Skocz do zawartości

Test HiFiMAN Ananda Stealth Magnet


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Ananda SM vs Edition XS i Arya V3

 

HiFiMAN Ananda doczekały się nowej rewizji, czyli wariantu Stealth Magnet. Konstrukcja jest znajoma, ale tym razem magnesy przetworników planarnych są neutralne akustycznie. Nowe słuchawki mają zapewnić brzmienie bez zniekształceń i być łatwe w napędzeniu.


Premiera Ananda Stealth Magnets była kwestią czasu, bo azjatycki producent sukcesywnie aktualizuje swoje słuchawki wymieniając w nich magnesy na te „niewidzialne” akustycznie. Miałem już z nimi kilkukrotny kontakt, bo zastosowano je w modelach HE400se, Deva Pro, Edition XS, Sundara Closed-Back oraz Arya V3. Nie zmienia to jednak faktu, że do testu nowych Ananda podszedłem z dużym entuzjazmem, bo to bardzo ciekawie pozycjonowany model...

 

https://kropka.audio/test/sluchawki/hifiman-ananda-stealth-magnet-recenzja/

 

spacer.png

 

Edytowane przez maciux
  • Like 5
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • maciux zmienił(a) tytuł na Test HiFiMAN Ananda Stealth Magnet
2 minuty temu, s1ayto napisał(a):

Ktoś może się orientuje czy Anandy stealth mogą być upgradem, sidegradem dla hifiman x v2? 

Hehe, to jest dobre pytanie :) Ilość podobnych modeli i ich wersji, jakie wypuścił HiFiMAN, jest imponująca. Choć strategię tę można by było pewnie tez oceniać w innych kategoriach ;)

Edytowane przez Andrewek
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie kombinują strasznie. Hifiman x v2 chodziły po 5-6k coś jak Arya. Niektórzy twierdzili, że to prawie hifiman 1000 tylko gorzej na skraju pasm lekko. Jedyna opcja to posłuchać. Bo co do recenzji to nie ma chyba w ogóle jednej słusznej opinii. Jedni wolą XS, inni Anandy, inni tylko Arya v3 a może SE. Nie idzie tego ogarnąć :D Ogólnie to na nadmiar nie ma co narzekać, skoro lekko się zmienia strojenie, można lepiej dobrać pod siebie. Gorzej jak interesująca rewizja już poszła w odstawkę :D

Anandy mam w planach, jednak właśnie dotarły do mnie testowe Hifiman XS i powiem na szybko tak. Nie zastąpią edition x v2. Jednocześnie nie zdziwię się gdyby ktoś je wybrał. Ogólnie mówiąc to jakby te same przetworniki, albo bardzo podobne, inaczej strojone. Na plus jest otwartość dźwięku w XS, więcej góry. Łatwiej łapać poszczególne instrumenty, chociaż detal pozostaje podobny. Nie chcę wchodzić w kwestię mikrodetali itp. bo to ciężkie :)

A dlaczego nie podmienią moich x v2? Dźwięk przy X jest anemiczny, szczególnie na basie. W X bas po prostu jest tłusty, ma o wiele większy impakt, jest wybuchowy, po prostu grzmi. Całe pasmo jest cieplejsze, bardziej wypełnione. Instrumenty mają dla mnie bardziej naturalne brzmienie. Szczególnie słuchać to w wyższych rejestrach. Są schowane w stosunku do XS, mniej dostrzegalne, jednak taki talerz brzmi po prostu o wiele lepiej i ma masę. X zagrają też chyba wszystko. Taki skrillex bangarang na XS jest prawie już niesłuchalny, ze względu na ostrą górę. W ogóle taka muzyka to chyba jest masterowana pod głośniki bt :D Scena X/XS jest podobna. XS lekko bardziej zrelaksowane, otwarte. 

 

Co by nie było XS są naprawdę dobre w tej cenie, jeżeli jednak Anandy mają mnie basu, to chyba się nie dogadam z nimi pomimo bardziej muzykalnego charakteru. Z Aryami chyba tez będzie ciężko. 

 

Lekki offtop, chociaż w temacie całej linii :) 

Edytowane przez s1ayto
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

@maciux Czy DAP Hiby rs2 o poniższej specyfikacji prądowej wystarczy, aby w pełni wysterować Anandy Stealth?

 

Charakterystyka wyjścia słuchawkowego 4,4 mm (balanced)

pasmo przenoszenia: 20 Hz - 20 kHz
poziom wyjściowy napięcia: 3,2 Vrms
maksymalna moc wyjściowa: 320 mW
moc wyjściowa (THD poniżej 1%): 225 mW
crosstalk: 82 dB
SNR: 117 dB
zakres dynamiczny: 82 dB
THD+N: 0,006%
impedancja wyjściowa: 0,94 Ω

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, side napisał(a):

@maciux Czy DAP Hiby rs2 o poniższej specyfikacji prądowej wystarczy, aby w pełni wysterować Anandy Stealth?

 

Charakterystyka wyjścia słuchawkowego 4,4 mm (balanced)

pasmo przenoszenia: 20 Hz - 20 kHz
poziom wyjściowy napięcia: 3,2 Vrms
maksymalna moc wyjściowa: 320 mW
moc wyjściowa (THD poniżej 1%): 225 mW
crosstalk: 82 dB
SNR: 117 dB
zakres dynamiczny: 82 dB
THD+N: 0,006%
impedancja wyjściowa: 0,94 Ω


Spokojnie: https://www.headphonesty.com/headphone-power-calculator/?q=eyJpbXBlZGFuY2UiOiIyNyIsImxvdWRuZXNzIjoiMTIwIiwic2Vuc2l0aXZpdHkiOiIxMDMiLCJzZW5zaXRpdml0eU1lYXN1cmVtZW50Ijoid2F0dCJ9
 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności