Skocz do zawartości
  • 0

Jakie słuchawki polecacie do 2 tysięcy złotych? HiFiMAN/SENNHEISER/BEYERDYNAMIC


Antos17

Ankieta do pytania  

18 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Jakie słuchawki do 2 tysiecy złotych polecacie?

    • SENNHEISER HD600
      1
    • SENNHEISER HD650
      5
    • BEYERDYNAMIC DT 1770 PRO
      0
    • BEYERDYNAMIC DT 1990 PRO
      7
    • HIFIMAN SUNDARA
      5


Pytanie

Budżet: 2000,00 zł

(źródło zostanie zakupione później, za miesiąc lub dwa, do 1000 zł)

 

Słuchana muzyka: pliki flac/ mp3 320 kb/s

w zasadzie wszystko, od popu oraz elektroniki przez rock/metal aż po muzykę klasyczną i filmową.

Faworyt - EDM

 

Obecne słuchawki: AudioTechnica MSR7 

Obecne źródło: DragonFly Black

 

To co w mi się w nich podoba:  możliwość rozróżnienia poszczególnych instrumentów, granie w miare równo (neutralność), w moim odczuciu wyraźny dźwięk.  

To co mi się w nich NIE podoba:  bas u samego dołu (jego brak), kująca góra przy wyższych głośnościach (sytuację ratuje podbicie basu w eq oraz sam DragonFly Black)

 

Czego oczekuję od nowych słuchawek?

Sposób grania podobny NIE IDENTYCZNY do MSR7, jednak o kilka klas/poziomów wyżej. Poczucie otwartości, przepływu powietrza (konstrukcja otwarta). Bas nie przymulający całego utworu dudnieniem, nadający mu jednak rytmu, dający się wyczuć - wyraźny i zaznaczony (zwłaszcza mid bas). W miarę możliwości słuchawek w tej klasie cenowej - poczucie bycia na koncercie/ słuchania muzyki z głośników. Stosunkowo łatwe do napędzenia. 

 

Zaproponowałem kilka modeli, które po przeczytaniu paru recenzji wydały mi sie być najciekawsze. Jestem otwarty na wasze propozycje, zwłaszcza jeżeli znacie lepsze sprzęty do dwóch tysięcy złotych. Jestem przygotowany na to, że nowe słuchawki mogą mi się na początku nie spodobać, tak jak to było w przypadku MSR7, które dopiero z czasem stały się dla mnie przyjemne w odsłuchu. 

 

Zapraszam do udziału w ankiecie 😄

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
5 minut temu, Elhaz_77 napisał:

Warto. Ja mam FAW Copper Series HPC Mk2 i jestem bardzo zadowolony.

 

Dzięki, w takim razie zastanowię się między Copper a Noir - ten drugi wygląda na średnio wygodny przez swój rozmiar.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

https://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-nauszne-muzyczne-i-dla-graczy/ Tutaj audiofanatyk ciekawie opisuje Twoje modele.

Dorzucę zestawienie w rankingu w moim kraju:

SENNHEISER HD600 - 48

SENNHEISER HD650 - 87

BEYERDYNAMIC DT 1770 PRO - 117

BEYERDYNAMIC DT 1990 PRO - 73

HIFIMAN SUNDARA - 116

Jest to zestawienie w rankingu sprzedażowe.

Ogólnie czytam też recenzję z innych stron i bardziej szukam stron które mają negatywne komentarze a nie same pozytywne.

 

 

 

Jeżeli słuchasz EDM to w tym linku https://www.prisjakt.no/product.php?p=3886557#reviews 

recenzja na dole tego Pana.

 

recenzja.png

Przetłumacz sobie i może bardziej się Tobie rozjaśni ale na plus oczywiście.

Edytowane przez marco-polo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
4 godziny temu, marco-polo napisał:

https://www.audiofanatyk.pl/polecane-sluchawki-nauszne-muzyczne-i-dla-graczy/ Tutaj audiofanatyk ciekawie opisuje Twoje modele.

Dorzucę zestawienie w rankingu w moim kraju:

Z góry dzięki za zaangażowanie 😄

Które ze słuchawek (te z listy + M1070 + TH610 (używane)) były by najbliższe graniu kolumnowemu? 
Odkopałem gdzieś w piwnicy starą wieżę sony rx-80, gdzie w moim zdaniem ona ma naprawdę dobry bas i górę jak na tyle lat. Świetnie oddziela off bass i łączy kopa z samym basem. Gdyby udało się znaleźć podobne słuchawki do tego stylu grania to byłoby wybornie, bo niestety nie wiem jak długo ta wieża jeszcze podziała.

Czy konsturkcje planarne są w stanie lepiej oddać ten styl grania niż słuchawki dynamiczne? Z tego co wyczytałem w słuchawkach planarnych bas nie schodzi aż tak nisko. 

Skoro biorę pod uwagę używane TH610, to myślałem też od razu o wzięciu LCD 2C, jednak używki chodzą po 2,5k a sam styl grania jest ponoć tylko pod spokojną muzykę. LCD 2C miałem akurat okazję chwilę słuchać, jednak to nie wystarczyło aby mnie do siebie przekonały (tzwn pierwsze wrażenie).

 

Edytowane przez Antos17
dokończenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja ogólnie używam dynamicznych przeważnie. Planarnych jak mnie najdzie nastalgia lub taka separacja od codzienności coś jak dobre wino,wódka czy szampan? Planarne do domu jak najbardziej. Zostawiam Tobie decyzję bo lepiej znasz siebie i jaką muzykę preferujesz i jaki lubisz styl.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
3 godziny temu, Antos17 napisał:

Czy konsturkcje planarne są w stanie lepiej oddać ten styl grania niż słuchawki dynamiczne?

Fostex TH610 to co prawda przetwornik Tesli, ale moim zdaniem zdecydowanie lepiej udaje kolumnowy styl grania, niż planarne Hifimany He400se. To tylko porównanie tych dwóch modeli, nie wiem, jak jest w innych przypadkach. Chyba trudno jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, wszystko zależy od konkretnych modeli. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności