Skocz do zawartości

Co Wybrac --- Iriver Clix2 Czy Meizu M6?


Gość ~zdzisiek~

Rekomendowane odpowiedzi

Opiszę tylko różnice. Meizu M6:

+ obsługuje formaty bezstratne FLAC i wma lossless

+ zwarta obudowa z metalowym tyłem

+ 2x więcej suwaków w equalizerze

+/- touchpad (wymaga poćwiczenia)

+ niższa cena

- wiesza się czasami, ale można go łatwo zresetować

- na firmware 2.002.3 potrafił przyciąć utwór na początku

Clix2:

+/- d-click, fajne, ale obudowa przez to nieco goni

- cały z plastiku

+ jest sympatyczny

+ łatwo wskakuje do kieszeni

- bezbłędnie obsługuje tylko mp3 i wma, ogg nieco knoci, bezstratnych nie obsługuje

 

Poza tym Clix2 jako jeden z niewielu znanych mi playerów potrafi grać w pełni barwnie, bez przyszarzania dźwięków. Meizu M6 gra znów dynamiczniej, też bardzo dobrze, ciut zimniej od clixa, czysto odtwarza wszystkie obsługiwane formaty. Jak by mi ktoś potwierdził, że obsługa ogg w clixie2 została poprawiona, to już idę go kupić. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poza tym Clix2 jako jeden z niewielu znanych mi playerów potrafi grać w pełni barwnie, bez przyszarzania dźwięków.

a te inne to jakie np.?

byłem dziś w saturnie posłuchać muzyki i na Meizu M6(który u nich ma nazwę vita..coś tam :blink: ) i na Clix 2. Rzeczywiście, barwa (wraz z jakością) Clixa 2 bardzo pozytywnie mnie zaskoczyła. Grał pięknie, zastanawiam się tylko czy utwory, które na nim były zabieg producenta czy czysty przypadek - może obsługa sklepu wrzuca próbne piosenki. A zacząłem się nad tym zastanawiać, kiedy przeszedłem do Meizu i ku mojemu zdziwieniu tam coś brzeknął tu zaszumiał i teraz nie wiem czy to kwestia różnego na obu materiału muzycznego czy słuchawek czy czego :unsure:

 

W każdym razie była to moja pierwsza styczność z Clixem 2 i tak jak byłem niemalże ostatecznie zdecydowany na Meizu tak teraz mam wątpliwości :) Tylko ta cena...

PS. można zmieniać motyw graficzny/tapetę w tym modelu iRiver? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie tylko spytam czy zalezy ci na gwarancji? Bo jak nie to moze warto przez ebaya z chin brac meizu. Poprosiłbys chinczyka o napisanie 20$ wartosci i gift to za 8gb meizu zmiesciłbyś sie ponizej 450zl przy obecnym kursie dolara. Za taka róznice w cenie imo warto brac meizu.

Przed zakupem mojego nawet podobal mi sie clix ale teraz nie zaluje mojego wyboru (zostalo mi sporo kasy na sluchawki ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie tylko spytam czy zalezy ci na gwarancji? Bo jak nie to moze warto przez ebaya z chin brac meizu. Poprosiłbys chinczyka o napisanie 20$ wartosci i gift to za 8gb meizu zmiesciłbyś sie ponizej 450zl przy obecnym kursie dolara. Za taka róznice w cenie imo warto brac meizu.

Przed zakupem mojego nawet podobal mi sie clix ale teraz nie zaluje mojego wyboru (zostalo mi sporo kasy na sluchawki ;) )

już zmieniłem zdanie :D poczytałem troszkę o Cixie 2 na forum i zdecydowałem, że nie warto za taką kasę.

A taka procedura kupowania od chińczyka przez chińskie ebay to nie jest jakoś specjalnie skomplikowana? Jak płacicie? Czy można zaufać Chińczykowi? :D Mając konto na polskim ebay mam automatycznie na każdym innym? A gdy człowiek decyduje się na takie wyjście a Meizu pada to koniec kropka? do kosza? przesyłka do Chin to trochę zachodu B)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ktoś nie chce radia ani dyktafonu, to jeszcze Sony NW-A805, 806, albo 808 wchodzi w grę. Ma odtwarzanie mp3, wma, aac (coś jak ogg w kwestii jakość/bitrate), wav, ATRAC3Plus i ATRAC lossless. Do tego filmy w MPEG-4 SP. Wyższe modele Sony zawsze dobrze grały, nie wiadomo tylko, jaką ma moc wyjściową, ale to jest do poszukania na necie. 600zł za wersję 4GB na Allegro jest do przełknięcia IMO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

uwazam, że trzeba dobrego słuchu/bardzo dobrych słuchawek/dobrych warunków (lub wszystkiego naraz) by odróznić flac od mp3 320

 

hmm... Słyszę różnicę pomiędzy mp3 V0 (ten najlepszy ;]) a ogg q8 bez problemu.

 

porównywalem na K26P i H100.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiadomo tylko, jaką ma moc wyjściową, ale to jest do poszukania na necie

 

Na świecie 5mW - ale jak to zwykle w Walkmanach , w Europie jest chyba niestety

założona dodatkowa blokada głośności . :(

 

Pewną rekompensatą jest na pewno fakt , że NW-800 series mamy najlepsze "firmowe"

słuchawki dołączane do DAP-ów czy PMP , odmianę dokanałowych EX-90 oznaczoną jako EX-85

Więc dla kogoś kto zamierza uzywać tego playera z firmowymi słuchawkami - mimo ograniczenia

głośności - może być to nawet ciekawa propozycja . W innym przypadku raczej nie polecam

 

No właśnie - czy Sony dla przenośnych urządzeń audio jest dobrotliwą "matką rodzicielką "

, czy może jednak wredną i wyjatkowo złośliwa macochą ? Jak myslicie ? . :D

 

07-07-10_01.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności