Skocz do zawartości

Do TV i nie tylko na potrzeby bezprzewodowych słuchawek


dmocha

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry.

 

Mam nadzieję, że  tym razem ten wątek uda mi się dodać, bo w poprzednich trzech wyskoczył błąd, sądziłem, że nie zapisało się, a jednak...

...więc jeśli to możliwe to proszę tamte skasować.


Na początek powiem, że jestem zielony w tym temacie i nie wiem, czy to w tym miejscu.

 

Mam TV Sony Bravia KD-65A8. Chciałbym kupić bezprzewodowe słuchawki BT, zastanawiam się nad Bowers & Wilkins.
Między innymi chciałbym je "podpiąć" właśnie pod TV, ale poprzez "jakiś wzmacniacz".

I tu pytanie czy jest coś takiego i co byście polecili?

 

Jednocześnie byłoby fajnie gdyby to było coś uniwersalnego czyli możliwość wykorzystania jako "pośrednik" między wspomnianymi słuchawkami, a np. smartfonem czy pecetem.

Nie wiem jakiego rzędu to są kwoty, ale jeśli się da to nie chciałbym przekroczyć wartości słuchawek.

 

A być może warte rozważenia jest jakaś inna opcja, jak wspomniałem na początku jestem zielony w temacie więc proszę o pomoc i wyrozumiałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po BT?  Jeśli tak to BTR7 wart jest rozważenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@Jaro54 @Rafacio Czy wspomniane przez was BTR, nie działają tylko jako odbiorniki BT?  Nie wysyłają dźwięku bezprzewodowo.

W dniu 29.06.2023 o 22:11, dmocha napisał(a):

Chciałbym kupić bezprzewodowe słuchawki BT, zastanawiam się nad Bowers & Wilkins.

Tego typu urządzeniem może być np. FiiO BTA30

https://kropka.audio/test/wzmacniacze/fiio-bta30-pro-recenzja/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wojtekmarchewka napisał(a):

@Jaro54 @Rafacio Czy wspomniane przez was BTR, nie działają tylko jako odbiorniki BT?  Nie wysyłają dźwięku bezprzewodowo.

Nie tylko jako odbiornik bo ma mikrofon i możesz prowadzić rozmowy, czyli działa dwukierunkowo - nadajnik/odbiornik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Jaro54 napisał(a):

Nie tylko jako odbiornik bo ma mikrofon i możesz prowadzić rozmowy, czyli działa dwukierunkowo - nadajnik/odbiornik

Niestety to tak nie działa 😁. Właśnie znalazłem informację potwierdzającą

Screenshot_20230711-093926_Samsung_Internet_1.thumb.jpg.105a255f5a32ae97d8b36f87c7a81354.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgadza się słuchawek BT tak nie podłączysz ale sam BTR7 (3 i 5 też) działają dwukierunkowo, A słuchawki podłączasz do nich przewodowo. I BTR7 ma rację bytu jeśli ma być uniwersalny bo będzie działał z tv, smartfonem, DAPem. Tylko słuchawki podłączasz do niego kabelkiem. A wymienione Bowers & Wilkins Px8 można podłączyć i kabelkiem

Edytowane przez Jaro54
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie skoro FiiO BTA30 Pro działa całkowicie bezprzewodowo (mam na myśli słuchawki BT), a FiiO BTR7 już na to nie pozwala, to poza tym, proszę powiedzcie mi (jako laikowi) czym się różnią (głównie mam na myśli jakość odbieranego dźwięku). Nie wykluczam, że może kiedyś sięgnę po przewodowe, inne niż B&W słuchawki.

Da się je porównać?

Wiem, że m.in. na kropka.audio są recenzje, ale wciąż bardzo dużo przede mną do nadrobienia (te różne pojęcia 😳).

 

...a jak już przy temacie. Jest do tego jakaś strona internetowa typu "for dummies"? 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 29.06.2023 o 22:11, dmocha napisał(a):

Między innymi chciałbym je "podpiąć" właśnie pod TV, ale poprzez "jakiś wzmacniacz".

 

W dniu 14.07.2023 o 23:43, dmocha napisał(a):

W takim razie skoro FiiO BTA30 Pro działa całkowicie bezprzewodowo (mam na myśli słuchawki BT), a FiiO BTR7 już na to nie pozwala, to poza tym, proszę powiedzcie mi (jako laikowi) czym się różnią (głównie mam na myśli jakość odbieranego dźwięku). Nie wykluczam, że może kiedyś sięgnę po przewodowe, inne niż B&W słuchawki.

Da się je porównać?

Wiem, że m.in. na kropka.audio są recenzje, ale wciąż bardzo dużo przede mną do nadrobienia (te różne pojęcia 😳).

 

...a jak już przy temacie. Jest do tego jakaś strona internetowa typu "for dummies"? 😀

W sumie nie rozumiem o co chodzi w tym temacie w takim razie. Przecież ten TV ma chyba BT? Po co chcesz jakiś pośrednik pomiędzy tv, a słuchawki? Sygnał po BT ma iść do pośrednika, a z niego na słuchawki??? Co to ma dać? Co chcesz dzięki temu uzyskać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Rafacio napisał(a):

W sumie nie rozumiem o co chodzi w tym temacie w takim razie. Przecież ten TV ma chyba BT? Po co chcesz jakiś pośrednik pomiędzy tv, a słuchawki? Sygnał po BT ma iść do pośrednika, a z niego na słuchawki??? Co to ma dać? Co chcesz dzięki temu uzyskać?

Domyślam się, że @dmocha chodzi o jakość dźwięku. Co oczywiście ma jako tako sens, ponieważ TV obsługuje tylko protokół Bluetooth A2DP (z kodekiem SBC) który jest mocno stratny. 

 

Wydaje mi się (może się mylę), że takie rozwiązanie, z FiiO BTA30 będzie bardziej korzystne niż BTR7, pod warunkiem, że zostanie podłączone do TV,  za pomocą cyfrowego wyjścia, a do Pc przez USB, jeżeli chodzi o smartfona (nie wiem jaki model) raczej większej korzyści nie będzie. Wtedy FiiO BTA30 prześle dźwięk z kodekiem Aptx HD. Jeżeli podłączymy BTR7 do Tv przez bluetooth, to wyślemy sygnał z kodekiem SBC i mimo tego, że słuchawki podłączymy kablem do BTR7, to kodek SBC, będzie naszym "wąskim gardłem"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Domyślam się, że [mention=70885]dmocha[/mention] chodzi o jakość dźwięku......"


Dokładnie i przede wszystkim! Ale również o głośność dźwięku, o ile jest to w ogóle możliwe.
Wyobrażam sobie, że słuchawki "gwarantują" jakość, a wspomniane wzmacniacze "zwiększą" tę jakość. Chciałbym wydać te trochę kasy i to właśnie uzyskać i stąd ten wątek.

Wysłane z mojego M2007J3SG przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 30.06.2023 o 05:16, Rafacio napisał(a):

Fiio BTR3, BTR5, BTR7. Innych nie znam. Te przynajmniej działają i grają też dobrze. Przynajmniej tak wynika z moich doświadczeń, że Fiio po prostu działa.

Czy Fiio działa z iphone?

Bowers & Wilkins Px8 jak nie wiesz i nie widziałeś to w filmiku Daniela Rakowieckiego. Nie wiem czy akurat ten model ale one padają jak muchy P7 wersja

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności