Skocz do zawartości

Test HiFiMAN Sundara Closed-Back


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Czy to nadal Sundary?

 

HiFiMAN zaprezentował nowy, zamknięty wariant słuchawek Sundara z dopiskiem Closed-Back. Tym razem muszle są drewniane, a przetworniki planarne wyposażono w neutralne akustycznie magnesy.


Otwarte Sundara zrobiły na mnie duże wrażenie. Uważam, że reprezentują one wzorowy stosunek jakości do ceny, są nieźle wykonane, zapewniają wysoką ergonomię i brzmią fenomenalnie. Sygnatura dźwiękowa jest stosunkowo uniwersalna, a brzmienie na tyle rozdzielcze i przestrzenne, że zaspokaja moje potrzeby. Podoba mi się nawet ich wzornictwo oraz stonowana, matowoczarna kolorystyka. Wprawdzie azjatycki producent podniósł niedawno poprzeczkę modelem Edition XS, ale Sundara są od nich łagodniejsze w odbiorze i wyraźnie tańsze, więc nadal się bronią...

 

https://kropka.audio/test/sluchawki/hifiman-sundara-closed-back-recenzja/

 

spacer.png

 

 

  • Like 6
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, maciux napisał:

Otwarte Sundara zrobiły na mnie duże wrażenie. Uważam, że reprezentują one wzorowy stosunek jakości do ceny, są nieźle wykonane, zapewniają wysoką ergonomię i brzmią fenomenalnie. Sygnatura dźwiękowa jest stosunkowo uniwersalna, a brzmienie na tyle rozdzielcze i przestrzenne, że zaspokaja moje potrzeby. Podoba mi się nawet ich wzornictwo oraz stonowana, matowoczarna kolorystyka. Wprawdzie azjatycki producent podniósł niedawno poprzeczkę modelem Edition XS, ale Sundara są od nich łagodniejsze w odbiorze i wyraźnie tańsze, więc nadal się bronią...

Zastanawia mnie czemu we wszystkich zajawkach do Twoich recenzji nie ma ani jednego zdania o przedmiocie recenzji. Ciekawa strategia, nie powiem. Można dostać niezłego mindfaka :D

A tak już bardziej serio, to spoko recka. Trochę dziwi zjazd z jakością wykonania, ale może faktycznie problemem była waga. Ciekawe jakby wypadły w porównaniu z Aeonami od DanClarka, bo to chyba jeden z najpoważniejszych konkurentów w tej półce, jak chodzi o słuchawki zamknięte.

Edytowane przez Artorias
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy te Sundary CB mają dwustronne magnesy w przetwornikach? Jakoś nie do końca zrozumiałem z tekstu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, maciux napisał:

Są obustronne

No to już wiadomo dlaczego lepsze od zwykłych Sundar (choć podobno nowe Sundary tez już mają obustronne).

Co prawda zamknięcie muszli, to dodatkowy damping, przez co membrana ma trudniej się "bujać", ale dodatkowe magnesy to też większa siła elektromotoryczna, która ten damping "niweluje". Zanim zacząłem czytać byłem pewny, że bas będzie w zamkniętych lepszy technicznie, bo to właśnie daje większy damping. Fajnie, że udało się nie wyostrzyć wyższej średnicy, bo to też charakterystyczne dla zamknięcia. No ale tu jeszcze sporo do gadania mają pady, zapewne większa ich grubość (czyli mniejsza pojemność) nie jest tu przypadkowa. Jeśli masz możliwość podmiany padów i sprawdzenia jak grają CB na padach OB (i w drugą stronę również), to byłoby fajnie poczytać porównanie :) .

1 godzinę temu, maciux napisał:

Konstrukcja drivera jak z HE-R10P

Chętnie porównanie z nimi był poczytał (a jeszcze chętniej usłyszał :)  ). Ciekawe, czy "podrasowując" Sundary CB dałoby radę zbliżyć się do R10P - jeśli w ogóle warto się zbliżać, bo nie słuchałem i nie czytałem jak grają ;) . 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności