Skocz do zawartości

Cowon D2 - Recenzja


KHRoN

Rekomendowane odpowiedzi

Bas ? jest szybki, dokładnie rysowany i nie rozlewa się. Bardziej stawia na dynamikę i kontur, niż na mięsistość i wybrzmienie, przez co jego najniższe rejestry nie ujawniają się na każdym kroku. no wlasnie to bylo w recce v39mowisz ze zamiast d2 bylbym zadowolony z meizu? sluchales obu?wiesz szczerze mowiac, sluchalem samsunga, tego z glosnikami i mial dobry dzwiek ale porownywalny do u10, jakos nie przemawia do mnie ta firma jezeli chodzi o dzwiek, a meizu, w sumie nie slyszalem, wyglada jak noname, ale nie to jest wazne, wiesz jeszcze chodzi o to ze d2 ma ogromna moc wyjsciowa i mozna sie tym pobawic, a mialem aurvany i naprawde to byl najmocniejszy bas na sluchawkach jaki slyszalem i zdaje mi sie ze zarowno d2 jak i te inne odtwarzacze to sa i tak odtwarzacze z najwyzszej polki, wiec chyba nie ma roznic jako takich, no ale co z tym rio? moze sie ktos wypowiedziec?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 144
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Jeśli chodzi o Karmę to znakomita, ale ma poważną wadę - dysk, więc raczej nie może być przenośnym playerem. Chociaż... ktoś próbował wstawiać do karmy zamiast dysku karty Compact Flash i chyba mu wyszło :lol: . Poszukaj na forum, o karmie akurat jest bardzo dużo postów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o Karmę to znakomita, ale ma poważną wadę - dysk, więc raczej nie może być przenośnym playerem.

Co za bzdury. Swojego Classica też tylko w domu używasz? Pomijając nieraz występujące aspekty typu brak miejsca to do domu wolałbym klocki zamiast słuchania z playera. Nie, Karma to sprzęt stacjonarny, poza tym nie ruszać z półki bo od wstrząsów się rozleci :lol:

Skąd się biorą takie opinie, i to od użytkownika dyskowca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytalem fajna recke, v39 kontra m6 kontra d2

takk.... jakby nie patrzec jezeli chodzi o wygode, funkcjonalnosc, prostote d2 bije je na glowe, jest poprostu zrobiony swietnie i potwierdzam, tylko ciekawi mnie ten dzwiek..... hmmm mialem go z trzy miesiace i kurcze nie zauwazylem dzwieku jak z zaszyby.

co prawda miesiac zajelo mi ustawienie eq takzeby bylo dla mnie idealnie, ale jak juz to zrobilem to gral swietnie i musze przyznac ze mach3 bas i inne takie mialem wlaczona na maksa i bas byl genialny i slowa i srodek i gore slyszalem tez, tzn nie bylo czegos takiego ze bas zalewal srodek i gore, co bardzo mi sie podobalo bo zazwyczaj tak jest, wszystko gralo bardzo wyraznie...

moze dodam ze zawsze zmniejszam do minimum drugi slupek od lewej, a pierwszy daje prawie na maxa, wtedy dopiero bas jest taki miekki i dobitny, a koncowe ustawiam na troche wyzej niz srednia zas srodkowe albo lekko znizam albo zostaja,

niiiiigdy nie bylo dzwieku jak z zaszyby, mozliwe ze na normalu cos takiego sie uwidacznia, nie wiem , nie sprawdzalem :P jednak z tego co czytalem ani v39 nie bedzie gral mocniej od d2 ani m6, wiec do 220ek bedzie najbardziej pasowal chyba d2. a dla ludzi ktorzy sluchaja klasycznej na normalu d2 odradzam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co prawda miesiac zajelo mi ustawienie eq takzeby bylo dla mnie idealnie, ale jak juz to zrobilem to gral swietnie i musze przyznac ze mach3 bas i inne takie mialem wlaczona na maksa i bas byl genialny i slowa i srodek i gore slyszalem tez, tzn nie bylo czegos takiego ze bas zalewal srodek i gore, co bardzo mi sie podobalo bo zazwyczaj tak jest, wszystko gralo bardzo wyraznie...

Tylko z tego co napisał majkel nieco wyżej to nawet nie był bas tylko jego "proteza" bazująca na jakichś efektach psychoakustycznych. Oczywiście jeśli odpowiada Ci taki dźwięk to wszystko w porządku ale być może nawet nie zdajesz sobie sprawy z tego jak te wszystkie "zniekształcacze" pod różnymi fikuśnymi nazwami wpływają na jego jakość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ahh, no moze, proteza bazu :P

to co mam kupic kurcze zeby miec bardzo mocny bas i naturalny i wogole piekny ladny :P

ohh... i jeszcze przeczytalem ze jble ktore chce kupic maja 16 ohm, a d2 nie radzi sobie z tym:(

poradzcie cos, aurvany maja 42 ohmy, i graly super, boje sie ze wydam 320 zł na sluchawki ktore beda z d...y

a chce miec jakies dokanalowki ktore miazdza basem :)

to tak w skrocie, prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co za bzdury. Swojego Classica też tylko w domu używasz? Pomijając nieraz występujące aspekty typu brak miejsca to do domu wolałbym klocki zamiast słuchania z playera. Nie, Karma to sprzęt stacjonarny, poza tym nie ruszać z półki bo od wstrząsów się rozleci :lol:

Skąd się biorą takie opinie, i to od użytkownika dyskowca?

Tak szczerze jeśli miałbym do wyboru jeden player, to na pewno nie byłby to dyskowiec. Po prostu są miejsca(narty, wyjście w góry, bieganie) gdzie bym się go bał zabrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest smieszne, nie ograniczaja mnie fundusze a nie wiem co kupic :/ zawsze myslalem ze d2 jest jedyny w swoim rodzaju a jeszcze dluugo bedzie z najwyzszej polki, a tu jakies v teki go bija...

ohh smutno sie robi, wszystko ginie, stare sprzety zastepywane sa nowymi itd.. i raz sie przywiazesz do odtwarzacza a potem musisz go sprzedawac.

konkretnie, chce kupic odtwarzacz z najlepszej jakosci dzwiekiem, za najmocniejszym basem, i tym czyms... tak zeby pogral rok chociazby.

bardzo prosze kogos obeznanego o pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przeczytalem fajna recke, v39 kontra m6 kontra d2

takk.... jakby nie patrzec jezeli chodzi o wygode, funkcjonalnosc, prostote d2 bije je na glowe, jest poprostu zrobiony swietnie i potwierdzam, tylko ciekawi mnie ten dzwiek..... hmmm mialem go z trzy miesiace i kurcze nie zauwazylem dzwieku jak z zaszyby.

co prawda miesiac zajelo mi ustawienie eq takzeby bylo dla mnie idealnie, ale jak juz to zrobilem to gral swietnie i musze przyznac ze mach3 bas i inne takie mialem wlaczona na maksa i bas byl genialny i slowa i srodek i gore slyszalem tez, tzn nie bylo czegos takiego ze bas zalewal srodek i gore, co bardzo mi sie podobalo bo zazwyczaj tak jest, wszystko gralo bardzo wyraznie...

moze dodam ze zawsze zmniejszam do minimum drugi slupek od lewej, a pierwszy daje prawie na maxa, wtedy dopiero bas jest taki miekki i dobitny, a koncowe ustawiam na troche wyzej niz srednia zas srodkowe albo lekko znizam albo zostaja,

niiiiigdy nie bylo dzwieku jak z zaszyby, mozliwe ze na normalu cos takiego sie uwidacznia, nie wiem , nie sprawdzalem :P jednak z tego co czytalem ani v39 nie bedzie gral mocniej od d2 ani m6, wiec do 220ek bedzie najbardziej pasowal chyba d2. a dla ludzi ktorzy sluchaja klasycznej na normalu d2 odradzam.

 

No tak ale zalezy na jakim sprzecie tego sluchales i z jakimi ustawieniami - jesli pisze sie porownanie to wszystko ustawia na off a eq na flat ew potem mozna sprawdzic co mozna wyciagnac / poprawic w kwestiach dzwieku ustawieniami eq... a uwierz mi sluchajac jeden po drugim M6 / V39 i D2 to na prawde D2 byl sterylny jak labolatorium z pierwszej czesci Aliena...

 

Co do kupna to z flasha mozna jeszcze poczekac na Vibeza F o ile sie go doczekamy... bo to bedzie hit :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak masz możliwość to przesłuchaj sobie sony NWZ-A8xx lub NWZ-S6xx.

Basu ci w nim nie zabraknie i jest on szybki i dobrze kontrolowany, odtwarzacz zagra

bezpośrednio i ciepło.

Będą również wodotryski do dodatkowej ingerencji w dźwięk, spełniające podobne funkcje jak te w D2 :

Clear Stereo, Clear Bass, DSEE (Digital Sound Enhancement Engine).

No i wygląda na to, że od serii S7xx sony skończyło z ograniczaniem głośności swoich odtwarzaczy.

 

Ja też słuchając D2 odbierałem ten dźwięk jakby gdzieś z oddali dobiegał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do kupna to z flasha mozna jeszcze poczekac na Vibeza F o ile sie go doczekamy... bo to bedzie hit :)

Jeśli Vibez F ma grać tak jak dyskowy, to ja wolę dźwięk Cowona D2, mimo że nie jest idealny. No i nie zapominajmy, że spektrum zastosowań Cowona jest nieco szersze. Na Vibezie filmów się nie poogląda, a radio trzeba dokupić jako kartę rozszerzeń.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Vibezie filmów się nie poogląda, a radio trzeba dokupić jako kartę rozszerzeń.

 

i dzieki temu vibez 8GB moze kosztowac 350 pln. czy warto, ktos zapyta. ja kupilem -nie dosc, ze nie ma video to jeszcze robi za pojemnego pendrive'a. tylko bateryjka mizerna - w teorii 20 godzin.... w teorii :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i nie zapominajmy, że spektrum zastosowań Cowona jest nieco szersze. Na Vibezie filmów się nie poogląda, a radio trzeba dokupić jako kartę rozszerzeń.

Alleluja :>

Porządny player o rozsądnych możliwościach tylko do muzyki, dla ludzi którym nie potrzebny jest super ekran, wbudowany toster z Wi-Fi i zintegrowana frytkownica. A taka modularna budowa (a propos modułu FM) to IMHO bardzo dobry pomysł - nie potrzebuję czegoś to tego nie kupuję, jak mi się odwidzi to nie muszę zmieniać playera na taki który dany bajer ma.

Sorry majkel ale jak zwykle w przypadku Vibeza szukasz dziury w całym ;) Ciekawe czym tak naprawdę ten player zaskarbił sobie takie "uznanie" w Twoich oczach? IFP też nie odtwarza filmów, może czas go wyrzucić? :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie zostanę zabity ale trudno - wpadł dzisiaj do mnie kumpel z jeszcze ciepłym D2 na odsłuch i powiem szczerze - doszliśmy do wniosku że D2 gra gorzej od T60. Jego dźwięk jest jakiś taki suchy, już nawet bas w T60 jest bardziej mokry i zdaje się schodzić niżej. Całościowe brzmienie T60 (na PX100) wypada lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego że D2 jeszcze nie wygrzany... :lol:

 

A na poważnie, to coraz bardziej cieszę się że wybrałem V39. Liczba niepochlebnych (choć to chyba za mocne słowo) opini o brzmieniu Cowona jest wręcz zastanawiająca. Kto wie? Może, brzmienie D2 nagle "popsuło się" po chłodnych ocenach niektórych opiniotwórczych forumowiczów? Czyżby zadziałała siła autosugestii? Tego zapewne nigdy się niedowiemy. A pewnie prawda i tak leży po środku...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie dlatego że D2 jeszcze nie wygrzany... :lol:

 

A na poważnie, to coraz bardziej cieszę się że wybrałem V39. Liczba niepochlebnych (choć to chyba za mocne słowo) opini o brzmieniu Cowona jest wręcz zastanawiająca. Kto wie? Może, brzmienie D2 nagle "popsuło się" po chłodnych ocenach niektórych opiniotwórczych forumowiczów? Czyżby zadziałała siła autosugestii? Tego zapewne nigdy się niedowiemy. A pewnie prawda i tak leży po środku...

 

Pewnie prawda lezy po srodku :) Dla kazdego cos milego. Jesli ktos ma np. Shure E4c to pewnie dla niego D2 bedzie ciekawym rozwiazaniem. Shure E4 maja bardzo rozbudowana srednice wiec pewnie wydobeda z D2 "to czego mu brak" a i D2 da cos od siebie - basowosc, ktora E4c nie grzeszy :)

 

Mnie D2 po prostu nie odpowiadal przy UM2 ktore same w sobie graja basowo, dlatego przezucilem sie na Clixa2. Nie mozna jednoznacznie stwierdzic ze D2 gra zle moim zdaniem. Wszystko zalezy od tego z jakimi sluchawkami chcemy go uzywac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest całkiem możliwym, że D2 wypada dobrze z IEMami. Dynamiczne słuchawki niestety obnażają pewne jego niedostatki w kwestii rozłożenia i bliskości sceny muzycznej oraz mięsistości basu. W armaturowych dokanałówkach ten bas i tak jest grany w sposób bardziej aptekarski, więc odpowiednie wypełnienie i wybrzmienie nie ma aż takiego znaczenia, a scena muzyczna budowana bardziej "wirtualnie", inaczej osadzona, bo z pominięciem fukcji małżowiny usznej, która na przykład daje informacje o kierunkowości. To tak moim skromnym zdaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z e500 d2 brzmial naprawde ladnie.

 

poniewaz zmienily sie moje oczekiwania - tj.ze wzgledu na wyjazdy i szkolenia - czesto na dosc odludnych terenach (w grudniu bylam w Krasnobordach na zamojszczyznie, w pokoju - na szczescie jedynce - nawet radia!), filmy na ekranie d2 byly troche male - wiec postanowilem wymienic go na i7 do muzy i a3 (jedzie do mnie) do filmow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności