Skocz do zawartości

Dongle USB (wątek zbiorczy)


marek_m

Rekomendowane odpowiedzi

13 godzin temu, PioterD napisał(a):

Pewnie to już było tu gdzieś wyjaśnione i demitologizowane, ale powerbank wcale nie musi być lepszym zasilaniem niż nawet tani SMPS. Sama obecność baterii jako źródła mocy nie świadczy o lepszej „czystości” zasilania.

 

Uklady zintegrowane typu Mojo czy Micro iDSD mają pewne (aczkolwiek niewielkie) przewagi gdy są zasilane z baterii, ale proszę nie porównywać tego z podpinaniem jako źródła mocy jakiegokolwiek powerbanka który zaledwie spełnia warunki wymogów prądowo-napięciowych.

Spoko. Użyłem tego określenia celowo stosując cudzysłów, a nie z intencją otwarcia jakiejś kolejnej "akademickiej" dyskusji na temat przewag źródeł zasilania, ponurej wizji świata zalewanego chińską produkcją, kwestii higieny, widma nieuchronnego uwolnienia cen energii, zaginania czasoprzestrzeni, laryngologii i klasyki kina, chociaż to ostatnie weszło po prostu cudnie:

11 godzin temu, bru_nnerius napisał(a):

I watched C-beams glitter in the dark near the Tannhäuser Gate. All those moments will be lost in time, like transjenty in music because of a dirty current. Time to skip.

(szacunek za to 🙂)

Edytowane przez tomaszewski
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dongla (Hiby FC6), którego podpinam do telefonu i do ładowarki do telefonu poprzez ibasso cb19. Zauważyłem, że bardzo się grzeje dongiel tak wpięty. Dla odmiany, wpięty bezpośrednio do telefonu jest leciutko ciepły. To normalne zjawisko? Zjaram sobie dongla za ponad tysiąc złotych?

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno niektóre tego typu przejściówki dają napięcie wyższe niż 5v na port usb jeśli ładowarka i telefon wspiera szybkie ładowanie. Dlatego lepiej jest kupić renomowaną stację dokującą, która nie puści więcej niż 5v na inne urządzenia usb.
Link...?

Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy tu jakichś użytkowników PlayStation 5, którzy również do tego urządzenia podpinają ogonki?

 

Konieczne wsparcie dla UAC 1.0, co eliminuje dużą część zawodników - w tym moich, w postaci Tanchjim Space oraz JCALLY AP20.

 

FiiO Q15 dałby radę, ale gdy myślę o każdorazowym przepinaniu go z PC do PS5, wchodzeniu w ustawienia, zmianie trybu pracy.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, HappyBlack napisał(a):

Konieczne wsparcie dla UAC 1.0, co eliminuje dużą część zawodników - w tym moich, w postaci Tanchjim Space oraz JCALLY AP20.

Dobra wiadomość jest taka, że Tanchjim Space ma UAC 1.0 :) Przy wpinaniu kabla USB przytrzymaj obydwa przyciski zmiany głośności i wtedy działa nawet z PS4. Minus jest taki, że gra cicho. Testowałem tylko z dużymi planarami.

 

Edytowane przez x86
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super!

 

Google jakoś nie chciał mi pomóc i nie pokazał żadnego wyniku z podobną propozycją - nie wiedziałem, że to możliwe.

 

W takim razie poprzestaję na Space'ie.

 

 

18 godzin temu, x86 napisał(a):

Przy wpinaniu kabla USB przytrzymaj obydwa przyciski zmiany głośności i wtedy działa nawet z PS4.

 

Co będę paluszki za każdym razem męczył..

Trzeba przemyśleć jakieś inne, bardziej przyszłościowe rozwiązanie.

 

D_20240221_181257_lmc_8.4-01.jpeg

Edytowane przez HappyBlack
  • Confused 1
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, HappyBlack napisał(a):

Co będę paluszki za każdym razem męczył..

Trzeba przemyśleć jakieś inne, bardziej przyszłościowe rozwiązanie.

Hmmm no spoko ale ja bym na dłuższą metę wduszonych przycisków tak nie zostawił. Chyba aż tak ciężko nie jest wcisnąć dwa przyciski przy każdorazowym podłączeniu dongla do konsoli ? W H7 trzeba było wejść w menu i zmienić ustawienia. W xDuoo Link 2 bal tylko przestawić suwaczek na stałą pozycję więc był zdecydowanie najwygodniejszy i jak dobrze pamiętam nie miał aż tak dużego spadku mocy czy tam finalnie głośności co Spejsik. Jak u Ciebie z głośnością pod PS5 ?

  • Thanks 1
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak z ciekawosci - jak w ogóle używacie tego typu sprzętów z konsolą? Ja sobie to średnio wyobrażam, podpinanie dongla, ciągnięcie kilkumetrowego kabla do słuchawek których używam siedząc na kanapie. No jakoś mi się to nie widzi, tym bardziej pod same gry - wolę zdecydowanie używać bezprzewodowych słuchawek. Mam jakieś Steelseries 7P+ bodajże, grają tak sobie ale pod same gry nie wiem czy trzeba czegoś więcej. Tak po prawdzie mało która produkcja jest jakoś wybitnie udźwiękowiona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, x86 napisał(a):

Jak u Ciebie z głośnością pod PS5 ?

 

Byłem przygotowany na mało szałowe rezultaty, ale jest nawet nieco gorzej - powiedziałbym wręcz, że kiepsko.

 

Space wymaksowany, w PS5 jakieś 90%, a pchełki TGXear grają na rozsądnym pod względem głośności poziomie - tak że prawie zerowy zapas.

 

 

3 minuty temu, Dirian napisał(a):

A tak z ciekawosci - jak w ogóle używacie tego typu sprzętów z konsolą?

 

U mnie konsola jest podpięta do monitora przy biurku, tak że dokładnie ta sama odległość, co od PC.

Tylko że zamiast kabla z lewa, pociągam go sobie z prawa.

 

Ewentualnie mogę podpiąć jakieś 3.5 mm bezpośrednio do pada - to też zaskakująco dobrze wypada.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, Dirian napisał(a):

wolę zdecydowanie używać bezprzewodowych słuchawek.

PS4 nie obsługuje BT audio choć wyobrażam sobie najlepszym rozwiązaniem podłączenie Ananda do konsoli :) 

52 minuty temu, HappyBlack napisał(a):

U mnie konsola jest podpięta do monitora przy biurku, tak że dokładnie ta sama odległość, co od PC.

Tylko że zamiast kabla z lewa, pociągam go sobie z prawa.

U mnie takie samo rozmieszczenie sprzętu i "ludzia" :) 

52 minuty temu, HappyBlack napisał(a):

Space wymaksowany, w PS5 jakieś 90%, a pchełki TGXear grają na rozsądnym pod względem głośności poziomie - tak że prawie zerowy zapas.

To nic się nie zmieniło względem PS4. Generalnie rzadko już grywam na konsolce i po źródełkach widzę, że nie zostawiłem sobie nic więcej zgodnego z UAC1.0 więc pozostają głośniki lub :

52 minuty temu, HappyBlack napisał(a):

Ewentualnie mogę podpiąć jakieś 3.5 mm bezpośrednio do pada - to też zaskakująco dobrze wypada.

Też jestem z tego rozwiązania zadowolony i przez brak urządzenia kompatybilnego z UAC1.0 wrócę do korzystania z Plantronics RIG 500 PRO HC, które nie tylko świetnie wypadają w grach ale i rasowo brzmią też z muzyką :)

Aaa i co ważne mają potencjometr na kablu a dokładnie we wtyku więc obsługa poziomu głośności wygodna i nie trzeba wychodzić do menu. Dla innych słuchawek zakupiłem krótką przejściówkę z wbudowanym potencjometrem.

Edytowane przez x86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, x86 napisał(a):

PS4 nie obsługuje BT audio choć wyobrażam sobie najlepszym rozwiązaniem podłączenie Ananda do konsoli :) 

 

A no ja mam takie słuchawki z donglem USB, to chyba z PS4 też by zadziałały? W sensie wpinasz dongle w USB i on przekazuje sygnał do słuchawek po BT czy tam drodze radiowej (musiałbym sprawdzić). Generalnie nie grają jakoś super muzyki (no dobra, grają ją słabo :D ), ale są zestrojone pod gry (uwydatniony bas, dość ciepłe granie), więc tam spisują się całkiem ok ;) 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dirian napisał(a):

A no ja mam takie słuchawki z donglem USB, to chyba z PS4 też by zadziałały? W sensie wpinasz dongle w USB i on przekazuje sygnał do słuchawek po BT czy tam drodze radiowej (musiałbym sprawdzić). Generalnie nie grają jakoś super muzyki (no dobra, grają ją słabo :D ), ale są zestrojone pod gry (uwydatniony bas, dość ciepłe granie), więc tam spisują się całkiem ok ;) 

Wyszło jak rzadko używam konsoli ... zdążyłem zapomnieć, że przecież mogę wykorzystać Creative BT-W5 i wtedy Ananda działają z PS4 :D W praktyce dużo częściej korzystam z bezprzewodowych słuchawek w połączeniu z PC niż jak widać z konsolą.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Dirian napisał(a):

Generalnie nie grają jakoś super muzyki (no dobra, grają ją słabo :D ), ale są zestrojone pod gry (uwydatniony bas, dość ciepłe granie), więc tam spisują się całkiem ok ;) 

Jak chcesz to podeślij na modzik, lubię takie wyzwania :) 

Już niejedne "gejmerskie" słuchawki zmodowałem, rezultaty nie odbiegają imo od "audiofilskich".

Największym problemem jest w niektórych słuchawkach, które mają przegrodę tuż za przetwornikiem, wyeliminować plastikowy pogłos z odbić od tej ścianki. Cała reszta jest do ogarnięcia, a już na pewno zmniejszenie ilości basu :) 

Albo jak czujesz się na siłach je rozbierać, to napisz na PM, to dam wskazówki co i jak modować. W tym przypadku być może wystarczy plasterek na basporcie przykleić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Perul napisał(a):

Jak chcesz to podeślij na modzik, lubię takie wyzwania :) 

Już niejedne "gejmerskie" słuchawki zmodowałem, rezultaty nie odbiegają imo od "audiofilskich".

Największym problemem jest w niektórych słuchawkach, które mają przegrodę tuż za przetwornikiem, wyeliminować plastikowy pogłos z odbić od tej ścianki. Cała reszta jest do ogarnięcia, a już na pewno zmniejszenie ilości basu :) 

 

Basu tam za dużo nie ma, jest po prostu średni jakościowo. Ogólnie to takie zamulone słuchawki, ale do gier mi spokojnie starczają - liczy się wygoda, są lekkie, wygodne, przede wszystkim bezprzewodowe z długaśnym czasem pracy na baterii, a że grają tak sobie to w tym zastosowaniu jestem im to w stanie wybaczyć. 

 

Dzięki za propozycję, teraz kiepsko stoję z czasem ale będę mieć na uwadze - może faktycznie coś z nich wyczarujesz ;) Odezwę się pewnie w wolnym czasie :)

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super!
 
Google jakoś nie chciał mi pomóc i nie pokazał żadnego wyniku z podobną propozycją - nie wiedziałem, że to możliwe.
 
W takim razie poprzestaję na Space'ie.
 
 
 
Co będę paluszki za każdym razem męczył..
Trzeba przemyśleć jakieś inne, bardziej przyszłościowe rozwiązanie.
 
D_20240221_181257_lmc_8.4-01.thumb.jpeg.0a3b66e8301e49850689abb5b42d00fe.jpeg


Wysłane z mojego NAM-LX9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.02.2024 o 10:18, HappyBlack napisał(a):

Co będę paluszki za każdym razem męczył..

Trzeba przemyśleć jakieś inne, bardziej przyszłościowe rozwiązanie.

 

D_20240221_181257_lmc_8.4-01.jpeg

 

To najbezpieczniejszy dongiel na swiecie, w podwójnej czy w potrójnej gumie go wkładasz ?

Edytowane przez kuman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum AudioFanatyka jakiś gość zrobił porównanie chińskiego dongla JCALLY JM6 za 60zł i AudioQuest Cobalta za 1000zł i forsuje tezę, że grają prawie identycznie i nie ma sensu brać droższego DACa niż 60zł. Co o tym myślicie? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niewykluczone, że ma rację.

Aha i trochę zawyżyłeś cenę ... JM6 kosztuje ~ 40 zł ;) 

Edytowane przez x86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Mamalyga napisał(a):

Na forum AudioFanatyka jakiś gość zrobił porównanie chińskiego dongla JCALLY JM6 za 60zł i AudioQuest Cobalta za 1000zł i forsuje tezę, że grają prawie identycznie i nie ma sensu brać droższego DACa niż 60zł. Co o tym myślicie? 

bo Cobalt to nie jest moim zdaniem jakaś rewelacja ;) ot, gra i ładnie wygląda, taki Ibasso DC04 pro gniecie go na każdej płaszczyźnie

gość miał rację, mając cobalta jako odniesienie, faktycznie nie warto ;)

natomiast pisząc, że niema sensu brać droższego niż 60zł "globalnie", już kompletnie nie :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, bru_nnerius napisał(a):

gniecie go na każdej płaszczyźnie

Nie przesadzałbym z tym gnieceniem, bo potem okazuje się, że trzeba sprzęt przełączać-zmieniać bardzo szybko (kilka sekund), by wychwytywać jakieś różnice.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Mamalyga napisał(a):

i forsuje tezę, że grają prawie identycznie

Pod tym konkretnie fragmentem podpisał bym się w 100% - tylko jak się okazuje wśród nas bardzo różnie jest odbierane to "prawie". Miałem Cobalta, mam GoLink i UA1plus - dla mnie wszystkie trzy są znakomite. Jeżeli dongiel daje nie mniej niż 1.5V na wyjściu SE (DF black na przykład już się nie łapie bo daje 1.2V) lub 2.5V po balansie i jest dobrze ekranowany/nie piszczy/nie cyka/nie szumi przy małych głośnościach na słuchawkach o czułości ~115dB/V to też uważam że nie warto dopłacać więcej. Ale nie wiem czy są już dongle poniżej 150-200zł spełniające wszystkie powyższe kryteria. A ilu nas tutaj - tyle będzie zapewne różnych kryteriów.

Edytowane przez PioterD
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, PioterD napisał(a):

Ale nie wiem czy są już dongle poniżej 150-200zł spełniające wszystkie powyższe kryteria.

Swego czasu była promka na Sonatę BHD w okolicach 160-170zł (najprawdopodobniej wyprzedaż magazynów, po wejściu na rynek BHD Pro).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności