Skocz do zawartości

Jaki przenośny DAC/AMP "Dongl" USB C do telefonu.


Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, mantr napisał:

On pyka przy pierwszej zmianie głośności, a potem co 10 stopni: vol 10,20,30...do 100. No i nie jest to jakieś nieprzyjemnie głośne pyknięcie.

 

Tak, dokładnie tak jest. IMHO nie jest to upierdliwe.

 

4 minuty temu, Palpatine napisał:

Brzmi jak dopracowany sprzęt 😉

 

Jest dopracowanym produktem, jak na miniaturowy sprzęt z R2R. Taka charakterystyka tego rozwiązania.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

jeżeli chodzi o dongle to myślę że może warto poczekać z zakupem kilka dni do Wrocławskiej MiTy. Będę miał coś świeżego i może okazać się dobre.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Methuselah napisał:

 

Jest dopracowanym produktem, jak na miniaturowy sprzęt z R2R. Taka charakterystyka tego rozwiązania.

Prawie jak strzelające Bursony, tez były dopracowane i tak miało przecież być, aż wprowadzono zmiany i podobno dzisiejsze egz są już pozbawione tych wad.

Inna sprawa ze jak ktoś zrobi dongla R2R który nie będzie strzelać i nagle okaże się ze można, to jak będziemy tłumaczyć producenta? Bo charakterystyką już się nie da. 
A na poważnie…jeśli ktoś zapłaci za sprzęt nawet minimalna kwotę, który strzela, szumi, brumi to robi się zwrot. Nie można tłumaczyć producenta z jego nieudolności dodając jednym tchem „Panie ale jak to gra”.

Edytowane przez Palpatine
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby to chociaż "ale to grało". Mnie RU6 kompletnie rozczarował. W ogóle nie odebrałem go też jako gładkiego i analogowego. No ale wygrzewałem go tylko 50h na bank po kolejnych 50 zachodzi magiczna zmiana i sprzęt gra diametralnie inaczej (chętnie dam sie przekonać jak u kogo kiedyś uda się posłuchac wygrzanego, ale coś wątpię. Innych warunków wymienionych przez Artoriasa też nie spełniłem, ale wychodze z szalonego założenia że to sprzęt jest dla mnie nie ja dla sprzętu, a inne dongle jakos sobie radzą ze słabszym materiałem i grają równie dobrze z lepszym. Do tego mój egzemplarz stukał pukał, charczał i szeleścił nie tylko w trakcie zmieniania głośności.

 

Swoją drogą wygrzewanie 100h+ to fajny myk sprzedażowy. Nie zwracaj człowieku, to zazczyna grać dopiero po dwóch tygodniach :)

 

A Link2 BAL to fantastyczny sprzęt. Jakby mu nie ucieli bass boosta z młodszego brata to mógłby być moim jedynym żródłem, a tak Radsone zostanie ze względu na EQ. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, mantr napisał:

On pyka przy pierwszej zmianie głośności, a potem co 10 stopni: vol 10,20,30...do 100. No i nie jest to jakieś nieprzyjemnie głośne pyknięcie.

Czylli "będzie Pan zadowolony" ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Palpatine Tyle, że Cayin zaimplementowali 100 stopniową zmianę głośności w domenie analogowej, specjalnie zaprojektowali takie rozwiązanie pod tego DACa i nie wiem czy w donglu ktoś podjął się takiego wyzwania poza nimi. 

 

Cytat

R-2R DAC circuit is very demanding on incoming data integrity, digital volume of mobile phone will damage sound quality badly, so the more effective solution with R-2R design is to keep the incoming bit-stream at full volume and then implement a high quality analog volume control after the R-2R DAC circuit.

Cytat

Cayin tested numerous off-the-shelf volume options, unfortunately they cannot meet the high precision, low noise, and low power consumption requirements in dongle DAC application. For instance, we have used PGA2311A in several DAPs and R01 Audio Motherboards, we tried to repeat the trick but the RU6 developed unacceptable background noise. There are better volume chipset in the market, but they are either too big physically, or drain a lot of power, making it inappropriate for Dongle DAC application. Eventually Cayin bite the bullet and developed a high precision resistor array volume control circuit that provides 99 steps volume control through 9 segments of resistors and switching relays

To „pstryknięcie” jest delikatne i występuje tylko pomiędzy przechodzeniem z jednego segmentu rezystorów na kolejny, więc masz bufor 10 podbić, bez tego efektu, który powinien wystarczyć, jeśli wiesz ile Twoje słuchawki potrzebują. Ja zdecydowanie propsuje Cayina, że nie poszli po najmniejszej linii oporu i starali się zapewnić jak najlepszą jakość dźwięku, a to że takie rozwiązanie nie jest bez wad? Trudno. Większą wadą byłby zwiększony drenaż baterii albo dodatkowy szum. Warto też dodać, że cały dongiel jest na dwóch płytkach PCB, by oddzielić cześć cyfrową, od części analogowej, co też jest bardzo dobrym rozwiązaniem. Sam dongiel praktycznie się nie nagrzewa, ma wyświetlacz OLED, możliwość przełączania trybów, bez instalowania dodatkowych aplikacji czy firmware, więc tutaj argumentów na korzyść Cayina jest całkiem sporo.

 

@zdzichon No widzisz, ja mam też lampowego Cayina N3Pro i RU6 gra mi jednak bardziej gładko i analogowo. Jestem bardzo pozytywnie zaskoczony tym, bo spodziewałem się grania raczej agresywnego, przed czym zostałem też ostrzeżony, ale tak jak wspomniałem: Tryb NOS, Low Gain i najlepiej wyjście 3.5mm, o czym trafnie wspomniał @Methuselah

Ogólnie wygrzewanie R-2R, to przecież nie jest żaden nowy temat, a przypadłość tych DACów. Nie mówię też, że Cayin magicznie się zmieni, bo raczej poprawi się najwyżej klarowność/rozdzielczość. Spektakularnych zmian nie będzie.

W każdym razie mi siadło, ale ja też głównie testuje go z większymi słuchawkami i może w takim połączeniu gra to lepiej.

Edytowane przez Artorias
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Methuselah napisał:

Jest dopracowanym produktem, jak na miniaturowy sprzęt z R2R. Taka charakterystyka tego rozwiązania.

Inne R2R też mają pykando?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, wegiel21 napisał:

Inne R2R też mają pykando?

 

Ale tu nie idzie o DAC-a R2R, a przede wszystkim dyskretny system sprzętowej kontroli głośności w urządzeniu.

 

Ogólnie, to większość przenośnych DAC/AMP-ów w cenie powyżej 1000 zł (lub nawet i 600-800 zł), to świetne i bardzo udane urządzenia. Ciężko stwierdzić, że któryś bije inne na głowę, bo wybór zależy od posiadanych słuchawek i indywidualnych preferencji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@wegiel21 jak chcesz mieć "prawdziwego" DAC/AMP w architekturze zbalansowanej, to RU6 nie jest tym czego szukasz... On na wyjściu 4.4, ma dodatkowego op-ampa, który "odwraca" sygnał - tylko większa moc. Inną kwestią jest, czy rzeczywiście potrzebujesz tego 4.4, bo sonicznie urządzenie broni się, i to baaaardzo. Oczywiście kwestia synergii, ale nie mam oporów przepinając jack'a z RS6 🆗 Pomiary "nie grają", i polecam posłuchać. Urządzenie jest dopracowane, te pyknięcia są, ale IMO na pewno nie dyskwalifikują tego Cayina ! Tak to zostało zaimplementowane. Granie jest analogowe, szczególnie w trybie NOS, OS "zalatuje" kośćmi DS, no i też RU6 to nie podbity dół... No i najważniejsze - oficjalnie - Cayin nie wspiera Apple'a, ze względu na ograniczenia zasilania portu.

L&P W2-131 myślę, że to podobny poziom, a architektura już w pełni zbalansowana, to nie R2R, ale też jak na DS, "analogowo" :) IMO jeszcze bym rozważył PAW S2, ale ja lubię Lotoo i ich urządzenia grają moim dźwiękiem, a w przeciwieństwie do 2. wspomnianych urządzeń, Lotoo IMO najmniej obciąża baterię. 

Na koniec, zwróć uwagę, na rozmiar tych urządzeń, wszystkie z wymienionych to całkiem sporów rozmiarów klocki... Ja swoje "prawdziwe" EDC pędzę via Alo audio pilot 🆗 - rozmiar ma znaczenie !

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie co do rozmiaró to są jakieś opcje aby te cosie nie "dyndały" jak psu jajka tylko jakoś przymocować to do telefonu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba Paw2 najlepiej to ogarnął. W zestawie jest dłuższy kabel i pokrowiec z klipsem, także możesz sobie dongla gdzieś przyczepić i nadal masz w miarę wygodny dostęp do telefonu ze względu na dłuższy kabel. Bardzo fajne podejście bo patrząc jak ten xduoo obciąża ten cienki dołączony kabelek to jakoś nie weirzę w długowieczność tegoż.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, zdzichon napisał:

Chyba Paw2 najlepiej to ogarnął. W zestawie jest dłuższy kabel i pokrowiec z klipsem, także możesz sobie dongla gdzieś przyczepić i nadal masz w miarę wygodny dostęp do telefonu ze względu na dłuższy kabel. Bardzo fajne podejście bo patrząc jak ten xduoo obciąża ten cienki dołączony kabelek to jakoś nie weirzę w długowieczność tegoż.

Mi bardziej chodziło o jakiś rzep/taśmę do plecków tel.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, wegiel21 napisał:

Mi bardziej chodziło o jakiś rzep/taśmę do plecków tel.

Jeśli chcesz przymocować i nie mieć śladów to taka taśma  załatwi ci sprawę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

A co możecie polecić z takich urządzeń ale posiadających Bluetooth i baterię.  Chodzi mi o coś takiego jak AK xb10.

 

Najlepiej jak by miało balans 4.4mm ewentualnie 2.5.

Edytowane przez wegiel21
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Najner napisał:

Polecam radsone ES100 :)

 

 

18 godzin temu, wegiel21 napisał:

A co możecie polecić z takich urządzeń ale posiadających Bluetooth i baterię.  Chodzi mi o coś takiego jak AK xb10.

 

Najlepiej jak by miało balans 4.4mm ewentualnie 2.5.

Jeśli niskoohmowe słuchawki to może być, ale do bardziej wymagających Fiio BTR5. I dodatkowo (ma ekran) można wszystkie ustawienia z poziomu urządzenia zmieniać bez wyciągania DAPa lub smartfona. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Palpatine napisał:

Dla mnie był zbyt ciepły, pozbawiony detalu...ale ja miałem jakąś wersję mk2 czy coś w ten deseń.

Za to apka świetna.

To może faktycznie BTR, bardziej analityczny. Albo poczekaj chwilę, bo mam Shanlinga UP5 u siebie na chwilę, mogę jutro spróbować coś skrobnąć w porównaniu do ES100.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Najner napisał:

Posłuchałem - Shanling UP5 gra bardzo dobrze, ale to chyba nie kierunek dla Ciebie. Jest muzykalnie i raczej gładko, szkoła grania zbliżona do ES100.

IMO UP5 gra zdecydowanie detaliczniej/techniczniej od ES100... Radsone przy nim to "klucha". 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, trez0r napisał:

IMO UP5 gra zdecydowanie detaliczniej/techniczniej od ES100... Radsone przy nim to "klucha". 

Być może słuchawki, które wykorzystałem do testów nie przejmują aż tak charakteru źródła, jak Twoje. Dla mnie jest bardzo muzykalny i bardzo mi się podoba takie granie, podobnie jak ES100 :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności