Skocz do zawartości

DAC AMP do HiFiMan Ananda Nano do 2k


Looper

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

Szukam stacjonarnego DAC AMPa pod słuchawki, a dokładniej HiFiMan Ananda Nano:

przetworniki: planarne
pasmo przenoszenia: 5 Hz-55 kHz
czułość: 94 dB
impedancja: 14 Ω

Bluetooth mile widziany.
Źródłem prawdopodobnie będzie PC po USB.
Budżet do 2k

 

Zrobiłem mały research i zastanawiam się nad Topping MX5.


Dużo pozytywnych opinii widziałem też o:
Chord Mojo 2
xDuoo TA-22

 

Co uważacie? Podrzucajcie swoje propozycje 😃
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Topping mx5 ma jeszcze wyjścia głośnikowe, a dx5 tylko słuchawkowe, tzn: dx5 ma lepszy wzmacniacz słuchawkowy

Nie słuchałem DX5 ale z tak technicznie dobrymi słuchawkami jak Ananda Nano toppingi z tego co czytam dobrze się zgrywają

Edytowane przez Pioj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem pod Anandy, które mam w starszej wersji i bardzo cenię, sugeruję dobrać źródło mniej lub bardziej ocieplone, dociążone szczególnie na subbasie. Mojo 2 w sumie dobra opcja jeżeli nie zależy Ci na najniższym basie. xDuoo TA-22 z opisów kolegów na forum wygląda bardzo ciekawie. Neutralne, płaskie źródła wg. mnie nie służą żadnym HiFiMANom. Nie znam tych Toppingów ale jeżeli są muzykalne, lekko kolorujące to jak najbardziej. Jeżeli płaskie i neutralne to bym unikał. Z drugiej strony nie wiem jakiej sygnatury oczekujesz. Aune X1s GT też nie znam ale miałem przez moment X1s 10th Anniversary i to bardzo złe połączenie poprzez chudą i cyfrową tonalność. Anandom potrzeba mięcha (nasycenia, gęstości) i wygaru. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, x86 napisał(a):

Moim zdaniem pod Anandy, które mam w starszej wersji i bardzo cenię, sugeruję dobrać źródło mniej lub bardziej ocieplone, dociążone szczególnie na subbasie. Mojo 2 w sumie dobra opcja jeżeli nie zależy Ci na najniższym basie. xDuoo TA-22 z opisów kolegów na forum wygląda bardzo ciekawie. Neutralne, płaskie źródła wg. mnie nie służą żadnym HiFiMANom. Nie znam tych Toppingów ale jeżeli są muzykalne, lekko kolorujące to jak najbardziej. Jeżeli płaskie i neutralne to bym unikał. Z drugiej strony nie wiem jakiej sygnatury oczekujesz. Aune X1s GT też nie znam ale miałem przez moment X1s 10th Anniversary i to bardzo złe połączenie poprzez chudą i cyfrową tonalność. Anandom potrzeba mięcha (nasycenia, gęstości) i wygaru. 

100% racji!

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może miał być EX5? Ten jest dedykowany słuchawkom. Sam posiadam i sobie chwalę, Amir na ASR też polecał, choć on w ogóle lubi Toppingi. Podobno sekcja DAC jest w nim jakości E30 (a więc bardzo czysty sygnał) tylko tutaj dodatkowo jest amp i zasilanie w jednej budzie + bt. Ogólnie fajne kombo, do większości słuchawek spokojnie można kupić, postawić na biurku i dać sobie spokój, słuchać muzyki :) Nie sprawdzałem na nim akurat żadnych Hifimanów ale taki A30 Pro spokojnie powinien Anandy napędzić i wysterować, więc zawsze można go dokupić i postawić na EX5, albo w ogóle zamiast niego zapolować na combo D30 Pro + A30 Pro i gra muzyka :)

 

Co do innych opcji to nie wiem bo oczywiście wszystkiego nie przesłuchałem, takie Bursony z serii C3 można używane dostać w okolicy 3 koła i są to bardzo fajne sprzęty, ale znowu one jakoś wyraźnie i jednoznacznie ciepłe to też nie są, choć grają tym swoim lekko przydymionym-zaśnieżonym dźwiękiem bursonowych opków z poziomem sygnału/szumu na poziomie ZEN Daczka czyli poniżej 100 debsów :D Ja tam polubiłem to "analogowe" granie. Taki Konduktorek Virtuoso którego dzisiaj można dorwać w okolicy 2.5k używanego też gra bardzo fajnie. 

 

W komisie jak coś jest fajna Lampucerka i do niej jakiegoś SMSL'a SP200/A30 Pro po taniości i podejrzewam byłby overkill :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, x86 napisał(a):

Aune X1s GT też nie znam ale miałem przez moment X1s 10th Anniversary i to bardzo złe połączenie poprzez chudą i cyfrową tonalność. 

 

Innych Aune nie słuchałem, ale ten GT na pewno nie gra chudo. To takie bardziej muzykalne brzmienie, ale bez kluchy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, x86 napisał(a):

Moim zdaniem pod Anandy, które mam w starszej wersji i bardzo cenię, sugeruję dobrać źródło mniej lub bardziej ocieplone, dociążone szczególnie na subbasie. Mojo 2 w sumie dobra opcja jeżeli nie zależy Ci na najniższym basie. xDuoo TA-22 z opisów kolegów na forum wygląda bardzo ciekawie. Neutralne, płaskie źródła wg. mnie nie służą żadnym HiFiMANom. Nie znam tych Toppingów ale jeżeli są muzykalne, lekko kolorujące to jak najbardziej. Jeżeli płaskie i neutralne to bym unikał. Z drugiej strony nie wiem jakiej sygnatury oczekujesz. Aune X1s GT też nie znam ale miałem przez moment X1s 10th Anniversary i to bardzo złe połączenie poprzez chudą i cyfrową tonalność. Anandom potrzeba mięcha (nasycenia, gęstości) i wygaru. 

Ananda Nano sporo się różni, między innymi lepszym basem. Ale tak, zgadzam się że aune x1s to może być mało pod kątem wzmacniacza. Mojo2 może faktycznie niezły pomysł, choć ustępuje mocą stacjonarnym urządzeniom

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozważyłbym HiFiman EF400, tym bardziej że ostatnio mocno potaniał... Kolega  @side może coś na ten temat powiedzieć...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, najciemniej pod latarnią :D Zajefajny DAC/AMP z fajnym basem i rozciągniętą po horyzont górą, jak pomyśleć że nowego EF400 można było już mieć chyba nawet w okolicy 1800 zł (albo i mniej) to jest to tak zwany "noł-brejner" czy jak to się tam mówi. Do tego komplet wyjść, pełny balans i jedynie blututa brak o ile komuś na tym w ogóle zależy. W tym przedziale cenowym kiler. 

Edytowane przez Undertaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Undertaker napisał(a):

Może miał być EX5? Ten jest dedykowany słuchawkom. Sam posiadam i sobie chwalę, Amir na ASR też polecał, choć on w ogóle lubi Toppingi. Podobno sekcja DAC jest w nim jakości E30 (a więc bardzo czysty sygnał) tylko tutaj dodatkowo jest amp i zasilanie w jednej budzie + bt. Ogólnie fajne kombo, do większości słuchawek spokojnie można kupić, postawić na biurku i dać sobie spokój, słuchać muzyki :) Nie sprawdzałem na nim akurat żadnych Hifimanów ale taki A30 Pro spokojnie powinien Anandy napędzić i wysterować, więc zawsze można go dokupić i postawić na EX5, albo w ogóle zamiast niego zapolować na combo D30 Pro + A30 Pro i gra muzyka :)

 

O kurczę, nawet nie wiedziałem o istnieniu tego EX5 😅 Coś mało informacji jest o nim w necie. Nawet na stronie Toppinga nic nie ma. Pytanie który byłby lepszym rozwiązaniem. Patrzę na dane techniczne i wygląda jakby MX5 (1600mW) był minimalnie mocniejszy niż EX5 (1300mW) - albo czegoś nie rozumiem 😆 Jeszcze nie można zapominać o DX5. Mam wrażenie że wszystkie trzy są podobne, a jednak minimalnie inne i ciężko stwierdzić który będzie najlepszy bez możliwości porównania na żywo.

MX5.thumb.png.5cd88facd4d9cf97f4123d0965ab2ffe.pngEX5.thumb.png.ae68859fef164abb2bbd0c264010524d.png

 

 

3 godziny temu, Karkolomny napisał(a):

Rozważyłbym HiFiman EF400, tym bardziej że ostatnio mocno potaniał... Kolega  @side może coś na ten temat powiedzieć...

Ciekawa opcja, ale nowe są już praktycznie dwa razy droższe niż MX5 (1140zł vs 2450zł). Czy rzeczywiście EF400 jest aż tak dobry, żeby był warty takiej dopłaty?

 

Znalazłem jeszcze kolejną opcję - FiiO K7 BT - 1110zł, a moc 2000mW

Macie jakieś opinie na jego temat?

Edytowane przez Looper
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Looper napisał(a):

Ciekawa opcja, ale nowe są już praktycznie dwa razy droższe niż MX5 (1140zł vs 2450zł). Czy rzeczywiście EF400 jest aż tak dobry, żeby był warty takiej dopłaty?

 

Za 360 dolarów z wysyłką https://store.hifiman.com/index.php/ef400-open-box.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Looper napisał(a):

 

O kurczę, nawet nie wiedziałem o istnieniu tego EX5 😅 Coś mało informacji jest o nim w necie. Nawet na stronie Toppinga nic nie ma. Pytanie który byłby lepszym rozwiązaniem. Patrzę na dane techniczne i wygląda jakby MX5 (1600mW) był minimalnie mocniejszy niż EX5 (1300mW) - albo czegoś nie rozumiem 😆 Jeszcze nie można zapominać o DX5. Mam wrażenie że wszystkie trzy są podobne, a jednak minimalnie inne i ciężko stwierdzić który będzie najlepszy bez możliwości porównania na żywo.

MX5.thumb.png.5cd88facd4d9cf97f4123d0965ab2ffe.pngEX5.thumb.png.ae68859fef164abb2bbd0c264010524d.png

 

 

Ciekawa opcja, ale nowe są już praktycznie dwa razy droższe niż MX5 (1140zł vs 2450zł). Czy rzeczywiście EF400 jest aż tak dobry, żeby był warty takiej dopłaty?

 

Znalazłem jeszcze kolejną opcję - FiiO K7 BT - 1110zł, a moc 2000mW

Macie jakieś opinie na jego temat?

https://kropka.audio/test/wzmacniacze/hifiman-ef400-recenzja/

edit: nie wszystkie produkty HiFimana są adekwatnie wycenione do swych możliwości ale HF400 w aktualnej cenie jest tym, w co bym szedł. Ale to tylko moja subiektywna opinia 😎

 

Edytowane przez Karkolomny
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Podepnę się pod temat.

 

Zastanawiam się jak to jest z parametrami Anand Nano.

Niska impedancja i niska czułość jednocześnie. Spotkałem się z opiniami, że z relatywnie słabe źródła zapewnią odpowiednią głośność, ale będzie brakowało dynamiki, szczególnie w najniższych częstotliwościach dźwięku.

Dla wzmacniaczy słuchawkowych zazwyczaj podaje się moc w miliwatach, czasem napięcie wyjściowe w woltach. "Mądre głowy z internetów" podają, że planary to wymagają natężenia prądu.

 

A ja mam Teac HA-P90SD i mętlik w głowie. Producent podaje tylko moc wyjściową.

Nie będzie optymalnie, to już wiem. Ale czy będzie przyzwoicie? Źle? Tragicznie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie przyzwoicie bo Ananda nano to generalnie dobre słuchawki, ale w przyszłości dużo zyskasz na lepszym wzmacniaczu. W specyfikacji tego grajka jest 170mW przy 10% THD - praktycznie poziom starych wzmacniaczy lampowych 

Ananda Nano ma niską impedancję i relatywnie wysoką czułość, przynajmniej jak na słuchawki planarne. Głośności do mocnego EQ zabraknie ale do zwykłego słuchania głośności wystarczy.

Edytowane przez Pioj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności