Skocz do zawartości

Dac+Amp pod Beyerdynamic DT150


Marris

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chcę kupić iFi Audio Zen Dac (po przeczytaniu wielu opinii) głównie pod DT 150 ale również do Superlux HD 330 , Koss  KPH30iK.

Obecnie słucham ich z karty dźwiękowej AIM SC8000 która posiada wzmacniacz słuchawkowy.

Nie mam doświadczenia z innymi wzmacniaczami a jestem ciekawy czy taki zakup wniesie coś ciekawego.

Myślę także o Qudelix głównie do Earfun Free Pro i Koss KPH30iK.

Jaka jest opinia bardziej doświadczonych użytkowników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Marris napisał:

Jaka jest opinia bardziej doświadczonych użytkowników.

Moja opinia np. jest taka i wszyscy tutejsi ją znają, choć nie zawsze aprobują, że DT150 nie są przeznaczone do przenośnych i słabych sprzętów. To studyjny wół roboczy, który wpina się w mocny wzmacniacz, a nie w wypierdki wielkości paczki zapałek. Chcesz je dobrze napędzić, to szukaj wzmacniacza, który ma przynajmniej (!) te kilkaset mW przy 32ohm'ach. ;) 

 

Ps.

Zen Dac jest za słaby.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Marris napisał:

Ciekawe czy ktoś używał DT150 z Dac +Can  w sieci nie znalazłem jeszcze takiej opinii

Nie słuchałem tego połączenia, ale sądzę, że to byłby dobry zestaw, aczkolwiek DT150'kom potrzebny jest szybki tranzystor, więc trudno powiedzieć, bez odsłuchu. ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżet myślę 1500 , odsłuch w przypadku takiego "lajkonika" jak ja który nie ma punktu odniesienia byłby ciekawy :) W temacie o DT150 jeden forumowicz bardzo polecał SMSL SP200

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może na dobry początek trochę skromniej : wzmacniacz JDS Atom ?

Jeżeli budżet pozwoli to gorąco polecam dołożyć ok 200 zł do Monolith 887 względem SP200. 

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, cpu1 napisał:

A może na dobry początek trochę skromniej..

Chciałbyś. :D 

29 minut temu, cpu1 napisał:

 

Jeżeli budżet pozwoli to gorąco polecam dołożyć ok 200 zł do Monolith 887 względem SP200. 

Cytując klasyka "Ale po co"? :D Nie, serio się pytam, jaka jest różnica pomiędzy nimi? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Marris napisał:

Budżet myślę 1500 , odsłuch w przypadku takiego "lajkonika" jak ja który nie ma punktu odniesienia byłby ciekawy :) W temacie o DT150 jeden forumowicz bardzo polecał SMSL SP200

A ja - jako amp - polecam SMSL sAp-II. Bardzo mocny, spokojnie wysteruje DT-150. DAC-a żadnego nie mogę polecić, bo nie znam, sam korzystam ze stacjonarnego CD-amplitunera z USB jako źródła. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, neonlight napisał:

Cytując klasyka "Ale po co"? :D Nie, serio się pytam, jaka jest różnica pomiędzy nimi? :) 

Jedni uważają, że brzmią tak samo, a inni słyszą różnicę (lub chcą słyszeć :P ) na korzyść Monolitha. Ja należę do tych drugich. Miałem SP200 i jakoś nie przypadł mi do gustu, a z 887 jestem zachwycony. Pewno duża w tym zasługa lepszego DACa ale warto poczytać opinie/recenzje/porównania mądrzejszych w tym temacie ode mnie :) 

 

Na farmazonie jest SMSL SH-9 to już opcja by nie dopłacać do 887 a nawet do SP200 :P Możliwość sterowania pilotem i LCD + też piszą o jakichś mikro poprawkach względem poprzednika SP200.

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 11 miesięcy temu...
W dniu 1.09.2021 o 20:04, Marris napisał:

Ciekawe czy ktoś używał DT150 z Dac +Can  w sieci nie znalazłem jeszcze takiej opinii

Tak, ja używam. Odpowiadam gdyby ktoś się jeszcze zastanawiał nad doborem wzmaka pod DT150, znakomite słuchawki. Neonlight - czemu tak uparcie próbujesz forsować tutaj że te beyery potrzebują szybkiej tranzystorowej elektrowni żeby porządnie zagrać? Przecież są to stosunkowo skuteczne słuchawki które maks głośności osiągają przy 100mW. Fakt, lubią Volty, ale już z samym ZenDac grają dobrze, porządne granie. Z Can’em jest wyczuwalnie lepiej, ale nie jest to wielki skok jakościowy, raczej dodanie porządnej polewy na już smacznym torcie, wystarczy zerowy gain; podbicie nawet na +18 nic nie daje poza zwiększeniem zapasu głośności, który już na „zero” jest duży . Faktycznie z niskonapięciowych źródeł (1voltowe smartfony) to jest anemiczne granie, ale wystarczy już właśnie ZenDac aby cieszyć się tym co mają te słuchawki do zaoferowania. Może ZenDacowi w jakiś sposób niekorzystna metkę przypięto po pomiarach opublikowanych na audioscience, jednak nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę że głupoty im tam wyszły. ZenDac ma dużo mocy do zaoferowania nawet sluchawkom 250 czy 300-ohmowym. 

Edytowane przez PioterD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, PioterD napisał:

ZenDacowi w jakiś sposób niekorzystna metkę przypięto po pomiarach opublikowanych na audioscience, jednak nie wiem czy ktoś zwrócił uwagę że głupoty im tam wyszły. ZenDac ma dużo mocy do zaoferowania nawet sluchawkom 250 czy 300-ohmowym

Całe audioscience. O ile dobrze pamiętam, to sam autor przyznał, że tego sprzętu nawet nie słuchał, na zalewu komentarzy pod tym wątkiem od użytkowników, którzy bronili Zen DACa, nawet nie raczył w żaden sposób skwitować. Zen DAC jest przyzwoitym sprzętem w swojej półce cenowej. Potrafi zagrać muzykalnie z analogowym sznytem, a mocy zwłaszcza z wyjścia 4.4mm ma wystarczająco do 300ohmowych słuchawek. W ostatni weekend słuchałem na nim HD580 i było to na prawdę przyzwoite granie, które potrafiło zaangażować. Mimo wszystko warto pamiętać o power match, bo to coś na kształt high gaina w Zen DAC.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności