Skocz do zawartości
  • 0

Zamknięte dynamiki - co wybrać ?


syl

Pytanie

Cześć.

 

Od kilku miesięcy wymieniam swoje starsze zabawki audio, na te najnowsze.

Nabyłem już planary XS Edition oraz M1570, jednak niestety, rodzinka nie chce słuchać tego co ja słucham, więc nadszedł czas na zakup dobrych zamkniętych dynamików. Budżet 3-8 tyś zł.

Dodatkowo potrzebne "ładne" słuchawki BT dla żony ;) 

 

Co polecacie za takie pieniądze ?

Co, gdzie i u kogo zakup ?

 

S.

 

 

Edytowane przez syl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

ZMF Eikon, są akurat w komisie, i żeby nie było że swoje polecam to @Maysterwrzucił niedawno. Bardzo fajne słuchawki zarówno dźwiękowo, jak i użytkowo, do tego całkiem ładne. Dla mnie trochę takie zamknięte Audeze LCD2F. No i stosunkowo rzadko się u nas pojawiają na rynku wtórnym. W sumie budżet masz taki że łapałbyś się na nowe jakbyś miał taki kaprys :)

 

Kiedyś w okolicy 4-5 tysięcy dało się dostać Ultrasone Edition 8EX i jeśli design wraz z akcesoriami się spodobają to może warto podpytać w różnych sklepach o nie. Dźwiękowo też mi się podobały bo grały pod pewnymi względami trochę podobnie do legendarnych Edition 9. Kiedyś ktoś na forum bardzo sobie chwalił te słuchawki, chociaż warto mieć też na uwadze że scena kreowana przez S-Logic nie każdemu podpasuje. Zawsze jest to jednak jakaś opcja. 

 

Dan Clark Aeon 2 Noire - po prostu bardzo dopracowane słuchawki, na pewno miałbym je na radarze. Strojone pod Harman Target więc teoretycznie większości powinny się brzmieniowo podobać. Mi się podobały :) Miałem niedawno i polecam zdecydowanie. 

 

Empeczystor ma też Ultrasone Signature Pro trochę przecenione, też bardzo ciekawe słuchawki i solidnie wykonane, do tego mają bardzo dobrej jakości pady - ale dość małych rozmiarów, więc jeśli masz duże uszy to jednak podchodziłbym do nich z ostrożnością. Fajne, całkiem kompaktowe słuchawki o niewielkiej wadze. 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
35 minut temu, bakus1233 napisał(a):

Sprzedaj co masz i kup sennheiser hd820. Są piękne. 

HD820 są mega fajne, ale to wysokoomowy sprzęt, nie wiem czy moje tory dadzą sobie z tym radę.

Chyba, ze jakiś salon ma na użyczenie, chętnie potestuję  i sprawdzę.

 

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Kup Fostexy TH610 - ja się w nich zakochałem, sprzedałem resztę nauszników i po prostu słucham muzyki. Dla żony proponuję Momentum M3, również posiadam i moim zdaniem w temacie bluetooth ciężko o coś równie udanego (dźwiękowo i wizualnie).

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
16 godzin temu, zdzichon napisał(a):

A dla żony B&W PX7S2. Bowers robi obecnie IMO najładniejsze słuchawki.

Dla żony tak sobie niedawno wymyśliłem, że kupie Beoplay H95, lub właśnie B&W PX7,

Słuchawki BT to nie moje granie,  ale może ktoś z Was ma z ww. doświadczenie ?

A może T+A model T ?

 

Dla mnie na razie nie wybrałem.

Chciałem kilka tyg temu ATHA2000Z, ale nie ma ich w handlu, może będą, a może nie - tak informują w salonach.

Focale już posiadałem i więcej nie chcę wchodzić w tą firmę

Audeze zamknięte ?

Meze - które ?

Denon - które ?

AKG - które ?

......................

 

S.

Edytowane przez syl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeżeli chodzi o zamknięte to również mój głos na nowe Dan Clark Aeon 2 Noire / Aeon 2 Closed (planary) lub polowanie na używane Denony AH-D7000 w dobrym stanie lub AH-D9200 ale te już koniecznie musiałbyś odsłuchać przed zakupem.

Edytowane przez x86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, syl napisał(a):

Dla żony tak sobie niedawno wymyśliłem, że kupie Beoplay H95, lub właśnie B&W PX7

Dobry kierunek, h95 dla mnie trochę zbyt krzykliwe, a jeśli B&W to koniecznie te z dopiskiem S2, znacznie poprawiona konstrukcja, m.in. komfort.

 

2 godziny temu, syl napisał(a):

Słuchawki BT to nie moje granie,  ale może ktoś z Was ma z ww. doświadczenie ?

 

No ja po ostatnich poszukiwaniach zostałem właśnie z bezprzewodowymi Focalami, ale piszesz, że już nie chcesz od Francuzów ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
12 godzin temu, Dirian napisał(a):

Opisz jaki dźwięk lubisz bo bez tego ciężko coś doradzić szczególnie w większym budżecie gdzie raczej nie chce się mieć "wtopy".

Pytasz, jaki dźwięk lubię ?

Właśnie m.in.  z tego powodu poszukuję nowych dynamików,  bo najfajniejsze w tym audiofilskim hobby jest gonienie króliczka.

Nigdy nie wiem co trafię w nowych słuchawkach, czy trzeba je będzie equalizowac, zmieniać do nich tor, czy np, .... sprzedać ;) 

Nowe = ryzyko=ciekawość, , a słuch jest tak indywidualnym zmysłem, że nie jestem w stanie odpowiedzieć na Twoje pytanie. 

 

S.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jak trzeba equalizować i zmieniać tor, to znaczy, że prawidłowa jest trzecia odpowiedź ;) 

I albo Fostexy, albo ATH z Japonii. Chyba że ma być od ręki, to druga opcja odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
51 minut temu, syl napisał(a):

Pytasz, jaki dźwięk lubię ?

 

Też lubię rożne prezentacje ale jakieś tam preferencje chyba każdy ma? Po iluś tam przerzuconych sprzętach to się krystalizuje. Czy lubisz akcent na subbasie czy midbasie? Średnica wypchnięta czy wycofana? Dużo wysokich czy mało, wyraźne czy przydymione? Scena duża czy mała, głębsza czy szersza itepe...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
W dniu 22.12.2022 o 08:14, Inszy napisał(a):

Jak trzeba equalizować i zmieniać tor, to znaczy, że prawidłowa jest trzecia odpowiedź ;) 

I albo Fostexy, albo ATH z Japonii. Chyba że ma być od ręki, to druga opcja odpada.

 

Czemu ATH z Japonii ?

Może są tam inne lepsze modele ?

Inne specyfikacje?

Kilka razy czytałem na forum o tzw" japońskich" ATH.

Czy to znaczy , że polskich salonach nie oferują japońskich ATH ?

 

S.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Teraz, Inszy napisał(a):

To znaczy, że czasami na naszym rynku jest dwa razy wyższa cena niż w Japonii.

A tak się dzieje chyba z każdym produktem z poza UE.

Zanim produkt trafi na półki sklepowe, jest obkładany daninami państwowymi - cło, vat, póżniej jest polski pośrednik, tzw. gł dystrybutor, a jeszcze jest salon audio, który też musi zarobić. 

Może masz jakieś namiary na japońskie sklepy lub firmy, które wysyłają słuchawki do PL ?

S.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności