Skocz do zawartości

Nazywam Się Zen . Po Prostu Zen


getz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 153
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

ogólnie zen nie jest taki zły, zapowiadał się dobrze ale support tylko dla mtp to porażka.

Jak każdy player ma swoje wady i zalety, użytkownikom windy xp/vista nie powinno przeszkadzać mtp w końcu oba systemy wyświetlą to urządzenie jako dodatkowy dysk. Ale i tak dobrze, że zenowcy nie są skazani na itunes. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewa: normalnie uzupełnić tagi, było już o tym z kwadrylion razy - MediaMonkey, MP3tag, iTunes czy wręcz foobar2000 w garść, raz przysiąść fałdów i sprawa załatwiona. Coraz mniej odtwarzaczy obsługuje przeglądanie muzyki po folderach, nawet iAudio od tego odchodzi.

 

iaudio powiadasz. Takie cos mozna zrobic:

http://www.anythingbutipod.com/compare/cow...vs-creative-zen

No jakos widze w tych odtwarzaczach na ktorych mi zalezy (nie dali F2 niestety), ze moge sobie przegladac i tak i tak. User ma pelna dowolnosc.

 

Kurcze, juz sie rozochocilem na tego Zena, ale informacja o tym, ze nie moge ogladac katalogow (Fonnika, dziekuje za ostrzezenie) zniechecila mnie. Troche szkoda mi czasu na edycje tego wszystkiego co mam tylko dlatego, ze Zen ma tylko wylacznie tagi.

 

milego dnia, hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
iaudio powiadasz. Takie cos mozna zrobic:

http://www.anythingbutipod.com/compare/cow...vs-creative-zen

No jakos widze w tych odtwarzaczach na ktorych mi zalezy (nie dali F2 niestety), ze moge sobie przegladac i tak i tak. User ma pelna dowolnosc.

 

Kurcze, juz sie rozochocilem na tego Zena, ale informacja o tym, ze nie moge ogladac katalogow (Fonnika, dziekuje za ostrzezenie) zniechecila mnie. Troche szkoda mi czasu na edycje tego wszystkiego co mam tylko dlatego, ze Zen ma tylko wylacznie tagi.

 

milego dnia, hej

 

Powiem szczerze ze katalogowanie muzyki po tagach to rewelacja. Ja mam na kompie ok 10GB muzy. Do dodawania tagow uzylam progru TAG&rename, wszytko zrobilem w max 3h!! A teraz uzywanie odtwarzanie odtwarzacza to czysta przyjemnosc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem szczerze ze katalogowanie muzyki po tagach to rewelacja. Ja mam na kompie ok 10GB muzy. Do dodawania tagow uzylam progru TAG&rename, wszytko zrobilem w max 3h!! A teraz uzywanie odtwarzanie odtwarzacza to czysta przyjemnosc.

 

Ja dla porzadku tylko dodam, ze mi bez tagow sie bardzo przyjemnie slucha i to od kilku lat, a 3 godziny wolnego czasu... z tym jest krucho. Grunt, ze jestes zadowolony, u mnie jednak skonczylo sie na Cowonie D2 -- nie jestem ograniczony do MTP no i mozna sie bawic tagami, ale tez mozna pracowac na folderach (i tak wlasnie robie).

 

milego dnia, hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ZEN'a zakupiłem nie dawno. I myślę, że jakość dźwięku stoi na wysokim poziomie. Co prawda na oryginalnych słuchawkach jakość dźwięku nie była zadowalajaca. Dopiero na moich EP'ach 630 dźwięk został znacznie poprawiony. Może i nie jestem wymagającym słuchaczem. Przed ZEN'em miałem chińskiego rockchip'a, który do słownie dławił się niskimi tonami. Ale miałem okazję porównać ZEN'a z Meizu M6 (którego jakość dźwięku tak zachwalacie) na tych samych słuchawkach. I rzeczywiście - dźwięk w M6 był jakby czystszy, bardziej przestrzenny. Za to w ZEN'ie niskie tony były głębsze (co dla mnie jest ważniejsze).

Co do interfejsu to design ZEN'a jest znakomicie zrobiony, pasuje go każdego stylu (oczywiście po odpowiedniej personizacji odtwarzacza). Menu jest bardzo intuicyjne. Dla mnie jedyną wadą jaką posiada odtwarzacz to dość "ułomna" obsługa SD. Myśle, że Creative nie zrobił tego nieświadomie. Jeśli ktoś kupił ZEN'a z 2Gb z polowe ceny to nie moze miec tego 32Gb'towego po zakupieniu karty SD (wtedy to nie Creative zarobi :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie jedyną wadą jaką posiada odtwarzacz to dość "ułomna" obsługa SD. Myśle, że Creative nie zrobił tego nieświadomie. Jeśli ktoś kupił ZEN'a z 2Gb z polowe ceny to nie moze miec tego 32Gb'towego po zakupieniu karty SD (wtedy to nie Creative zarobi :))

 

Nie jestem do końca przekonany czy to było przyczyną, w końcu lepiej mieć więcej bazowej pamięci choćby dlatego, że korzystanie z niej powoduje mniejsze zużycie baterii niż korzystanie z SD. Ponadto dzięki tej "ułomności" w obsłudze SD mniejszą popularnością cieszą się modele o niższej pojemności, a to przecież też niekorzystne zjawisko.

Sądzę, że Creative chciało wypuścić odtwarzacz jak najszybciej, niskimi kosztami i nie przyłożyli się do strony software'owej. Oprócz GUI które jest prawdziwym magnesem dla oczu. Gdyby bardziej wykorzystać możliwości chipsetu mielibyśmy w Zen nawet RDS w radiu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma tego uroczego Zenka od niedawna, i powiem Wam że jestem z niego zadowolona :) Wszystko działa w jak najlepszym porządku i nie chciałbym go wymienić ani na Meizu M6 ani na iRivera Clix 2 :D

 

...jakby mi ktoś zaproponował zamianę Creative Zen (8gb) na iRivera Clix 2 (8gb) ;) - to by była "propozycja nie do odrzucenia" :D

 

Zen'a kupiłbym głównie dlatego, że mam ładowarkę po moim wiernym Zen'ie Micro [z którym nie miałem żadnych problemów przez ostatnie 3 lata mimo intensywnego użytkowania (ale takiego naprawdę-naprawdę intensywnego) oraz licznych upadków na ziemię]

 

Jedyną - tak na prawdę potężną wadą wszystkich odtwarzaczy firmy Creative jest soft...zawsze są z nim problemy i najpewniej tak już zostanie (chyba że wreszcie uda im sie wypuścić coś na prawdę dopracowanego...ale ja już raczej tego nie dożyję :P)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyną - tak na prawdę potężną wadą wszystkich odtwarzaczy firmy Creative jest soft...zawsze są z nim problemy i najpewniej tak już zostanie (chyba że wreszcie uda im sie wypuścić coś na prawdę dopracowanego...ale ja już raczej tego nie dożyję :P)

Jeżeli chodzi o ostatni firmware to nie ma żadnych problemów ze stabilniością. Inna sprawa to funkcjonalność, bo jest kilka błędów, które powinny być poprawione (jak chociażby playback WMA)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jestem początkującym (plajerkowiczem he he) czytałem dużo opini na tema zenka. więc go kupiłem dosyć niedawno i jestem bardzo zadowolony. REWELACJA muszę tylko kupić nowe słuchawki bo te co mam sa nie wygodne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość Jordan.boss

Cieszymy się twoim szczęściem, ale na przyszłość, postaraj się wyrażać, w nieco bardziej cywilizowany sposób, bo sformułowaniami w stylu: "******aszczy", na nikim tutaj dobrego wrażenia nie zrobisz...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jako ze nabylem Zenka to tak sobie poczytalem to forum i kilka uwag.

 

1. Jak w kilku innych tematach poruszany byl wyglad tandetnych plastikow. Ludzie a wam te playerki sluza do sluchania muzyki czy przechwalek przed znajomymi jaki to mam super elegancki playerek ? Mi ten plastik nie przeszkadza i tak nosze playerka w "skarpetce" w kieszeni wiec jakos "tandety" nie widac ;)

 

2. Organizer faktycznie zbyteczna rzecz

 

3. Menu proste i intuicyjne. To mi sie podoba.

 

4. Sluchawki dolaczone niezle ale nie rewelacja. (niestety mi na uszy slon nadepna wiec jakos nie wyczuwam smaczkow i roznic tak dokladnie jak wiekszosc uzytkownikow tego forum ;))

 

5. Ekran i mozliwosci Video rewelacja.

 

6. Konwerter dodany do odtwarzacza to porazka :(

 

To tak w skrocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

No raczej nieco wiecej. Producent podaje, ze 4 godziny. U mnie np. przy 20% baterii laduje sie 4 godziny do momentu, az pojawia sie znaczek podlaczenia do pradu na stale (nie ladowania baterii)

 

A co do wieszania się, to np. u mnie zwiesil sie 2 razy. Raz po ok. 0,5h uzytkowania bez powodu, a pozniej po instalacji nowego oprogramowania, ale nie bylo problemow, zawsze pomagal przycisk reset. Od tamtej pory nie mialem problemow z wieszaniem sie, czyli ok. 2 tygodnie, a uzytkuje go ok 2h dziennie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to prawda ze wytrzymuje 25 godzin muzyki???????????? zależy mi na żywotności baterii.

i czy jest możliwość kupna do niego ładowarki?

i czy strasznie długo sie konwertuje? teraz mam iPoda i w nim filmy to dla mnie masakra( chodzi o konwertowanie ;d)

 

Przy normalnym uzytkowaniu, tzn. dzwiek na ok. 80% i bez blokowania klawiszy (palący sie ekran na 10% mocy) wytrzyma na pewno 8 godzin,a przy filmach ok. 3h, moze wiecej podziala. Mysle, ze te 25h podane przez producenta dotyczy sytuacji, gdy dzwiek jest na 10 w skali 25 i ekran jest wylączony, oprocz tego powylaczane wszystkie opcje obciazajace procesor.

 

Jest mozliwosc kupienia ladowarki sieciowej

 

Film na PIII 1GHz zajmujący 700MB na programie dolaczonym przez producenta w sredniej jakosci konwertuje sie 5 godzin, ale program ten jest wolny, wiec przy np. pocketdivxencoder powinno to trwac ok. 3h przy sredniej jakosci.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Jordan.boss

Te 25 godzin odtwarzania muzyki, to niestety bełkot marketingowy. Mojemu znajomemu wytrzymuje około 16 godzin, na połowie głośności i wyłączonym wyświetlaczu. Do Zena będzie pasować każda ładowarka USB, o parametrach: 5 V i 500 mAh. Z konwertowaniem, również nie jest taka prosta sprawa. Trzeba się zaopatrzyć w jakieś alternatywne oprogramowanie, bo to dostarczone przez producenta jest strasznie wolne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności