Skocz do zawartości

T60 Recenzja


domzz

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 142
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Opublikowane grafiki

Ubolewam jednak nad jeszcze jednym brakiem, tym razem w wyposażeniu dodatkowym. Otóż jak zapewne niektórzy z Was pamiętają, istniała możliwość dokupienia niewielkiej stacji dokującej do modelu U10. Znacząco poprawiała ona użyteczność odtwarzacza. Być może iriver zrezygnował z tego dodatku ze względu na bardzo słabe wyniki sprzedaży poprzedniej stacji.

Ubolewam nad lenistwem autora w kwestii poszukiwania informacji i podziwiam zdecydowanie w pisaniu bzdur...

http://forum.mp3store.pl/index.php?showtopic=19084

Model słuchawek z zestawu jest identyczny jak w Clix2. Różni się jedynie kolorem.

Do clixa2 4GB też dają czarne, a nie białe. Niby ma to współgrać z tyłem obudowy. <_<

T60 swoimi kształtami nieco przypomina stary model T30, choć tak naprawdę jest on bezpośrednim następcą T50.

Ciekawa teoria. :huh: Jak dla mnie T50 jest następcą T10, a T60 następcą T30, tak patrząc na zasilanie, poza tym T50 i T60 niedawno weszły do sprzedaży, więc nie wiem jak można zastępować jeden produkt drugim, gdy są na rynku tak samo długo? :blink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Na porownanie T60 z ifp895, jest taki ze jak pozyczylem mojej dziewczynie najwierw ifp a potem chcialem dac T60, to niechciala mi oddac tmtego, pozniej kupilem drugiego ifp-ka :D Nowe niskobudzetowe irivery serii Tx i clix, to buble.Autor tej recenzji chyba niewiele sie zna na muzyce, otorz bas w iriverach Tx, niewiele ma wspolnego z miekkoscią, jest ostry , a po dluzszej chwili boli glowa. Dolaczane sluchawki maja wiekszy bas niz mx400, ale mniej wysokich. Cos posrodku Cresyn i Senneiser w iriverach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ElektroT - dzwięku nie da się ani wymierzyć ani obiektywnie ocenić.

 

Ktoś bedzie wolał dzwięk delikatanie rozmyty i oddalony ,grający drugim planem

ktoś inny precyzyjny , klarowny z dużą dynamiką - grający "na twarz " bliskim planem

Jedni możliwie jak największą separację kanałów i full stereo , drudzy spore przesłuchyy

międzykanałowe itd.

 

Dlatego jedni wolą dzwięk iFP , a drudzy "wolfsonowski " sound T-series lub Clixa II

Są to po prostu dwie szkoły brzmieniowe - tak naprawdę ani lepsze , ani gorsze od siebie - po prostu inne.

 

Dlatego byłoby najlepiej gdybyś przed zakupem przetestował player sam. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio drażni mnie mała precyzyjność joysticka w T60: na ruch w prawo w 30% przypadków reaguje 'środkowym kliknięciem'. :rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@dot po pierwsze to nie pisz 2 postów kolo siebie tylko edytuj 1. Po drugie to nie każdy chce meizu mi np nie jest potrzebny duży wyświetlacz bo słucham tylko muzyki a on właśnie zjada dużo energii. Ja wole odtwarzacze na baterie AA lub AAA a nie akumulatorki jak u Meizu.

 

Sry za offtopic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwa irivery T60 i ifp895, i powiem wam ze jak pokreci sie suwakami w SRS WOW, to T60 zaczyna TRZESZCZEC, na wysokich. Pasek stanu baterii ma tylko 3 kreski, jak jest jedna, nieda rady nic nagrac z radia, odwarzacz pisze ze jest slaba bateria :D Zreszta sam zapis na karte pamieci zuzywa chyba z pol baterii na 20 minut nagrywania. Po podlaczeniu odtwarzacza do kompa podczas wymiany danych korzysta z baterii, reultatem tego jest calkowite zuzycie baterii. Trzeba bardzo uwarzac jesli sie upgraduje firmware, jak padnie n\bateria odtwarzacz mozan sobie powiesic na choince ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dot mocno przesadzasz. iFP nie ma SRS więc nie może na nim trzeszczeć. T60 jest na AAA, iFP na AA (ponad 2 razy większa pojemność), oba ciągną energię z baterii podczas podłączania do kompa, poza tym kto Ci każe nagrywać przez 20 minut? T60 korzysta z USB 2.0, iFP z 1.1. Z upgrade firmwareu trzeba zawsze uważać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T60 korzysta z USB 2.0, iFP z 1.1. Z upgrade firmwareu trzeba zawsze uważać.

 

Ad. 1

  • 1.1 USB
    • IFP-780/880

    [*]2.0 USB

    • IFP-790/890
    • IFP-795/895
    • IFP-799/899

Ad. 2

Tak trzeba uważać. Ale z praktycznego punktu widzenia to wygląda tak, że musiałbyś mieć nieźle rozładowaną baterię, żeby ci nawet przy upgradzie padło.

Ja od zakupu (ok 2 tygodnie) jeszcze nie zmieniłem akumulatorka, ba ma chyba z 2 kreski jeszcze, zgrywałem muzę kilka razy, nawet testowałem kilka softów no a muzyki nie słuchałem dziennie zbyt długo, ale jednak :P

 

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no placebo to stosduje na przyklad MEIZU :)

Na stronie producenta pisze :

S/N Ratio >85dB, Distortion Rate <0.3%

a na Polskich:

S/N Ratio >90dB, Distortion Rate <0.05%

Hm.... wiec ile to jest :D Rozumiem ze po przyjezdzie do kraju sprzet, ma lepsze parametry hehee....

MEIZU nagrywa tylko do 128Kbps ? Moj stary ifp nagrywa do 320 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.




×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności