Skocz do zawartości

Cowon D2 - Recenzja


KHRoN

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 144
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

no i widzicie... jednak wielu osobom pasuje jego brzmienie, chodzi o to ze d2 wiele potrafi, moze nie jest zgrany tak dobrze z eq na off jak inne odtwarzacze, po to sa jego efekty i poto jest eq zeby kazdy mogl sobie go dopasowac do siebie, a on sam ma poprostu na to pozwolic uzytkownikowi , wiec co jak co, porownywanie go na sucho, mimo ze jest w tym duzo racji, raczej mija sie z celem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialbym sie spytac jak oceniacie mozliwosc noszenia D2 w kieszeni na miescie? da sie go ustawic tak zeby mozna bylo wygodnie sterowac glosnoscia i zmieniac utwory?

bylem dzis w sklepie i wydawalo mi sie ze bedzie wiekszy, zdziwilo mnie ze wcale ni jest taki duzy i chyba w sam raz na kieszen dzinsow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chcialbym sie spytac jak oceniacie mozliwosc noszenia D2 w kieszeni na miescie? da sie go ustawic tak zeby mozna bylo wygodnie sterowac glosnoscia i zmieniac utwory?

bylem dzis w sklepie i wydawalo mi sie ze bedzie wiekszy, zdziwilo mnie ze wcale ni jest taki duzy i chyba w sam raz na kieszen dzinsow

Jest na górze playera (jak go trzymałeś to zapewne zauważyłeś ;) ) są trzy guziki: - M + służą one do:

1.ściszanie gdy hold nie działa

2.Wchodzenie do menu.

3.pogłaśnianie.

 

Gdy hold jest włączony:

Są dwie funkcje:

1.ciszej/utwór do tyłu,

2.pauza,

3.pogłaśnianie/ przewijanie do przodu.

 

W zależności jak sobie ustawisz tak ci działa.

 

A i nie bój się touchscreena, naprawdę mam go od września i nawet folii nie zdjąłem, a obsługa muśnięciami jest naprawdę przyjemna (przynajmniej dla mnie :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmienilem tylko folie na taka ktora kryje caly ekran - DuraSec

Co do nawigacji bezwzrokowej to bez problemu wszystko mozna zrobic - glosnosc przewijanie poprzedni/nastepny stop i wylaczanie wlaczanie bez patrzenia na sprzet. Co do noszenia w kieszonce - tak ale bez pokrowca. Jak z pokrowcem to takim ktory mozna doczepic do paska a taki to robi tylko Noreve... i troche chce za niego :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewczytalem sie za dobrze w watek, ale puki pamietam zapytam po przeczytaniu recenzji - Khorn mowisz o dudniacym basie i o podbiciu wyzszego basu. Czy probowales wyrownac to equalizerem i jak to wypada (podbic najnizsze pasmo 80Hz i nieco obnizyc wyzszy bas, testujac gdziej jest podbicie- bo mozna ustawiac (prawie)dowolnie zakres podbitych czestotliwosci jak piszesz) ?

 

Ja slyszalem go tylko w sklepie, ale w sumie wrazenia mam podobne - czysty, neutralny i nie podbarwiony dzwiek, troche chlodny, zrownowarzony bez nadmiasru basu, a moze i z niedosytem. Ale po tkich sklepowych odsluchach duzo sie powiedziec nie da :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi się brzmienie D2 kompletnie nie podobało, wysuszone do cna jakieś takie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

sporo myślę nad kupnem jakiegoś odtwarzacza pod ZEN Aurvana i właściwie gdyby nie to forum to bym się skusił na Clixa 2 ale musiałem oczywiście przed zakupem wbić na forum i teraz to już chyba będę musiał wbić się do sklepu mp3store we Wrocławiu i posłuchać tego i owego.

 

Zastanawiam się nad Clix 2, D2 i V39. Właściwie muzyka jaką słucham to przeważnie Trance (Tech-Trance, Hard-Trance i nieraz jakieś Italo Disco :) etc.).

 

Właściwie byłem już niemal pewien, że D2 spełni moje wymagania a ludzie jak zwykle wybredni i się okazuje, że można kupić taniej odtwarzacz, który zagra lepiej pod dany typ muzyki i słuchawki.

Wiem, że jest temat porównujący te 3 odtwarzacze ale jestem bardziej ku D2 więc dlatego tutaj się rozpisuję...

 

Jest w stanie ktoś napisać czy Cowon sprosta moim wymaganiom ? Wiadomo jak grają Aurvany (co mi się podoba), ich suchy i czysty dźwięk bardzo mi przypadł do gustu i oczekiwałbym po D2, żeby w pełni wykorzystał ich możliwości (no za taką cenę...).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzisiaj nabyłem w mp3store Cowona D2 4 GB i jak narazie specjalnego wrażenia na mnie nie zrobił. Nie wiem czy go zatrzymam (na jego przetestowanie dano mi 4 dni). Faktycznie coś w tym jest, że jego gra jest trochę "zza szyby". Funkcja Stereo Enhance "przybliża" nieco dźwięk i ogólnie trochę go poprawia. Korzystanie z odtwarzacza nie sprawia żadnych problemów, wszystko jest intuicyjne i czytelne. Jeszcze wiele godzin słuchania przede mną więc zobaczymy co z tego będzie, jeśli nie ten to Vedia V39...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie coś w tym jest, że jego gra jest trochę "zza szyby".

Idzie sie przyzwyczaic <_<

 

jeśli nie ten to Vedia V39...

Ciekawe czy będziesz w stanie bo ja po tygodniu uzywania Cowona gdy dorwałem V39 miałem ochotę nim rzucic o ścianę,nawigacja w porównaniu z Cowonem to DNO!!!No ale jeżeli chodzi o dzwięk to plus dla Vteca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

w mojej opinii d2 trzeba sie przyzwyczaic to raz a dwa - trzeba dokładnie pobawic sie eq i innymi ustawieniami. Wczoraj na przykład chyba pierwszy raz pozmieniałem eq filters i odczułem znaczną różnicę in +. Nie wiem czy wy tego używacie dla mnie było to do tej wczoraj zbędne. A nawigacja wg mnie jest świetna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ostatnio byłem zmuszony biegać w z5 (d2 serwisowany był) i... ja wiem że to są przyzwyczajenia i takie tam...ale po 2 tyg z z5 jak założyłem słuchawki podpięte pod d2 (sr60) to normalnie sewen hewen:) żadnej szyby, wszystko ładne, czytelne... i ten wydźwięk... podsumowując: autonomia, "sterowność", jakość wykonania, dobre brzmienie... imho bardzo bliski ideałowi portable player... po drugie nie oszukujmy się - dzwięk z d2 to żadne piekło:P i na koniec - sr60 dają sporo bezpośredności d2, zwłaszcza w porównaniu do px100...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popróbowałem trochę z tymi filtrami i ogólnie z ustawieniami dźwięku i powoli zaczyna mi się to wszystko podobać :) Wszystko zaczyna nabierać głębi i już nie gra tak płasko jak na wyzerowanym korektorze. Nawet powoli ta "szyba" przez, która wcześniej dźwięki nie chciały się przebić, teraz pozwala muzyce "płynąć dalej". Jeszcze mam 3 dni zanim pojadę i zadecyduję czy go zatrzymam bądź nie. Dzisiaj prawdopodobnie wpadnie do mnie kumpel z PMX-100 więc sprawdzę jak to wygląda na nausznych membranówkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to już wiem, że odtwarzacz zostawię. Kupiłem 4 kawałki na beatport.com (polecam) w .wav i przekonwertowałem na FLAC (5 poziom kompresji) i teraz dopiero słychać co naprawdę odtwarzacz potrafi :)

Co do MPX100 to średnio jestem zadowolony z ich gry, ale są jakąś w miarę nie drogą alternatywą na dokanałówki.

Niestety jak się okazuje ZEN'y też już nie są dla mnie wystarczające i czuję troszkę niedosyt. Bardzo prawdopodobne, że jeszcze przed wakacjami kupię coś wyższych lotów (coś z Westone albo Shure ).

Polecam odtwarzacz chociaż na początku jego dźwięk może być naprawdę mylący.

Też zaskakujący jest akumulator, który po ponad 10h działania wskazuje 3/4...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Cowon D2 jest zdecydowanie najlepszym odtwarzaczem jaki kiedykolwiek posiadałem.

Dźwięk jest przejrzysty. Słucham tylko na płaskim eq i jestem bardzo zadowolony. Gra dużo lepiej niż jakikolwiek iPod (czy to zaskoczenie?), niż iriver t60 oraz niż creative MuVo oraz Creative ZEN.

 

polecam jak najbardziej!!!

 

khron: recenzja bardzo fajna, ale się z nią nie do końca zgadzam. Na jakich słuchawkach odsłuchiwałeś D2? Tylko cx300 i stockowych?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności