Skocz do zawartości

Co najlepiej dobrać do HIFIMAN edition XS


Rekomendowane odpowiedzi

@maciejd Podaj budżet.

Tu masz bardzo dobrą propozycję połowę tańszą od podanej w poprzednim poście, słuchałem z HifiMan HE400se i było super: JDS Labs ELEMENT II.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie z nich korzystam. 

Jako AMP polecam monolith 887(spory zapas mocy,neutralne brzmienie) próbowałem jeszcze z integrą fiio k9 pro(niezwykle muzykalne połączenie jak na sabre) , xduoo xa-10(dawał radę trochę obcięte skraje) . Przez chwilę jako AMP sp 200 oraz topping a90(wypadały podobnie do monoprice ale to on przekonał mnie jakoś najbardziej) . Jako przetwornik dac wcześniej użytkowałem topping d90 na akm 4499, polecam takie połączenie. 

Na chwilę obecną jako dac cayin idac-6 mk2, szczególnie przyjemna korelacja w trybie lampowym. 

Ogólnie polecam do nich coś wydajnego prądowego, raczej grającego miękko bądź neutralnie. Bardzo fajnie skalują się otrzymując więcej prądu oraz lepsze jakościowo źródło. Odwzajemniają wtedy genialną holografią jak na swoją cenę. Oczywiście pokazują też wtedy naturalne oddanie barwy instrumentów,nisko schodzące niskie tony, namacalność dźwięku,otwartość, odpowiedniej klasy niuanse, wybrzmienia itd.. 

Z czymś grającym ostro, sterylnie może być zbyt "technicznie" 

Również zdecydowanie warto w przypadku tych słuchawek, zmienić kabel na lepszy jakościowo i korzystać z połączeń zbalansowanych(sporo lepsza separacja, kontrola niskich tonów, przestrzeń). 

 

IMG_20220711_175704.jpg

Edytowane przez Tecnoselfrx
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hifimany świetnie brzmią z Zen Dac+Can, ja posiadam HE-400SE, ale testowałem na ZenStacku także Sundary i Edition XS. Brzmienie staje się bardziej miękkie, okrągłe, analogowe i lepiej dociążone, nie ma tej ostrości, którą występuje np. na Toppingu DX3 Pro w połączeniu z tak jasnymi słuchawkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności