Skocz do zawartości

Every Day Carry..


maba

Rekomendowane odpowiedzi

Kobiety nigdy nie zrozumiesz.......

 

 

i tu się mylisz ;p

 

Jak to było w ostatnim AR w CDA - "Kobiety nigdy nie zmienisz, możesz ją zmienić na inną, ale to i tak niczego nie zmieni"

 

Koniec OFF, dajcie szybko jakąś fotkę, to może nie zauważą :D

 

U mnie:

 

l. ręka- zegarek

l.p. kieszeń telefon, kluczyk od Aprillki ( sezon się zaczął!)

p.p. kieszeń pendrive i dokumenty

t.p kieszeń chusteczki

plecak - portfel, playerek i słuchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HPIM6721.JPG

Bransoletę w końcu zmieniłem... ;)

+

Komórka (lewy przód), czasem mp3 i headset do komórki.

Portfel z house'a, klucz od domu (prawy przód).

Accu AAA, odpustowy scyzoryk za 4 złote* (mała kieszonka)

Chusteczki, dokumenty (tył, różnie :))

 

 

*Poradźcie, tani scyzor potrzebuję. Ostrze ~6cm, więcej w sumie mi nie trza. Nomad będzie dobry? Bo mi się podobie... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bransoletę w końcu zmieniłem... ;)

Dobra busola :D.

 

*Poradźcie, tani scyzor potrzebuję. Ostrze ~6cm, więcej w sumie mi nie trza. Nomad będzie dobry? Bo mi się podobie... :D

Będzie - jest fajny, bo duży i dobrze leży w łapie, ale wolę swojego Huntsman'a, bo duże ostrze ok. 7cm, a do tego nożyce i piła ;). U tego samego Allegrowicza: Klik, Klik .

 

 

P.S. Doszła ta gumka do Ciebie, czy poczta posiała ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajny Poljot - też gdzieś w szafie mam, który pomimo że lat ma XX to nadal pięknie działa. Takich rzeczy już nie robią..

 

Co do Victorinoxa; bierz tego, który Ci się podoba - wszystkie są tak samo dobre ;) Za mną ostatnio chodzi seria Pionier, i pewnie w końcu jakiś zamówię - chociaż poza ceną denerwuje brak kółka, wykałaczki i pęsetki ;>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do scyzoryka to polecam taki. Mam taki i nie zamieniłbym go na żaden scyzoryk bez blokady ostrza. Kiedyś miałem jakiś scyzoryk bez blokady i parę razy prawie sobie pociąłem palce przez to.

Tru tru, ale ja np. zrezygnowałem z blokady na rzecz większej ilości funkcji w podobnej ( gdy kupowałem ) cenie ;). Mam 3 Vicki i jeszcze nigdy ( odpukać ) się nimi nie pociąłem. No, nie licząc faktu "sprawdzania ostrości" po ich otrzymaniu, a wiadomo ( albo i nie :P ), że nowe Vicki jak brzytwa ostre, więc 1,5cm cięcie na kciuku :D.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tru tru, ale ja np. zrezygnowałem z blokady na rzecz większej ilości funkcji w podobnej ( gdy kupowałem ) cenie ;) . Mam 3 Vicki i jeszcze nigdy ( odpukać ) się nimi nie pociąłem. No, nie licząc faktu "sprawdzania ostrości" po ich otrzymaniu, a wiadomo ( albo i nie :P ), że nowe Vicki jak brzytwa ostre, więc 1,5cm cięcie na kciuku :D .

 

Pamiętam jak w sklepie kiedyś tylko musnąłem palcem ostrze kiedyś, jak szukałem sobie scyzoryka. Po chwili zorientowałem się, że z palca cieknie dość srogo krew :D

 

Dziadkowi na urodziny ostatnio sprawiłem Hikera. Kupiłbym coś lepszego, ale nie miałem czasu zamówić z netu, a na miejscu nic ciekawego niestety nie było. Mi to się marzy Rescue Tool, nigdy nie wiadomo, co nas na drodze spotka xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się marzy taki porządny Multi Tool, np z Gerbera albo Leatherman'a, czy innej firmy ( koleżanki chłopak na misje do Afganistanu dostał od woja US, bo tam służy ) - taki z prawdziwego zdarzenia, a nie z Allegro za 70zł :huh:, ale żeby wlazł do tylnej kieszeni portek :D. Kilka końcówek, piła, kombinery, dwa ostrza, nożyce i kilka innych szpargałów. A, i najlepiej ze sprężynami chodzącymi jak w Vickach, bo lubię ich pracę :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ignaś, ale chyba zdajesz sobie sprawę, że RT to w głównej mierze gadżet, który ma się dobrze sprzedawać? ;)

 

Nie będę tym orał szyby, tak jak na filmikach, wiadomo :D Ale jak mam już mieć coś, czym można od biedy przeciąć pasy czy coś, to wolę mieć wicka ;p

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mi się marzy taki porządny Multi Tool, np z Gerbera albo Leatherman'a

Letek, albo Victorinox :D

 

taki z prawdziwego zdarzenia, a nie z Allegro za 70zł :huh:

Wypraszam sobie, mój Kick też kosztował ~70zł - no ale to podstawowy model, więc nie ma:

Kilka końcówek, piła, kombinery, dwa ostrza, nożyce i kilka innych szpargałów.

 

Dex, Wenger ma wszystko, a nie Handyman - inna sprawa, czy to praktyczne etc :P Poza tym, kupujmy scyzoryk z tylko narzędziami które będziemy używać - żeby później nie okazało się, że z 24 funkcji używamy pięciu - a rozmiaru/wagi scyzoryka nie zmienimy.

 

Jak dla mnie, scyzoryk ma być kompaktowy i mieć podstawowe funkcje. Jeżeli chcemy małą skrzynkę narzędzi, lepiej bierzmy multitula, IMO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Letek, albo Victorinox :D

No to blisko byłem :P. Jakoś pałam miłością do Vicków :P.

 

Dex, Wenger ma wszystko, a nie Handyman - inna sprawa, czy to praktyczne etc :P Poza tym, kupujmy scyzoryk z tylko narzędziami które będziemy używać - żeby później nie okazało się, że z 24 funkcji używamy pięciu - a rozmiaru/wagi scyzoryka nie zmienimy.

O by Cię... To już w kieszeń nie wejdzie :P.

 

Jak dla mnie, scyzoryk ma być kompaktowy i mieć podstawowe funkcje. Jeżeli chcemy małą skrzynkę narzędzi, lepiej bierzmy multitula, IMO.

Tru tru ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swisstool to już wielka, ciężka krowa, i do kieszeni to tak średnio - chyba, że masz posturę Mariusza, albo jesteś hardkorowcem jak John ;)Klik

No nie wiem, nie wiem - ja tak do 4x10cm mogę zaakceptować. Tylna kieszeń albo pasek i prawie nie czuć :P. Jeżeli noszę Romka i Vicka i jakoś mi to nie ciąży, to i Swissa bym udźwignął :P.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności