Skocz do zawartości

Poprawa jakości dźwięku w komputerze


Pazuzu

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam możliwości poprawy dźwięku w komputerze. Obecnie używam karty dźwiękowej zintegrowanej z płytą główną i głośniki Creative t20 (uszkodzone od nowości - lewy głośnik sporadycznie charczy i przerywa)/słuchawki AKG K77. 
Słucham głównie plików w formacie mp3 320 i stremingu Spotify.
Chciałbym poprawić jakość dźwięku głównie z głośników. Myślę o dokupieniu karty dźwiękowej i nowych głośników 2.0. Kartę wolałbym wbudowaną, głośniki raczej te małe. Głównie muzyki słucham na zewnętrznym sprzęcie. Tutaj chciałbym ten dźwięk poprawić. 
Myślałem nad kartą:
-  Creative Sound Blaster X AE‑5 Plus
Głośniki:
- Creative 2.0 GigaWorks T40 II
- Bose Companion 2 III
- Creative T100

Może macie jakieś inne propozycje. Kompletnie wypadłem z tematu (choć w kwestii stacjonarnej nigdy nie byłem w nim obeznany).

Do wydania mam 1000-1200 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Pazuzu napisał(a):

głośniki Creative t20 (uszkodzone od nowości - lewy głośnik sporadycznie charczy i przerywa)

Masz T20 v1 czy v2? Pytam, bo mam T20 v2 w których prawy niedomaga (a dokładniej wzmacniacz nie daje sygnału na lewy głośnik). Jakbyś miał v2, to chętnie przygarnę taki uszkodzony komplet. Albo mogę moje sprzedać w dobrej cenie, jakbyś chciał swoje reanimować.

 

3 godziny temu, Pazuzu napisał(a):

Szukam możliwości poprawy dźwięku w komputerze.

Zainstaluj sobie FXsound https://www.fxsound.com znacznie można programowo poprawić brzmienie, nawet T20 :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Pazuzu napisał(a):

 Bose Companion 2 III

Mam Bose. Ostatnio przy stacjonarce częściej na nich słucham niż na słuchawkach. Fajny sprzęt i bezproblemowy, z tym, że ja bas refleksy mam zatkane. Obecna cena jest wyższa niż te 4 czy 5 lat temu, ale jak mi się by zepsuły to kupię nowe.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Rafacio napisał(a):

Mam Bose. Ostatnio przy stacjonarce częściej na nich słucham niż na słuchawkach. Fajny sprzęt i bezproblemowy, z tym, że ja bas refleksy mam zatkane

A możesz zdradzić jakie głośniki Bose masz podłączone do systemu stacjonarnego, trochę walczyłem w zeszłym roku z małymi głośnikami, którymi zastąpiłem  dość spore monitory.

W dniu 27.12.2023 o 19:12, Pazuzu napisał(a):

 Bose Companion 2 III

To są głośniczki do pracy z komputerem, ewentualnie do słuchania muzyczki przy grzebaniu w kompie. Takie głośniki, nie zagrają tak jak sobie zaplanowałeś.

Dobrą podpowiedzią jest ta od @neonlight

19 godzin temu, neonlight napisał(a):

proponuję kupić używane monitory studyjne, typu Presonus Eris e5 i będziesz miał spory skok jakościowy w stosunku do tych plastikowych pierdziawek Creative'a.

Dokładnie tak bym zrobił, zostawił bym kartę na płycie głównej i na niej opał transport plików, i poszukał używanych monitorów aktywnych studyjnych, odpowiedniej wielkości i jakości, za 1200 zł, da się znaleźć coś ciekawego.

Do tego odtwarzacz plików Foobar, dobrze skonfigurowany, ewentualnie zainstalowany Fidelizer - darmowy do optymalizacji Windowsa pod granie muzyki.

Jeżeli masz duży komputer, to w przyszłości można pomyśleć o karcie usb na pci a tym samym izolację usb od szumów komputera i dodatkową poprawę dźwięku, ale to ewentualnie.

co można jeszcze zrobić.

- aktualizacja najnowszych sterowników  i systemu

- ustawienie najniższego bufora w sterowniku przetwornika, czym mniej tym lepiej.

-  metoda wyjścia dźwięku w odtwarzaczu ( kernel,asio, wasapi, direct sound) ma wpływ na jakość dźwięku. Pomimo że jest to bit-perfect.

- rozdzielenie systemu i plików własnych do grania, system na innym dysku, muzyka na innym.

- optymalizacja systemu operacyjnego pod muzykę i tu może być fidelizer, który sam ustawi wszystko, albo bawimy się samemu i wyłączamy niepotrzebne rzeczy, wolę jednak jak to zrobi program, samemu można sobie coś namieszać.

- używanie połączenia przewodowego zamiast wifi

- szybszy internet i porządny kabel USB, wcale nie musi być drogi ale ekranowany z dobrymi wtykami.

- można wymienić kabel zasilający komputer na lepszy, albo samemu zrobić sobie taki kabel bez wydawania przykładowych trzech stów na Melodikę.

  Market budowlany i kabel 3x2,5mm2 do maszyn i urządzeń mechanicznych szary i elastyczny po ok 10 zł za 1metr i dwie wtyczki po 15 zł i mamy kabelek za 40 zł.

   Sam takie robiłem, tani i dobry, ale trzeba samemu wykonać, albo kupić ale będzie drożej.

- można zastosować dyski SSD, albo NVMe M.2 zamiast zwykłych obrotowych.

- podkładki antywibracyjne pod komputer, na przykład gruby filc, jest tani a działa albo np. vibrapody-rozsądnie wyceniane i dobre, sam stosuję przy swojej elektronice.

- komputer z pasywnym chłodzeniem, bez wentylatorów na dyskach NVMe albo SSD, można taki kupić za kilka stówek, sam taki również posiadam jako drugi komputer.

  Cichy, energooszczędny, brak wibrujących elementów, do streamingu idealny, ale nie nadaje się do konwersji w locie do gęstych plików np. DSD 256 i wyższe raczej nie ma   szans aby zagrały bez zacinania. Do standardowego streamowania spokojnie wystarczy.

 - Mostek usb w dużym stacjonarnym komputerze załatwia sprawę jakości sygnału z usb i szumów z komputera, sam również stosuję  kartę MATRIX  

   Element H USB 3.0 -   świetna karta ale trochę kosztuje, jest to element do późniejszego rozważenia przy modyfikacji komputera pod audio.

 - przejście na zewnętrzny przetwornik, albo transport audio.

  To tak na szybko takie moje przemyślenia, które w zasadzie w większości wprowadziłem do systemu i  komputera.🙂

  Na koniec kilka moich fotek z tematu.

  Komputer z kartą Matrixa Element H

 

20200302_192834 (Copy).jpg

 

Karta Matrix Element H

 

20200212_144845 (Copy).jpg

 

 

20200212_144920 (Copy).jpg

 

Vibrapody.

 

IMG_20210313_134836 (Copy).jpg

Komputer po wymianie na chłodzenie wodne i wymiana karty sieciowej z pci rj45 na taką samą  ale z modułami optycznymi SFP - izolacja całkowita sygnału z sieci za pomocą światłowodu.

IMG_20221015_194057 (Copy).jpg

Mikro komputer z pasywnym chłodzeniem.

 

IMG_20230210_114504_1 (Copy).jpg

IMG_20230209_203048 (Copy).jpg

Edytowane przez pablo650
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, neonlight napisał(a):

@Pazuzu proponuję kupić używane monitory studyjne, typu Presonus Eris e5 i będziesz miał spory skok jakościowy w stosunku do tych plastikowych pierdziawek Creative'a.

Bardzo dobry trop tylko jak już coś kupowałbym e3,5 - głównie z powodu rozmiaru. Tylko coraz więcej czytam że szumią. Rozumiem że kupno dedykowanej karty dźwiękowej do tych głośników raczej nie pomoże względem karty wbudowanej?

 

9 godzin temu, pablo650 napisał(a):

A możesz zdradzić jakie głośniki Bose masz podłączone do systemu stacjonarnego, trochę walczyłem w zeszłym roku z małymi głośnikami, którymi zastąpiłem  dość spore monitory.

To są głośniczki do pracy z komputerem, ewentualnie do słuchania muzyczki przy grzebaniu w kompie. Takie głośniki, nie zagrają tak jak sobie zaplanowałeś.

Dobrą podpowiedzią jest ta od @neonlight

Dokładnie tak bym zrobił, zostawił bym kartę na płycie głównej i na niej opał transport plików, i poszukał używanych monitorów aktywnych studyjnych, odpowiedniej wielkości i jakości, za 1200 zł, da się znaleźć coś ciekawego.

Do tego odtwarzacz plików Foobar, dobrze skonfigurowany, ewentualnie zainstalowany Fidelizer - darmowy do optymalizacji Windowsa pod granie muzyki.

Jeżeli masz duży komputer, to w przyszłości można pomyśleć o karcie usb na pci a tym samym izolację usb od szumów komputera i dodatkową poprawę dźwięku, ale to ewentualnie.

co można jeszcze zrobić.

- aktualizacja najnowszych sterowników  i systemu

........

Mega rozbudowana i fachowa porada, tylko wydaje mi się że na moje potrzeby to jednak trochę na wyrost. Przypomnę że chciałbym mieć możliwie dobry dźwięk podczas pracy na komputerze. Tak czy inaczej dzięki za odpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Pazuzu napisał(a):

Bardzo dobry trop tylko jak już coś kupowałbym e3,5 - głównie z powodu rozmiaru. Tylko coraz więcej czytam że szumią. Rozumiem że kupno dedykowanej karty dźwiękowej do tych głośników raczej nie pomoże względem karty wbudowanej?

Zależy, jakiej jakości jest Twoja karta i czy nie szumi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, pablo650 napisał(a):

Vibrapody.

 

giphy.gif.58d57f35c400015d9f3db27987e65b71.gif

Jeśli ktoś poleca vibrapody to trzeba uciekać jak najdalej od takich porad. Co i przed czym ma vibrapod chronić w komputerze? Elektrony, żeby z przewodu nie wypadły?

15 godzin temu, pablo650 napisał(a):

A możesz zdradzić jakie głośniki Bose masz podłączone do systemu stacjonarnego, trochę walczyłem w zeszłym roku z małymi głośnikami, którymi zastąpiłem  dość spore monitory.

Wszystko jest w stopce, nie mam żadnych Bose poza Companion, na których

15 godzin temu, pablo650 napisał(a):

To są głośniczki do pracy z komputerem, ewentualnie do słuchania muzyczki przy grzebaniu w kompie.

lubię po prostu słuchać ot tak bo fajnie grają.

Edytowane przez Rafacio
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, pablo650 napisał(a):

Na koniec kilka moich fotek z tematu.

  Komputer z kartą Matrixa Element H

A myśalaem , że to ja jestem pojeb...y😁, pod tym kątem....o jak fajnie, że

Zawsze można zewnętrzny DAC jak topping D50 po optyku alebo coaxie jak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Rafacio napisał(a):

Jeśli ktoś poleca vibrapody to trzeba uciekać jak najdalej od takich porad. Co i przed czym ma vibrapod chronić w komputerze? Elektrony, żeby z przewodu nie wypadły?

 A co jest takiego w tym kawałku gumy, której tak się boisz i proponujesz ucieczkę. Guma jak to guma, przydaje się wszędzie, gramofon, przetwornik, cd również, a u mnie może być też pod komputerem. No chyba że podważysz moje decyzje i będę musiał pozwijać Vibrapody spod nóżek i przeprosić za swój wybryk.

Jak ktoś ma głowę i myśli, to sam sobie znajdzie odpowiedz na to pytanie, a to czy kupi, czy nie to już jego prywatna sprawa.

Widzę że lubisz wbijać szpilę ludziom w różnych tematach, mnie to nie rusza.

Jak jesteś takim ekspertem, to zabierz czynny udział w dyskusji, a nie punktuj ludzi. Może ja też się czegoś dowiem co jest istotne w tym temacie a czego nie wiem, zapraszam kolegę do rozwinięcia tematu dalej.🙂

5 godzin temu, amrowek napisał(a):

A myśalaem , że to ja jestem pojeb...y😁, pod tym kątem....o jak fajnie, że

Zawsze można zewnętrzny DAC jak topping D50 po optyku alebo coaxie jak jest

Optykiem mam zasilaną kartę sieciową, a  karta Matrixa ma standardowe USB 3.0 i zasilanie zewnętrzne, nie posiada optyka.

Ale dlaczego nie można po optyku albo koaxie, można również przez AES/EBU, jak sie ma na przykład konwerter  spdif, to da się podłączyć na wiele sposobów, również I2S po hdmi, jak przetwornik i konwerter mają takie gniazda. Miałem takie połączenie i na stałe byłem połączony z przetwornikiem Matrixa - trzema kablami, czasem czterema  i wszystko grało.😀

20 godzin temu, Pazuzu napisał(a):

Mega rozbudowana i fachowa porada, tylko wydaje mi się że na moje potrzeby to jednak trochę na wyrost. Przypomnę że chciałbym mieć możliwie dobry dźwięk podczas pracy na komputerze. Tak czy inaczej dzięki za odpowiedzi.

Każdy wybiera sobie to co chce, a również może pominąć te podpunkty, zawsze można dostosować takie poprawki do własnych potrzeb.🙂

 

Edytowane przez pablo650
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Rafacio napisał(a):

Co od czego ci ta guma izoluje? 

A pomyślałem sobie że jak mam cztery wentylatory w komputerze, to jak sobie podłożę takie podkładki, to będzie mi to trochę tłumić to co przechodzi z wentylatorów na obudowę.

Czy to ma znaczący wpływ na dźwięk, zapewne nie, ale jak sobie podsumuję wszystkie inne zmiany jakie wprowadziłem, to całościowo już ma, a chyba o to tu chodzi, aby uzyskać jak najlepszy dźwięk ze swojego sprzętu, nie wymieniając go na inny zapewne sporo droższy.

Elektronika nie lubi drgań, żadna, więc nie widzę nic nieuzasadnionego w takim stosowaniu Vibrapodów nawet pod komputerem.

Czy jest to audiovoodoo, dla mnie to zwykła fizyka, to tak samo jak się stosuje podkładki z Sorbotanu w urządzeniach audio.🙂

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, pablo650 napisał(a):

A pomyślałem sobie że jak mam cztery wentylatory w komputerze, to jak sobie podłożę takie podkładki, to będzie mi to trochę tłumić to co przechodzi z wentylatorów na obudowę.

Masz je między wentylatorami, a obudową? Jak je tam wcisnąłeś? To ciekawe.

Edytowane przez Rafacio
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak używałem jeszcze blaszaka do słuchania muzyki to najlepszy skok in+ w jakości dźwięku, zamontowanie zasilacza bardzo dobrej klasy i zmiana dysku z talerzowego na ssd, chociaż tego już chyba mało kto używa. Faktem jest że teraz używam streamera i taki dźwięk raczej nie jest możliwy do uzyskana bezpośrednio z blaszaka.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Rafacio napisał(a):

Masz je między wentylatorami, a obudową? Jak je tam wcisnąłeś? To ciekawe.

Nie mogę Ci powiedzieć, niech twoja fantazja coś wymyśli.🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.12.2023 o 21:29, PanWojtek napisał(a):

Jak używałem jeszcze blaszaka do słuchania muzyki to najlepszy skok in+ w jakości dźwięku, zamontowanie zasilacza bardzo dobrej klasy i zmiana dysku z talerzowego na ssd, chociaż tego już chyba mało kto używa. Faktem jest że teraz używam streamera i taki dźwięk raczej nie jest możliwy do uzyskana bezpośrednio z blaszaka.

Jak widzisz ja używam i blaszak pokonał dwa laptopy, dwa mikrokomputery, jeden dedykowany pod muzę. Również pożyczony streamer z zasilaczem liniowym.

Mam w zapasie dwa laptopy i małego pasywnego kompa ale z dużym nie wytrzymują porównania.

Gdyby zagrał gorzej od streamera, to bym sobie kupił jakiś dobry transport i bym grał, ale wcale tak nie jest, więc po co wymieniać skoro jest bardzo dobrze.🙂

Zasilacz Seasonic platinum, teraz po przeróbkach są dwa dyski nvme, szybka karta sieciowa 10gigabitb na modułach SFP+, mostek usb Matrix, pompa Aio, Player Jriver, foobar, Fidelizer do optymalizacji Windowsa i komputer działa tylko jako transport. Czego więcej trzeba, wszystko podłączone jest do Kondycjonera sieciowego i temat zamknięty.

blaszak w środku. Zdjęcia są stare trochę się zmieniło ale poglądowo chyba wystarczy.

 

IMG_20221015_194057 (Copy).jpg

IMG_20221015_201543 (Copy).jpg

Edytowane przez pablo650
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Rafacio napisał(a):

Chyba szklak.

Brawo, jakieś cztery kilo blachy i dwa szkła, taka budżetowa obudowa NZXT.😁

Musiałem mieć taką przeszkloną, żeby widzieć zegarek.🤣

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@pablo650Ciekawy wątek, myślałeś aby na tym PCcie wgrać inny system w celu porównania czy dźwięk będzie Ci bardziej odpowiadał?

Niebawem opublikuje moje testy Windy 10 do linuxa pop os i daphile, a słychać wyraźnie dwa pierwsze wymienione jak grają.

Jaki miałeś streamer że PC go przegonił?

Mam w domu lapka i PCta i na tym samym systemie i foobarze również nieco inaczej grają, to o dziwo słychać

pozdrawiam

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/4/2024 at 7:12 PM, pablo650 said:

Jak widzisz ja używam i blaszak pokonał dwa laptopy, dwa mikrokomputery, jeden dedykowany pod muzę. Również pożyczony streamer z zasilaczem liniowym.

Mam w zapasie dwa laptopy i małego pasywnego kompa ale z dużym nie wytrzymują porównania.

Gdyby zagrał gorzej od streamera, to bym sobie kupił jakiś dobry transport i bym grał, ale wcale tak nie jest, więc po co wymieniać skoro jest bardzo dobrze.🙂

Zasilacz Seasonic platinum, teraz po przeróbkach są dwa dyski nvme, szybka karta sieciowa 10gigabitb na modułach SFP+, mostek usb Matrix, pompa Aio, Player Jriver, foobar, Fidelizer do optymalizacji Windowsa i komputer działa tylko jako transport. Czego więcej trzeba, wszystko podłączone jest do Kondycjonera sieciowego i temat zamknięty.

blaszak w środku. Zdjęcia są stare trochę się zmieniło ale poglądowo chyba wystarczy.

Też mam tą kartę usb Matrixa z  Matrix spdif2 i zawsze ciekawy byłem jak by się sprawdziły w boju ze streamerem typu Pi2AeS czy też Holo Audio Red.

Pewnie jeszcze zrobię takie poównanie kiedyś, ale Twój wpis pokazał mi, że nie koniecznie musi byc lepiej, ale ciekawość pozostaje🙂

Ta karta Matrixa jest genialna w takim razie. Jedyne co chciałbym zmienić to komputer na mniejszy, miniaturowy.

Czy jest jakiś malutki komputerek, o którym wiesz,  do kórego można włożyć taką kartę?

Oczywiście patrzyłem, ale nie znalazłem czegoś takiego, ale kto wie może przeoczyłem.

 

Edytowane przez NuYam
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, Aro91 napisał(a):

@pablo650Ciekawy wątek, myślałeś aby na tym PCcie wgrać inny system w celu porównania czy dźwięk będzie Ci bardziej odpowiadał?

Niebawem opublikuje moje testy Windy 10 do linuxa pop os i daphile, a słychać wyraźnie dwa pierwsze wymienione jak grają.

Jaki miałeś streamer że PC go przegonił?

Mam w domu lapka i PCta i na tym samym systemie i foobarze również nieco inaczej grają, to o dziwo słychać

pozdrawiam

Tak dalej pójdzie to cię wezmą na redaktora w którymś czasopiśmie z felietonami audio.

  • Haha 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  

W dniu 17.01.2024 o 08:07, Aro91 napisał(a):

@pablo650Ciekawy wątek, myślałeś aby na tym PCcie wgrać inny system w celu porównania czy dźwięk będzie Ci bardziej odpowiadał?

Niebawem opublikuje moje testy Windy 10 do linuxa pop os i daphile, a słychać wyraźnie dwa pierwsze wymienione jak grają.

Jaki miałeś streamer że PC go przegonił?

Mam w domu lapka i PCta i na tym samym systemie i foobarze również nieco inaczej grają, to o dziwo słychać

pozdrawiam

Miałem pożyczony streamer na malinie z zasilaczem Liniowym i grał bardzo dobrze. Właściciel, trochę go stuningował wewnątrz i do tego zasilany dużym zasilaczem liniowym.

U mnie jest windows i gram na Jriver 30,Foobar i serwisy streamingowe.

Na tym pożyczony streamerze był Roon Core i co by nie mówić grało to konkretnie.

Trochę się bawiłem w testowanie komputerów i  wymianę podzespołów i jakieś pojęcie się człowiekowi  wyrobiło.

W  pewnym momencie miałem daw zasilacze linowe, podwójne, a jeden z nich był dokładnie ultra liniowy i zasilały cztery urządzenia  jednocześnie.

Po wymianie systemu na inny, zasilacze poszły do ludzi, ale była moc w dzwięku.

Pobaw się różnymi systemami, bo warto wiedzieć, jak gra sprzęt a wiedza jest bezcenna.

Jak ktoś ma Windowsa, to  darmowy program Fidelizer jest super i polecam go sobie wgrać.

Mogę sobie porównać granie z różnych komputerów, na stanie mam cztery sztuki, dwa laptopy, duży stacjonarny i pasywny przemysłowy mikrokomputer.

Mam sporo z tego co napisałem wcześniej wprowadzone w swoim sprzęcie do streamingu i dla tego grając na wielkim komputerze, mogę uzyskać konkretną jakość dźwięku.🙂

19 godzin temu, NuYam napisał(a):

Też mam tą kartę usb Matrixa z  Matrix spdif2 i zawsze ciekawy byłem jak by się sprawdziły w boju ze streamerem typu Pi2AeS czy też Holo Audio Red.

Pewnie jeszcze zrobię takie poównanie kiedyś, ale Twój wpis pokazał mi, że nie koniecznie musi byc lepiej, ale ciekawość pozostaje🙂

Ta karta Matrixa jest genialna w takim razie. Jedyne co chciałbym zmienić to komputer na mniejszy, miniaturowy.

Czy jest jakiś malutki komputerek, o którym wiesz,  do kórego można włożyć taką kartę?

Oczywiście patrzyłem, ale nie znalazłem czegoś takiego, ale kto wie może przeoczyłem.

Spdifa miałem ale po wymianie streamera, nie był mi już potrzebny, poszedł do ludzi i służy dobrze.

Karta jest bardzo dobra, izoluje wszystkie szumy z kompa, perfekcyjne czarne tło, a to jest duży blaszak i sporo gratów w nim jest.

Najlepiej zbudować sobie taki  komputer, są obudowy do tego na przykład marki Streacom, wtedy można dołożyć coś jeszcze po pci.

Gdzieś widziałem takie komputery gotowe, ale w tym momencie nie powiem gdzie to było.

Jak mi padnie duży komp, to sobie zbuduje właśnie taki pasywny na obudowie Streacom, włożę tam Kartę Matrixa, szybka kartę sieciową na modułach sfp i wyciągnę zasilacz na zewnątrz- perfekcyjny komputer do muzyki.🙂

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności