Skocz do zawartości

Recenzja Creative Zen Stone


bart132

Rekomendowane odpowiedzi

Odtwarzacz jest ciemniejszy od szufli?

Pozatym, kto testuje sprzęt na tylko jednych nausznych słuchawkach, typu k26p które jak wiadomo dobrymi słuchawkami nie są..

 

6mw na kanał jest niedopuszczalne, przy 30tu w szufelce..

Pozatym szufla jest ładniejsza, a można ją jeszcze upiększyć poprzez skórki.. no i to Apple a nie Kreatifff ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szufla ma 30mW/kanał?

Z tego co idzie wyczytac w Internecie to tak.

 

Pozatym szufla jest ładniejsza, a można ją jeszcze upiększyć poprzez skórki.. no i to Apple a nie Kreatifff

Gusta są różne, i z tego co mi wiadomo o nich się nie dyskutuje. Szczerze mowiac w moim mniemaniu oba są bardzo ładne.

 

 

Mógłbym prosić o przeniesienie tematu tam gdzie zwykle (-; ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odtwarzacz jest ciemniejszy od szufli?

Pozatym, kto testuje sprzęt na tylko jednych nausznych słuchawkach, typu k26p które jak wiadomo dobrymi słuchawkami nie są..

 

6mw na kanał jest niedopuszczalne, przy 30tu w szufelce..

Pozatym szufla jest ładniejsza, a można ją jeszcze upiększyć poprzez skórki.. no i to Apple a nie Kreatifff ;)

 

6mw na kanał w dobrym odtwarzaczu nie jest takie złe -> mam tyle w swoim panasonicu i w duecie z dość wymagającymi HD212pro daje sobie całkiem przyzwoicie radę. Za to Odtwarzacze creative, które mają rzekomo tyle samo grają znacznie ciszej... I tutaj doszukiwałbym się problemu.

 

Problem jest jednak taki, że szufli 1g nie można kupić, a słuchając 2g można się poczuć jak nad morzem :lol:

 

Sama recenzja średnia... Szczególnie opis jakości dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6mw na kanał w dobrym odtwarzaczu nie jest takie złe ....

 

Zwłaszcza jeżeli jest to moc wyjściowa odniesiona do impedencji 32 ohm

> a mam podejrzenie ze tak jest w przypadku Stone , bo i fabryczne

dołączne słuchawki w tym modelu są właśnie 32 ohmowe .

 

To może być identyczna sytuacja jak z Zenem V Plus - on dla 16 ohm

ma taką samą moc wyjściową jak większość Iriverów czyli 14 mW

, ale dla słuchawek 32 ohmowych ta wartość "spada" do 5- 7mW na kanał ,

 

A że i w tym wypadku dołączone słuchawki sa właśnie 32ohmowe , ta własnie

wartość (5- 7 mW) widnieje dumnie w oficjalnej specyfikacji technicznej playera .

 

O Creative krąży taka opinia że jest to firma która bardzo korzystnie potrafi

sprzedawać wizerunek swoich produktów > jak widać nie zawsze jest to prawdą . :)

 

PS

Problem jest jednak taki, że szufli 1g nie można kupić, a słuchając 2g można się poczuć jak nad morzem

 

Warto zauważyć ze ten Stone jest jezeli chodzi o hardware w 100% identyczny z iPodem Shuffle 1 generacji

Róznią się tylko pojemnością dołączonej baterii , obudową i oczywiście ( przynajmniej cżęsciowo ) software

 

>> http://forum.mp3store.pl/index.php?showtop...40&start=40

 

Przypuszczam nawet , ze ktoś kiedyś wgra firmware z jednego playera na drugi

i poza małymi niedogodnościami związanych z trochę innym przypisaniem klawiszy

funcyjnych będzie on normalnie działał :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gusta są różne, i z tego co mi wiadomo o nich się nie dyskutuje. Szczerze mowiac w moim mniemaniu oba są bardzo ładne.

A dlaczego się nie dyskutuje? Wkońcu wyrażam swoje zdanie na dany temat, a chyba na forum chodzi o dyskusje? ;)

 

6mw na kanał w dobrym odtwarzaczu nie jest takie złe -> mam tyle w swoim panasonicu i w duecie z dość wymagającymi HD212pro daje sobie całkiem przyzwoicie radę.

Faktycznie, u siebie w discmanie mam 1,5mW na kanał, a wcale nie jest cicho :D

 

Problem jest jednak taki, że szufli 1g nie można kupić (..)

Dlaczego nie można? Można, ale drożej..

Chociaż powiem szczerze, że wolałbym używaną shuffle (+skórka) niżeli stona :)

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dlaczego się nie dyskutuje? Wkońcu wyrażam swoje zdanie na dany temat, a chyba na forum chodzi o dyskusje?

Chodziło raczej o to, że nie ma sensu dyskutować na takie tematy gdyż jednemu podoba się Shuffle, drugiemu Stone i to nie jest kwestia namowy,a gustu/preferencji danej osoby. Jednak z tego co widze moj komentarz w twoja strone byl zbedny. Przepraszam zatem (-;

 

Jakies inne propozycje poza Shure?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może CrossRoads MylarOne X3? nie jest to może szczyt brzmienia, ale jak za tak "przystępną" cenę nie są złe... a wręcz są całkiem niezłe ;]

 

poza tym tradycyjne Sennheiser CX300 czy w tym momencie nieco zapomniane SONY MDR-EX71 (szkoda że nikt nie ma jednocześnie CX300 i EX71, żeby porównać i ocenić)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze iPod Shuffle, zapewne powiecie, ale iPod, kosztuje prawie dwa razy więcej, i nie jest tak ładnie i elegancko wykonany jak Zen Stone.

Każdy może wyrazić swoje zdanie i swój gust i nie powinien być za to krytykowany, wogóle to nie temat w który mamy się teraz wgłębiać ;)

 

Co do samej recenzji, ogólne przedstawienie odtwarzacza (wstęp) względnie udane, zdjęcia również.

Jak już wspomniane było, zarzucić można opisanie dźwiękowości Stone (w sumie nie dziwię się, skoro sprzęt testuje się tylko na jednych kiepskich słuchawkach).

Proponuję to poprawić, bo narazie jest słabo..

Co do zdjęć, brakuje mi jeszcze zdjęcia całego zestawu z akcesoriami które otrzymujemy w pudełku.

 

Dźwiękowo bije nawet Sandiska Sanse.

Czy było testowane to na EQ flat w Sansie? I na jakich słuchawkach?

 

Pomimo paru minusów, polecił bym go każdemu, kto wybiera tani player do sportu oraz szuka bardzo taniego odtwarzacza do codziennego użytku.

Do pierwszego zgodzę się, do drugiego wniosku niestety nie.

Mniemam, że masz doświadczenie w sprzęcie przenośnym, tak więc powinieneś wiedzieć z doświadczenia, że odtwarzacz bez wyświetlacza jako główny nie jest najlepszym rozwiązeniem. Jednak szybko odczujemy brak wyśw.

Owszem, jako alternatywa sprawdza się wyśmienicie.. Np. do wspomnianego wcześniej sportu ;)

 

Wydaje mi się, że recenzja jest mało obiektywna i jest z góry założona, że Creative to dobry odtwarzacz (jak jest, wiemy sami.. zaznaczam, że chodzi mi o tanie flashówki Cre.)

Być może to błędne stwierdzenie, bynajmniej nie traktuj tego jako atak, lecz moją czysto subiektywną opinię :)\

 

Pozdrawiam gorąco,

maba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stone vs Shuffle

 

Spytacie: "A co z przełączaniem albumów?". Też nas to zainteresowało. Okazuje się, że projektanci Shuffle i Stone'a nie zapomnieli o tej opcji. W przypadku "jabłuszka" wystarczy szybkie kilkukrotne wciśnięcie centralnego przycisku.

Dlaczego to nie działa w 1st gen? :(

 

Pozatym kto testuje dźwięk na stockowych pchełkach.. Do tego jeszcze nic nie napisali o szumie w Shuffle.

A i szufelka ładniejsza :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na poczatku serdecznie witam, to moj pierwszy post na Waszym forum. Trafilem tu szukajac malego odtwarzacza mp3 dla zony.

Dzisiaj zakupilem Stone'a i chcialem podzielic sie z Wami wrazeniami.

 

Co do jakosci dzwieku faktycznie jest dobra. W porownaniu z duzym odtwarzaczem (slucham muzyki na Zen Sleek i sluchawkach Koss KTX-8) jest naprawde OK. Wprawdzie najlepiej brzmi na KTX-8, tyle ze wtedy glosnosc przy maks. nastawieniu nie powala. Jednak dla mnie wystarcza.

Sluchawki w zestawie sa jak dla mnie nie do przyjecia. Wygladaja jak EP480, ale bez przezroczystego plastiku przy pchelkach - sa cale biale. Strasznie przytlumione brzmienie. Plaskie i bez wyrazu. Na dousznych Philipsach (nie pamietam modelu) jest duzo lepiej, chociaz to model za 40-50 zet.

 

Transfer wolny, tak jak ktos pisal. Zdecydowanie wolniejszy niz na Sleeka.

 

Moim zdaniem odtwarzacz jest fajny - za te cene wrecz super. Mysle, ze przez kilka dni zona podzwiga w torebce Sleeka :) a Stone bedzie w mojej kieszeni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

dvd twoja wypowiedz tez jest na poziomie gowna ... wyskakujesz jak filip z konopi indyjskiej hodowanej w holandji , z obelgami i gnojeniem ... do tego w topicu w ktorym nikt sie niewypowiadal przez 3 miechy ... zal

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności