Skocz do zawartości

Najdłuższy Wątek (podejście Trzecie)


KHRoN

Rekomendowane odpowiedzi

No cóż, byłem w zeszłym tygodniu w Irlandii i poznałem wielu Polaków (znajomi brata, znajomi znajomych) i generalnie to ponad 90% z nich marzy o tym, żeby się trochę ustabilizować i wrócić do Polski. Mimo tego, że być może jest tam wyższy poziom życia, to jednak nikt nie chce zostawać tam do us..... śmierci. Ludzie przebiegają na czerwonym świetle i niczym się nie przejmują, bo u nich się nie dostaje za to mandatu. Tak samo ludzie w samolotach - niektórzy kompletnie nie szanują ani nie stosują się do zasad obowiązujących podczas lotu. Styl życia? Wieczorem jak idzie weekend, to do jednego baru na pare piw, potem taxi do drugiego baru na pare piw itd dopóki im sił starczy. Ja nie twierdzę, że jestem niezadowolony pobytem - wręcz przeciwnie. Ale podejrzewam, że Irlandia jest piękna zwłaszcza dla turystów, którzy przyjeżdżają tam na jakiś krótki okres czasu, a dla ludzi którzy osiedlaja się tam na dłuższy czas (pare lat) prędzej czy później zaczyna dręczyć.

 

Ale więcej o Irlandii (już w superlatywach, które znam z doświadczeń, a nie z opowieści o jej czarnych stronach) napiszę jak się wykuruję, bo chyba załapałem jakieś irlandzkie zapalenie gardła ;)

 

edit: pominę już fakt, że 4 lata temu to i ja byłem podobnie nastawiony i w większości przypadków bunt przechodzi z biegiem czasu. Po prostu potrzeba czasu, żeby docenić to, co nas otacza.. "cudze chwalicie swego nie znacie". Nie chciałbym zabrzmieć jak ktoś kto pozjadał wszystkie rozumy świata, bo podejrzewam że moi rodzice mają jeszcze inne podejście do życia/świata i czy mają rację czy nie, przekonam się kiedyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 33,3 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • maba

    3055

  • pGo

    2127

  • ignacy

    1753

  • Guzik

    1687

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ja osobiście chyba nigdy nie kupowałem haseł typu, że w Polsce jest tak źle i niedobrze i najlepiej wstydzić się za to, że jestem Polakiem. Może mnie tak w domu wychowali, czy coś. Nie powiem, że do pracy bym nie pojechał na kilka miesięcy zagranicę, bo to się bardziej opłaca, ale ja ten kraj mimo wszystko kocham, ze wszystkimi jego wadami i zaletami :D

 

Parafrazując słowa z basha - patriota, to taki człowiek, który nie lubi uczyć się języków obcych ;)

 

PS

Douglaz - jak Ci tutaj tak niedobrze, państwo Cię okrada etc. to wyjeżdżaj stąd jak najszybciej, naprawdę. Wszystkich, którzy narzekają, że w Polsce jest źle, gorąco do tego namawiam. Tylko jak już się tam urządzisz (gdziekolwiek pojedziesz), nie zapomnij mi wysłać kartki z pozdrowieniami. Jeżeli zdecydujesz się zostać w tym kraju, to zamiast narzekać weź się do jakiejś roboty i zacznij walczyć z tym, co Ci się nie podoba. Jest tyle wolontariatów, organizacji pozarządowych i innych dupereli, że naprawdę jest w czym wybierać. Wiesz, ktoś mi opowiadał taką historię kiedyś. Jego matka w latach 70tych wyjechała do USA i wróciła później do Polski, już po jesieni ludów. Domyślasz się co tam wszystkim mówiła o swoim kraju? Nie, nie, że to straszny komunistyczny reżim, tylko że Polska to piękny kraj, pełen ambitnych, inteligentnych i wartościowych ludzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Douglaz - jak Ci tutaj tak niedobrze, państwo Cię okrada etc. to wyjeżdżaj stąd jak najszybciej, naprawdę. Wszystkich, którzy narzekają, że w Polsce jest źle, gorąco do tego namawiam

 

a Ty myślisz, że co ja mam zamiar zrobic jak się wykształce :D ?

 

Tylko jak już się tam urządzisz (gdziekolwiek pojedziesz), nie zapomnij mi wysłać kartki z pozdrowieniami

 

a jak mogłbym zapomnieć :P ?

 

Jest tyle wolontariatów, organizacji pozarządowych i innych dupereli, że naprawdę jest w czym wybierać

 

jak pójde do wolontariatu, to myślisz, że mentalnośc ludzi się zmieni ? nie sądze. mi nawet nie chodzi o dobra materialne i możliwości kariery Polski, ale samych ludzi którzy tu mieszkają, ich zachowanie (czytaj niżej).

 

Wiesz, ktoś mi opowiadał taką historię kiedyś. Jego matka w latach 70tych wyjechała do USA i wróciła później do Polski, już po jesieni ludów. Domyślasz się co tam wszystkim mówiła o swoim kraju? Nie, nie, że to straszny komunistyczny reżim, tylko że Polska to piękny kraj, pełen ambitnych, inteligentnych i wartościowych ludzi.

 

szacunek dla tej kobiety. pozdrów ją.

 

 

EDIT:

 

Druga sprawa to głupie uogólnianie. Nie wiem czy byłeś na zachodzie, ale tam ludzie nie różnią się od Polaków nic a nic.

 

nie wiem, czy byłeś kiedyś w Szwecji/Danii. ludzie tam o nic sie nie boją, że ktoś coś im ukradnie, oszuka, nie zachowuja się po prostacku jak u nas, nie wyrzucają śmieci do lasów i wogóle nie śmiecą (przykro mi to mówić, ale nawet moi znajomi jak wypiją picie, to zamiast wyrzucić butelke do kosza, to wola ją wyrzucić na trawnik :/ ), nie niszczą własności publicznej, nie wrzucają przenośnych toalet i śmietników do rzek, wszystko jest zadbane i czyściutkie. bylem też w Niemczech, ale nie miałem zbyt kontaktu z tubylcami, więc nie wiem jak u nich jest. podejżewam, jednak, że reprezentuja wyższą kulture osobistą niż polacy. co do Czech - również byłem nie zauważyłem tam czgoś takiego jak np. dzikie wysypiska śmieci w lasach, nie uświadczyłem chamstwa. byłem też na Węrzech - jedynie tutaj się zawiodłem, jak jechałem samochodem za darmo zobaczyłem środkowy palec od jakiegoś chłopaka. pozatym znacie jakiś inny kraj, gdzie można dostac od dresów w dziób zupełnie za nic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym kraju jest chamstwo bo są różni ludzie. Jeżeli chcesz dostać po ryju za nic to świetnym przykładem może być Irlandia, Anglia. Ten naród tak naprawdę niewiele różni się od Polaków, jest wielu zwyrodnialców, poza tym Anglicy bójki mają we krwi. :)

Dla mnie Polska jest pięknym krajem, co prawda nieudolnie rządzonym ale nie wyobrażam sobie emigrować od tak bo tu syf i chamstwo. Zbyt bardzo demonizujesz te cechy, to nie jest tylko domena Polaków i w każdym miejscu na ziemi są ludzie, którzy się tak zachowują. Ja się czuję Polakiem i w sumie może i dobrze, że tacy ludzie emigrują z tego kraju, bo tylko potrafią na wszystko dookoła narzekać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem, czy byłeś kiedyś w Szwecji/Danii. ludzie tam o nic sie nie boją, że ktoś coś im ukradnie, oszuka, nie zachowuja się po prostacku jak u nas, nie wyrzucają śmieci do lasów i wogóle nie śmiecą (przykro mi to mówić, ale nawet moi znajomi jak wypiją picie, to zamiast wyrzucić butelke do kosza, to wola ją wyrzucić na trawnik :/ ), nie niszczą własności publicznej, nie wrzucają przenośnych toalet i śmietników do rzek, wszystko jest zadbane i czyściutkie. bylem też w Niemczech, ale nie miałem zbyt kontaktu z tubylcami, więc nie wiem jak u nich jest. podejżewam, jednak, że reprezentuja wyższą kulture osobistą niż polacy. co do Czech - również byłem nie zauważyłem tam czgoś takiego jak np. dzikie wysypiska śmieci w lasach, nie uświadczyłem chamstwa. byłem też na Węrzech - jedynie tutaj się zawiodłem, jak jechałem samochodem za darmo zobaczyłem środkowy palec od jakiegoś chłopaka. pozatym znacie jakiś inny kraj, gdzie można dostac od dresów w dziób zupełnie za nic ?

Długo byłeś w tej Szwecji, że jesteś taki pewien? Bo niestety nie byłem, ale znajomy mi opowiadał, że oni mają inną mentalność i nie są obciążeni historycznie jak my:P Żyć spokojnie za zadupiu Europy to każdy potrafii i kosić kase za ryby czy rope rope też:)

W Niemczech byłem i mam w zupełnie inne wspomnienia. Szczególnie widać na obszarze byłego NRD.

A gdzie w Czechach byłeś? Bo jak w Pradze na Starym miescie to faktycznie nic nie widziałeś:P

W dziób dostaniesz: opróćz wspomnianej Anglii także w Niemczech, we Francji,Holandii:P We Włoszech jest za to bardzo miło:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włosi mają dwie lewe ręce do walki z karabinem :) We Francji w nos możesz dostać nie tylko będąc obcokrajowcem (wszechobecna arogancja i chamstwo), ale z miast zwaśnionych klubów piłkarskich. To coś jak Ruch Chorzów i GKS Katowice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włosi mają dwie lewe ręce do walki z karabinem

 

 

od czasów Rzymu Włosi nigdy nie umieli walczyć. za Mussoliniego dostali po d**ie od abbisyńczyków, którzy praktycznie nie mieli uzbrojenia po za dzidami i łukami, a później nawet Grecji na II wojnie nie dali rady. ale jakie to ma znaczenie ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Douglaz - jeżeli znasz historię tak wnikliwie jak wszystko, to proszę Cię - nie kontynuuj tego tematu. To, na ile wyszkolona jest armia określa się nie po tym czy odnosi zwycięstwa (bo to w największej mierze jest kwestia uzbrojenia, strategii, liczby żołnierzy po obu stronach itd.). Od tego są inne zupełnie kryteria, więc jeżeli to co wyżej napisałeś to cała wiedza na ten temat to *******isz głupoty i się nie odzywaj, bo ręce opadają. Chyba, że możesz podać mi tytułu opracowań z których czerpiesz swoje mądrości, które popierają Twoją tezę o tym, że "nie potrafią walczyć".

 

Grecja? Byłem w wakacje i ten kraj jest niezmiernie brudy. Podobnie jak Włochy - śmieci walają się wszędzie :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Douglaz - jeżeli znasz historię tak wnikliwie jak wszystko, to nie wiem skąd takie wnioski. To, na ile wyszkolona jest armia określa się nie po tym czy odnosi zwycięstwa (bo to w największej mierze jest kwestia uzbrojenia, strategii, liczby żołnierzy po obu stronach itd.). Od tego są inne zupełnie kryteria, więc jeżeli to co wyżej napisałeś to cała wiedza na ten temat to *******isz głupoty i się nie odzywaj, bo ręce opadają.

 

poprostu nic im nie wychodziło, widac armia to nie jest zbyt włoskie zajęcie ;)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie wiem jakim cudem ktoś Ci dał klawiaturę. Po prostu zdumiewają mnie Twoje daleko idące wnioski i sposób Twojego rozumowania. Polacy też nie potrafią walczyć w takim razie? Mamy źle wyszkoloną armię? No bo przecież powstania nam nie wychodziły i w ogóle... Jak nie masz bladego pojęcia na jakiś temat to się nie wypowiadaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź się doedukuj o okolicznościach powstania warszawskiego, a potem pisz takie głupoty, dobrze? Bo tego, że nasi wschodni sąsiedzi nawoływali przez radio do udziału w powstaniu i obiecywali pomóc, to już pewnie nie wiesz. Oraz tego, że na Zachodzie przez wiele lat nie wierzono w to, że Rosjanie nam nie pomogli. W ogóle z resztą - powstanie trzeba rozpatrywać w zdecydowanie szerszym kontekście... Bo zaraz się dowiemy, że Kaczyński wywołał drugą wojnę światową. Jeżeli widzisz, że to nie jest argument, to dlaczego dokładnie na tej samej zasadzie oceniasz Włochów?

 

Wyjeżdżaj stąd jak najszybciej, bo jak nie daj Boże się jeszcze na jakieś studia dostaniesz, to będzie to z moich podatków szło przez dobre 2 lata... A nie lubię, gdy pieniądze się marnują ;/

 

PS

Ja już nie mam siły. Na ostatnich stronach "najdłuższego" dowiedzieliśmy się z Twoich postów tylu niczym absolutnie niepopartych rewelacji, że wysiadam. Ode mnie koniec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idź się doedukuj o okolicznościach powstania warszawskiego, a potem pisz takie głupoty, dobrze? Bo tego, że nasi wschodni sąsiedzi nawoływali przez radio do udziału w powstaniu i obiecywali pomóc, to już pewnie nie wiesz. Oraz tego, że na Zachodzie przez wiele lat nie wierzono w to, że Rosjanie nam nie pomogli. W ogóle z resztą - powstanie trzeba rozpatrywać w zdecydowanie szerszym kontekście

 

to wiem doskonale. akurat niedawno miałem sprawdzian z powstania na hiscie. mimo wszystko uwazam, że to powstanie to naiwnosć.

 

Wyjeżdżaj stąd jak najszybciej, bo jak nie daj Boże się jeszcze na jakieś studia dostaniesz, to będzie to z moich podatków szło przez dobre 2 lata... A nie lubię, gdy pieniądze się marnują ;/

 

dlategó mówie, że taki system podatkowy... bla bla bla

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.



×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności