Skocz do zawartości

Astell&Kern SP3000


Roo_Volt

Rekomendowane odpowiedzi

@Palpatine czy uruchomiles na 3000 , przglądarkę ? Mi na Ultra ruszył tylko Bandcamp , na VLink może być YouTube. Ale Opery mini i Brave nie widzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
6 minut temu, lobuz1 napisał(a):

Słuchałeś SP3k z Kinera Loki?

Nie.

1 godzinę temu, saudio napisał(a):

Tu są zupełnie inne lampy nosy a nie nutube, może być ciekawie.

Czy tym razem będzie pełen balans?

The SP3000T features Dual RAYTHEON JAN6418 MIL-SPEC Vintage Vacuum Tubes. Tube Amp Mode provides a uniquely warm and soothing tone, typically seen with vintage tube amplifiers.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Palpatine napisał(a):

Nie.

Czy tym razem będzie pełen balans?

The SP3000T features Dual RAYTHEON JAN6418 MIL-SPEC Vintage Vacuum Tubes. Tube Amp Mode provides a uniquely warm and soothing tone, typically seen with vintage tube amplifiers.
 

No raczej nie bo to pojedyncze lampy, a chyba są tylko dwie. Cayin n3pro chyba był na tych samych lampkach.

Jak słuchałem Loki z SP3000 to nie było super synergii, ale mi Loki nie podeszły.

Edytowane przez saudio
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
2 godziny temu, Asterix79 napisał(a):

Czy SP3000 uciągnie HiFiman he1000 Stealth?

SP3000 powinien sobie poradzić doskonale ze słuchawkami, które nie wymagają dużo prądu. Za takie można uznać HEK czy Utopie. Na pewno trzeba będzie skorzystać z wyjścia 4,4 mm.

Kann zaoferuje za to znacznie więcej mocy kosztem jakości i barwy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
17 minut temu, Palpatine napisał(a):

@lobuz1masz już dłuższy czas SP3000 i Hugo2. Jak one grają względem siebie? 

Sp3000 gra bardziej transparentnie- nie ma tej mgiełki, woali, z większą lekkością ,lepiej technicznie. Wchodzi się w muzykę jak w masło- to taki odpowiednik mojego Niimbusa. Nie jest to jednak brzmienie mechaniczne, nie gra jak maszyna- jest dźwięcznie i muzykalnie- nie jest to suche, sterylne granie.

Hugo odwdzięcza się takim cieplejszym, pełniejszym brzmieniem o fajnej barwie, klarownym, ale nie aż tak jak w SP3000. Technicznie przy bezpośrednim porównaniu jest nieco gorszy od SP3000 (nie ta precyzja, separacja, warstwowość- takie 3d, klarowność), ale daje w zamian klimatyczne granie.
Dobrze, że mam te dwa urządzenia bo Hugo bardzo lubię i jak go słucham to nie odczuwam, że coś tracę.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, Palpatine napisał(a):

@lobuz1mojw wrażenia są podobne. Dodałbym jeszcze, że SP3K na czarniejsze tło, oraz przy podobnej scenie na szerokość daje lepszą głębie. W H2 najbardziej ceniłem możliwość dopasowania grania do nastroju/słuchawek.

Dokładnie-  czarniejsze tło daje właśnie taki gładki, niepohamowany wgląd do nagrania, wzorową separację, wyraźne źródła pozorne jak gwiazdy na bezchmurnym niebie 😀. Podobnie mam z Niimbusem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności