Skocz do zawartości
  • 0

Słuchawki uniwersalne [300zł]


Igorrodz

Pytanie

Hej, 
Poszukuję słuchawek 🎧  nausznych, zamkniętych (lub w ostateczności półotwartych) [s]w cenie do ok. 1️⃣5️⃣0️⃣ zł.[/s] 


Aktualnie posiadam Superlux HD 681 EVO jednak są z nimi problemy z uwagi na problemy z wtykiem i kablem (trzeszczenie, lewa słuchawka nie chce działać). Czytałem, że z tymi słuchawkami tak jest... nie umiem sam naprawić, nie jestem elektronikiem, a jak pytałem w serwisie to nie będzie to opłacalne.
Czego oczekuję? Dźwięku przestrzennego, uniwersalności, basu ale i tonów niskich też. Do grania i muzyki (rock, blues, alternatywna, filmowa i z gier).


Ktoś coś


Z góry dzięki za pomoc ☺️

 

Edit- karta dźwiękowa to Realtek ALC 1220 jakby kto pytał 😏

 

Edit2 - zmiana kryterium, w cenie około 3️⃣0️⃣0️⃣ zł.

Edytowane przez Igorrodz
około 300zł
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Zobacz sobie na ISK HF-2010. Podobno mają fajny dźwięk w tej cenie. Możesz poczytać recenzje na audiofanatyku. Są 2 wersje tych słuchawek zamknięta i półotwarta. Jeśli chcesz większej przestrzeni to mierz w pół-otwarte. Jako muzyczne polecam swoje somic v2, ale to już koszt 200+. Najlepiej przesłuchać, bo nikt nie zdecyduje lepiej niż twoje ucho.

 

 

Edytowane przez onasa_
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Będzie lepiej niż na HD 681 EVO? Wygląda, że te dwa mają "gorszy" bas ale... czy scena jest lepsza? Chodzi mi o to, że grając w jakąś grę będę słyszał więcej z przestrzeni i potrafił określić z której strony dany dźwięk jest? Pytanie też, czy np odgłosy przyrody nie będą "szumiące" i nie przytłumione przez bas? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@onasa_
Ok, dzięki, nie chciałbym jednak ryzykować bo potem dokupowanie wzmacniacza słuchawkowego średnio się kalkuluje i lepiej już od razu nabyć lepsze słuchawki, nieprawdaż? Tak więc gdybym podwoił budżet to co byś wtedy lepszego zaproponował? 

 

EDIT: A co powiecie o Samson SR850?
EDIT2: No dobra, te są otwarte w sensie każdy będzie słyszał co mam w słuchawkach i ja będę słyszał dźwięki z zewnątrz...

Edytowane przez Igorrodz
Samson SR850
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

https://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-nauszne-muzyczne-i-dla-graczy/

 

Polecam lekture polecanych od audiofanatyka. Testował trochę słuchawek z tego niższego budżetu, więc można się w jakimś stopni zasugerować, bo opisy ma fajne.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, onasa_ napisał:

Polecam lekture polecanych od audiofanatyka.


Czytałem wcześniej ale dzięki za podpowiedź. Po przerzuceniu wielu wątków tu i gdzieś indziej chyba wybiorę DNA ST PRO. Myślałem jeszcze nad sporo tańszymi HD669 oraz SR850 ale te są wszechobecnie polecane (klon jakichś tam droższych a ponoć bardzo dobrych i popularnych ISK...)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ale chodzi Koledze @Igorrodz chyba o słuchawki wokółuszne, nie nauszne - bo nauszne to np. Koss Porta Pro lub Koss KPH30i - jedyne jakie mi przychodzą na myśl godne polecenia do 150 zł. Te słuchawki: Superlux, DNA i ISK, to klony AKG (lub Beyerdynamic - zależnie od modelu), a nie ISK. Zresztą same ISK HD9999 to klon moich AKG K271 MkII. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
28 minut temu, Bednaar napisał:

Te słuchawki: Superlux, DNA i ISK, to klony AKG (lub Beyerdynamic - zależnie od modelu), a nie ISK. Zresztą same ISK HD9999 to klon moich AKG K271 MkII. 

Nie klony tylko ordynarna podróby, dźwiękowo nie mające nic wspólnego z oryginałami.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Rafacio napisał:

Nie klony tylko ordynarna podróby, dźwiękowo nie mające nic wspólnego z oryginałami.

To coś nowego bo te DNA/ISK ludzie polecają jako bdb i jako tańsze zamienniki więc po co przepłacać? Warto mi wiedzieć, coś nowego że nie mają jednak startu, nie miałem możliwości porównać bezpośrednio... Porównałem sobie natomiast teoretycznie ISK i AKG w pewnym sklepie na "x" i patrzę, że impedancja inna a ponoć im wyższa tym lepszy dźwięk? Aha! Cena też inna.

Tak więc jest tak duża różnica, że warto dołożyć aż tyle pieniążków? 

 

Edytowane przez Igorrodz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 minut temu, Igorrodz napisał:

impedancja inna a ponoć im wyższa tym lepszy dźwięk?

Nie jest to prosta zależność.  AKG K812 mają impedancję 36 Ohm. Poczytaj sobie o tym modelu.

Rafacio ma rację,  porównałem ISK HD9999 z moimi K271,  to nie jest ten sam dźwięk.  W życiu nie kupiłbym ISK, zwłaszcza że cenowo to tylko kilkadziesiąt złotych różnicy. Tylko wygląd ten sam. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 godzin temu, Igorrodz napisał:

Jak wypadają AKG k240 Studio/MkII (czy to ten sam model pod inną nazwą?) na tle AKG k271 MkII

K240 Studio: złote napisy, bez akcesoriów, K240 MKII: ciemnoniebieskie napisy, akcesoria obecne (dodatkowe pady welurowe i kabel spiralny 5-metrowy). Brzmieniowo niewiele się róznią od K271, róznice wynikają przedw wszystkim z budowy półotwartej vs. zamknietej: K240 mają szerszą scenę, ale mniej rozbudowaną wgłąb, dźwięki są nieco bardziej eteryczne, dyfuzyjne, lekko rozmazane w przestrzeni. K271: węższa scena, ale bardziej wgłąb, dźwięki są bardziej zdefiniowane, bardziej namacalne. Tu jest recenzja K271 z wyszczególnionymi różnicami względem K240: https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-akg-k271-mkii/

Edytowane przez Bednaar
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

K240 Studio i MK2 to jest to samo. Ale lepiej kupić MK2 i spróbować padów welurowych na których moim zdaniem te słuchawki grają lepiej. Co różnic między wersją otwartą, a zamkniętą. No są większe (znów moim zdaniem) niż kolega wyżej opisuje. Zamknięte w porównaniu do K240 nie mają basu. I nie mają sceny. W sumie z tej różnicy wynikają pozostałe. Wolałem te zamknięte.

Jak pozbędę się k701 to może sobie kupię po raz czwarty K240. Ale tylko gdy pozbędę się tych 701, bo nie chcę mnożyć bytów.

 

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
1 godzinę temu, Rafacio napisał:

Zamknięte w porównaniu do K240 nie mają basu. I nie mają sceny. W sumie z tej różnicy wynikają pozostałe. Wolałem te zamknięte.

Hmmm... ja tam słyszę bas w K271. Nawet w porównaniu do K240. Scena - jak pisałem - po prostu inna (wynikająca z zamkniętości obudowy)... ale mimo wszystko jednak wolałeś te zamknięte... czyli K271?

Inna sprawa, że moim zdaniem zamkniętym K271 lepiej służą pady skórkowe, niż welury. Z welurami w K271 faktycznie nie ma basu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie, no bas jest, ale zdecydowanie mniej go. Miałem dłuuugi czas K272 HD, ale na padach od K240. Welurowe niezbyt wygodne, bo małe i na nich już nawet dla mnie basu było za mało. K271 miałem niecałe 2 tygodnie, ale oddałem, bo dla mnie to było to samo co posiadane już 272.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Turtle Beach Reacon 500 nawet nie słyszałem alarmu jak w chałupie  coś się paliło albo wycofana marka plantronics RIG 400.

Philips Fidelio.

Duży wybór czy stawiasz tylko na jakość i komfort czy tylko dźwięk? 

Bo jak w sklepie napisali w promocji że lekkie słuchawki pół kilo to mnie trochę zaskoczyło jakieś ryzeny.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
11 godzin temu, Igorrodz napisał:

Ponoć aby dobrze grały należy kupić inny kabel, co możesz zaproponować w zamian za fabryczny?

Ja kupiłem na ali jakiś chiński 1.2m i polutowałem jacki i muzyka jest wciąż taka sama. 

Jednak używam Fidelio X3.

Pady z czasem stają się miękkie i gąbka są jak welurowe. 

X2hr też mam 

 

IMG_20220903_115251.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności