Skocz do zawartości

Recenzja Philips Shp8900


maba

Rekomendowane odpowiedzi

przeleciałem cały poznań w poszukiwaniu shp8900/ur-40. Daremnie :/

Już to komuś pisałem, powinni mieć KOSSy w TOP-HIFI (adres salonu w Poznaniu dostępny na ich stronie). Przynajmniej w warszawskim salonie mieli i nie było problemu z odsłuchem z znośnych warunkach - nie na jakimś sprzęcie z górnej półki ale za to cisza i spokój :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mają :D !

 

W piątek byłem, słuchałem, dziś na allegro u nich zakupiłem!

Teraz nastał czas oczekiwania!

IMO warto, to czego szukałem po EQ ;) !

 

Garbary 26, zaraz za Marynką, od Królowej Jadwigi :) .

 

Potem może jakąś Recenzję napiszę, lecz nie mam za bardzo do czego porównać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Dawindyk, czy z ampem Philipsy zyskują na twardości basu a tym samym rock brzmi w nich lepiej? Jak wypadają na T30?

 

Zyskuja na pewno - pytanie czy wystarczajaco dla Ciebie. T30 jest niestety za slabe zeby je prawidlowo napedzic ale po "dopaleniu" moonlightem brzmi calkiem ladnie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest go mniej, niżej schodzi i jest zdecydowanie dokładniejszy (Nie tak rozmyty).

Nawet na odsłuch wziąłem kilka kawałków Rammsteina (którego zazwyczaj nie słucham;)) i tu widać jego dokładność.

 

Znalazłem to czego szukałem do muzyki symfonicznej :rolleyes: .

 

Ciężko mi profesjonalnie się wyrazić...

 

Jeszcze dodam, że wydają mi się Ciepłe...

 

Ale poczekam, aż przyjadą i wtedy na spokojnie będę mógł napisać coś rozsądniejszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie jestem wdrążony w te wszystkie językowe sprawy typu "ciepło", "zimno" ;), ale dostałem własnie w swoje rączki SHP8900 i gdzieś na forum czytałem ze słuchawki basu nie maja :> czy cos w ten desen. Hmm no nie moge sie akurat z tym zgodzić, basik maja i to bardzo ładny, slucham Trance i House i musze przyznac ze wysmienicie sie sprawdzaja... Wczesniej porownywalem te sluchawki w medii z roznymi Senkami czy innymi Philipsami, nie bylem przekonany ale sie skusilem i odziwo sa poprostu cudne :) BAS JEST BARDZO DOBRY :>

 

Najlepsza byla moja mina po odsluchaniu u siebie sluchaweczek - cos ala banan na buzi ;D hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam nie jestem wdrążony w te wszystkie językowe sprawy typu "ciepło", "zimno" ;), ale dostałem własnie w swoje rączki SHP8900 i gdzieś na forum czytałem ze słuchawki basu nie maja :> czy cos w ten desen. Hmm no nie moge sie akurat z tym zgodzić, basik maja i to bardzo ładny, slucham Trance i House i musze przyznac ze wysmienicie sie sprawdzaja... Wczesniej porownywalem te sluchawki w medii z roznymi Senkami czy innymi Philipsami, nie bylem przekonany ale sie skusilem i odziwo sa poprostu cudne :) BAS JEST BARDZO DOBRY :>

 

Najlepsza byla moja mina po odsluchaniu u siebie sluchaweczek - cos ala banan na buzi ;D hehe

 

SHP8900 mają bas jakości niespotykanej w ich półce cenowej. Jedynie HD212 i k81dj mają lepszy bas (w przypadku k81dj powinienem dodać, że podobno ;)), ale są to słuchawki znacznie mniej uniwersalne i mniej naturalnie brzmiące od SHP8900 (bardziej "rozrywkowe", mniej wierne).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas w shp napewno schodzi nisko i przy dobrym źródle jest go wystraczająco, jednak brakuje im górnego basu i wydaje mi się, że odrobinę twardości. Poprostu brakuje 'kopa' i 'mięsa', imo ;)

 

Pisałeś maba, że kabel trzeba przekręcić o 90 stopni zanim się wyjmie... Więc jest tam jakiś gwint, żeby wkręcić?

Tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale philipsow nigdzie w wawie nie moge spotkac ;/

Widziałem i "słuchałem" w którymś Saturnie bodajże (albo EW jeśli mi się nie pokręciło...), niestety już lekko uszkodzone przez rządny wrażeń tłum (że nie wspomnę o takich kwiatkach jak HD650 z pogiętymi siateczkami). Co będzie jak ludzie odkryją odpinany kabel... :D Wpięte były oczywiście do jakiegoś tam odtwarzacza razem z wieloma innymi, do tego może z 6 popowo-dance'owych kawałków na tymże do przesłuchania :blink:

Tak więc trzeba by pomolestować obsługę o przepięcie ich gdzie indziej (jeśli w ogóle odsłuch w markecie można uznać za miarodajny - wszędzie szum i hałas), na co akurat wtedy nie miałem czasu. Pamiętam, że obok wisiały też HP1000, z racji jeszcze większej pancerności nie uszkodzone :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bas w shp napewno schodzi nisko i przy dobrym źródle jest go wystraczająco, jednak brakuje im górnego basu i wydaje mi się, że odrobinę twardości. Poprostu brakuje 'kopa' i 'mięsa', imo ;)

 

IMO do elektroniki bas mają znakomity - osobiście preferuję miękki bas, gdy słucham trance'u, ambientu itp.

Poza tym bas philips'ów jest precyzyjny (dopóki się go za mocno nie podbije).

Do ciężkiego rocka lepszy wydaje mi się bas twardy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podpiete obecnie mam do karty 7.1 zintegrowanej z plyta Gigabyta K8N ULTRA SLI. Bawilem sie chyba z 2h foobarem i musze powiedziec ze sluchawki sa godne swojej ceny :) naprawde swietne :)

Minusem jest dla mnei to ze gram w CSS i w grze hmm no nie sprawdzaja sie dobrze... zainstalowalem jakies EQ do windowsa i proboje ustawic aby i w CSS dobrze wszystko bylo slychac.

W filmach czy innych grach o muzyce nie wspomne sluchaweczki dzielnie daja rade :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie napislaem ze w 'innych' grach jest ok :) Przykładowo TitanQuest, Flatout2 .. tam jest spoko. Po odpaleniu na sucho (bez EQ) CSS slyszalem hmm, jakby byly same treble, dzwiek fakt byl wyrazisty az za bardzo, wystrzal z pistoletu to bylo jak zyleta :P gorzej sprawa przedstawiala sie z dzwiekiem w oddali oraz kierunkeim dzwieku. Dziwek jakby byl stlumiony ledwo slyszalny. Dopiero przy majsterkowaniu EQ jakos sie poprawilo ale i tak jeszcze nie jestem usatysfakcjonowany. Oby mi sie udalo ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CSS momentami ogólnie ma jakiś dziwny dźwięk... nie pamiętam, czy czegoś nie trzeba było w ustawieniach CSS'a poprzekręcać.

Niestety coraz bardziej mam ochotę te philipsy kupić, a wczoraj mój player padł ofiarą awarii... więc muszę obejść się smakiem i najpierw jakiegoś porządnego DAP'a kupić, potem dozbiera się na shp8900 :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

vs. PX100

 

Philipsy grają wyraźnie lepiej od PX100. I nie jest to kwestia drobnych szczegółów, lecz dużych zmian. To po prostu inna półka dźwiękowa, a także inna szkoła dźwięku.

SHP890 grają bardziej bezpośrednio, klarownie i przestrzennie. Bas jest lepszej jakości, i na Shuffle słychać go wyraźniej niżeli na Pxach.

Środek jest wyraźnie bardziej szczegółowy a góra nie kłuje w uszy, jak niekiedy w Pxach.

 

Generalnie Philipsy w każdym calu brzmią lepiej od Pxów. Jednak warto pamiętać, że PX100 to słuchawki wyraźnie przenośne, z kolei Philipsy są stworzone typowo do sprzętu stacjonarnego.

 

 

Mam zupełnie odwrotne zdanie. Nie wiem, może za bardzo się przyzwyczaiłem do PX-ów, ale znacznie bardziej podoba mi się to, jak grają. Najbardziej nie podobało mi się brzmienie talerzy w 8900.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności