Skocz do zawartości

Taśmy nagrywacie z Dolby czy bez?


Rekomendowane odpowiedzi

Ja nagrywam bez. Dolby dla mnie brzmi sztucznie. Nie przeszkadza mi odrobinka szumu, do tego Sony na którym nagrywam jest pod tym względem dość cichy.

Kupnych taśm też słucham bez (kiedy tego wymagają) i nigdy mi to nie przeszkadzało.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Dolby B, bo takie miałem w Walkmanie. Proceder używania kaset magnetofonowych zakończyłem jakieś 20 lat temu. Słuchanie bez Dolby w dobrych warunkach, tzn. nieodczuwalnym hałasie otoczenia, to dla mnie udręka z powodu niedostatku dynamiki i słyszalnego szumu. Zresztą jak patrzę wstecz, to ogólnie używanie kaset to była udręka. :) Zastąpienie Walkmana i Discmana grajkiem mp3 to był wielki postęp ergonomiczny i dość spory w sensie jakości dźwięku względem kasety. Najbardziej mnie irytowało, że co kaseta, to na innym skosie głowicy nagrana. Samemu nagrywanych pilnowałem, żeby były powtarzalne, ale te z wytwórni to już loteria. Do tego problemy ze stabilnością przesuwu taśmy, zwłaszcza w sprzęcie kieszonkowym, wciąganie i niszczenie taśm, długie czekanie na dojechanie do kolejnego utworu (a co dopiero przeskoczenie kilku). Dobrze, że CD miał tryb wstawiania pauz, to sobie nagrywałem z nimi, żeby Walkman albo deck (oba Sony) trafiły w przerwę. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawno temu na Dzikim Zachodzie :), nagrywałem kasety chrome i metal na swojej szufladzie a potem Technicsie. Z Dolby C. Odtwarzałem z reguły na stacjonarce bo walkmana już nie miałem. Żródlem było CD. Brzmiało super, na tamtym sprzęcie slabo odróżnialne od CD.

 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.04.2024 o 08:10, majkel napisał(a):

W Dolby B, bo takie miałem w Walkmanie. Proceder używania kaset magnetofonowych zakończyłem jakieś 20 lat temu. Słuchanie bez Dolby w dobrych warunkach, tzn. nieodczuwalnym hałasie otoczenia, to dla mnie udręka z powodu niedostatku dynamiki i słyszalnego szumu. Zresztą jak patrzę wstecz, to ogólnie używanie kaset to była udręka. :) Zastąpienie Walkmana i Discmana grajkiem mp3 to był wielki postęp ergonomiczny i dość spory w sensie jakości dźwięku względem kasety. Najbardziej mnie irytowało, że co kaseta, to na innym skosie głowicy nagrana. Samemu nagrywanych pilnowałem, żeby były powtarzalne, ale te z wytwórni to już loteria. Do tego problemy ze stabilnością przesuwu taśmy, zwłaszcza w sprzęcie kieszonkowym, wciąganie i niszczenie taśm, długie czekanie na dojechanie do kolejnego utworu (a co dopiero przeskoczenie kilku). Dobrze, że CD miał tryb wstawiania pauz, to sobie nagrywałem z nimi, żeby Walkman albo deck (oba Sony) trafiły w przerwę. 

Właściwie mógłbym powtórzyć słowo w słowo to, co @majkel napisał z tą różnicą, że nagrywałem w Dolby C. Walkmana i tak miałem  bez systemu redukcji szumów. Moja Aiwa AD-F550 najbardziej lubiła się z kasetami chromowymi, zwłaszcza Sony UX-S. Na taśmach typu IV (Metal) nagrywała zbyt "ciemno" - za mało góry i przeładowany bas.

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dolby C było lepsze i kasety, które miały grać tylko na decku, nagrywałem w C. Z Dolby B chodziło mi o kompatybilność z Walkmanem, a do posłuchania w domu miałem w wielu przypadkach oryginał na CD. Kaseta była w podróż, bo na owe czasy można było mieć jeszcze discmana, ale to było nieporęczne i wrażliwe na wstrząsy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności