Skocz do zawartości

DAC? AMP? Upgrade/sidegrade z combo SMSL sp200/m200


s1ayto

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, ktoś podpowie co wymienić z ww. combo? Słuchawki hifiman x v2. Brakuje mi trochę funu na tym sprzęcie. Zastanwiam się czy wymiana wzmacniacza ma tutaj w ogóle sens i czy tylko celować DAC. Jeżeli to może coś polecicie do tak 3k? Żeby nie utracić szczegółowości a dodać większego kopa, żeby było bardziej muzykalnie. Cobalt miał takie trochę strojenie, które mi odpowiadało pod kątem basu przede wszystkim. Trochę wieje nudą i się okazuje, ze sporo mikro i makrodetali, powietrza itp. ale co z tego jak nie ma zabawy ;) Chciałby coś co mi zerwie skalp ;) 

 

A może taki SMSL VMV D1SE

Edytowane przez s1ayto
update
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HEXy są ospałe i za grzeczne z THXami. Potrzebują zadziornego wzmaka. Jako, że są bardzo efektywne to @s1ayto polecam Ci wypróbować dongla E1DA 9038SG3 Susumu 3000 a stacjonarny tor na bazarek forumowy. Piszę to z autopsji. Miałem dosyć długo HEXy i też wzmaki na THX : SP200 i Monoilith AAA 887. Z tą E1DĄ zapewniam że nie poznasz HEXów ;) 

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To dziwne co piszecie, bo dla mnie ten SP200 to taki mały wulkan energii ;)

I to brzmienie fajnie wysycone od niskich, poprzez średnicę i na wysokich skończywszy, bez jakichś bajerów przestrzennych - choć to akurat może być odebrane za wadę. 

 

Mi by go było szkoda choć z drugiej strony to nie jest jakiś egzotyczny towar żeby sobie nie było można go kupić znowu jakby naszła taka ochota. 

 

W Twoim budżecie pewnie sam celowałbym w stacka D30 Pro+A30 Pro i jeszcze fajny interkonekt dostaniesz gratis.

No ale ja jestem fanem Cirrusa, nie wiem jak to gra (ale recenzja Maciuxa napawa optymizmem), Hifimanów nie znam. 

W razie czego zawsze mógłbyś mi takiego D30 Pro taniej odsprzedać :P

 

Jeśli chodzi o wykop na basie, to nie wiem na ile K550 mk3 są podobne do bodajże K551 (już zdaje się nieprodukowanych) gdzie zwykły rekabling z niezatkanymi szczelnie otworami z których wychodzi kabel po obu stronach muszli robił z neutralno-nudnych słuchawek basowe potwory. Działało to chyba na zasadzie bass-ductów czy coś. Może warto sprawdzić, choć jakościowo pewnie koło hifimanów to nie będzie stało ;) 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tor masz świetny. Słuchawek twoich nie znam, ale z Twojego opisu wynika, że potrzebujesz innej pary. Bo znmiana charakteru prezentacji i tonalności torem to strasznie i finansowo i technicznie nieefektywny sposób. 

 

Polecałbym też zaprzyjaźnienie się z EQ. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrBrainwash Zdziwiłbyś się, jak można taniej i o wiele lepiej ukształtować brzmienie HEXów :) Wybitne słuchawki ale z SP200 to jest beznadziejne połączenie będąc szczerym. Bez teoretyzowania czysta praktyka :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, cpu1 napisał:

@MrBrainwash Zdziwiłbyś się, jak można taniej i o wiele lepiej ukształtować brzmienie HEXów :) Wybitne słuchawki ale z SP200 to jest beznadziejne połączenie będąc szczerym. Bez teoretyzowania czysta praktyka :) 

Nie wiem jak tam byłoby ze sprzętami które ingerują w sygnał w stopniu powyżej progu słyszalności. Sam osobiście bym nie chciał takiego sprzętu. Ale co miałby robić G3 (który zakładam gra czysto  ) inaczej, aby zmiana była diametralna z Xami? 

 

Mam dwie pary hifimanów i kilka wzmaków łącznie z SP200. I dla mnie on jest w porządku. 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@cpu1 nie pamiętam już z czego słuchałem HEX'y, ale oprócz THX 789 AAA z przynajmniej dwoma wzmakami i porównując je łeb w łeb z Denon'ami D7000, pod względem żywiołowości, nie było co zbierać z HEX'ów. To są bardzo dobre słuchawki, o zrównoważonym i łagodnym brzmieniu, ale są znacznie efektowniejsze od nich modele, choć z pewnością już nie tak tolerancyjne dla gorszych realizacji. ;)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MrBrainwash Obiecuję wrócić za jakiś czas i odpowiedzieć na Twoje pytania ale nie w tym momencie. 

10 minut temu, neonlight napisał:

To są bardzo dobre słuchawki, o zrównoważonym i łagodnym brzmieniu, ale są znacznie efektowniejsze od nich modele, choć z pewnością już nie tak tolerancyjne dla gorszych realizacji. ;)

Dokładnie. Podpisuję się pod tym co napisałeś. Wszystko zależy co kto szuka. Ich brzmienie może wydawać się niszowe ale na swój sposób są wybitne. Większość osób pewno wybrałoby 6x tańsze M1060C nad HEXami bo m.in. są bardziej efektownie grające. 

Edytowane przez cpu1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, neonlight napisał:

@cpu1 nie pamiętam już z czego słuchałem HEX'y, ale oprócz THX 789 AAA z przynajmniej dwoma wzmakami i porównując je łeb w łeb z Denon'ami D7000, pod względem żywiołowości, nie było co zbierać z HEX'ów. To są bardzo dobre słuchawki, o zrównoważonym i łagodnym brzmieniu, ale są znacznie efektowniejsze od nich modele, choć z pewnością już nie tak tolerancyjne dla gorszych realizacji. ;)

No właśnie coś od denona/fostexa mi śmignęło w umyśle. 

 

Na dropie teraz E-MU Teak w promocji. :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności