Skocz do zawartości

Ranking DACów.


NuYam

Rekomendowane odpowiedzi

  • NuYam zmienił(a) tytuł na Ranking DACów.

Holo May KTE. Idealnie odzwierciedla balans między technikaliami a muzykalno organicznym dźwiękiem. Przy czym nie jest też za ciepło grającym DACiem i bliżej mu moim zdaniem do neutralności, zachowujac przy tym swoją barwność. Poprzednio miałem Matrixa X Sabre Pro MQA i Holo okazał się znacznie lepszy. Matrix był dla mnie za jasny, za ostry i za szorstki. Nudny. Niczym sie nie wyróżniał. Nie miał też tak dużej przestrzeni i rozdzielczości jak flagowy Holo. May KTE wygrał u mnie również z Sonnetem Pasitheą, którego to notabene również uważam za bardzo dobry DAC. W skrócie Pasithea jest bardziej organiczna, odrobinę cieplejsza, ale nie tak dobra technicznie (choć nie można jej tutaj też absolutnie nic ujmować). W każdym razie dynamika, tło i czystość sygnału na korzyść Maya. No i przede wszystkim jakość wykonania była dla mnie nieporównywalnie lepsza w Holo, co przesądziło o takim a nie innym wyborze. Świetny DAC. Jak zresztą wszystko u Holo Audio 🙂👍

 

ps. niemniej jednak warto dodać, że nie do końca wykorzystałem potencjał flagowego Sonneta, bo słuchałem go po USB. Podobno po IIS jest znacznie lepiej.  

 

Pare teraźniejszych oraz archiwalnych zdjęć podglądowych :

 

 

 

IMG_4447.JPG

IMG_4453.JPG

IMG_4463.JPG

IMG_4471.JPG

IMG_7062.JPG

IMG_7092.JPG

IMG_7112.JPG

IMG_7125.JPG

IMG_7157.JPG

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, NuYam napisał(a):

Utworzyłem temat aby przedstawiać tu swoje osobiste ranking DAC

To moźe wrzuć coś od siebie skoro zakaładasz ten temat. 🤣

Mój number one: Norma Audio HS DA1 VAR na PCM1704

 

IMG_1475.jpeg

IMG_1324.jpeg
IMG_1292.jpeg

 

 

Mam jeszcze number two (razy two): North Star Design 192.

 

IMG_1596.jpeg

IMG_1599.jpeg

IMG_1598.jpeg

IMG_1600.jpeg

 

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
8 godzin temu, blackromek napisał(a):

Witam temat jak dla mnie w 10 . Mam prośbę o pomoc posiadam Matrix Sabre Pro to mega świetny dac ale tak jak pisał Michał techniczny itp  w którą stronę pójść aby było bardziej muzykalnie na razie może nie za miliony 

Lampa bez lampy, cieplutko i gładziutko.

https://m.ceneo.pl/111651574;pla?se=rWlgJxLB4JVttOp2iWqrumWnsAqEsNg5&shop=266615832&gad_source=1&gclid=Cj0KCQiApOyqBhDlARIsAGfnyMo-ovd4jbf7MSTzN48iKPc6tAQzpnwwVlBaDaWhPM3lu6aHb-FuY8caAuK6EALw_wcB

Edytowane przez neonlight
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dzięki @kurop i innym życzliwym osobom przez ostatnie dni miałem okazję testować cztery, myślę, że topowe DACi do 30 tys. Ocena jest oczywiście subiektywna. Mój tor to Eversolo DMP-A6, Niimbus up4 i Hifimany he1kse.

 

4. Gustard r26

Na tle dwu i czterokrotnie droższych konkurentów nie imponuje rozdzielczością i sceną, ale brzmi super naturalnie, można słuchać go na jasnych słuchawkach godzinami bez zmęczenia, nie gra ciemno, ani ciepło, ani jasno, sucho, raczej powiedziałbym bardzo naturalnie - neutralnie, szczególnie jeśli chodzi o barwę. Na plus bardzo dobra implementacja bluetooth i streamer 

3. Holo Spring 3 level 2.

To czy jest lepszy od r26 oceniam w zależności od gatunku muzyki i mojego samopoczucia.

Holo imponuje nasyceniem barwy i sceną. Te cechy ma najlepsze z całej czwórki. Super holografia, bas i średnica. Bardzo duże źródła pozorne. Najgorsza rozdzielczość z testowanych DACów. Poczebuje czasu by osiągnąć odpowiednią temperaturę i zagrać na miarę swoich możliwości.

2. Rockna Wavelight

Przypomina mi Chorda Questa. Niesamowicie realistyczna barwa, bardzo dobra rozdzielczość, scena mniejsza od Holo i Sonneta. Jedyna wada sposób prezentacji sceny - gra za bardzo w twarz, a tego nie toleruje na słuchawkach. Brakuje trochę głębi, gdyby nie to, byłoby u mnie miejsce nr 1. Pewnie gdybym miał tor głośnikowy, to by wygrał to porównanie, bo to cecha często jest pożądana na głośnikach.

Najlepszy w teście bas, mocny, zróżnicowany i jednocześnie szybki. Tonalność, naturalna barwa- cudo.

1. Sonnet Pasithea

Najbardziej rozdzielczlczy z tej czwórki, a jednocześnie bardzo gładki. Trochę podbarwiona, słodka średnica i jednocześnie ciut wycofana.  Najlepszy technicznie, a jednocześnie bez odrobiny ostrości. Ma to coś, że można go słuchać godzinami i jednocześnie bez wysiłku analizować muzykę i skupić się na detalach. Bardzo ciemne czarne tło. Minusem jest rzadko spotykane obecnie wejście i2s w postaci gniazda rj45

 

podsumowując

rozdzielczość

Sonnet>Rockna>=Gustard> Holo

scena

Sonnet>Holo>Rockna>Gustard

barwa (jakość) i również średnica 

Rockna>Holo>Sonnet>Gustard

bas

Rockna>Holo>Sonnet>=Gustard

dynamika

Gustard=Sonnet=Rockna>Holo

góra

Sonnet>Rockna>Holo>Gustard 

 

 

Edytowane przez Qaz12
  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Qaz12 napisał(a):

Dzięki @kurop i innym życzliwym osobom przez ostatnie dni miałem okazję testować cztery, myślę, że topowe DACi do 30 tys. Ocena jest oczywiście subiektywna. Mój tor to Eversolo DMP-A6, Niimbus up4 i Hifimany he1kse.

 

4. Gustard r26

Na tle dwu i czterokrotnie droższych konkurentów nie imponuje rozdzielczością i sceną, ale brzmi super naturalnie, można słuchać go na jasnych słuchawkach godzinami bez zmęczenia, nie gra ciemno, ani ciepło, ani jasno, sucho, raczej powiedziałbym bardzo naturalnie - neutralnie, szczególnie jeśli chodzi o barwę. Na plus bardzo dobra implementacja bluetooth i streamer 

3. Holo Spring 3 level 2.

To czy jest lepszy od r26 oceniam w zależności od gatunku muzyki i mojego samopoczucia.

Holo imponuje nasyceniem barwy i sceną. Te cechy ma najlepsze z całej czwórki. Super holografia, bas i średnica. Bardzo duże źródła pozorne. Najgorsza rozdzielczość z testowanych DACów. Poczebuje czasu by osiągnąć odpowiednią temperaturę i zagrać na miarę swoich możliwości.

2. Rockna Wavelight

Przypomina mi Chorda Questa. Niesamowicie realistyczna barwa, bardzo dobra rozdzielczość, scena mniejsza od Holo i Sonneta. Jedyna wada sposób prezentacji sceny - gra za bardzo w twarz, a tego nie toleruje na słuchawkach. Brakuje trochę głębi, gdyby nie to, byłoby u mnie miejsce nr 1. Pewnie gdybym miał tor głośnikowy, to by wygrał to porównanie, bo to cecha często jest pożądana na głośnikach.

Najlepszy w teście bas, mocny, zróżnicowany i jednocześnie szybki. Tonalność, naturalna barwa- cudo.

1. Sonnet Pasithea

Najbardziej rozdzielczlczy z tej czwórki, a jednocześnie bardzo gładki. Trochę podbarwiona, słodka średnica i jednocześnie ciut wycofana.  Najlepszy technicznie, a jednocześnie bez odrobiny ostrości. Ma to coś, że można go słuchać godzinami i jednocześnie bez wysiłku analizować muzykę i skupić się na detalach. Bardzo ciemne czarne tło. Minusem jest rzadko spotykane obecnie wejście i2s w postaci gniazda rj45

 

podsumowując

rozdzielczość

Sonnet>Rockna>=Gustard> Holo

scena

Holo>Sonnet>Rockna>Gustard

barwa (jakość) i również średnica 

Rockna>Holo>Sonnet>Gustard

bas

Rockna>Holo>Sonnet>Gustard

dynamika

Gustard=Sonnet=Rockna>Holo

góra

Sonnet>Rockna>Holo>Gustard 

 

 

Prawda to że Rockna jest gładsza od Sonneta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Koledzy,

Czy ktoś na forum posiada może Holo Audio May KTE i jest z okolic Warszawy?

Chciałem się jakoś umówić i zrobić porównanie Holo Audio May z Lampizatorem.

Dajcie proszę znać na PW jeśli ktoś posiada Holo Audio May KTE.

Z góry dziękuję bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności