Skocz do zawartości

Dongle USB (wątek zbiorczy)


marek_m

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 10.03.2024 o 13:14, lobuz1 napisał(a):

 

Pytanie, czy to nie jest to samo co ustawienie głośności na maksa; tylko po prostu za pomocą skrótu klawiszowego żeby było "prościej". AK4377 jest również zintegrowaną kością DAC+AMP, podobnie jak ES9219 czy CS43131.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

chciałbym sobie sprawić Sound Blaster X1, jednak kabel w zestawie jest zbyt długi i nieładny. Czy aby go zastąpić wystarczy zwykły kabel USB C - USB C, czy może powinien spełniać jakieś dodatkowe warunki? Chciałbym coś jak ten na załączonym screenie ale nie wiem nawet pod jakim hasłem tego szukać. Wystarczy jeśli będę szukał po prostu krótkiego kabla USB C? X1 chcę podłączyć do smartfona.

kabel.png

Edytowane przez kwazar84
  • Thanks 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, kwazar84 napisał(a):

Hej,

chciałbym sobie sprawić Sound Blaster X1, jednak kabel w zestawie jest zbyt długi i nieładny. Czy aby go zastąpić wystarczy zwykły kabel USB C - USB C, czy może powinien spełniać jakieś dodatkowe warunki? Chciałbym coś jak ten na załączonym screenie ale nie wiem nawet pod jakim hasłem tego szukać. Wystarczy jeśli będę szukał po prostu krótkiego kabla USB C? X1 chcę podłączyć do smartfona.

kabel.png

Nie każdy będzie działać. Szukaj hasłami jak "usb c to usb c OTG cable".

  • Confused 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos kabli to może ktoś się orientuje czy można gdzieś kupić osobno kabel od Shanlinga UA4? Może i kable nie grają, ale jak miałem tego Shanlinga na testach to z ich kablem moje dc04pro grało mi jakoś przyjemniej. Widzę, że do kupienia jest kabel Shanling L3, ale to chyba nie to samo. Ktoś, coś?

  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, kwazar84 napisał(a):

Wystarczy jeśli będę szukał po prostu krótkiego kabla USB C?

Tak, OTG (transmisja danych i ładowanie)

9 godzin temu, wfmsiekierka napisał(a):

Ten jakiś wypasiony i nie drogi...

Wygląda jak ten za ułamek ceny. https://avstore.pl/b2b/kabel-usb-c-usb-c/kabel-usb-c-do-usb-c-fast-charge-20v-40gbs-wireway-ww331414-usb-40-138cm.html

 

Chyba Wireway to bardzo drogi dystrybutor 😉 nigdzie wszak nie piszą, że są producentem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Dirian napisał(a):

Ciekawy ten dongiel, fajny patent z podstawką na telefon ;) Ciekawe jaki DAC tam siedzi bo nic się nie chwalą.

Specifications –

DAC: Dual ES9219

Connectivity: Type-C input, 3.5mm single-ended, 4.4mm balanced outputs

Power Output: 340mW @ 32 Ohms 4.4mm, 110mW @ 32 Ohms 3.5mm

Supports: MQA 16x Native, PCM 768kHz/32bit, DSD256 Native

Dual FPGA-independent crystal Oscillator Clocks

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, chico99 napisał(a):

Ta nowa seria dongli Fiio jest naprawdę bardzo, bardzo OK.

Tak i K13 którego można wyrwać już za trzy i pół stówki w tej cenie konkurencji niema. Serio, niema. Tym za 400-500 też niewiele ustępuje. Serio.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta nowa seria dongli Fiio jest naprawdę bardzo, bardzo OK.
Potwierdzeniem jest KA13 oraz KA17 świetny zawodnik z górnej półki.
W trybie D.Mode wymiata.
ka17.thumb.jpg.1c4f018a43fbd3320d5a3343b2954dbc.jpg
ka13.thumb.jpg.3dea882fa6e52cc152ad279a1452729e.jpg
 
 
Nowy pilot całkiem spoko. 4,4 dla miłośników balansu.
IMG_20240317_082019.thumb.jpg.16ae17c0c882ce8209815f400106e726.jpg
Jak się ma ka13 vs ka17?
Miałem 13 i był dla mnie trochę,, za ostry"
Wolę bardziej analogowe granie.

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja się dołączę do pytania kolegi wyżej. Jak Fiio KA17 ma się do Shanling'a UA4 i iBassoDC06Pro? Oczywiście jeżeli jesteś w stanie takie porównanie zrobić. Shanling i Fiio mają ten sam układ DAC ESS9069Q różnią się wzmacniaczem Ricore RT 6863vs THX AAA 78+.

Edytowane przez _Docent_
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, wfmsiekierka napisał(a):

Jak się ma ka13 vs ka17?
Miałem 13 i był dla mnie trochę,, za ostry"
Wolę bardziej analogowe granie.

Początkowo w KA17 wyraźnie czuć że jest na sabre ale po 20-30 godzinach następują zmiany. Gra dynamicznie, detalicznie, szeroko i przestrzennie ale cieplej i muzykalniej.

Z tym że analogowe granie to nie jest. Szukaj czegoś na cs-ie, a najlepiej na akm-ie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 godzin temu, wfmsiekierka napisał(a):

A tak z innej beczki.
Pytanie do użytkowników fiio btr7.
Jak odbieracie ten model. Chociaż tak pokrótce.
No i może vs dongle w tym budżecie.


Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka
 

 

Mnie nie porywał, takie poprawne granie ale nic więcej. Wolałem iBasso DC04, który może też nie był mistrzem emocji i ciarek na plecach, ale jednak brzmiał trochę bardziej "konkretnie". 

 

Natomiast to dotyczy Bluetooth, po kabelku mam wrażenie, że BTR7 wskakuje poziom wyżej i jest nieźle. Ale nadal nie jest to dźwięk warty 1000 zł.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Mnie nie porywał, takie poprawne granie ale nic więcej. Wolałem iBasso DC04, który może też nie był mistrzem emocji i ciarek na plecach, ale jednak brzmiał trochę bardziej "konkretnie". 
 
Natomiast to dotyczy Bluetooth, po kabelku mam wrażenie, że BTR7 wskakuje poziom wyżej i jest nieźle. Ale nadal nie jest to dźwięk warty 1000 zł.
Oki, dzięki

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, _Docent_ napisał(a):

A czy na jakość dźwięku nie będzie miała bardziej wpływu sekcja analogowa czyli wzmacniacze niż sekcja cyfrowa DAC'a przy tej samej ilości BIT/Częstotliwość?

Nie wiem co masz na myśli pisząc jakość; temat jakości, tej słyszalnej, został wyczerpany po osiągnięciu 16bit (przyjmuję na klatę wszelkie obelgi), co i tak jest nieczęsto realnie wykorzystywane🙂🙂 🙂  jeżeli pomiędzy układem zintegrowanym w postaci np dongla a słuchawkami/głośnikami (IMO obojętnie czy dongiel jest na podwójnym CS43131 czy na pojedynczym ES9219) wsadzimy jeszcze analogowy wzmak, to zakładam że on będzie bardziej rzutował na finalny odbiór niż te kostki DACów -  takie jest moje zdanie, ale też nie silę się na wskazywanie szczegółowo tych różnic. Nie mam też na to żadnych twardych niepodważalnych dowodów poza własnymi uszami i mózgiem - a te jak wiadomo są unikalne, jak również wszelkie psychoakustyczne aspekty czy też kwestie związane z adaptacją ośrodka słuchu do danego toru/słuchawek itd. O niuansach można dyskutować do końca wielu żyć, co nie znaczy że czasem nie warto 😉 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

 

18 minut temu, PioterD napisał(a):

Nie wiem co masz na myśli pisząc jakość; temat jakości, tej słyszalnej, został wyczerpany po osiągnięciu 16bit (przyjmuję na klatę wszelkie obelgi), co i tak jest nieczęsto realnie wykorzystywane🙂🙂 🙂  jeżeli pomiędzy układem zintegrowanym w postaci np dongla a słuchawkami/głośnikami (IMO obojętnie czy dongiel jest na podwójnym CS43131 czy na pojedynczym ES9219) wsadzimy jeszcze analogowy wzmak, to zakładam że on będzie bardziej rzutował na finalny odbiór niż te kostki DACów -  takie jest moje zdanie, ale też nie silę się na wskazywanie szczegółowo tych różnic. Nie mam też na to żadnych twardych niepodważalnych dowodów poza własnymi uszami i mózgiem - a te jak wiadomo są unikalne, jak również wszelkie psychoakustyczne aspekty czy też kwestie związane z adaptacją ośrodka słuchu do danego toru/słuchawek itd. O niuansach można dyskutować do końca wielu żyć, co nie znaczy że czasem nie warto 😉 

 

No właśnie o to mi chodzi. Przecież słuchawki dostają sygnał analogowy, który mamy na wyjściu dongla. Według mnie to raczej projekt sekcji analogowej takiego układu ma większy wpływ na dźwięk niż rodzaj przetwornika (CS, AKM, ESS). Tylko z punktu widzenia marketingu trudno pisać jakieś poematy na temat wzmacniacza, kondensatorów i rezystorów :)Klient raczej będzie patrzył na bity i Hz. Wydaje mi się, że takim dobrym przykładem może być "brzmienie lampowe". W takim torze ze wzmacniaczem lampowym co będzie grało DAC czy lampy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności