Skocz do zawartości

Wrocławska MiTa Grudzień 2023


Corvin74

Rekomendowane odpowiedzi

Dziekuje wszystkim za spotkanie, w szczegolnosci @Corvin74 za organizacje, katering,  @kurop, @Mayster oraz wszystkim innym za przytachanie ogromnej ilości sprzętu, a takze. Bylo czego posluchac.

Byłem mocno spóźniony, ale udało mi sie spedzic mimo wszystko sporo czasu na odsluchach.

Najwiecej czasu spedziłem z Unique Melody Mest III z dystrybucji Audeos oraz ich starszego brata Unique Melody Mest Indigo, który ma meecie pojawil sie dzieki @Filip77. Z racji upodobania do jasniej grajacych słuchawek, musiałem przekroczyć pewnego rodzaju barierę psychiczną by oderwać się od uwielbianej przeze mnie realizacji Odinów, ale wydaje mi się, że warto. Mesty III o ciemniejszej prezentacji wydają mi się atrakcyjną alternatywą. Ich mocno nasycony dźwięk i barwa po chwili adaptacji coraz bardziej zniewala. Złagodzona na mój gust góra pozwala na odkręcanie poziomu głośności przy relatywnej inkrementacji fun'u. Bardzo przyjemne słuchawki do długich odsłuchów. Być może nie są super efekciarskie, ale chciałbym je mieć tak dla kontry przy Odinach. Indigo w zasadzie bardzo podobny dźwięk być może z lekko bardziej otwartą górą, ale ciut mniej masywnym ogólnym przekazem. Miałem dylemat które lepsze.

Wróciłem także do osłuchu doków Spirit Torino, jako, że na AVS wywarły na mnie bardzo pozytywne wrażenie. Wtedy się nimi delikatnie zachłysnąłem, ale to być może aura całego wydarzenia. Wczoraj także bardzo fajnie mi zagrały i uważam, że sa nadzwyczaj  korzystnie wycenione, ale porównując choćby do wspomnianych Mestów, brakuje im tej barwy i jakiegoś ściśle określonego charakteru. Niby mają wszystko, ale zarazem kazdy z flagowcow robi cos od nich zdecydowanie lepiej. Wiem ze to zupelnie  inna liga cenowa, ale sam w sumie tlumie porownania jakie zrodzily sie w mojej glowie w stolicy.

 

 

  • Like 6
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję organizatorom i uczestnikom za przybycie oraz sprzęt użyczony do odsłuchów. Miło było znów się z wami spotkać. Pizza też spoko.

 

Punkt odniesienia: Burson Conductor 3X Performance + Burson Super Charger + HiFiMAN HE-1000se. Wszystkie utwory przesłuchane na burku odtwarzane były za pomocą Amazon Music.

 

HiFiMAN Arya Organic - wpasowują się idealnie między Arya a HE-1000se. Mniej szczegółów i bardziej syczące "S" niż w hekach. Jak komuś budżet nie pozwala na heki to mimo wszystko proponuję poczekać i jednak dołożyć do wyższego modelu.

 

Sennheiser HD800 - Dla osób wrażliwych na wyostrzoną górę w hekach, HD800 będą bardziej łagodne. Czuć, że to wybicie pasma jest jednak w innym miejscu. Mniej szczegółów niż w hekach. Jednak preferuję planarne granie zarówno na średnicy jak i bass. Słuchawki moim zdaniem bardziej pod lampę. Bardzo fajnie zagrały z Feliks Audio ENVY. Przy muzyce elektronicznej trochę odpłynąłem i nie chciałem ściągać ich z głowy. Scenicznie nie jestem przekonany czy lepsze od heków. Musiałbym zbadać sprawę w domu na nagraniach z koncertów i w grach.

 

Aune AR5000 - fajne, że próbują, ale same słuchawki nieco zbyt przytłumione. Może w przyszłości wydadza coś ciekawszego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja również dziękuję za bardzo przyjemne spotkanie i szerokie możliwości wymiany doświadczeń.

Może w przyszłości uda się przytargać więcej sprzętu do porównań.

 

Jak chodzi o utwory to ciężko tak wrzucać bez opisu bo w moim przekonaniu utwory do testowania właśnie tym się wyróżniają że każdy wie co dany kawałek ma mu pokazać albo od którego momentu. Nie chodzi o to że kawałek jest dobrze zmasterowany tylko że ma być jak narzędzie które wyciąga wady lub zalety.

 

Dla mnie takim wzorcowym jest : "My silver lining" - First Aid Kit

bo puszczony z Tidal nie jest masteringowo wysokich lotów i właśnie o to chodzi;

zwykle brzmi tak sobie i właśnie dopiero jak zaczyna brzmieć energicznie i muzykalnie

bez zlewania się i sklejania to widać że sprzęt daje radę

 

inny przykład : "Walk on the wild side" - Tok Tok Tok

gdzie dudnienie obnaża słabości słuchawek i na nausznych potrafi

zacząć odczuwalnie wibrować powietrze między przetwornikiem a uszami

natomiast na IEMach jest OK ale też czuć różnicę między słabszym zestrojeniem

 

BTW : nie miałem okazji słuchać ale dostałem dzisiaj linka do tej ciekawej playlisty :

 

 

 

 

 

 

 

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemanko!!!
Wielkie DZIĘKUJĘ za organizację @Corvin74 :)
Jak i za całą masę sprzętu, prze wszystkim @kurop i @Mayster, jak i wszystkim, którzy się pojawili:)
Bylem nastawiony na wąskie spektrum poszukiwań kabla i ew. Dap'a dlatego też nie rozpiszę się na temat wszystkich bajecznych zabawek.
Ale dzięki Wam znalazłem czego potrzebuję i jestem bardzo zadowolony z tego spotkania :)
Mogę wrzucić listę swoich kawałków testowych z tidal i qobuz:)

https://tidal.com/playlist/ddb13ee4-7325-4666-ac03-b38e7caa71a0


https://open.qobuz.com/playlist/11247994


Pozdrawiam:D

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć Wszystkim

 

Bardzo dziękuję wszystkim, którzy byli na naszym spotkaniu. Jak zwykle było miło i sympatycznie - jak widać da się😁

Oczywiście wielkie dzięki dla niezawodnych @kurop i @Mayster za sprzęt do testów.

Wszyscy którzy przytaskali swój - macie wkład w nasze spotkania - aż chce się znów organizować kolejne.

Na co zwróciłem uwagę:

1. Moondrop Venus - fajne w tym budżecie.... ale patrz punkt 2

2. GoldPlanar GL2000 - super... tylko czuć że potrzebuję kupę prądu... jak masz słabszy wzmak, patrz pkt 1

3. Moondrop Para - w tej cenie chyba kiler...

4. WOO AUDIO WA8 ECLIPSE - super sprawa, słuchałem Przemka wersji na zmienionych lampach... kurcze wart grzechu, tylko mocno się grzeje - pytanie jak to wpływa na elektronikę w środku?

5. Dawno nie słuchałem HD800, a były dwa egzemplarze z innymi kablami - można żyć z takimi słuchawkami..

 

Na koniec... zastanawiam się nad kolejnym meet... może maj?

 

 

  • Like 4
  • Thanks 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
jak chcesz usłyszeć mocne 'Fever' to zapuść sobie : https://tidal.com/browse/track/11347408
 
 
Zaraz sprawdzę, dzięki:D
To Ty mi mówiłeś o kablu penon?

Wysłane z mojego SM-S918B przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Corvin74 napisał(a):

5. Dawno nie słuchałem HD800, a były dwa egzemplarze z innymi kablami - można żyć z takimi słuchawkami..

 

Bezapelacyjnie...do dzisiaj jedne z najlepszych słuchawek na rynku i bezsprzecznie najlepsza relacja jakości do ceny (używki).

Do tego kupujesz 

9 godzin temu, Corvin74 napisał(a):

4. WOO AUDIO WA8 ECLIPSE - super sprawa, słuchałem Przemka wersji na zmienionych lampach

I masz zestaw marzenie. I svarny, otchłanie czy borsuki paczą z zazdrością ;)

Edytowane przez Palpatine
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za meet :) Wszystko co pomierzyłem można znaleźć u mnie w linkach w sygnaturce (a wyszło w sumie 16 słuchawek). Mi osobiście najbardziej podeszły Caldery, AR5000 i Empy na alcantarach, TH616 też bardzo ciekawie grało. AR5000 zasługuje tutaj na szczególną uwagę, bo powiedziałbym, że cena/jakość tego debiutu jest naprawdę atrakcyjna :) 

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności