Skocz do zawartości
  • 0

Dokanałowy odpowiednik AKG K240 MkII


jezzman

Pytanie

Cześć,

jak w temacie, szukam dokanałowego odpowiednika (do mobilnego słuchania) charakterystyki grania jak w AKG K240 MkII (granie sceniczne, lekkie ale nie przesadzone V, dobrze kontrolowane niskie tony).

 Budżet powiedzmy do 1000zł, ale jak trzeba kilka stówek dołożyć to nie ma problemu 😀

Z góry dzięki za propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1
  • Moderator
W dniu 8.06.2023 o 11:11, jezzman napisał(a):

Cześć,

jak w temacie, szukam dokanałowego odpowiednika (do mobilnego słuchania) charakterystyki grania jak w AKG K240 MkII (granie sceniczne, lekkie ale nie przesadzone V, dobrze kontrolowane niskie tony).

 Budżet powiedzmy do 1000zł, ale jak trzeba kilka stówek dołożyć to nie ma problemu 😀

Z góry dzięki za propozycje.

Mój typ na takie słuchawki to Kinera Freya. Lekkie, nie przesadzone granie z bdb prezentacją przestrzeni. Dodatkowo nietuzinkowy wygląd

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1
19 minut temu, jezzman napisał(a):

Mam oryginalną Samsungową przejściówkę usb-c - jack, ale jakość dźwięku na niej pozostawia wiele do życzenia. Coś zasugerujesz w tej kwestii 😀 ?

Na giełdzie masz bardzo dobrego dacampa za 400 PLN - xduoo link 2 bal.

 

 

 

 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 9.06.2023 o 16:03, kurop napisał(a):

Mój typ na takie słuchawki to Kinera Freya. Lekkie, nie przesadzone granie z bdb prezentacją przestrzeni. Dodatkowo nietuzinkowy wygląd

 

Kurde, zapomniałem w ogóle, że ten temat założyłem 😁

No więc wybór padł na Kinery i teraz jeszcze zostało zagadnienie, czym je połączyć z Samsungiem S23 Ultra. Mam oryginalną Samsungową przejściówkę usb-c - jack, ale jakość dźwięku na niej pozostawia wiele do życzenia. Coś zasugerujesz w tej kwestii 😀 ?

Edytowane przez jezzman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
28 minut temu, jezzman napisał(a):

 

Kurde, zapomniałem w ogóle, że ten temat założyłem 😁

No więc wybór padł na Kinery i teraz jeszcze zostało zagadnienie, czym je połączyć z Samsungiem S23 Ultra. Mam oryginalną Samsungową przejściówkę usb-c - jack, ale jakość dźwięku na niej pozostawia wiele do życzenia. Coś zasugerujesz w tej kwestii 😀 ?

Na Aliexpress masz sporo dongli z DAC-iem CX31993 pod różnymi nazwami. Ja kupiłem JCally JM6 - koszt 36 zł - i jestem bardzo zadowolony. Mogę nawet podłaczać AKG K271 MkII (czyli zamknięty odpowiednik K240) bezpośrednio do wyjścia jack w tym donglu i gra świetnie. Mam telefon Oppo A31. Przykładowa oferta takiego dongla: https://pl.aliexpress.com/item/1005005333026642.html?spm=a2g0o.productlist.main.27.54d97089YuR0ED&algo_pvid=602087a8-9dcb-4f81-b4b1-c95ad8fdc75c&algo_exp_id=602087a8-9dcb-4f81-b4b1-c95ad8fdc75c-13&pdp_npi=3%40dis!PLN!48.47!31.02!!!!!%402100b20d16872463989003782d076a!12000032645176609!sea!PL!0&curPageLogUid=anXugaOwNSiy 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dobra to jeszcze jedno, chyba już ostatnie pytanie odnośnie tego zestawu 😀

Jakiś kabelek zbalansowany z wtykiem 2-pin do słuchawek i wtykiem 4,4mm? Coś w miarę taniego ale przyzwoitego? Jak tutaj się mają produkty z aliexpressu?

Edytowane przez jezzman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
  • Moderator
Godzinę temu, jezzman napisał(a):

Dobra to jeszcze jedno, chyba już ostatnie pytanie odnośnie tego zestawu 😀

Jakiś kabelek zbalansowany z wtykiem 2-pin do słuchawek i wtykiem 4,4mm? Coś w miarę taniego ale przyzwoitego? Jak tutaj się mają produkty z aliexpressu?

od nas z oferty kinera furukawa 299zł to najtańsza i całkiem niezła opcja. Alternatywa to faktycznie ali ale to musi się ktoś wypowiedzieć, kto testował. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, jezzman napisał(a):

Dobra to jeszcze jedno, chyba już ostatnie pytanie odnośnie tego zestawu 😀

Jakiś kabelek zbalansowany z wtykiem 2-pin do słuchawek i wtykiem 4,4mm? Coś w miarę taniego ale przyzwoitego? Jak tutaj się mają produkty z aliexpressu?

 

Balansy 4.4 mm z Ali to mój podstawowy wybór, jeśli chodzi o wymianę okablowania. Półka do około 20$ wydaje mi się brzmieć tak samo i poszczególne warianty jak dla mnie odróżniają się różną ergonomią / designem. Na nieco droższych kablach słyszę już pewne różnice - to albo scena zyskuje na szerokości, albo poszczególne pasma są bardziej zarysowane, albo bas się rozlewa..

 

Do tematu podchodzę bardziej empirycznie, ale ponoć są pewne wskazówki, by do konkretnych celów (i konkretnej budowy słuchawek, tj. bazujących na BA, DD, czy może hybryd) dobierać odpowiednie materiały (miedź, srebro, złoto, itp.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
16 godzin temu, HappyBlack napisał(a):

 

Balansy 4.4 mm z Ali to mój podstawowy wybór, jeśli chodzi o wymianę okablowania. Półka do około 20$ wydaje mi się brzmieć tak samo i poszczególne warianty jak dla mnie odróżniają się różną ergonomią / designem. Na nieco droższych kablach słyszę już pewne różnice - to albo scena zyskuje na szerokości, albo poszczególne pasma są bardziej zarysowane, albo bas się rozlewa..

 

Do tematu podchodzę bardziej empirycznie, ale ponoć są pewne wskazówki, by do konkretnych celów (i konkretnej budowy słuchawek, tj. bazujących na BA, DD, czy może hybryd) dobierać odpowiednie materiały (miedź, srebro, złoto, itp.)

 

A polecisz jakiś kabelek pod sceniczne granie i Kinery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, HappyBlack napisał(a):

Nie.

Jak pisałem wyżej - sam kieruję się empirią, tak że daleko mi do udzielania porad.

 

Nie chodzi mi o to, co jest według Ciebie najlepsze czy coś, bo wiem, że na takie coś ciężko odpowiedzieć.

Chodzi mi bardziej o polecenie producenta/sprzedawcy z takim sprzętem wartym polecenia, żeby nie kupić jakiegoś badziewia, którego na aliexpressie jest pełno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ostatnio kupowałem od: https://www.aliexpress.com/store/1102100005 i jestem z paczki bardzo zadowolony, choć mimo moich kilkukrotnych próśb pisanych WIELKIMI LITERAMI i zapewnień Chińczyka, że będzie, jak chcę, wszystkie 3 pary kabelków miały zausznice - a chodziło o to, by właśnie ich nie miały.

Niemniej, kable pierwsza klasa.

 

Bardzo dobrym wyborem jest też niezmiennie XINHS (zwłaszcza, że zazwyczaj dodają do każdego zamówienia poręczne etui), ivipQ oraz NiceHCK. Tylko że w przypadku tych sklepów trzeba się wstrzelić w regularnie odbywające się wyprzedaże, by nabyć kabelek za jego prawdziwą cenę. Na co dzień potrafi być ona sztucznie zawyżona.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, HappyBlack napisał(a):

Ostatnio kupowałem od: https://www.aliexpress.com/store/1102100005 i jestem z paczki bardzo zadowolony, choć mimo moich kilkukrotnych próśb pisanych WIELKIMI LITERAMI i zapewnień Chińczyka, że będzie, jak chcę, wszystkie 3 pary kabelków miały zausznice - a chodziło o to, by właśnie ich nie miały.

Niemniej, kable pierwsza klasa.

 

Bardzo dobrym wyborem jest też niezmiennie XINHS (zwłaszcza, że zazwyczaj dodają do każdego zamówienia poręczne etui), ivipQ oraz NiceHCK. Tylko że w przypadku tych sklepów trzeba się wstrzelić w regularnie odbywające się wyprzedaże, by nabyć kabelek za jego prawdziwą cenę. Na co dzień potrafi być ona sztucznie zawyżona.

 

Dzięki wielkie 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności