Skocz do zawartości

iBasso DC05


Aventus

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Hustler napisał:

Szkoda, że kabelek nie jest odłączany.

Dla mnie to zaleta- do telefonu, na ulicę idealnie. Mam dc04 i fajnie sie sprawdza w tej roli- niewielkie rozmiary a krótki, elastyczny kabelek nie przeszkadza.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Inne granie, z drugiej strony po balansie większa moc i to też ma wpływ.

DC04 bardzie dociążone, DC05 krystalicznie czysty dźwięk, więcej góry tu słyszę. 

DC05 fajnie zgrywa mi się z moimi Meze 99 Neo. Całkiem udana synergia. Wiadomo jak to jest z pamięcią akustyczną, ale dla mnie DC05 brzmi lepiej niż DF Red. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak na szybko w porównaniu do DC03, przy podpiętych Custom Art Fibae 3x3 oraz Dunu EST 112, to wielkich zmian nie ma, ale w nowym modelu słychać lepszą separację, zarówno poszczególnych dźwięków, jak i planów przestrzeni, oraz lekkie przesunięcie średnicy do przodu, na czym zyskują wokale, choć jednocześnie delikatnie ilościowo stonowano bas. 

W DC05 wyszedł dźwięk bardzo zbliżony barwą do poprzednika, jednak równiejszy, gładszy, a jednocześnie operujący z wyższą dynamiką i lepiej układający scenę, bardziej audiofilski. W warunkach domowych dla mnie krok do przodu, w stronę grania odtwarzaczy iBasso, a jednocześnie na tyle bliski DC03, że nie wiem czy na ulicy bym poznał który to który, więc mamy rozwój, a nie rewolucję.

 

Jedna oczywista zmiana na minus, to zauważalne grzanie się nowego iBasso. Nie jest jakieś bardzo mocne, ale zdecydowanie wyczuwalne.

 

PXL_20211110_222611322_1.thumb.jpg.ee7dfb9bbd380605f0acf74da9fc253b.jpg

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie sobie słucham na Beyerdynamic T5 v.2 i potwierdzam, że DC05 wyczuwalnie grzeje się, czego nie ma przy DC04.

Edytowane przez Elhaz_77
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubie housowe brzmienia więc fajnie jak bas jest głęboki, nienachalny, ale jednak bardziej słyszalny. @Inszy myslisz, że DC05 sie sprawdzic, czy lepiej polować na używkę DC03?

Wiadomo nie samym housem czlowiek żyje, czasem jakies rocka sie posłucha czy coś :)

 

@dziękuję @Elhaz_77 i @Inszy za odpowiedź i poradę 

Edytowane przez hordej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, hordej napisał:

Lubie housowe brzmienia więc fajnie jak bas jest głęboki, nienachalny, ale jednak bardziej słyszalny. @Inszy myslisz, że DC05 sie sprawdzic, czy lepiej polować na używkę DC03?

Wiadomo nie samym housem czlowiek żyje, czasem jakies rocka sie posłucha czy coś :)

Przy preferowanym przez Ciebie repertuarze lepiej sprawdzi się Xduoo Dlink

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też bym stawiał na Linka przy takich wymaganiach, szczególnie Link2.

Bo o ile w iBasso bas jest na miejscu, to do przodu za bardzo też się nie wyrywa. To przyjemne, zrównoważone granie z rozrywkową nutą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie byłem w stanie oprzeć się temu gustownemu, zielonemu kolorowi :P

Moje pierwsze wrażenia są mieszane. Ma wyraźnie więcej mocy niż DC03, więc lepiej się sprawdza ze słuchami nausznymi, 32 omowe Beyerki pędzi z dużym zapasem mocy, nie brakuje głośności nawet na jakiś bardzo cicho nagranych płytach. Z drugiej strony jakość dźwięku wydała mi się zauważalnie gorsza, niż w DC03 :( DC03 ma piękny, naturalny i neutralny dźwięk, a DC05 gra jakby lekką V-ką. Zwłaszcza na bardzo równo grających słuchawkach Etymotic to wykonturowanie było słyszalne.

Wieczorem posłucham sobie obu po wyrównaniu poziomów głośności, bo te różnice w głośności mogły mieć wpływ na moje pierwsze wrażenia, ale na razie to w stosunku do poprzednika jeden krok w przód, jeden krok w tył...

 

dc05.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Inszy napisał:

DC05, to V w porównaniu do DC03? Ja mam dokładnie odwrotne odczucia... Czyżby iBasso był bardzo wrażliwy synergicznie?

 

Tak sądzę, kwestia wyboru który "lepszy" będzie zależeć od synergii z posiadanymi słuchawkami. Ja planowałem sprzedać DC03, ale nie jest to jednak takie proste. Z Tygrami do komputera wolę DC05, ale z Etymotic lepiej gra mi DC03. Chyba zostawię oba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie

 

DC05 to mój pierwszy DAC więc jestem zupełnie nieogarem w tym temacie. Kupiłem go z myślą o MQA żeby sprawdzić o co tyle szumu? I mam straszny problem. 

Jeśli zezwole Tidalowi na dostęp do DACa to gra strasznie głośno i nie mam możliwości sterowania poziomem głośności. Jeśli nie zezwole to mogę sterować głośnością ale jakość to PCM.

Pobrałem iBasso UAC (wersja1.1.3) ale po wpięciu DC05 nie widzi urządzenia. Swoją drogą nie można tego pobrać na Play store ze względu na region. Więc zostają nieautoryzowane źródła

 

Co robię źle? Jak ogarniacie temat głośności?Myślałem że będzie to o wiele prostsze na zasadzie pług and Play. Telefon to POCO X3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic nie robisz źle, po prostu iBasso UAC nie jest jeszcze przygotowany na DC05. I pobiera się go ze strony producenta, a nie z nieautoryzowanych źródeł ;) 

A MQA, to głównie szum, a nie jakiś przyrost jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Grapefruit napisał:

Witajcie

 

DC05 to mój pierwszy DAC więc jestem zupełnie nieogarem w tym temacie. Kupiłem go z myślą o MQA żeby sprawdzić o co tyle szumu? I mam straszny problem. 

Jeśli zezwole Tidalowi na dostęp do DACa to gra strasznie głośno i nie mam możliwości sterowania poziomem głośności. Jeśli nie zezwole to mogę sterować głośnością ale jakość to PCM.

Pobrałem iBasso UAC (wersja1.1.3) ale po wpięciu DC05 nie widzi urządzenia. Swoją drogą nie można tego pobrać na Play store ze względu na region. Więc zostają nieautoryzowane źródła

 

Co robię źle? Jak ogarniacie temat głośności?Myślałem że będzie to o wiele prostsze na zasadzie pług and Play. Telefon to POCO X3.

 

Wszystko działa idealnie przez USB Audio Player Pro - MQA, sprzętowa regulacja głośności. Polecam ten program.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Kuba_622 napisał:

 

Wszystko działa idealnie przez USB Audio Player Pro - MQA, sprzętowa regulacja głośności. Polecam ten program.

Również polecam tę aplikację. Jak się zdecydujesz, to pamiętaj, aby ustawić w opcjach HiRes Direct Driver, a nie Android Original Driver.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj porównałem DC03 i DC05 po wyrównaniu poziomu głośności. Różnice w dźwięku tak aptekarskie, że nie ma o czym gadać. Przejście ślepego testu nie było był łatwe. Więc jednak DC05 uważam za lepszy, bo ma trochę więcej mocy. Z IEMami to bez znaczenia, ale z Tygrami przyda się większy zapas, na wypadek gdybym chciał głośno posłuchać jakiegoś bardzo cicho nagranego utworu.

To tyle moich przemyśleń :D

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności