Skocz do zawartości
  • 0

Takstar Pro 80 i nowy DAC - coś po Aune S6?


Nerrarien

Pytanie

Witam wszystkich serdecznie, 

Poszukuję sobie DACa słuchawkowego do moich starusieńkich Takstarów pro 80. Słuchawki mimo swojego wieku dalej się sprawdzają, a po rekablingu 2 lata temu zyskały całkowicie nowe życie. Do tej pory słuchałem ich w zestawie z Aune S6. Jednak mam chęć i budżet na poprawę brzmienia mojego zestawu. I teraz - co dziwne - chcę wymienić swojego DACa, a nie słuchawki. Wiele osób może powiedzieć - no ale debil, weź sobie najpierw słuchawki zmień a potem myśl o DACu bo Aune S6 już jest dobre. No i taka osoba ma sporo racji, ale... Ale problem jest taki, że ja jestem bardzo twardogłowy. Mi się spodobały te Takstary, że żadne słuchawki dla mnie nie brzmią tak dobrze. Słuchałem wielu modeli z wyższych półek m.in DT990, DT770, K702, K712, K550, Tygr 300R, DT1990, Sony Mdr Z7, HiFiMan He400i, takstar HF580. Poszukiwałem przez bardzo długi czas słuchawek które mogłyby zastąpić moje pro 80, ale nie ma takich. Jestem w stanie docenić brzmienie i kunszt tych słuchawek, ich przewagę nad moimi starymi Pro 80. Widzę ich zalety i przewagi nad moimi słuchawkami. Ale problem jest taki, że na pro 80 po prostu muzyki słucha mi się najprzyjemniej. Tylko tyle i aż tyle. Ich brzmienie jest dla mnie najbardziej przyjemne i miłe dla ucha, najlepiej do mnie i moich wymagań dopasowane ze wszystkich słuchawek jakie miałem na uszach. Dlatego też zamiast zmienić słuchawki chce wycisnąć z tych pro 80 nawet nie 100%, nie 110%, nie 200% a jeszcze więcej. Pytanie - jaki DAC dałby mi jakiekolwiek słyszalne korzyści dźwiękowe względem obecnie używanego Aune S6? W jakim kierunku miałbym się zwrócić aby jeszcze udoskonalić i dopieścić brzmienie tego zestawu? I czy w ogóle warto, czy jakikolwiek dac będzie w stanie wycisnąć jeszcze cokolwiek z tych słuchawek? Myślałem wstepnie np o Pathos Converto MK2. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Porównywanie ich do słuchawek otwartych to raczej próżny trud. Powinieneś szukać zamkniętych o podobnej sygnaturze. 

 

image.png

 

DT177x Go

image.png

 

DT150

image.png

 

A jeśli już koniecznie chcesz ładować kasę w elektronikę to raczej potrzebujesz coś grzebanego. Np.  skrojonego pod ciebie i słuchawki blueboxa jakiegoś od Majkela. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 godziny temu, Nerrarien napisał:

Pytanie - jaki DAC dałby mi jakiekolwiek słyszalne korzyści dźwiękowe względem obecnie używanego Aune S6?

Nie.

 

Może faktycznie sprawdź DT150.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie wsyztskie słuchawki jakie sprawdzałem były otwarte. DT770 czy K550 to słuchawki zamknięte, Sony mdr z7 według producenta zresztą też. DT150 sprawdzalem też, moim zdaniem lepiej niż DT770 ale to jeszcze nie to. W DT770 brakowało mi subbasu strasznie plus góra zbyt mnie waliła po uszach, przy wyższych poziomach głośności nie szło usiedzieć czasem. W DT150 góra jest już znacznie przyjemniejsza jak dla mnie, ale dalej jest problem z subbasem którego brakuje. Nie wiem jak DT177x Go, chciałbym je sprawdzić ale nie wiem gdzie je mógłbym dostać. Ale zajmę się poszukiwaniem, może gdzieś uda mi się znaleźć ten model. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Upgradem dla tych Takstarów są Blon B8. Postęp jest w każdej dziedzinie. Na aliexpress za ok 75$ do kupienia. Mam i Takstary i B8, więc mówie jako praktyk 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jeżeli chodzi o przyjemność ze słuchania to możesz jeszcze zobaczyć jakieś grado, zmodowane fostex t50rp (zwykle wystarczy wymienić nausznice i dokleić taśme nawet bez rozkręcania), fidelio x2. Generalnie to już chyba przejrzałeś większość polecanych wyborów. Ja DACa bym nie wymieniał, raczej będzie "inaczej" niż "obiektywnie lepiej", chyba że się jakoś zgra na 100%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
29 minut temu, Rafacio napisał:

Ale, że coi?

No, że propocje cenowe są zachwiane i taksy nie kojarzą się z materiałem do szlifowania kosztownym torem. Co prawda są ludzie, którzy ma ją tor za parę tysięcy do DT990 pro, ale z nich jest co wyciskać. Z takstarów - no nie wiem. Ja nie praktykuje takiej filozofii. Ogólnie, to może być krótka piłka, czyli zabrać słuchawki i dokonać odsłuchu na docelowy, sprzęcoe i przekomać się na własnych uszach czy gra jest warta świeczki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
39 minut temu, Rafacio napisał:

Ale, że coi?

Dac za ponad 7 koła do słuchawek za niecałe 300zł?! Spoko. 😆  

 

No właśnie @MrBrainwash sęk w tym, że do tych słuchawek nie warto, modowane słuchałem i też szału nie było, jedynie poprawnie, ale wszystko na niskiej półce SQ. ;)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

No wiadomo, że to abstrakcja, ale nie wyskoczyłem z tym dlatego, że chce sobie tak o zrobić i będzie fajnie, tylko dlatego, że ze mnie naprawdę ciężki przypadek i żadne słuchawki nie brzmią dla mnie tak przyjemnie jak Takstary Pro 80.  Zamówiłem sobie DT177x Go z Amazona i Fostexy t50rp, chociaż ich raczej nie będę kodował żebym mógł w razie czego zwrócić jak mi nie podejdą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
7 godzin temu, neonlight napisał:

Dac za ponad 7 koła do słuchawek za niecałe 300zł?! Spoko. 😆  

No i? Co to ma za znaczenie? Albo sprzęt jest dobry, albo nie, a czy jest drogi czy tani to inna sprawa. To sprawa sprzedającego na ile wycenia swój produkt i czy znajdzie się chętny.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Chyba tak. Nie wiedziałem, że cena to taki decydujący parametr techniczny jest. Czyli kiedyś jak K701 były droższe od HD600 to grały od nich lepiej, a teraz są tańsze i grają gorzej? 

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Umiałbym to zrobić tylko subiektywnie więc wynik jest tylko dla mnie miarodajny. Swoją drogą uważam, że sprzęt wielokrotnie droższy powinien być lepszy, ale często tak nie jest, a nawet dość rzadko. Wolę tego porównania nie robić, bo może wyjść różnie i wtedy co?

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, Nerrarien napisał:

nie brzmią dla mnie tak przyjemnie jak Takstary Pro 80

 

2 godziny temu, Rafacio napisał:

Miałem PRO80 v2 i uważam inaczej. Niski to był w nich jedynie prestiż.

Mam podobnie z HD330. Już widzę te ironiczne uśmiechy z politowaniem 😁. No bo słuchawki za 130 PLN nie mają przecież prawa grać. Ale  ja mam przyjemność słuchania. Zbliżoną jak np. w 20 x droższych TH610.

Pro 80 miałem kiedyś pożyczone i pamiętam,że też był fun.😊

Z drugiej strony zgadzam się trochę z @neonlight , że kupowanie do nich daca za 7tys. to mały przerost formy nad treścią. Tak jakby do malucha włożyć silnik od porsche.

No, ale kto "bogatemu zabroni"..

Edytowane przez deadman42
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

@Nerrarien daj znać jak DT dotrą - dość mocno mnie ciekawią 👍Podobno jedne z bardziej udanych beyerów. 

 

A tak skoro już tak sobie filozofujemy... ;) to ja też na audiofila nie bardzo się nadaje. Dla mnie liczy się czysta przyjemność. Generalnie lubię neutralne i akuratne granie, ale nie zawsze. Niektórych słuchawek po prostu dobrze się słucha. Mają coś takiego w sobie. HD330 według pomiarów to się w ogóle nie nadają do słuchania muzyki :D ale też je bardzo lubię. Przed kupieniem nowej sprawnej pary powstrzymuje mnie tylko to że nie miałbym kiedy ich słuchać. Pro 80 nie znam. Ale przez chwilę w markecie słuchałem cloud alpha. Zrobiły na mnie pozytywne wrażenie. Pozycjonowanie wydawało się niezwykle dobre i kierunkowe. Hi2050 zresztą też lubiłem, dzisiaj bym ich pewnie nie sprzedał, na tamten czas miały dla mnie trochę za lekki bas. Wiele jest takiej muzyki, której nie trzeba nie wiadomo jakiego wyrafinowania, a że tak powiem "wizji" na smaczną prezentację. Ja baaaardzo lubię brzmienie m80, słucham ich żadko tylko ze względu na słaby komfort. CAL! Też bardzo lubiłem i których sprzedaży żałuje. HD668b też nigdy się nie pozbędę bo jak na swoją cenę to grają fenomenalnie i mają w sobie coś co lubię. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
17 godzin temu, Nerrarien napisał:

Grado mi nie podchodzą z tego względu, że są nauszne a ja potrzebuje czegoś wokółusznego. Fidelio sprawdzałem i zwykle X1 jak i X2 i x2hr. Nie moje granie że tak powiem, zbyt płytkie. W takim razie obok DT177x Go do listy dopisuje zmodowane fostexy i Blony B8. 

T50RP lubią dużo prądu i napięcia, wtedy grają konkretnie. Najlepiej jakieś wyjście symetryczne. Dwóch klientów mi to potwierdziło na modelu  T60RP. Pomijając, że też je modowali. Na forum jest wątek z recenzją T60RP, gdzie widać, jak można z nimi mieć różne przygody. Zdaje się, że różnica jest tylko w muszlach - plastikowe kontra drewniane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
9 godzin temu, deadman42 napisał:

Z drugiej strony zgadzam się trochę z @neonlight , że kupowanie do nich daca za 7tys. to mały przerost formy nad treścią

Zgadzam się o tyle, że w ogóle kupowanie daca za tyle to przerost formy nad treścią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności