Skocz do zawartości

Jak się mają topowe gramofony do topowych dacków?


NuYam

Rekomendowane odpowiedzi

On 7/19/2023 at 1:55 PM, Rafacio said:

Mój Kenwood jest ohydny i szary z wyglądu. Ale dałem za niego 200 zł z wkładką at95 i jeszcze do wyboru miałem 4 płyty z kolekcji sprzedającego. Uważam, że to dobra cena jak za używany sprzęt i to tak w sumie prymitywny jak gramofon.

Kable to zaleta. Nie muszę kupować innych, a producent zadbał by interkonekty były odpowiednie do sygnałów generowanych przez wkładki. 

Czy w tym twoim cudzie silnik jest jakoś od sprzęgnięty od obudowy? Poza tym w sumie nie wiem o co ci chodzi. Napisałem tylko, że nie kupiłbym gramofonu ze stałym headshellem oraz że nie podoba mi się pasek na wierzchu. Po co ta tyrada? I porównanie używanego gramofonu za 200 zł do takiego który ktoś wciska za 22 koła? top chyba nobilitacja dla Kenwooda. Pytanie o silnik aktualne.

        Myślę, że jakbyś zamontował gniazda rca i zasilające do obudowy mógłbyś wyciągnąc znacznie więcej z tego urządzenia. 

     Ten gramofon MoFi jest ciekawy i intrygujący, ale nie leży w kręgu moich zainteresowań. Umiem go docenić, ale ja wolę rozwiązania bardziej budżetowe i w najbliższym czasie nie zamierzam już inwestować w ten tor.

 

Edytowane przez NuYam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
2 godziny temu, waski napisał(a):

Jedno i drugie to trzeszczące truchło.

A ja przynajmniej co do gramofonu, to mam zupełnie inne zdanie.

Nie trzeszczy, gra porządnie, nie wygląda jak truchło.

W dniu 19.07.2023 o 14:55, Rafacio napisał(a):

Mój Kenwood jest ohydny i szary z wyglądu. Ale dałem za niego 200 zł z wkładką at95 i jeszcze do wyboru miałem 4 płyty z kolekcji sprzedającego. Uważam, że to dobra cena jak za używany sprzęt i to tak w sumie prymitywny jak gramofon.

To po co kupiłeś skoro taki ohydny.

Zakup tylko dla tego że ktoś zrobił promocję na starzyznę.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pablo650 napisał(a):

To po co kupiłeś skoro taki ohydny.

Zakup tylko dla tego że ktoś zrobił promocję na starzyznę.

Bo chciałem. A, że był całkowicie sprawny i miałem kilkadziesiąt płyt to kupiłem. Silnik na gumowym zawieszeniu całkowicie od sprzęgnięty od reszty, amortyzujące nóżki, stabilne obroty. Czego więcej oczekiwać od gramofonu?

2 godziny temu, pablo650 napisał(a):

Nie trzeszczy, gra porządnie, nie wygląda jak truchło.

To samo można powiedzieć o w dobrym stanie utrzymanym dyliżansie czy karecie. Ale obecnie jednak lepiej jechać samochodem.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, Rafacio said:

Bo chciałem. A, że był całkowicie sprawny i miałem kilkadziesiąt płyt to kupiłem. Silnik na gumowym zawieszeniu całkowicie od sprzęgnięty od reszty, amortyzujące nóżki, stabilne obroty. Czego więcej oczekiwać od gramofonu?

 

2 hours ago, Rafacio said:

To samo można powiedzieć o w dobrym stanie utrzymanym dyliżansie czy karecie. Ale obecnie jednak lepiej jechać samochodem.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rafacio napisał(a):

Bo chciałem. A, że był całkowicie sprawny i miałem kilkadziesiąt płyt to kupiłem. Silnik na gumowym zawieszeniu całkowicie od sprzęgnięty od reszty, amortyzujące nóżki, stabilne obroty. Czego więcej oczekiwać od gramofonu?

Skoro jest sprawny i  tak dobrze zbudowany, to wygląd można przełknąć.

No ja bym chciał od gramofonu, jak najlepszego dźwięku, to chyba najważniejszy cel, jakiego oczekuję.

Też mam gramofon i również ma silnik od sprzęgnięty, także zawieszenie plinty, a wkładka jest montowana bezpośrednio do ramienia, wymiana nie jest specjalnie skomplikowana jak się ma doświadczenie.

3 godziny temu, Rafacio napisał(a):

To samo można powiedzieć o w dobrym stanie utrzymanym dyliżansie czy karecie. Ale obecnie jednak lepiej jechać samochodem.

Przecież można mieć i jedno i drugie, jest to tylko kwestia wyboru i kasy.

Jeżeli ktoś lubi gramofony, to dla czego nie, ja tam uważam że dobry gramofon, również daje frajdę z dźwięku.🙂

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, pablo650 napisał(a):

Jeżeli ktoś lubi gramofony, to dla czego nie, ja tam uważam że dobry gramofon, również daje frajdę z dźwięku.🙂

Nigdzie nie napisałem, że nie daje. Sam od czasu do czasu kupię płytę czy zmienię wkładkę. Choć chyba ta co mam teraz jest już całkiem wystarczająca dla mnie. Może igłę ml kiedyś założę, ale to bardzo może.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Rafacio napisał(a):

Nigdzie nie napisałem, że nie daje. Sam od czasu do czasu kupię płytę czy zmienię wkładkę. Choć chyba ta co mam teraz jest już całkiem wystarczająca dla mnie. Może igłę ml kiedyś założę, ale to bardzo może.

Jeżeli jest to AT 95 E, to wkładka była stosowana jako starter w gramofonach nawet za 5k, Torensy, często były w nią wyposażane.

Sam taką dostałem z gramofonem i mam ją z resztą do dzisiaj w pełni sprawna schowaną w pudełku.

 Według mnie, to bardzo dobra wkładka i stosunkowo tania, zamieniłem na Goldringa 2100, bardziej mi podszedł brzmieniowo, ale 95, jest sporo tańsza i dobra jakościowo.🙂

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, pablo650 napisał(a):

Goldringa 2100

To witaj w klubie. Ja mam 2200, ale nie wiem czym się różni od 2100.

20211107_151730.jpg
20211107_085822.jpg

20211107_085832.jpg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki.

Moim zdaniem różnice ukryte są w środku, prawdopodobnie jakaś lekka modyfikacja.

Brzmieniowo, ja bym się nie podjął, wykazania takowych.

Wkładka z zewnątrz jest identyczna, tylko numer zdradza że mamy do czynienia z innym modelem.

A u mnie wygląda to tak.

 

 

IMG_20221026_172634.jpg

IMG_20221110_141716.jpg

20190717_174136.jpg

Edytowane przez pablo650
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

Ciekawy przedwzmacniacz:

https://www.ebay.co.uk/itm/296128751889

Aikido Phono 1

Zdjęcie wnętrza to phono 2- nie znalazłem 1 na necie:

aikido.thumb.jpg.f43639c59d18e30dcf586016ce01839a.jpg

Aikido-Phono-2-FET-Phono-Riaa-Vor-_57.thumb.jpg.bf40c4875b3654ec19327d1e64e6db3b.jpg

Składane są w Niemczech.

Co mi się w nim podoba to to, że jest na elementach dyskretnych,  ma tranzystory FET( takie jak w Nakamichi Dragon na pierwszym stopniu), nie ma sprzężenia zwrotnego. Szeroko dostępne są też schematy.

 

Sprzedawane są też tańsza wersja o gorszych parametrach o nazwie Le Pacific w wersji do samodzielnego montażu:

https://www.ebay.co.uk/itm/296205298363?hash=item44f7362abb:g:6r8AAOSwo-1ls5FB

lepacific.jpg.c350b4ada1e9f851cfddf53063624279.jpg

 

I już gotowy Le pacific z zasilaniem bateryjnym:

https://www.ebay.co.uk/itm/296188069342?hash=item44f62f45de:g:fjkAAOSwgJ5ls5DZ

lepac2.jpg.bbb2dd5a14a8449330f5b73bda02609e.jpglepac1.thumb.jpg.fa5a68ebeb1a2fc1c353a4626de4f74d.jpg

 

 

 

 

 

Edytowane przez NuYam
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, NuYam napisał(a):

Posprzedawałem swoje przedwzmacniacze i już pozbyłem się części płyt, bo chciałem skupić się tylko na cyfrze, ale ostatnio zdałem sobie sprawę, że życie jest za krótkie i trzeba korzystać póki się może, więć zacząlem znowu 😂 poszukiwania przedwzmacniacza phono, aby raz na dwa tygodnie posłuchać płyty🙂

Zawsze warto sobie odpalić raz na jakiś czas fajną płytę.

tak na prawdę niewiele tracisz, jak podejdzie, to sobie zostawisz a jak nie wróci do sklepu.

Sam miałem kilka różnych przedwzmacniaczy, od tych najtańszych, po te droższe, ale na stałe mam Tube boxa i na nim zakończyłem szukanie.

Ten, który zamówiłeś jest już ustawiony na sztywno, bez dodatkowych regulacji, z jednej strony to minus, ale z drugiej, nie zajmujesz się szukaniem parametrów wkładki i dopasowywaniem wzmacniacza phono.

Po odsłuchach napisz jak widzisz to urządzonko.🙂

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2024 o 19:33, pablo650 napisał(a):

Zawsze warto sobie odpalić raz na jakiś czas fajną płytę.

tak na prawdę niewiele tracisz, jak podejdzie, to sobie zostawisz a jak nie wróci do sklepu.

Sam miałem kilka różnych przedwzmacniaczy, od tych najtańszych, po te droższe, ale na stałe mam Tube boxa i na nim zakończyłem szukanie.

Święte słowa. Ja mam jeszcze lepiej, bo mam riaa wbudowane w Yamahę. Wcześniej też miałem wbudowane. Między innymi dlatego ostatecznie kupiłem 4 lata temu Cyrusa, a nie inny z rozważanych wzmaków.

W dniu 6.02.2024 o 19:33, pablo650 napisał(a):

Ten, który zamówiłeś jest już ustawiony na sztywno, bez dodatkowych regulacji, z jednej strony to minus, ale z drugiej, nie zajmujesz się szukaniem parametrów wkładki i dopasowywaniem wzmacniacza phono.

Po odsłuchach napisz jak widzisz to urządzonko.🙂

Dwa razy w życiu miałem zewnętrzne, ale po co jak nie ma różnicy? Może przy wkładkach MC, które elektrycznie potrafią między sobą mocno się różnić ma to jakiś sens, ale MM czy ich wariacje? Pewnie elektrycznie coś tam można dopasować lepiej, ale czy to słychać? Ja nie słyszę.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiszę, bo czasem tak mnie nachodzi, żeby wypróbować jakąś MC. To jednak wymaga, albo osobnego przedwzmacniacza, czego wolałbym uniknąć, bo nie po to przesiadłem się na wszystko-mającą Yamahę, żeby z powrotem pudełka dokładać, albo SUT. SUT znowu trzeba dobierać do wkładki itd. Same problemy. Z drugiej strony miałem już MC i jakiejś magii w porównaniu do MM nie uświadczyłem, tyle że był to wysokopoziomowy Ortofon więc może to nie to. Nie wiem. No jeszcze trochę kusi mnie Denon 110, bo tam usłyszałem dobrą dziarę w mocniejszej muzyce. Największą wadą MC jest niewymienność igieł, ale i tak mam dobrze (🤣 taka cytata się trafiła), bo w Gdyni działa szanowany w temacie człowiek, który takie wkładki naprawia.

Podejrzewam, że o ile coś jeszcze zmienię to jednak zakończy się po prostu na kupnie igły MicroLine do mojej wkładki.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

 

8 godzin temu, NuYam napisał(a):

Podałem link do opisu. Tam jest wszystko wyjaśnione.

Przecież to pseudotechniczny bełkot. Zdajesz chyba sobie sprawę, że cewka nie jest wykonana z materiału, który może się namagnesować? W przeciwieństwie do szpilki? Zdajesz czy nie? Ello, ziomuś?

 

Chcesz to gdzieś mam chyba coś lepszego. O ile nie wywaliłem na śmietnik. Płyta cd Densena która rozmagnesowuje cały tor. Można też zgrać plik i rozmagnesować tor bez cd-eka. A jak nie mam to poszukaj sam, rozmagnesujesz cały sprzęt.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeczytałem ten opis i zachodzę w głowę - co się ma namagnesować w cewce? Powietrze czy zwoje z miedzi? Co to w ogóle jest "ładunek magnetyczny"? To są czyste idiotyzmy. 

 

W działaniu tego urządzenia chodzi chyba tylko o to, żeby prądem podgrzać cewkę na tyle, że termotopliwy klej, który trzyma zwoje w kupie, zmięknie na jakiś czas i się dźwięk od tego "poprawi"... może bas nabierze sprężystości jako ten klej, póki nie wystygnie? No i oczywiście z tego powodu czynność należy powtarzać, i z tego też samego powodu efekt słychać (tylko) zaraz po zastosowaniu. 

 

Tak bardziej serio to jedyny potencjał ABCD-1 drzemie w możliwości zdeformowania cewki we wkładce, a czy po takiej operacji dźwięk dla kogoś będzie lepszy czy gorszy, to sprawa indywidualna. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności