Skocz do zawartości

XDUOO XD05 PRO


tomaszewski

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, ZebLong napisał(a):

To zależy od słuchawek, jak zapewne wiesz. Mój Bal jest "dead silny" podobnie jak i Pro.

Słucham głównie na SA Meteor.

Nie wiem czy się dobrze zrozumieliśmy ale mi nie chodzi o śnieżenie w tle zaś o naleciałość w dźwięku, taki jakby lekko szorstki filtr. Użyłem sformułowania @audionanika bo pierwszy raz przeczytałem o tym efekcie od niego przy okazji dyskusji w temacie Mojo 2. Efekt ewidentnie wyraźny w XD05 bal szczególnie porównując do innych źródeł np. na AKMie.

Edytowane przez x86
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, RIH napisał(a):

Czyli można domniemywać, że jednak Mojo 2 brzmi lepiej? emoji6.png

Dla posiadacza Mojo2 zapewne tak jest😄

13 minut temu, x86 napisał(a):

Nie wiem czy się dobrze zrozumieliśmy ale mi nie chodzi o śnieżenie w tle zaś o naleciałość w dźwięku, taki jakby lekko szorstki filtr. Użyłem sformułowania @audionanika bo pierwszy raz przeczytałem o tym efekcie od niego przy okazji dyskusji w temacie Mojo 2. Efekt ewidentnie wyraźny w XD05 bal szczególnie porównując do innych źródeł np. na AKMie.

Teraz jasne. Ja go nie słyszę bo Meteory ocieplają dźwięk. Ale np ZMF brzmią rzeczywiście twardo (szorstko). 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Elhaz_77 napisał(a):

Czym zasilacie swoje XD 05 Pro w trybie desktopowym?

Aukey PA-5A, plus musi być przy tej ładowarce kabel z oficjalnym zasilaniem PD. 

 

Myślicie, że zasilacz od Muzg'a będzie normalnie działał. Rating na 12V ma aż 5A, niby z grafiki na stronie xduoo wynika, że zasilacz liniowy będzie działać ale też nie jest to jasno opisane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dirian napisał(a):

 

Hmm no chyba się przyda pod IEM-y. Pewnie też kupię - szkoda, że nie dali w zestawie czegoś podobnego - jak już tyle kabli dali to mogli jeszcze coś podobnego wrzucić :D

Było by miło, ew implementacja w urządzeniu od razu. Jak np IFI Gryphone. Tam większość wysoko skutecznych iemów "śnieży", ale IE match jest w urządzeniu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Elhaz_77 napisał(a):

Czym zasilacie swoje XD 05 Pro w trybie desktopowym?

 

Ja używam ładowarki Baseusa GaN, pisałem z dwie strony wcześniej. Śmiga bez problemu.

 

21 minut temu, Shozimus napisał(a):

Było by miło, ew implementacja w urządzeniu od razu. Jak np IFI Gryphone. Tam większość wysoko skutecznych iemów "śnieży", ale IE match jest w urządzeniu :)

 

Fakt, szkoda że o tym nie pomyśleli, no ale cytując klasyka - wszystkiego mieć nie można ;) 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, x86 napisał(a):

Wraz z 9039PRO zmieniło się coś w temacie śnieżenia ? W xDuoo XD05 bal (9038Q2M) było bardzo wyraźne, przy SU-9 (9038PRO) już sporo mniej ale wciąż obecne.

Jest znacznie lepiej niż w xd05bal - czyściej. Niemniej jednak…jest sabrowo;)Ten drugi moduł (rohm) pewnie rozwiązałby sprawę, ale nie dysponuję nim.

 

1 godzinę temu, ZebLong napisał(a):

To zależy od słuchawek

Nie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, RIH napisał(a):

Czyli można domniemywać, że jednak Mojo 2 brzmi lepiej? emoji6.png

Można; przynajmniej od tego sabra.

 

2 godziny temu, ZebLong napisał(a):

Dla posiadacza Mojo2 zapewne tak jest

Dla nieposiadacza też tak może być. Mojo2 gra naturalniej, bardziej miękko i strawniej… i nie, nie jest to wcale kwestia przykrycia faktur pluszem w chordzie, bo on tego nie robi.

 

31 minut temu, ZebLong napisał(a):

Tak🤣

Śnieżny sabrowy nalot nie ma nic wspólnego ze słuchawkami. Za dużo tego przerobiłem.

Edytowane przez audionanik
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo ciekawy jak to zagra na module ROHM albo AKM. Ciekawe na ile uda się ocieplić dźwięk samą wymianą modułu. Na ESS faktycznie czuć szkołę Sabre, spodziewałem się, że będzie to grać dość podobnie do iBasso DX240 (raczej w kierunku ciepełka niż chłodu) który też ma ESS Pro (generację wcześniej), ale jest jednak chłodniej. Implementacja ma jednak duże znaczenie ;) 

 

Generalnie z ESS polecam XD05 Pro pod cieplejsze, bardziej funowo grające słuchawki. Z Softears Cerberus gra to fantastycznie i póki co żadne źródełko mi tyle z nich nie wyciągało (no aż za dużo, bo tych szumów to jednak bym wolał nie mieć 😅). HD660S2 też całkiem fajnie grają, ale przydałoby się trochę więcej ciepełka w średnicy. Strzelam, że z HD650 zgra się XD05 Pro za to świetnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, audionanik napisał(a):

Mojo2 gra naturalniej, bardziej miękko i strawniej…

Z tą naturalnością, to bym się nie rozpędzał, bo jednak Mojo2 koloryzuje mocno.

Ale na pewno jest bardziej miękko i w stronę rozrywkowo konsumencką.

 

Jednak osobiście nie uważam by były to konkurencyjne urządzenia pod względem brzmienie. Pomijając aspekty techniczne, prezentacja dźwięku jest tak inna, że można je traktować jako odtrutkę, jeden od drugiego, a nie rywala.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.09.2023 o 00:16, tomaszewski napisał(a):

Nie było, tylko gość który wpiął 2 sparkosy nie wiedział o tym, że można zastosować adaptery DIP8. Podciął nie same nóżki, tylko lutowane złącza płytek PCB opampów na rogach. https://www.head-fi.org/threads/xduoo-xd05pro.964620/post-17713567

Wg jego opisu z adapterem sonicznie jest bez zmian: https://www.head-fi.org/threads/xduoo-xd05pro.964620/post-17713882

Zeszlifował lutowanie, tłumacząc to względami estetycznymi, ale takie modyfikacje, tak deliaktnych (nie mówiąc o tym, że drogich) układów, mogą skończyć się uszkodzeniem, a adaptery za kilka złotych pozwolą uniknąć takiego ryzyka.

Pojawiła się inna wersja co do dopasowania sparkosów 🙄:

https://www.head-fi.org/threads/xduoo-xd05pro.964620/post-17719888

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Inszy napisał(a):

jednak Mojo2 koloryzuje mocno.

Z tym koloryzowaniem to bym się nie rozpędzał mocno; czym innym jest większa lub mniejsza amplituda niektórych częstotliwości (balans tonalny), a czym innym dogrywanie niektórych harmonicznych, nalotu, nieczystości (koloryzowanie). Mojo2 mimo głośniejszego wyższego basu gra bardzo czysto.

2 godziny temu, Inszy napisał(a):

Jednak osobiście nie uważam by były to konkurencyjne urządzenia pod względem brzmienie. Pomijając aspekty techniczne, prezentacja dźwięku jest tak inna, że można je traktować jako odtrutkę, jeden od drugiego, a nie rywala.

No są mocno inne. Szkoda, że nie miałem możliwości zapoznać się z innymi dakomodułami.



Do czego służy ta sześciokątna blaszka z otworkiem? Męczy mnie to okrutnie; breloczek jaki czy ki diabeł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audionanik napisał(a):

Do czego służy ta sześciokątna blaszka z otworkiem? Męczy mnie to okrutnie; breloczek jaki czy ki diabeł?

Jest to breloczek, z napisem xDuoo oraz 大力 (energiczny)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, audionanik napisał(a):

Mojo2 mimo głośniejszego wyższego basu gra bardzo czysto.

A czy ktoś pisał, że gra nieczysto?

Wszystko co odbiega od neutralności, to kolorowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Inszy napisał(a):

Wszystko co odbiega od neutralności, to kolorowanie. 

Nie wszystko. Głos zawodzącego audiofila wydymanego kolejny raz przez Fanga brzmi jednoznacznie i bez kolorowania; obojętnie czy wydobywa się z małego pokoju odsłuchowego, czy z ogródka przy domu.

16 godzin temu, audionanik napisał(a):

czym innym jest większa lub mniejsza amplituda niektórych częstotliwości (balans tonalny), a czym innym dogrywanie niektórych harmonicznych, nalotu, nieczystości (koloryzowanie)

Typowy sabre na ten przykład (nie każdy oczywiście i w każdej aplikacji) gra niby neutralnie, przejrzyście, dźwięki mu się nie leją, wyraźnie artykułuje, na scenie panują dyscyplina i porządek...ale...sabrunio koloruje właśnie; barwy instrumentów nie są do końca neutralne i naturalne...i nie chodzi o samo rozjaśnienie i ostrość; tylko właśnie barw instrumentów, głosów czy tam innych źródeł są jak po przejściu przez filtr i jeszcze z domieszką światła odbitego od Lodowca Lamberta.

 

Ale to są wszystko nieistotne sprawy. Najważniejsze, że podczas testów XD05pro nie ucierpiał żaden audiofil; no i  że innych daczków można w nim popróbować.

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, audionanik napisał(a):

Głos zawodzącego audiofila wydymanego kolejny raz przez Fanga brzmi jednoznacznie i bez kolorowania; obojętnie czy wydobywa się z małego pokoju odsłuchowego, czy z ogródka przy domu.

A to nie jest tak, że właśnie audiofil koloryzuje niezależnie czy jest dymany czy hajpowany? 🤔

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie posiadacze XD05 Pro 😁

 

Mam mały problem. Bylem dziś u znajomego, podłączaliśmy Jack-iem do amplitunera Harman Kardon, Aux  IN/OUT z tyłu xDuoo oraz z laptopa przez USB do xDuoo

I było wszystko OK. Podłączyliśmy  Harmana do wzmacniacza z przodu JACK 6.3mm i od tamtej pory (może to zbieg okoliczności) brak jest regulacji głośności z poziomu xDuoo na wyjściu AUX. Sprawdziłem u siebie z głośnikami Creative i to samo. Przywróciłem ustawienia fabryczne i nic nie pomogło.

 

Oczywiście regulacja Volume na słuchawkach, jak najbardziej jest sprawna 

 

Jak podłączam pod AUX IN, smartfon lub PC to regulacja działa, tylko jako OUT nie działa. 

Czy może ktoś, w tak krótkim swoim czasie miał taki problem i sobie poradził. Będę wdzięczny za podpowiedzi 😁

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, wojtekmarchewka napisał(a):

 

Czy może ktoś, w tak krótkim swoim czasie miał taki problem i sobie poradził. Będę wdzięczny za podpowiedzi 😁

Prawdopodobnie dlatego, ze wyjścia aux mają stały maksymalny poziom wzmocnienia i pot ich nie obsługuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, tomaszewski napisał(a):

Prawdopodobnie dlatego, ze wyjścia aux mają stały maksymalny poziom wzmocnienia i pot ich nie obsługuje.

Ale na początku działało, i można było regulować z poziomu xDuoo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, wojtekmarchewka napisał(a):

Ale na początku działało, i można było regulować z poziomu xDuoo 

Pewnie działało jako wejście i aux miałeś wybrane w menu, dlatego potencjometr reagował.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo coś poszło, albo podpinając słuchawki dałeś mu znać, że AUX ma działać jako typowe wyjście liniowe.

Jak reset i zmiana opcji nie pomagają, to może spróbuj zrobić odwrotnie? Włącz z podpiętymi słuchawkami, dopnij AUX, wypnij słuchawki i włącz muzykę. Może zaskoczy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, tomaszewski napisał(a):

Pewnie działało jako wejście i aux miałeś wybrane w menu, dlatego potencjometr reagował.

Nie, ponieważ to by zadziałało jako wejście, a muzyka cały czas leciała z laptopa, który był podpięty przez USB.

15 minut temu, Inszy napisał(a):

Albo coś poszło, albo podpinając słuchawki dałeś mu znać, że AUX ma działać jako typowe wyjście liniowe.

Jak reset i zmiana opcji nie pomagają, to może spróbuj zrobić odwrotnie? Włącz z podpiętymi słuchawkami, dopnij AUX, wypnij słuchawki i włącz muzykę. Może zaskoczy.

Nie pomogło, może masz rację, że na początku nie traktowało poprawnie wyjścia AUX, ale w trakcie testów, odpinalismy kabel kilka razy i podłączał do swojego Prodigy i za każdym razem kontrola volume działała 😁. Do czasu podpięcia pod Jacka 6.3mm z przodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności