Skocz do zawartości

Jaki odtwarzacz MP3 wybrać? 1500-ok 3000zl


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Nie wiem czy mi się uda uzyskać jakąś poradę tutaj, ale chce kupić jakiś odtwarzacz MP3 w cenie do ok. 3 tys zł. 

Zacząłem się rozglądać, ale jest tyle różnych firm, modeli, że ciężko się zdecydować na coś więc postanowiłem tutaj napisać może pomożecie coś z wyborem ? Plus jakieś słuchawki może do tego 🙂 bardziej zależy mi na samym odtwarzaczu tak na prawdę.

Dzięki z góry 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
Nie wiem czy mi się uda uzyskać jakąś poradę tutaj, ale chce kupić jakiś odtwarzacz MP3 w cenie do ok. 3 tys zł. 
Zacząłem się rozglądać, ale jest tyle różnych firm, modeli, że ciężko się zdecydować na coś więc postanowiłem tutaj napisać może pomożecie coś z wyborem ? Plus jakieś słuchawki może do tego bardziej zależy mi na samym odtwarzaczu tak na prawdę.
Dzięki z góry
A chcesz DAP(zintegrowany czyli wszystko w jednym?) Czy może być DAC/AMP do którego podłączasz np. Telefon itp

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, ski napisał(a):

Witam,

Nie wiem czy mi się uda uzyskać jakąś poradę tutaj, ale chce kupić jakiś odtwarzacz MP3 w cenie do ok. 3 tys zł. 

Zacząłem się rozglądać, ale jest tyle różnych firm, modeli, że ciężko się zdecydować na coś więc postanowiłem tutaj napisać może pomożecie coś z wyborem ? Plus jakieś słuchawki może do tego 🙂 bardziej zależy mi na samym odtwarzaczu tak na prawdę.

Dzięki z góry 🙂

 

Pytanie, czy chcesz DAP'a z androidem, bo będziesz mógł korzystam z serwisów strumieniowych, czy wystarczy Ci wgranie utworów i tyle.

 

Do 3K to jest trochę firm. FIIO, HIBY, CAYANE jeśli mnie pamięć nie myli i hifiman chyba jeszcze.

 

Ja osobiście korzystam z HIBY R6 III + Focal Bathys iii daje radę. Dźwięk jest wyrazisty, multum opcji, korekcji dźwięku + wtyczki. Dwa wejścia na słuchawki, dwa wyjścia liniowe i dla mnie jest spoko. O innych DAP'ach się nie wypowiem, bo nie słuchałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To kup Tempotec V6 Variation ze strony Tempoteca i będziesz zadowolony i sporo kasy zostanie w kieszeni. Chyba, że masz parcie na maki wiodące. Jak dodasz kod "TTV660" to kupisz go za 309$. w tej cenie nic lepszego nie kupisz

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dla równowagi Tempoteca V6:

Shanling M3 ultra za 400 dolarów https://hifigo.com/products/shanling-m3-ultra?variant=43532526485743

Hiby R6 III za 399 baksów https://hifigo.com/products/hiby-r6-gen-iii?variant=43755114758383

A tutaj masz porównanie wszystkich trzech https://www.audiophile-heaven.com/2023/03/hiby-r6-iii-gen-3-hi-res-player-dual-class-dap.html

 

Voila, nie dziękuj :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2023 o 12:04, ski napisał(a):

Witam,

Nie wiem czy mi się uda uzyskać jakąś poradę tutaj, ale chce kupić jakiś odtwarzacz MP3 w cenie do ok. 3 tys zł. 

Zacząłem się rozglądać, ale jest tyle różnych firm, modeli, że ciężko się zdecydować na coś więc postanowiłem tutaj napisać może pomożecie coś z wyborem ? Plus jakieś słuchawki może do tego 🙂 bardziej zależy mi na samym odtwarzaczu tak na prawdę.

Dzięki z góry 🙂

Jak masz telefon to BTR5 lub 7 lub coś w tym guście innej firmy załatwia sprawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na DAPach się nie znam, bo fiio m11pro mam od niedawna a wcześniej korzystałem mobilne z mojo2 i chwilę z mojo1.  Mogę jednak śmiało powiedzieć, że telefon jako źródło, nawet przez UAPP nie jest najlepszym rozwiązaniem i podpięcie streamera poprawia jakość. W DAPie tego problemu z gorszą jakością źródła nie ma. Poza tym natywne aplikacje (np qobuz) są znaczenie przyjemniejsze w obsłudze niż UAPP, przynajmniej dla mnie. 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć DAPów omija androida przy odtwarzaniu muzyki. Tak ma np Tempotec V6. Więc problem psucia dźwięku przez androida znika 

Cytat

SRC bypass architecture

Deeply optimized android operating system, system wide sample rate conversion bypass architecture, respect the origial music quality without oversampling or undersampling. At the same time, the open android system, brings advantage of instlalling your favorite music app such as TIDAL, Apple Music.

 

Edytowane przez Jaro54
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko temat resamplingu też był poruszany. Jak ktoś się bawi w gęstsze pliki to faktycznie może być problem, ale np. upsampling z 44.1 na 48 kHz w zasadzie nie psuje sygnału. Był temat poruszany przy okazji Hiby M300, który właśnie SRC nie omija.

 

https://www.head-fi.org/threads/hiby-digital-m300-android-digital-audio-player-the-gen-z-music-player-discussion-thread.970428/post-17816663

 

Oczywiściej jak urządzenie omija mikser Androidowy, to tym lepiej, ale nie jest aż tak fatalnie, jak to się maluje.

 

  

Godzinę temu, Najner napisał(a):

Android 14 niby już nie resampluje, muszę zabrać narzeczonej Pixela na kilka godzin i spróbować.

Tylko to chyba bardziej udostepnienie narzędzi devom, żeby ich aplikacje omijały resampling niż globalny temat. Więc trzeba czekać na aktualizacje wprowadzające wspomniane zmiany,

 

Wracając do tematu DAP, myślę M3 Ultra będzie dobrą opcją. M3X juz był fajny, ale nie domagał starym procem i OS. W M3 Ultra jest SD665, który na luzaku powinien streaming ogarnąć, Andek 10 też już ma wszystkie niezbedne ficzery to sprawnego operowania w sferze multimediów.

Edytowane przez kubachim
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o podpięcie do mojo2 różnych źródeł to oczywiście różnice nie są jakieś drastyczne między telefonem a streamerem, ale były dla mnie słyszalne.  Robiłem porównanie między Qobuz przez UAPP na Samsung Galaxy note 10+ vs Qobuz na Logitech Squeezbox Touch. Logitech jest wbrew pozorom (wygląd, wiek i cena) streamerem wysokiej klasy więc różnica mogła być inna niż w przypadku streamingu z DAPa . Fiio m11pro też podpinalem do mojo2 jako źródło i również grało świetnie, ale tutaj już takich bezpośrednich porównań ze streamerem nie robiłem, bo między fiio a mojo2 jestem ograniczony tylko do kabla USB a streamer Logitech mogę podpiąć szklanym optykiem, więc samo to połączenie będzie dużo lepsze, a jak się cos porównuje to trzeba takie elementy wyeliminować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon, naprawdę. Masz tam wszystko, ma swoją baterię, ma wifi i dane mobilne, puszczasz pliki i treamingi. Po prostu podłączasz i gra.
Tak jak mam być szczery to też tak to widzę, a zapytałem co będzie najlepsze bo ludzie na forum piszą że z telefonu dźwięk jest gorszy niż z komputera itp.

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli ktoś ma bardzo dobre ucho i sprzęt, to usłyszy resampling Androida, więc w teorii najlepszym rozwiązaniem byłby jednak DAP albo zrootowany telefon, który nie resampluje. Dobra wiadomość jest taka, że nawet tańsze DAPy oparte na androidzie mają taką możliwość. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Najner napisał(a):

Jeżeli ktoś ma bardzo dobre ucho i sprzęt, to usłyszy resampling Androida, więc w teorii najlepszym rozwiązaniem byłby jednak DAP albo zrootowany telefon, który nie resampluje. Dobra wiadomość jest taka, że nawet tańsze DAPy oparte na androidzie mają taką możliwość. 

Mógłbyś podać więcej info co do omijania resamplingu z pomocą roota? Mam V30 z wgranym Andkiem 13, jakby się dało ominąć SRC to bym skorzystał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, wfmsiekierka napisał(a):

Tak jak mam być szczery to też tak to widzę, a zapytałem co będzie najlepsze bo ludzie na forum piszą że z telefonu dźwięk jest gorszy niż z komputera itp.

 

Ale napisałeś, że wiele sprzętów odpada ze względów użytkowych, więc już się tym nie zadręczaj i puszczaj muzę z telefonu albo kup konkretnego DAP-a zamiast xduoo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 24.11.2023 o 12:04, ski napisał(a):

Witam,

Nie wiem czy mi się uda uzyskać jakąś poradę tutaj, ale chce kupić jakiś odtwarzacz MP3 w cenie do ok. 3 tys zł. 

Zacząłem się rozglądać, ale jest tyle różnych firm, modeli, że ciężko się zdecydować na coś więc postanowiłem tutaj napisać może pomożecie coś z wyborem ? Plus jakieś słuchawki może do tego 🙂 bardziej zależy mi na samym odtwarzaczu tak na prawdę.

Dzięki z góry 🙂

W budżecie 3k pln kupisz spokojnie Shanlinga M3x plus słuchawki Aune E1. Bedzie Pan zadowolony ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, BearPL napisał(a):

Ale jakość jest jeszcze gorsza niż UAPP, bo dźwięk idzie przez mikser Androida.

Porównywalem na Qobuzie.

Eeee, że jak? Jeśli aplikacja otrzyma dostęp 'bezpośredni' do portu USB, to gdzie tutaj jest mikser androida? UAPP w niektórych modelach telefonów, potrafi bezpośrednio dostać się do SOCa w telefonie, i też ominąć re-sampling. UAPP, HiBy Music, a nawet natywna apka Tidala potrafi wymusić dostęp do USB 👍 Trzeba też zaznaczyć, że sam DAP, w rozumieniu sprzętu i androida, to nie jest remedium na 'hi-res' z _kazdej_ apki.... możliwe też, że producent aplikacji zaprzestanie wsparcia dla 'starego' api, i nici ze sprzętu, będzie grało przez mikser OSa. Generalnie przy tak szybkiej ewolucji samego androida, przemijających frameworków, jest cholernie trudno zachowanie kompatybilności wstecz. 

4 godziny temu, kubachim napisał(a):

Mógłbyś podać więcej info co do omijania resamplingu z pomocą roota? Mam V30 z wgranym Andkiem 13, jakby się dało ominąć SRC to bym skorzystał ;)

ZTCP bezpośrednio dostęp do DACa (MQA/DSD), tylko przy Androidzie w wersji 9 (miałem v40)... 

 

Aby autor wątku nie czuł się pominęty, to osobiście polecam zainwestować większość budżetu w słuchawki, a resztę przeznaczyć na dongle'a, o ile posiada telefon ze złączem usb/lightning 

Edytowane przez trez0r
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, trez0r napisał(a):

Aby autor wątku nie czuł się pominęty, to osobiście polecam zainwestować większość budżetu w słuchawki, a resztę przeznaczyć na dongle'a, o ile posiada telefon ze złączem usb/lightning 

 

Mam podobne zdanie, DAP-y do 2,5k w większości nie grają wyraźnie lepiej od dobrego dongle'a. Lepiej zainwestować w porządniejsze słuchawki, bo to one zrobią robotę.

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności