Skocz do zawartości

Audeze LCD2 Classic- jaki customowy kabel wybrac?


R4IZO

Rekomendowane odpowiedzi

Siema! Posiadam taki zestaw: JDS LABS Atom 2 AMP i DAC gdzie jest jack 6,3mm i pentaconn 4,4mm. Do swoich nowych sluchawek chce kupic customowy kabel bo wnerwia mnie na koncu kabla zlaczka XLR do Jacka bo jest strasznie duza. Pytanie brzmi czy jest zauwazalna roznica w jakosci dzwieku miedzy zbalansowanym 4,4mm a niezbalansowanym Jackiem 6,3mm? Pewnie najlepiej podlaczyc sie bezposrednio XLR ale nie bede nowego ampa kupowal do tego :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, R4IZO napisał(a):

Siema! Posiadam taki zestaw: JDS LABS Atom 2 AMP i DAC gdzie jest jack 6,3mm i pentaconn 4,4mm. Do swoich nowych sluchawek chce kupic customowy kabel bo wnerwia mnie na koncu kabla zlaczka XLR do Jacka bo jest strasznie duza. Pytanie brzmi czy jest zauwazalna roznica w jakosci dzwieku miedzy zbalansowanym 4,4mm a niezbalansowanym Jackiem 6,3mm? Pewnie najlepiej podlaczyc sie bezposrednio XLR ale nie bede nowego ampa kupowal do tego :P

 

XLR i 4.4 mm to to samo tylko w innej formie. IMO najlepiej mieć przewód zbalansowany i ewentualnie przejściówkę z balansu na 6.3 mm. Nawet na przyszłość, zakładając że teraz to bez różnicy i że paręset zł na ten cel wydasz. SE na BAL przejściówką nie zmienisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do swoich LCD2C dokupiłem na zamówienie zrobiony kabel zbalansowany 4.4 mm dzięki czemu w porównaniu do zestawowego 6.3 mm mam więcej mocy (używam iBasso 170 lub qudelix z dodatkową przejściówką 4.4 na 2.5 mm). Poza mocą wydaje mi się, że jest trochę lepsza rozdzielczość dźwięku (ale proces przepięcia kabla trochę trwa, więc aby mieć większą pewność potrzebne by były 2 zestawy do testu A/B). 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Dan821 napisał(a):

Poza mocą wydaje mi się, że jest trochę lepsza rozdzielczość dźwięku

Większa moc to precyzyjniejsze "prowadzenie membrany", ale balans również oferuje redukcję przesłuchów miedzy kanałami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Dan821 napisał(a):

Poza mocą wydaje mi się, że jest trochę lepsza rozdzielczość dźwięku (ale proces przepięcia kabla trochę trwa, więc aby mieć większą pewność potrzebne by były 2 zestawy do testu A/B). 

Skoro różnice są tak małe, że trzeba szybko przepinać sprzęt by je wyłapać to w mojej opinii nie ma im co poświęcać uwagi.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności