Skocz do zawartości

DAP do lcd-2c


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chciałbym sparować audeze lcd-2c z czymś przenośnym i szukam jakiegoś grajka, który by mi je względnie przyzwoicie napędził. Nie oczekuje stacjonarnego brzmienia, ale chciałbym żeby grały tak chociaż na jakieś 60-70% swoich możliwości. Zdaje sobie sprawę, że podstawowe modele za parę stówek nie zapewnią wystarczającej ilości prądu, ale czy w kwocie 1000 - 2000 zł za używkę znajdę coś co spełni te kryteria? I czy będę musiał kupić kabel zbalansowany (mam tylko kabel 6.3mm + przejściówka na 3.5mm), czy jednak taki dap dałby radę uciągnąć te słuchawki ze złącza 3.5mm? O 6.3mm nie wspominam bo to chyba tylko w ak kann i starym colorfly c4. Będę wdzięczny za wszelkie sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy jakiś dap w takiej kasie pociągnie duże planary po SE, musiałbyś spróbować ;) Cayin N3 Pro podaje dużo prądu po balansie (800mW) i relatywnie dużo po SE, na olx jest całkiem fajna sztuka. A jakbyś zwiększył budżet, to Filip na naszej giełdzie sprzedaje w super cenie Fiio M15, to już poważny sprzęt ;) ewentualnie w jakiegoś dacampa mógłbyś pójść i zrobić kanapkę, jeżeli coś takiego Ci odpowiada?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jakaś "kanapeczka" np z FiiO Q11?

Pewnie znajdzie się coś mocniejszego od Q11 w Twoim budżecie, zwłaszcza jak używane bierzesz pod uwagę, tak dla przykładu podałem co mam na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można też spróbować po taniości dongla Creative X1 pod smartfona. Jest "mocne" wyjście 3.5mm i na pewno z nim LCD-2C pokażą min 60% ich możliwości :) Miałem jedno i drugie ale synergii nie było okazji sprawdzić bo nie zazębiły się w jednym czasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co, sprawdziłem dwójki na dwóch donglach: zwykłym applowskim i colorfly cda m1 i niestety (trochę się tego spodziewałem) w porównaniu do mojego stareńkiego fubara IV jest bardzo duży downgrade dźwięku. Chyba jednak audeze zostaną stacjonarnie a przenośnie poszukam sobie jakiś ogarniętych iemów, bo aż się boje pomyśleć ile musiałbym wydać na coś co jest przenośne a zagra jak stacjonarka :P. @Perul @Dirian Jak już miałbym brać takie półprzenośne półstacjonarne cudo tylu q11 czy g5 to chyba wolałbym coś z wejściem 6.3mm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odpuść sobie dongle, do 2k kupisz używanego DAPa za ułamek "pierwotnej ceny i będziesz mieć urządzenie kompletne w kieszeni nie wiem jak z audeze ale parowałem np ak120 z różnymi nausznikami i grało mi to całkiem "stacjonarnie" tyle że z kieszeni i na podwórku...;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może jakaś "kanapeczka" np z FiiO Q11?
Pewnie znajdzie się coś mocniejszego od Q11 w Twoim budżecie, zwłaszcza jak używane bierzesz pod uwagę, tak dla przykładu podałem co mam na myśli.
Tak ogólnie to q11 bardzo interesujący sprzęt jak na swoją cenę

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, delfin150 napisał(a):

na dwóch donglach: zwykłym applowskim i colorfly cda m1

Z tego co widzę, colorfly cda m1 na 3,5mm ma raptem 100mW (applowski dongiel pewnie jeszcze mniej), więc to rzeczywiście mało.

Na moich Monolith M565c, czyli planarach mniej wymagających od Audeze, bardzo słychać przesiadkę z tego typu dongla na Hiby FC4, który ma 340mW.

Ale przesiadkę z Hiby na wzmak 1W na kanał tez dobrze słychać, więc stwierdzenie "planary lubią moc" jest jak najbardziej zasadne.

Na Hiby słucham, bo lubię sobie w łóżku przed zaśnięciem posłuchać (i po zaśnięciu też ;) ), to jest dla mnie takie minimum do M565c, ale wspomniany Q11 ma 2x więcej mocy, więc może takim minimum do Audeze też mógłby być - moim zdaniem warto przetestować (w jakimś sklepie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, delfin150 napisał(a):

Tylko dlatego takie tanie? Cena jest na poziomie tańszych dongli 😆

Bo jest sporo większe od dongli, a za miniaturyzację się płaci.

Do tego FiiO jest firmą raczej budżetową prezentującą filozofię "dobra cena/jakość", a nie "jakość za wszelką cenę".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności