Skocz do zawartości

STREFA SŁUCHAWKOWA 2023 AVS - Zapraszamy


MP3store Poznan

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wrażenia audiocholicy ?

 

Niczym w perfumerii, bo kilku zapach już nic nie czuć…….

 

Odsłuchałem trochę słuchawek, kilka doków, pare dongli i sprzętu.

 

Oczywista oczywistość to panujący hałas nie jest najlepszym miejscem dla otwartych słuchawek i doków.

 

Po raz pierwszy miałem możliwość usłyszenia hifanow, słuchałem organic, 1000se oraz ananda i z tej trójki to właśnie anandy zabrzmiały najlepiej, może dlatego ze były podpięte pod mytek liberty 2. Organic odebaralem jako bardziej Miskowe a 1000se brakowało wyrazu.


Generalnie szukałem zamkniętych, tutaj ether c są naprawdę fajne, tylko ta cena. Jednakże prawdziwek odkryciem były dla mnie fostex th610 słuchane na tej integrze od eversolo, kapitalna dynamikę tam miały, później słuchałem ich z tego nowego dekstopa Fiio z wyświetlaczem i tutaj już bez banana na twarzy.

 

jeszcze słuchałem:

beyery T1 - jakieś dziwne granie, a przecież moje pierwsza miłość to właśnie dt990….

hd660s2 - bardzo poprawne i organiczne.

 

softearsy Volume oraz studio 4 bardzo fajne, zwłaszcza te drugie bo maja łagodniejsza górę ale mniej niskiego basu.

letshuier s12 pro jednak za jasne dla mnie.

 

porownalem nowego dongla Yuki do Hiby fc4 shanlinga oraz mojego tc35.

 

umocnilem się w przekonaniu do gratów od ifi po odsłuchu nowego hipdaca, gryphona oraz jakiegoś ich zestawu. To dla mnie takie granie bez wyrazu, bez koloru, nic w sobie nie ma. Miałem kiedyś długo Ifi nano Black label i zawsze przegrywał z Aune x1s.

 
najlepsze wrażenie z targów:

ibasso dx320 - ależ to ma rozdzielczość i glebie, 

fostexy th610 dynamika biocelulozy w połączeniu z EverSolo DAC-Z8 czad, dynamika,detal,powietrze, szerokość .

meze Liric - bardzo przyjemny subbas i szerokość, najlepsze dla mnie ze wszystkich tam obecnych meze.

 

IMG_0618.jpeg

4 godziny temu, Lord Rayden napisał(a):

Kobieta tam była i słuchała ?

Tak, męża 

Edytowane przez kuman
Z8
  • Like 5
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałem Abyssów i ... No nie wiem co napisać. Powiedzmy, że tak. Wykonanie jak z ruskiego czołgu, chyba nawet z niego są części pobrane, jak ten płaskownik czy oringi, a dźwiękowo? No tu jest ciekawie. Skojarzyły mi się Takstary 2000. Za 200 zł nie kupiłbym takich słuchawek. Szybko mi się być na słuchawkach ode chciało. A jak zobaczyłem jak wykonane są Ultrasone Pure to po prostu stamtąd poszedłem w szeroki świat, czyli odmęty korytarzy stadionowych. Grały też nie za dobrze, ale chociaż lepiej od Abyss. Potem byłem w Sobieskim i tam usłyszałem coś wspaniałego. Ancient Audio z kolumnami Fram. Siedziałem tam z pół godziny, na dodatek ten Waszczyszyn to łebski facet i wie do czego służy okno i klima.

Nie oznacza to, że reszta sprzętu grała źle. Nie. One grały dobrze tak jak wiele sprzętów w cenach kilka tysięcy złotych. Czemu sprzedawcy, konstruktorzy chcą za te swoje zabawki setek tysięcy to już jest ich tajemnica. A czemu Abyss chce 50 to już kompletnie nie do ogarnięcia. Ten cały woo w ogóle nie miał żadnej werwy by je napędzić. Clarki znowu zrobione z drucików - strach to do ręki brać. Ehh chyba faktycznie Grado jest najsolidniejsze z tych amerykańców.

P.S. Z dawniejszych wpisów: Susvara coś tam przynajmniej grała. Słabiej moim zdaniem od HD800, ale jednak grała.

58 minut temu, kuman napisał(a):

fostexy th610 dynamika biocelulozy

Myśle (jestem pewien), że istnieją lepsze sluchawki na biocelulozie.

Co do samej strefy to uważam, że fajnie zorganizowana. Wiadomo, że przy takiej ilości sprzętu zawsze jakiś błąd wyskoczy. Tak jak ze mną fiio nie chciało współpracować.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasa cenowa nie ma żadnego znaczenia na pewnym poziomie. Oczywiście zdaję sobie sprawę, że w słuchawkach za kilka stów będą jakieś kompromisy, żeby dobrze grały, ale wyżej to już tylko co to umie zbudować i ile za to sobie potem zażyczy. Jakbym nie wiedział, ile kosztuje Abyss to bym powiedział, że to jakiś vintage-szrot za 2 stówy. O jeszcze Monoprice 1060 mi się przypomniało. Bałem się, że w rękach mi się powygina jego zrobiony z cienkiej blaszki pałąk. Grało licho. Austrian Audio grało dobrze, ale cena to żarcik. 2,5 koła, no może 3 i można by to rozważać jak komuś taka prezentacja odpowiada, a konstrukcja też raczej delikatna. Trochę posłuchałem jeszcze jakiejś nowej Arya i jak to Hifiman. Wykonanie takie se (ale ładne), ale jakoś tam się broni dźwiękiem. 

 

Natomiast wykonanie Ultrasone Sig. Pure nie broni się w żaden sposób. Już w pierwszej sekundzie pomyślałem: Co one takie lekkie? Nawet PRO480i mają bez porównania lepszy plastik. Pokrycie pałąka szmatą i nauszniki ze szmaty dokańczają obraz nędzy i rozpaczy. Grają tez słabiej niż PRO480i. Co i kto chciał osiągnąć tym modelem? Jak tu komuś kto miał tylko Pure powiedzieć, że Ultrasone to świetna jakość wykonania i materiałów? Przecież to się może połamać w rękach. Pady otowry maja takie, że nie do końca wiadomo czy to nausze czy wokółuszne. Kaszana, a mało nie kupiłem na próbę na bazarku.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę, że prawie całe Forum było na AVS... trzeba by może za rok pomyśleć o jakimś zorganizowanym spocie i wymianie zdań?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, side napisał(a):

Jak cegła, to mogliby zrobić wersję dac amp. Myślę że byłoby ciekawie.

Chyba coś się da z tym zrobić - już niedługo (z ROHM BD3430EKV w środku):

 

ADCreHf0iyBp5JSf5o0Vybop1dtoRH8jKIUR74_1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dzięki za foty. Jestem chyba na dwóch, mimo że przesiadywałem u Was praktycznie non stop ;) 

 

Duże dzięki dla całej ekipy mp3store/HiFiPRO za znakomite przygotowanie tej części strefy słuchawkowej. Przywieźliście dużo ciekawego sprzętu.

 

Po AVS2022 byłem ciekaw, czy Arya Stealth jest tak kiepska, czy tylko źle się spisywała z DAC-iem (a właściwie z combo DAC/AMP), który miałem ze sobą w ubiegłym roku (Topping NX4).

Tym razem wziąłem kilka różnych urządzeń. Co ciekawe Arya Stealth (podobnie Organic) najlepiej spisywała się z XDuoo X2S działającym w trybie DAC. X2S gra do przodu, nie wypycha średnicy do tyłu, odmiennie niż XDuoo XD05 Plus czy ww. Topping. Arya lubi DAC-i, które nie oddalają dźwięku od słuchacza. Arya dalej grała b. płytko, ale szeroko. Nie zachwyciła mnie, ale na X2S grała duuużo lepiej niż przed rokiem.

 

Ananda Nano zagrała znakomicie zarówno z XDuoo XD05 Plus w trybie DAC (wówczas była najbardziej szczegółowa zwłaszcza w górnych rejestrach), jak i z iFi Go Link (jako DAC) i XDuoo XD05 Plus (jako AMP). W pierwszej konfiguracji była mniej analityczna, a nieco bardziej muzykalna. Ananda zagrała ogólnie lepiej niż Arya Stealth i Organic, bardziej przestrzennie, z głębszą sceną (choć może różnica nie była drastyczna, ale wyczuwalna). Nic Anandzie nie brakuje, gra bardzo szczegółowo, przestrzennie, z solidnym, szczegółowym i dobrze kontrolowanym basem (zwłaszcza z XDuoo XD05 Plus z ustawieniem "bass boost" na "off"). Ananda gra przy tym bardzo naturalnie, dla mnie jest takim bardziej przestrzennie grającym krewnym Sennheiser'ów HD 600 (które nota bene pomimo upływu czasu wciąż mnie zachwycają i biją na głowę nowe wynalazki typu HD660S2 czy HD800S).

 

Ciekawą opcją są FiiO FT3. Początkowo urzekły mnie dużą dozą "powietrza" i ekstremalną szczegółowością sopranu. Czegoś jednak mi brakowało, na pewno większej sceny, lepiej "kopiącego" basu (bass impact). Poza tym FiiO grają dosyć "sterylnie", nie są zbyt muzykalne.

 

Edytowane przez Thai Fighter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam was serdecznie

Piszę dopiero teraz bo nie miałem werwy do tego.

Ponieważ chciałbym sobie sprawić nowe słuchawki udałem się na AVS i zacząłem przesłuchanie. Napomnę iż nie orientowałem się w cenach podczas słuchania.

i tak

nr 1 Final Audio D8000 Pro Edition.

nr 2 Meze Liric

nr 3 Ollo Audio S4R

nie rozumiem dla czego często są polecane Fostex TH610 bo Meze 99 Noe grają lepiej.

Tak teraz już wiem ile kosztują poszczególne modele. Ale naprawdę tę różnicę w cenie się czuje. I myślę że, z wiadomych względów, sprawie sobie Ollo S4R. Tak muszą być zamknięte.

Warto było spędzić tam kilka chwil. Uważam to za dobre doświadczenie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności