Skocz do zawartości
  • 0

Nauszne, zamknięte lub półotwarte, do 7k


sicarrots

Pytanie

Budżet +/- 7k

Słuchawki nauszne, muszą być wygodne i pozwalać na kilka godzin słuchania, preferuje konstrukcje zamknięte lub ew. półotwarte.

Obecnie używam Fostexów T60RP jako główne słuchawki stacjonarnie, B&O H95 i B&O E8 sport mobilnie, DAC/AMP to Aune S6 (w niedalekiej przyszłości z planami na osobny AMP, ale Aune S6 raczej pozostanie jako DAC).

Różne gatunki muzyki, z ukierunkowaniem na różne gatunki rocka i metalu (w tym z wyraźnymi damskimi wokalami, elementami folkowymi), lubię wydania koncertowe, poza tym także jazz, klasyka. 

Słuchawki których szukam mają być kolejną iteracją po świetnych Fostexach T60RP - bardziej sceniczne, pogłosowe, materializujące scenę, pozycje instrumentów, jeszcze lepiej kontrolujące górę i dół pasma. Preferuje brzmienie dosyć przejrzyste i czyste, które tez dobrze oddaje brzmienie wokali, natomiast dół musi być odpowiednio szybki i konkretny, ale bez "misia". 

Obecne przede wszystkim myślę o sprawdzeniu modeli: Focal Clear, Fostex TH900mkII, Audio-Technica AWAS, chętnie też sprawdziłbym coś z technologii planarnej jak obecne fostexy, może Audeze LCD-3? Wszelkie propozycje chętnie rozważę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
3 godziny temu, sicarrots napisał:

bardziej sceniczne, pogłosowe, materializujące scenę, pozycje instrumentów, jeszcze lepiej kontrolujące górę i dół pasma. Preferuje brzmienie dosyć przejrzyste i czyste, które tez dobrze oddaje brzmienie wokali, natomiast dół musi być odpowiednio szybki i konkretny, ale bez "misia". 

 

Focale Clear zatem odpadają z uwagi na klaustrofobiczna scenę. Fostexy TH900 - ja ich bas odebrałem jako raczej miękki, bez wyraźnego konturu. AWAS to dobry kierunek, ale to AWKT powinny idealnie wpisać się w twoje preferencje - piekielnie szybkie, przejrzyste słuchawki z czystą i rozdzielczą średnicą, bez misia i z najlepszym subbasem jaki słyszałem z dynamika. Mimo że zamknięte, są genialnie scenicznie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
18 minutes ago, euter said:

 

Focale Clear zatem odpadają z uwagi na klaustrofobiczna scenę. Fostexy TH900 - ja ich bas odebrałem jako raczej miękki, bez wyraźnego konturu. AWAS to dobry kierunek, ale to AWKT powinny idealnie wpisać się w twoje preferencje - piekielnie szybkie, przejrzyste słuchawki z czystą i rozdzielczą średnicą, bez misia i z najlepszym subbasem jaki słyszałem z dynamika. Mimo że zamknięte, są genialnie scenicznie. 

Focale raczej z ciekawości - o ich scenie, a bardziej scence, też już słyszałem. Recenzje AWAS i AWKT wspominają przede wszystkim profesurę audio-techniki w budowie sceny w słuchawkach zamkniętych, AWAS brałem przede wszystkim ze względu na budżet, ale skoro jest głos za AWKT to mam argument żeby je również posłuchać i może dołożyć trochę $$... Dzięki w każdym razie za nakierowanie na ten tor (a w sumie to upewnienie się w tym kierunku)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

To ja się podepnę. T60RP dla mnie były trochę suche. Teraz mam HD800 i szukam czegoś zamkniętego w tym stylu.

Testuję sobie teraz Ether C Flow i są bardzo zacne.

Może ci podejdą @sicarrots?

Mi się bardzo podobają chociaż trochę żal sceny z 800tek (ale w zamkniętych chyba tak musi być). 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie znam wymienionych wyżej tuzów ale do opisu pasują mi (pod wieloma względami, bo pewnie o ideał ciężko) jakieś Ultrasone, np. Edition 8 EX. 

Z zastrzeżeniem, że one mają system S-Logic EX który właśnie odpowiada za ciekawą prezentację przestrzeni, dla mnie pod względem holografii i sceny podobne do półotwartych Beyerów T1v3 z pochylonymi przetwornikami. 

Sądząc po recenzjach różnych modeli Ultrasone nie każdemu ten system będzie odpowiadał, ale według mnie w tym konkretnym modelu robił dobrą robotę. 

Polecam sprawdzić, jeśli nadarzyłaby się okazja. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ether C Flow miałem okazje posłuchać, niestety krótko. Coś mi nie pasowało z oddaniem sceny w nagraniach koncertowych, ale może to była kwestia kiepskiego dać, jak będzie okazja na pewno dam im szanse, bo po fostexach mam sentyment do słuchawek planarnych. Ultrasone - nigdy nie miałem na uszach, dzięki za trop

Edytowane przez sicarrots
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności