Skocz do zawartości

Zdjęcia Przenośnych Zestawów Audio


nfsu

Rekomendowane odpowiedzi

26 minut temu, Najner napisał(a):

Jak ten Fajo gra? 

 

Czy jesli napiszę żę jak Cirrus logic to wystarczy ?

Poprawiona wersja moondrop dawn pro, czyli dodane ampy SGM8262, które też już gdzieś widziałem w jakiś donglach

Ma lepsze kontury instrumentów i błysk na górze w stosunku do dawn pro, który wydaję się przy KA13 bardziej matowy. Środek sceny KA13 nie jest też tak blisko jak w dawn pro. Kupiłem pod DUNU SA6 MK2 które na mojo 2 potrafia właśnie za blisko zagrać, przez ten "bliski" przekaz Mojo 2.

 

Porównując do twojego colorflaja to 13 nie ma jego gęstości/ciepełka i bardziej rozdziela boki od środka. 

 

Jeśli chodzi o sygnaturę to taki klasyczny Cirrus, delikatniejsze instrumenty, nie tak szerokie wokale, ogólne wrażenie intensywniejszej wyższej średnicy i mniejszej powierzchni instrumentów w porównaniu do AKM czy SABRE.

Trzeba by było kiedyś usiąść przy kawie i w końcu raz i na zawsze znaleźć odpowiednie słownictwo/porównania i opisać poszczególne sygnatury.

 

Edytowane przez kuman
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, HappyBlack napisał(a):

Można na mnie wieszać koty, bo etui i same słuchawki to żaden zestaw, ale na usprawiedliwienie powiem tylko, że oryginalny kabel jest na wakacjach, a w przypływie emocji (i z niedospania..) o podłożeniu DAPa lub DAC/AMPa przypomniałem sobie dopiero po zwinięciu mini-studia.

 

Pal licho.

Customowe Craft Ears Omnium.

 

Właśnie strugam opis, prawdopodobnie jutro, a najpóźniej w czwartek, wleci do wątku poświęconego CE.

 

image.jpeg

 

Wow, mega foto i piękne słuchaweczki. Gratuluję i nieskromnie zazdroszczę ;) 

 

+ czekam na opis :D

 

Miałeś może okazję porównać je z universalami przed zakupem? Jestem ciekawy jak dużo zmienia custom...

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, HappyBlack napisał(a):

Ale z jazzem jakoś mi nie po drodze, więc spokojnie - Twój pseudonim nie jest zagrożony.

(( :

Akurat jazz wychodzi od mojego nazwiska i ksywki od niego dżeziak;) Choć dobry jazz🎵 nie jest zły 

31 minut temu, Dirian napisał(a):

Miałeś może okazję porównać je z universalami przed zakupem? Jestem ciekawy jak dużo zmienia custom...

+1 

Ciekawy jestem doświadczenia CIEM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, na spacerze jednak dongiel dynda i przeszkadza. W domu Samsung + Q15 albo Hiby FC6 dla jakości dźwięku. Mobilnie słuchawki prosto do telefonu, żeby było wygodniej. Swoją drogą dziurka w tym Samsungu gra naprawdę bardzo przyzwoicie (jakiś Cirrus tam siedzi), doki grają muzykę elektroniczną lepiej niż wystarczająco.

Edytowane przez Najner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Najner napisał(a):

Samsung S10e + Dunu Falcon Ultra. Kocham wiosnę.

 

20240401_141442.jpg

 

własnie miałem też coś napisać...

ale wkładanie dunu ultra w dziurkę telefonu to już przesada ....

 

U mnie też wiosna, zastanawiałem sie nad brzmieniami DACów i zdałem sobie sprawę że mam Sabra w szufladzie....

I przy okazji odkurzyłem CAL!

 

To jest dac który kupiłem wieki temu na forum, Breeze Audio na sabre 9038 - ten mobilny, rozkreciłem z ciekawości i widzę że wsadziłem tam MUSE8820

 

P1320674res.jpg

 

P1320682res.jpg

 

P1320687res.jpg

 

P1320688res.jpg

Edytowane przez kuman
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.04.2024 o 15:32, kuman napisał(a):

 

własnie miałem też coś napisać...

ale wkładanie dunu ultra w dziurkę telefonu to już przesada ....

 

U mnie też wiosna, zastanawiałem sie nad brzmieniami DACów i zdałem sobie sprawę że mam Sabra w szufladzie....

I przy okazji odkurzyłem CAL!

 

To jest dac który kupiłem wieki temu na forum, Breeze Audio na sabre 9038 - ten mobilny, rozkreciłem z ciekawości i widzę że wsadziłem tam MUSE8820

 

P1320674res.jpg

 

P1320682res.jpg

 

P1320687res.jpg

 

P1320688res.jpg

ja bym się bał że mi coś poleci między te deseczki w stoliku.....

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, kuman napisał(a):

dużo się różni wersja SE ? naprawdę sporo zmienia rekabling ?

Nie słuchałem SE, ale z tego co się orientuję, to grają tak samo, tylko inaczej są wykończone wizualnie.

Co do rekablingu, to trochę zmienia, fabryczny kabel od CAL ma mało miedzi, przez co po rekablingu np takim Canare przybywa basu, ale też poprawia się góra pasma. To nie są kolosalne zmiany, ale słyszalne, jeden powie, że warto, a drugi, że niekoniecznie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Perul napisał(a):

Nie słuchałem SE, ale z tego co się orientuję, to grają tak samo, tylko inaczej są wykończone wizualnie.

Co do rekablingu, to trochę zmienia, fabryczny kabel od CAL ma mało miedzi, przez co po rekablingu np takim Canare przybywa basu, ale też poprawia się góra pasma. To nie są kolosalne zmiany, ale słyszalne, jeden powie, że warto, a drugi, że niekoniecznie.

 

Dobra znalazłem pomiar u Olafa.

Wychodzi że SE są lepiej zbalansowane.

Screenshot_20240403-220544.png

Link:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, kuman napisał(a):

Usiadłem wczoraj późnym wieczorem do CAL! i znów mnie oczarowała bioceluloza.

Pytanie do @Perul dużo się różni wersja SE ? naprawdę sporo zmienia rekabling ? na przykład takie instrumentalne mogami ?

 

cal1.jpg

 

Nie przesłania ci bas wszystkiego? Zwłaszcza z mojo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Play napisał(a):

Nie przesłania ci bas wszystkiego?

Mocny wzmak potrafi "przytrzymać" bas w CAL, może nie tyle jest go mniej, co robi się szybszy i kulturalniejszy.

 

57 minut temu, kuman napisał(a):

założone pady no name od m50x

większe/pojemniejsze pady to "chudsze" brzmienie.

 

11 godzin temu, kuman napisał(a):

Wychodzi że SE są lepiej zbalansowane.

Podejrzewam, że lepiej uszczelnili muszle, ta mniejsza ilość basu by na to wskazywała. Lub jeszcze bardziej prawdopodobne, że mogli dać na tylną ściankę gąbkę i to dość grubą, która pomniejsza "komorę" (co daje mniej basu) i niweluje odbicia - mniejsze "zęby" w granicach 2-8kHz by na to wskazywały. Jeśli jest ta gąbka, to powinien być też zniwelowany ten lekki "efekt studni".

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności