Skocz do zawartości

Cowon D2 - Recenzja


KHRoN

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator
bateria jest za mała :) ostatnio już 2 raz mi sięrozładował na mieście,

ja pierdziele jaka to trauma była- 4h bez playera.

 

:D To nieźle chyba dość długo słuchasz...:P Ja ładuję raz w tygodniu mniej więcej czasem zrzucam coś na niego to się podładuje i wytrzymuje mi jakieś 30-35h grania non stop

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 144
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Dla mnie D2 pod wzgledem softu (po mimo bugow) i to co oferuje jest idealny i konkurenta dla mnie on nie ma (takie chodzenie po menu itp, slot, wystarczajaco czuly na dotyk, swietna bateria), mam nadzieje ze to sie zmieni bo jednak ten dzwiek to dla mnie troszeczke malo, no i jest troche grubiutki :P

Dla mnie też jest idealny i jak teraz patrzę na te wszystkie inne, to praktycznie każdy ma jakiś poważny minus, np. brak slotu w V39, żenująco słaba bateria w tych nowych videoplayerach Vedii, obsługa tylko po tagach, wolne przewijanie, czy problemy z odtwarzaniem wideo. Każda z tych wad jest dla mnie kluczowa, a D2 nie ma ich praktycznie wcale. No może poza koniecznością konwersji plików wideo. Tak, to nie ma innego playera, który spełniałby moje wszystkie wymagania. A ta konwersja to dziwna sprawa, bo skoro player obsługuje tak kosmiczne i niepotrzebne w sumie bitrate'y, to czemu nie umiałby sobie poradzić z downscalem rozdzielczości? Denerwuje mnie jak mam 20 minut do wyjścia i nie mogę sobie nawet wgrać nowego odcinka serialu, bo trzeba najpierw przekonwertować i nie ma potem co oglądać w autobusie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to czemu nie umiałby sobie poradzić z downscalem rozdzielczości?

 

ponieważ nigdy nie zastanawiałeś się nad pewną kwestią

 

nad kwestią "ile danych na sekundę" trzeba "obrobić"

 

dowolny plik audio, niezależnie od tego jak by nie był skompresowany, i tak jest rozkompresowany do strumienia PCM "o parametrach" CD-Audio (16-bit, 44.1kHz) i podany na DAC - jest to 1411kbps czyli 0,17MB/s - "relatywnie niewiele", można to z powodzeniem przepchnąć nawet przez USB1.1

 

... a przy rozkompresowaniu filmu 640x480 jedna klatka = 0,9MB (sic!) a to jeszcze trzeba przeskalować... a klatek jest w ciągu sekundy powiedzmy 24 (czyli razem 21,6MB/s) - to też może się wydawać "niewiele", ale z jednej strony to o dwa rzędy wielkości więcej niż sam strumień audio, a po drugie dodatkowo samo przeskalowanie nie jest proste ani "łatwe w implementacji na wolnym procesorze" (żeby efekt przeskalowania "jakoś wyglądał", bo zaimplementowanie metody "najbliższy sąsiad" daje efekty... paskudne delikatnie mówiąc ;) )

 

poza tym czego oczekiwać od ichniejszych programistów, jeśli przez długi czas mieli problem z poprawną implementacją obsługi tagów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ nie każdemu podobają się te "efekty"? a ja od czasów kiedy miałem iAUDIO 5 narzekam na brzmienie implementacji BBE w odtwarzaczach COWON/iAUDIO dla zasady, bo nie mam nic bardziej kreatywnego do roboty? ;)

 

jak już napisałem "efekty cyfrowe" nie są remedium, jeśli ktoś słyszał "porządny" zestaw grający a potem usłyszy taki "przekolorowany" (czytaj: przetworzony prostymi efektami) dźwięk, to nie ma szans żeby uznał go za "genialny"...

BBE zgoda, jest kiepskie i pogarsza dźwięk w iaudio, opcja od uprzestrzennienia dźwięęku również, ale z mp3 enhncement'em player'owi przybywa życia, mach3bass również spełnia swoją rolę bardzo dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jak wiemy radio w D2 nie jest najwyzszych lotow, ale jadac samochodem ostatnio tata mnie denerwowal bo podglosnil radio tak, ze nie moglem sluchac swojej muzyki. No wiec odpalilem radio i ustawilem ten sam kanal i zaskoczenie... D2 i zestaw Mark Lewison tak mi sie zgraly ze barwa dzwieku byla znakomita i slyszalem dzwieki, ktorych w samochodzie wogole nie bylo slychac, to bylo dzwiekowe katarsis O_o Dzwiek byl tak szczegolowy, gleboki, tak wszystko ladnie ze soba gralo... ahh :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Małe pytanie. Jaki największy audio bitrate mogą posiadać filmy sformatowane na D2?

To chyba zależy jakim programem konwertujesz. JetAudio chyba ma ograniczenie do 192, albo nawet do 128, ale np. GOM Encoderem możesz już sobie wybrać jak chcesz. Chyba do 320 CBR/VBR. Ale czy D2 to odtwarza to nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

może to już gdzieś było... ba... pewnie na pewno już było... ale będzie raz jeszcze:D Mam ostatnio możliwość zabawy takim sprzętem jak Meizu M6 SP i chciałby zgromadzonemu tu ludowi przedstawić pokrótce wrażenia z obsługi tegoż urządzonka na tle przyzwyczajeń do Cowona D2:) Na dzień dobry dźwięk: m6 ma więcej mięsa, więcej przestrzeni ale trudno tu o jakieś szczegóły... muzykalnie, z jajem ale brakowało mi szczegółów z D2... meizu gra milej ale nie jest to jakaś powalająca różnica - raczej kwestia gustu... A teraz zdanko dla tych co psioczą na dotykowy ekran: D2 jest najprostszym w obsłudze playerem wyprodukowanym dotychczas (biorąc pod uwagę multum funkcji)... imho: touchpady czy joy powinny przejść do lamusa:D klikami i mamy a nie klikamy, klikamy, klikamy, klikamy, ustawiamy, klikamy, klikamy, włączamy hold...D2 tak mnie rozpieścił swoimi presetami eq, szybkim dostępem do browsera, podgłaszaniam klawiszem(sic) że obsługa M6 wprawiała mnie w lekką irytację (już powoli przywykam - ale tęsknie...). No i bateria... wyczerpałem meizu w jeden dzień:| grał ponad 10h na 3/4 gwizdka z wyłączonym ekranem, jedynie z eq user-defined...

Kurcze... takie pisanie w głowy widać dość chaotycznym być musi ale piszę wolniej niż układam myśli:P

Podsumujmy: wielu co miało wcześniej doczynienia przez dłuższy czas z D2 będzie miało problemy by się przystosować do obsługi nie touchscreenowego playera (stricte D2 :P) choć podobno v39 mimo dotykowego obsługuje się dużo gorzej... kurcze napisałem już podsumowanie a nic nie napisałem o obsłudze bezwzrokowej... tutaj D2 nawet T10 miażdzy :)

dobra... sorki... tak tylko pisałem... jakby co to nie bluzgać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...
podzielam Twoje zdanie ;)

 

Ja też;) testowałem ostatnio D2 i muszę powiedzieć, ze ten touch obsługuje sie dobrze - jest czuły i dokładny a na dodatek posiada przyjazny software. Niestety dźwiękiem nie zachwyca bo inaczej bym się zastanawiał nad jego zakupem.

 

Mam jedno pytanie: czy ktoś testował już nowego następcę D2? Ciekaw jestem czy gra lepiej niż poprzednik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności