Skocz do zawartości

Dongle USB (wątek zbiorczy)


marek_m

Rekomendowane odpowiedzi

20230819_1010042.thumb.jpg.646e48bfcf2e628ecefbe67d008b58e5.jpg20230819_1009542.thumb.jpg.2f2189894f2e4a88dcca3d4786930a04.jpg

Dongiel w wersji "Dynamax", czyli Questyle CMA18 na horyzoncie.

 

Release in a few months.
Price $500-$800
DAC AKM4493SEQ
Power 2w
Run time 60 hours yes I was told 60 hours.
Analog input
Optical input usb input.
Build quality is outstanding.
BT receive and transmit.

Edytowane przez jarzyna
Update
  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MOONDROP DAWN PRO USB DAC/AMP

 

md.jpg

  • Weight: 13g
  • Size: 42mm * 22.45mm * 12.39mm
  • Headphone Connector: 3.5 Single-ended, 4.4mm Balanced
  • Frequency Response: 5Hz - 82kHz (±1dB)
  • Background Noise:
    • 4.4mm: 1.3μV (AES17 20kHz)
    • 3.5mm: 1.5μV (AES17 20kHz)
  • SNR:
    • 4.4mm: 131dB (A-wt)
    • 3.5mm: 123dB (A-wt)
  • Dynamic Range: 4 4mm: 132dB (A-wt)
  • Line Output:
    • 4.4mm: 4Vrms
    • 3.5mm: 2Vrms
  • THD+N: 0.00014% (AES17 20kHz, no load)

Cena: 50 USD :) 

 

Więcej: klik

 

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, marek_m napisał(a):

MOONDROP DAWN PRO USB DAC/AMP

Trochę mało mocy :( 

64d9d2f1babe068ee14513b4_DAWNPRO_08.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć

   Aktualnie na zewnątrz używam xDuoo Link2 Bal. Gra to fajnie, ale wolałbym więcej ciepła i dźwięk bardziej masywny. Dodatkowo chciałbym aby dongiel był nie większy niż xDuoo i najlepiej nie na Sabre. Ma to napędzić Kinerę Nanna. Zabiegi z kabelkiem i tipsami już zrobiłem.

 

Co byście polecali ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Waw napisał(a):

Cześć

   Aktualnie na zewnątrz używam xDuoo Link2 Bal. Gra to fajnie, ale wolałbym więcej ciepła i dźwięk bardziej masywny. Dodatkowo chciałbym aby dongiel był nie większy niż xDuoo i najlepiej nie na Sabre. Ma to napędzić Kinerę Nanna. Zabiegi z kabelkiem i tipsami już zrobiłem.

 

Co byście polecali ?

Podbij se EQ na 250-500, ewentualnie górę trochę zetnij

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Waw napisał(a):

Pewnie czegoś nie wiem. Sygnał idzie z Tidal z tel. O ile wiem Tidal nie ma eq.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.pittvandewitt.wavelet

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, aczkolwiek na Apple jest to płatna aplikacja. Poszukam co  jest dostępne, choć nie przepadam za różnymi "ulepszaczami".

Poza tym, jak eq w telefonie ma działać na dongla, skoro z telefonu idzie cyfra przetwarzana na analog przez dongla. (znowu czegoś nie wiem ?)

Edytowane przez Waw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żadnej z tych aplikacji nie ma na iPhonie.

To ja może doprecyzuję. Generalnie Nanny grają bardzo dobrze jeśli dostaną dobre nagrania. W 60% słucham jazzu i tu praktycznie nie ma problemu, ale 40% to rock progresywny i rock z lat 70-80. I właśnie te 40% w wykonaniu Nanny jest niezadawalające. Oczywiście związane jest to z tym, że większość tych utworów jest kiepsko nagranych. Nie chodzi mi o jakieś duże zmiany w kierunku ocieplenia i wypełnienia, wystarczy lekka poprawa. 

Zatem powtórzę pytanie, który z dostępnych dongli zapewni tego typu zmianę i da odpowiednio dużo prądu dla Nanny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Waw napisał(a):

Nie chodzi mi o jakieś duże zmiany w kierunku ocieplenia i wypełnienia, wystarczy lekka poprawa. 

Zatem powtórzę pytanie, który z dostępnych dongli zapewni tego typu zmianę i da odpowiednio dużo prądu dla Nanny.

Hiby FC4, obecnie na Aliexpress niezła cena za niego :) , ale równie dobrze (tylko drożej) możesz kupić w PL

Jakby co mam i jeden i drugi dongiel, więc jest to moje odczucie, a nie wywnioskowane z recenzji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Waw napisał(a):

Niestety Hiby jest na Sabre

A jest zauważalnie łagodniejszy w brzmieniu niż Link2 Bal, i ta różnica jest większa niż przesiadka z ponoć "ostrego" iBasso DC06 na "ciepły" Link2 Bal.

Z łagodniejszych od Link2 Bal mam jeszcze w swojej kolekcji dongli Moondrop Dawn 4,4mm, ale on ma tą łagodność poprzez "wypchniętą" nieco średnicę i mniej zaznaczone skraje, a nie łagodne wycofanie wyższej średnicy jak w FC4. Przez to Dawn gra dźwiękiem bliskim, a FC4 najbardziej oddalonym i przestrzennym z całej tej trójki.

Oczywiście różne słuchawki mogą różnie zareagować, ja sprawdzałem głównie na nausznych i największe różnice były na wymagających prądowo planarnych Monolith M565c.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tych nowych kostek Sabre nie ma się co bać. Też kiedyś nie lubiłem tej ich suchej, technicznej szkoły grania, ale wszystkie nowe dongle na ESS których słuchałem grały w bardzo cywilizowany sposób. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam jeszcze jedno pytanie. Dokupiłem Lotoo paw s2 i jest drobny problem współpracy z iphonem. Jeśli podłączę Lotoo to dźwięk na niego nie idzie i czasem podawany jest komunikat, że nie współpracuje z tym akcesoriom. Ale, jeśli najpierw podepnę xduoo i pogram choćby 10 sek i wtedy podpinam Lotoo to gra do momentu gdy go odłączę, a po ponownym podłączeniu zabawa zaczyna się od nowa. W przypadku iPada pro takich problemów nie ma, ale tam jest wyjście usb c a nie lighting.  Ktoś może wie co jest problemem ?

 

znalazłem rozwiązanie - pytanie nieaktualne

Edytowane przez Waw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, x86 napisał(a):

Podziel się rozwiązaniem dla potomnych ;) 

Rozwiązanie znalazłem na Head-fi. Problem polega na tym, że przy jednej z aktualizacji systemu Apple wyłączyło obsługę akcesoriów. Żeby ją włączyć (podaje dla iPhona) należy wejść w ustawienia - Face ID i kod i tam druga od dołu opcja to "akcesoria" - wystarczy ją włączyć.

  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności