.

 

Ale poważnie w ciemnym lepiej słucha się prawie każdemu.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

 

 

 

Murowany faworyt do zwycięstwa w Eurowizji 2024 - ma wszystko: ry(t)m, wpada w ucho i chwytliwy tekst, choreografię się dorobi, skrojone na sukces :

 

 

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.05.2023 o 19:03, espe0 napisał(a):

 

Wystarczy zamknąć oczy żeby "lepiej słyszeć". Mózg trochę lepiej ogarnia jakiś zmysł, kiedy inny wyłączymy :)

 

W drugą stronę też to działa, zauważ na parkingu że bardzo dużo ludzi ścisza radio żeby lepiej widzieć xD

Jak zamykam oczy, budzę się rano :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szary będzie imo neutralny, czyli jak najbardziej audiofilski! Nie bez powodu nowe salony mp3store są szare, PONURE, audiofilskie właśnie! Tylko dobrze wygładź ściany, żeby nie było w brzmieniu żadnych zakłóceń. 
Są po to bys wszedł zmarniał i w nadziej poprawy nastroju sprawił sobie jakąś przyjemność i kupił kolejna zabawkę

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Białe ściany - brzmienie jasne, z dużą ilością góry pasma
 
Czarne ściany - brzmienie przyciemnione, z małą ilością góry 
 
Szare ściany - brzmienie nijakie, przeciętne, bezpłciowe 
 
Czerwone ściany - brzmienie żywe, agresywne, na planie litery V
 
Żółte ściany - brzmienie bardzo ciepłe, relaksujący dźwięk, idealne na dłuższe odsłuchy 
 
I tak dalej
Dodałbym jeszcze

Brązowy - "****iany“ kiedy masz tak ciepłe brzmienie że robią sie kluchy/ papka.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, retter napisał(a):

Są po to bys wszedł zmarniał i w nadziej poprawy nastroju sprawił sobie jakąś przyjemność i kupił kolejna zabawkę emoji6.pngemoji6.pngemoji38.png

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

Jak byłem młody to w audio się w kręciłem  a teraz jestem stary mam ich dużo (słuchawek i innych bzdur) a teraz jestem stary i mi się już nie chcę i ścianę mógłbym otynkować dekoracyjnie całą pewnie tymi słuchawkami. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak byłem młody to w audio się w kręciłem  a teraz jestem stary mam ich dużo (słuchawek i innych bzdur) a teraz jestem stary i mi się już nie chcę i ścianę mógłbym otynkować dekoracyjnie całą pewnie tymi słuchawkami. 
 
To sklep dla młodych a nie starych pierników jak ja czy ty

Zmień sklep na inne zabawki

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, retter napisał(a):

To sklep dla młodych a nie starych pierników jak ja czy ty emoji6.pngemoji38.pngemoji6.png

Zmień sklep na inne zabawki emoji38.png

Wysłane przy użyciu Tapatalka
 

Nostalgia i szkoda z takim sklepem i ludźmi się rozstawać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności